PDA

View Full Version : Силата. Какво е тя?



bungle
04-08-2008, 10:11
Какво е Силата? Къде се крие тя? Кои хора са силни?

Чудно ми е какво значи силен човек. Силен ли е човек, който показва емоциите си или е слаб? И трябва ли да се правим на корави копелета, за да сме " силни"? Искам всеки от вас да каже според вашите виждания какво е Силата.

Сила ли е да признаеш грешките си?
Сила ли е да се изправиш пред страховете си?
Да? Тогава защо аз все още се чувствам малка и смачкана? Защо не съм щастлива, че веднъж в живота си взех позиция и удържах на думата си? Нали уж трябва да я изпитам тая пуста Сила в мен??


Това ме кара да мисля, че съм станала наистина наистина зле.
Толкова малка и незабележима, страхлива и безотговорна, че съм забравила какво е да стоиш с гордо изправена глава и да се усмихваш на Слънцето, когато ти е кофти.

ОК, имам гаден момент, все тая. Можете да ме напсувате за тъпата тема. Аз няма да се сърдя, ще псувам и аз. :D
Просто имам такива мисли в главата си и една дискусия може би ще помогне да изчистя буреносните облаци там.
Все пак аз този форум го ползвам, за да се разтоварвам.


Непукизъм?
Отрицание?
Мир със себе си?
Мир с Бог и природата?
Прошка?
Отмъщение?
Спокойствие?
Кое??? Кое носи силата? Сила, къде сиии? Къде си, ще ти еба майката...

Бях много усмихнат и позитивен човек. Винаги съм се радвала на малките неща. Винаги съм имала времето да спра до някое птиче и да го гледам с тъпа усмивка на лицето, винаги. Дори когато закъснявам. Инфантилно ли е това? Детско? Бога ми, на моменти се чувствам като 13-годишна. Имам усещането, че вместо да се уча от живота, гледам с пръст в устата като пеленаче.
А когато трябва да давам съвети на другите хора съм много добра.
Защо не мога да поуча себе си ??

Благодаря предварително на тези, които ще пишат по темата.

Christ
04-08-2008, 10:14
Добре дошла в реалността? :-D

Saymon90
04-08-2008, 10:41
Виж сега, никой не може да опознае изцяло човешката психика - това е нещо твърде сложно. Силен е този, който умее да се изправя сам срещу себе си.
Не е нужно да си "кораво копеле", не е нужно и да си лигльо - бъди това, което искаш да бъдеш.
Според мен, силен е този, който умее да поддържа себе си във всеки момент - този, който никога не се отлъчва от принципите си и не се пренабрегва, заради друг. Да, разбира се, че има кофти моменти - понякога бъркаш, дъниш се яко. Но това са си твои грешки и ти се учиш от тях...

Силен е този, който не позволява на никой да се бърка в чувствата му. А и този, който умее да ги владее. Нещо адски трудно (а и не изцяло постижимо).

Всъщност, от това, което казах, излиза, че силни хора няма... и наистина е така. И най-уравновесеният и разумен човек, има крейзи моменти - неизбежно е. Защото дори и да умеем да контролираме себе си, ние не можем да контролираме останалите и винаги може да ни изненада нещо ново и да не знаем как да реагираме.

Аз лично се приемам за що годе силен и уравновесен... пък дали е така, сигурно се вижда по-добре отстрани :)

Canis_Dirus
04-08-2008, 10:57
Eager don't be, my young padawan. You long journey still have before you know the force. http://blogs.starwars.com/share/img/emoticons/wink.gif

П.П. Тук се изкушавах да пусна Дарт Вейдър кючек, но се сдържах, защото те уважавам!

bungle
04-08-2008, 10:58
Пусни го. Аз позволявам. Човек трябва да се забавлява.

! О, даде ми идея. Благодаря. :-)

SINDEL
04-08-2008, 11:11
Хмм.. прекалено философско, за да мога да ти дам конкретен отговор. За мен силата е да преживееш вси4ките гадости, които ти се поднасят всеки шибан ден от кой ли не.. И под гадости имам предвид вси4ко - от това, 4е в най-неподходящия момент ти е свършила тоалетната хартия (примерно), до сериозни неща (болести, загуба на близки хора), вси4ко. И животът е кофти, мамка му, нищо 4е съм на 21 и се води, 4е не съм в позиция да говоря по този на4ин, понеже нищо още не съм видяла, ама не е така. Достатъ4но мизерии ми бяха на главата само последната половин година. Беше ад, гадост след гадост, рев, сополи, драми.. а не е и свършило все още..
И е имало моменти, в които наистина седиш и се 4удиш за какво живееш.. И след такива моменти по вестниците 4етем '17 годишна се самоуби заради нещо си'. И все пак ако си силен, продължаваш нататък. И ти е зле, и си сма4кан, и ти се иска да не си, но все пак си жив. Това е.

comics
04-08-2008, 11:44
Добре дошла в реалността? :-D
иъ, бейби ! :D :D :D

vamp
04-08-2008, 12:51
Значи,който наистина иска да разбере какво е силен човек нека ми прочете поста и да го разбере!!!

1)За да си силен,трябва останалите да те възпримат като такъв,да имаш репутация.Да не показваш слабост,рядко емоции и да не допускаш почти никой до себе си.
Допуснеш ли го теб или почнеш ли да цивриш,те си мислят,че това е истинската ти същност и че са по-добри от теб,обаче не са!
2)Бъди готин за себе си,а за всички останали бъди както те кефи
Никога не се излагай пред другите,за да не загубят уважението ти,уважението е всичко,то не се купува с пари,подаръци или добро отношение.
3)Не трябва да ти пука каквото и да става!
Ето това е най-трудната част,там където и аз се провалих!!!Но все пак хора сме и тези на които никога не им е пукало за нищо са психари.Но един наистина силен човек не му пука от каквото и да е,защото знае,че каквото и да става той е номер едно и винаги е бил прав,не е сгрешил или ако е сгрешил да си прости и повече да не повтаря грешките си.Вървиш с гордо вдигната глава,право напред и брадичката вирната пък ако ще целия свят да се срине,голяма работа!Ако не можеш и все пак не искаш да си слаб не показвай слабостите си никога пред никой.

Ако някой съумее да изпълни всичко написано,без да се преструва и без капка съжаление,то той ще бъде благословен с това да не страда от предателства на приятели,роднини и гаджета,да плюе върху всички нещастници които искат да го видят на земята и такъв човек би се издигнал много!
А някой ако ми каже,че такъв живот не води до нищо добро,мога веднага да го контрирам,че това не е така,защото аз съм изпитал сладостта от това да си непобедим и неуязвим.Когато бях такъв,дори настинка не ме е хващала,всеки ден бях щастлив,а когато нещо ме ядосаше,с нетърпение си решавах проблема!!!Никога не бях по-щастлив от тогава,когато знаех,че мечтите се сбъдват и че никой не може да ме провали освен ако не се предам...

Saymon90
04-08-2008, 13:13
Всъщност има много истина в поста ти... ^^
Този живот, който ти описваш наистина обикновено те обрича на успех, макар и по пътя често да се чувстваш самотен. Въпросът е дали "самотен" е лошо за теб.

vamp
04-08-2008, 13:21
Всъщност има много истина в поста ти... ^^
Този живот, който ти описваш наистина обикновено те обрича на успех, макар и по пътя често да се чувстваш самотен. Въпросът е дали "самотен" е лошо за теб.

Значи не съм се чувствал самотен като се замисля,просто знаех,че ако аз не играя за себе си,останалите вече са ме отписали.Нямах никой,но не бях самотен,парадоксалното е че всички ми помагаха,дори тези които ме мразеха с надеждата,че имат далавера от мен или защото съм по-силен от тях и ги респектирах.Да това е истината,сега си спомням.Излизах с момичета,все красиви,не правех нищо да ги впечатлявам,дори не бях толкова готин колкото сега,но те бяха с мен.Не бях сам,нямаше никой в живота ми,защото разчитах на себе си,но никога не бях самотен.Не се чувствах така,точно това е разликата между тогава и сега и нещото което те прави истински щастлив и велик в живота.Да знаеш,че за да си щастлив ти,лично ТИ си "главната съставка и не ти трябват други хора,те са просто допълнения в изречението където ти си подлогът!Защо???Ами защото това е твоят живот и твоят свят,останалите са просто в него!

Felis_Dirus
04-08-2008, 13:34
Ооо, мила бънгъл, тези въпроси съм си ги задавала многократно и все не съм намирала отговорите им.

Винаги, когато ми е било адски зле (което се случва често за жалост) и съм ревала, свита на кълбо на леглото си, прегръщайки един парцалив заек, съм си задавала тривиалните въпроси от типа на "Защо все на мен..", "Не може ли просто да не се беше случвало..", "Някога нещата ще се оправят ли..", повтаряла съм си наум, че съм силна, че ще се справя и докато го правя, грам не вярвам, но в крайна сметка всичко минава в един момент и аз съм го понесла, и съм още жива, да.. *смее се*... нямаме избор, бънгълке, това е положението. Знам, че ти говоря абсолютните клишета, но е така.

Цунки и горе главата! Както дядо ми обича честичко да казва на баба - "Спокойно, жена, няма да е лесно!" 8-)

Alabalaportokala
04-08-2008, 14:13
Сила аз наричам това когато ти се плаче, да се смееш адски много !

Гордостта не е символ на сила, но нали сме млади, а младостта и гордостта вървят ръка за ръка.

Казвате да прикриваме емоциите си. Тогава отчитайте за какви емоции става въпрос, защото когато сме в компания и се смеем или веселим ние пак показваме емоции, но това не означава че сме слаби хора

За всеки човек силата е нещо относително ако тръгнем да се замяраме с клишетата и глупавите философии които сме научили става тъпо. Айнщайн е прав - всичко е относително...А тъпите философи се мъчат да наложат константа което никога не би могло да стане. За 1 човек силата се изразява в това да пребие някой до смърт, а за друг да стои на 1 място докато го бият.

sherry
04-08-2008, 14:20
Много хубава тема, една от малкото в тоя форум.

Явно си преминала през много трудна ситуация и въпреки правилното си действие, не се чувстваш доволна от стореното...Спокойно, всичко ще се нареди, вярвам, че след всяка трудност идва момент на върховно щастие.

Колкото до силата-да, тя се крие в умението да се изправиш срещу страха си, да се пребориш с него, да следваш мечите си, да се бориш с трудностите. Силата се крие в огнения плам, който кара сърчицето ти да иска, да жадува дадена цел, да се изкачва, провлачва, да лети към нея, дори по пътя да среща всякакви препятствия.

Силата идва и с болката според мен...Когато човек премине през повече трудности, той би трябвало да помъдрее, да научи ценен урок, да разбере, че няма неща, които се дават даром(или не са така ценни) и да се бори за всяка своя мечта.

Може да си силна....когато плачеш.
Можеш да си силна, когато се съмняваш в себе си.
Можеш да си силна, когато ти е трудно.

Това, че си емоционална, не означава, че си слаба и незначителна, разбери го!!

GreenFairy
04-08-2008, 16:23
За мен лично сила е да можеш да понесеш много от нещата които ти поднася животът. Това не значи да седиш без да правиш нищо. Силата е да можеш да намериш увереност в себе си за да продължиш. Сила е да можеш да отстояваш постъпките и решенията си, Сила е когато допуснеш грешка да го признаеш без да унижиш себе си. Моето мнение е такова...

RAWRRR
04-08-2008, 17:33
vamp,това за което ти говориш не е сила..а стоицизъм..

Силата за мен..е синоним на логика и адаптивност.А стоицизмът е то4но обратното на тези две неща..

Кой 4овек е по-силен,този който не се интересува от хората,обстоятелствата,не се поддава на 4увствата си (както казвате по-горе),или този който приема обстоятелствата и оцелява във всяка ситуация?

Alabalaportokala
04-08-2008, 17:35
vamp,това за което ти говориш не е сила..а стоицизъм..

Силата за мен..е синоним на логика и адаптивност.А стоицизмът е то4но обратното на тези две неща..

Кой 4овек е по-силен,този който не се интересува от хората,обстоятелствата,не се поддава на 4увствата си (както казвате по-горе),или този който приема обстоятелствата и оцелява във всяка ситуация?

Логиката и логическата последователност са две неща табу за женския мозък...Сигурна ли си че това наричаш сила ?

RAWRRR
04-08-2008, 17:36
Докажи ;)

Alabalaportokala
04-08-2008, 17:51
Анджелина Джоли в 1 свое интервю казва : "Когато съм спонтанна винаги постигам успехи, но логиката ме вкарва в неприятности, ако повечето жени не се мъчиха да търсят логика света щеше да е по - добър !"

Друго - жените винаги отговарят с относителни отговори, когато им зададеш въпрос на който може да се отговори с "да" или "не" те ти изкарват цяла презентация или просто с 1 небрежно "не знам". Е ? Къде е логиката ? Второ - типична черта на жената е в това да си противоречи. Трето - караш ме да докажа нещо което и ти самата знаеш , но ти е интересно да видиш за какво става въпрос . Само човек който знае и вярва на дадена теория иска да му бъде доказана. Обикновено има 1 такъв момент в които мъжете не разбират жените, а жените от своя страна твърдят че и те самите не се разбират. Нямате праволинейна мисъл. Вашите мисли са хаотичним, а в логиката няма хаос има последователност. Частта на мозъка която отговаря за логиката, не е добре развита докато при нас момчетата/мъжете е на далеч по високо ниво. Парадокса е следния че намирате логика в нелогични неща. Има разминаване. Достатъчно ли е или да продължавам да сипвам ? Само кажи 8)

ЛаСт!К
04-08-2008, 17:56
Силен е този,който в трудни ситуяции не се предава и продължава напред,без значение по какъв начин(говоря за плача).
Но...физическата сила никога не може да накара нещо да се получи по свое желание.Примерно:не може да насилиш някой да те обикне.А с душата си можеш :) Е,не казвам,че и физическата сила няма своите предимства.
Относно плача,аз попринцип плача само,когато съм сама,защото имам чувството,че съм слаба...Но все пак плача.Не обичам да се показвам уязвима,не обичам да показвам,че ме боли...пазя хладнокръвие.Но много съм плакала,да..не за физическа болка,за мен това няма смисъл.нО плачът е начин за изразяване на емоциите и съм на мнението,че който поне веднъж не се разплаче в живота си е способен да избухне! :-D

RAWRRR
04-08-2008, 17:59
В това което ти каза,няма никаква логика ;).
Общи приказки тип космо..само 4е вместо да се обсъждат мъжете ми говориш за жените..
Аз не искам да ми обясниш как някои жени реагират нелоги4но,а това защо на вси4ки жени им е заложено да не са логи4ни?И дали и на мъжете не им е заложено същото?

Къде го про4ете това,4е 4астта от мозъка ни,отговаряща за логиката е по-лошо развита?

Alabalaportokala
04-08-2008, 18:05
В това което ти каза,няма никаква логика ;).
Общи приказки тип космо..само 4е вместо да се обсъждат мъжете ми говориш за жените..
Аз не искам да ми обясниш как някои жени реагират нелоги4но,а това защо на вси4ки жени им е заложено да не са логи4ни?И дали и на мъжете не им е заложено същото?

Все едно да попиташ защо на всички мъже им е заложено това да мислят с долната глава? Нарича се природа драгата. На мъжете не им е заложено, не мисля да се хабя да се обяснявам защото ти не възприемаш и недоволничиш. Е типична черта за 1 жена :D . И не "някои" жени реагират нелогично. Това което написах се среща във всяла жена и всички са под общ знаменател..

04-08-2008, 18:06
Сила е да съм сам и да спукам главата на 5 мангала,всичко друго е в графа фантастика!

RAWRRR
04-08-2008, 18:09
Напротив ;).
Попивам аз добре..но докато не ми говориш с факти,няма смисъл да се хабиш..
Единсвеният на4ин да ме накараш да повярвам 4е жените са по-нелоги4ни от мъжете е с генетика,а не с празни приказки..но виждам 4е не можеш да го обясниш по този на4ин,така 4е не се приема. :)

Saymon90
04-08-2008, 18:13
Кой 4овек е по-силен,този който не се интересува от хората,обстоятелствата,не се поддава на 4увствата си (както казвате по-горе),или този който приема обстоятелствата и оцелява във всяка ситуация?
За да оцелееш в ситуацията, трябва да се адаптираш от хорското мнение и да умееш да го манипулираш. Това прекалено емоционалните трудно ще го постигнат. А и ако се поддаваш на чувствата си във всеки един момент, мислиш ли, че можеш винаги да отреагираш разумно? :)

Alabalaportokala
04-08-2008, 18:13
Напротив ;).
Попивам аз добре..но докато не ми говориш с факти,няма смисъл да се хабиш..
Единсвеният на4ин да ме накараш да повярвам 4е жените са по-нелоги4ни от мъжете е с генетика,а не с празни приказки..но виждам 4е не можеш да го обясниш по този на4ин,така 4е не се приема. :)

Когато ми осигуриш подходящата затова лаборатория и ще ти го обясня, но понеже виждам че надали ще можеш не вървиш... То се вижда. Отиваш в раздел любов, четеш постовете на момичетата и на момчетата. Вади си изводите. А така по нета е малко тъпо, както и да е аз мисля че нещата които казах са си достатъчни за да докажат че логика в женското мислене няма...

RAWRRR
04-08-2008, 18:22
Виж каква е ситуацията отстрани..
Ти твърдиш нещо,но не можеш да го докажеш логи4но (обективно),а само 4рез свои ли4ни наблюдения..

Лаборатория..много хора преди теб са анализирали мозъци,хормони,гени .. и не са успяли да го докажат,то4но ти ли ще успееш?!Не ме разсмивай..

И само да добавя нещо като край..
И преди си ме заяждал на разни теми,и преди си казвал,4е не се вслушвам в думите ти,емии в тая ситуация един нормално интелигентен и ,ще се сети,4е щом веднъж не става ,зна4и и следващия няма да стане..и няма да се занимава с такъв темерут като мен ;).

Saymon90
04-08-2008, 18:24
Guttersnipe, това не са факти, а твърдения. Ако ще си повтаряме статистики от времето на баба ми, тогава разговорът отива в съвсем друга насока.
И всъщност темата не беше да се направи съпоставка между мъжа и жената. А именно мъж започна поредното такова съревнование... излагате се, другари ;)

RAWRRR
04-08-2008, 18:31
Guttersnipe,

1во. Субективно е да кажеш на нещо,4е е обективно
2ро. Не при вси4ки жени емоциите са по-добиниращи от логиката.Признавам,при доста са..но не при вси4ки.За да са при вси4ки,трябва да има генети4на заложеност към това,а то няма.Затова и твърдението ви,4е като цяло мъжете са по-логи4ни от жените,не е вярно :).

Saymon90
04-08-2008, 18:39
Окей, твърдения са, но ми кажи една жена велик-математик, която да разбие на пух и прах, моите твърдения, т.е. дай контра-аргумент.
Фактите са много интересно понятие, защото явно искате да бъде направена дисекция на мъжки и женски мозък и да се покаже с показалка и червено кръгче- ето това е за логическото мислене.

Когато говорим за характер и начин на мислене се използват твърдения, а понеже сме в интернет и не се познаваме, всеки може да каже, ама аз не съм такъв, аз съм еди-как-си и се обезмисля цялата дискусия. Аз се позовавам на личен опит и то 100%.
Нямах това предвид ...
Не мога да ти кажа нито една жена-математик. Но не мога да ти кажа и мъж.. просто математиката е една от най-слабите ми страни. И това не се дължи на пола ми, а на липсата на интерес и практика. :)

Защо избихте нещата отново на мъже с/у жени? И защо всички го приемате лично? Интересно...

RAWRRR
04-08-2008, 18:43
Мария Кюри ..не е математик,но все пак се занимава с то4ни науки.

За масата си прав и е въпрос на гледна то4ка дали ще признаеш нещо,на базата на прецедентите или на базата на множеството.

То4но в този слу4ай,аз смятам,4е щом има изклю4ения,зна4и не може да се дадат такива генерални изводи..

А пък ако не си попадал на жени с пове4е логика,отколкото емоции..еми твой проблем.

И това не го казвам от някаква женска солидарност или в защита на собствения си пол..

Saymon90
04-08-2008, 18:52
Уотевър. То се е видяло, че няма да спреш да си изтъкваш члена.
Лека вечер

Alabalaportokala
04-08-2008, 20:15
Виж каква е ситуацията отстрани..
Ти твърдиш нещо,но не можеш да го докажеш логи4но (обективно),а само 4рез свои ли4ни наблюдения..

Лаборатория..много хора преди теб са анализирали мозъци,хормони,гени .. и не са успяли да го докажат,то4но ти ли ще успееш?!Не ме разсмивай..

И само да добавя нещо като край..
И преди си ме заяждал на разни теми,и преди си казвал,4е не се вслушвам в думите ти,емии в тая ситуация един нормално интелигентен и ,ще се сети,4е щом веднъж не става ,зна4и и следващия няма да стане..и няма да се занимава с такъв темерут като мен ;).

Напротив. Правил съм си точно такава анкета. Разпитвал съм точно такива хора по улицата. 100% от мъжете се съгласиха с мене, голяма част от жените също, а останалите които отрекоха им зададох няколко логически въпроса изискващи логика. Готино е когато 30 годишна жена увяхне като препикано мушкато. За да стигна до този извод не гледам само моите лични наблюдения, а ги сравнявам с наблюденията на другите хора. Ето това вече е обективност. А сега драга ми рауррр искам ти да докажеш че при жените има последователо и логично мислене. Примера на Guttersnipe беше много удачен


Мария Кюри ..не е математик,но все пак се занимава с то4ни науки.

За масата си прав и е въпрос на гледна то4ка дали ще признаеш нещо,на базата на прецедентите или на базата на множеството.

То4но в този слу4ай,аз смятам,4е щом има изклю4ения,зна4и не може да се дадат такива генерални изводи..

А пък ако не си попадал на жени с пове4е логика,отколкото емоции..еми твой проблем.

И това не го казвам от някаква женска солидарност или в защита на собствения си пол..

Мария Кюри е веднъж на милион. Тя пак си остава жена...

bungle
04-08-2008, 20:22
Аз си признавам, че логиката ни е странна.

Давам пример, на който ми се смяха : вали дъжд. Искат да ми дадат чадър. Моят отговор беше следният : " Защо ми е чадър като след това ще влезна да се къпя?" :-o

Не, бе, ние просто сме по-висши същества. Ние ви оставяме да си мислите, че вие сте силният пол, пък всъщност .. :D * ех, просто се закачам, не ме нападайте

Alabalaportokala
04-08-2008, 20:32
Ето сега се поразровичках в раздел "Любов" любимия ми раздел :grin: .


Въпроса ми е мн прост - според вас странно ли в 18 годишно момче да ходи с 15 годишно момиче.
Прост вапрос ако може само да ми отговорите и тва е.

На такъв елементарен въпрос ето как отговарят момичетата :


Aми мисля,че е нормално.3 години ен са много...Ама ти секс ли искаш само или и нещо повече?

Човека чисто и просто е обяснил какво точно го интересува. Въпроса наистина е прост.


za men tove e mnogo stranno 4e tq ne znae kakvo i se pravi be 4ovek a i za men e mnogo tapo i mi izglejda taka 4e mom4eto ne moji da zaribi ne6to druga s akal v glavata i za tova na nekvo si detence. Da ina4e 3 god razlika ne e zle ama pone tq da e na 17 a toi na 21 da sa na edin akal pone
________________


Цитата в червено е напълно излишен и въобще няма нищо общо с темата. Даже аз не мога да разбера какво иска да каже дадения субект. А надписа в черно гласи 4 години разлика а тя говори за 3 години разлика, както и автора на темата. Сякаш когато са на 15 и 18 няма да са на 1 акъл.


hahah zavisi ot momi4eto az sam na 14 i sam hodila s mom4e na 19 ama zavisi mn....

Пак относително отговаряне, на въпрос с който може да се отговори с "Да" и "Не" точно както ти обясних в доказателствената част


hahah zavisi ot momi4eto az sam na 14 i sam hodila s mom4e na 19 ama zavisi mn....

И пак. Значи да уточним. Странна ли е връзка между 15 год момиче и 18 год момче се отговаря със зависи и пример от живота. Е къде е логиката ?


Напълно възможно

Никой не пита дали е възможно а дали е странна,нестандартна. Ето виж пак се губи логиката

Линк към темата :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=164779&postdays=0&postorder=asc&start=15

04-08-2008, 20:42
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Alabalaportokala
04-08-2008, 20:46
Еее не се научихте да Quote-вате :grin: :grin:

RAWRRR
04-08-2008, 20:46
За да има логика,тряба да има съзможност за логи4еско мислене..и мъжете и жените имат еднакви предпоставки за логи4еското мислене..нали4ието на дясната половина на мозъка..

Така..сега малко по-сериозно..

Логи4еското мислене представлява априорен процес в мозъка в 3 стъпки:

понятие (условие/свойство/ситуация)
логи4ески процес
заклю4ение

Логи4еският процес и при мъжете и при жените е един и същ.Същността му е в това,да се разгледат дадени хипотези и 4рез тях да се стигне до умозаклю4ението. Например :

условието : навън е обла4но (променливо)
логи4ески процес : може да завали и да се намокря / може да пекне слънце и да се изпотя
заклю4ение : ще си взема 4адър / блуза с къс ръкав..

В логи4еския процес се поставят разли4ни предположения относно развитето на понятието,затова и заклю4енията са разли4ни.Колкото пове4е хипотези (гледни то4ки) и заклю4ения имаш,преди да вземеш решение..толкова по-добре за теб.

Способността за при4инно-следствени и логи4ески връзки е характерна и за двата пола.Жените оба4е внасят пове4е емоции във възможните хипотези и пове4е възможности и ка4ества в понятията и оттам и логиката им тръгва в погрешна посока.Само 4е не във вси4ки слу4аи е така,не при вси4ки жени е така и не само при жените е така ;).

И оттук следва,4е логиката не е табу за жените :).Ако беше табу..ние даже нямаше да можем да си обуем обувките,защото нямаше да можем да преценим,според извивките,коя за кой крак е :).

Alabalaportokala
04-08-2008, 20:50
Показвам ти явни примери, бънгъл ти даде пример с дъжда, а примера който ти даваш за него може да се сети 5 годишно дете. Казах, частта в мозъка която отговаря за логиката е по развита при нас мъжете. Примера ти е нудачен защото аз мога да кажа че хората имат предпоставки за футболист дори и жените Имат крака, могат да бягат, могат да ритат топка.Да ама не. Обуването на обувки не става благодарение на логиката. Работата е там че в днешно време жената където и да ходи 15 минути си избира какви обувки да обуе, дори когато излиза за 5 мин (до магазина примерно).. Грешна логика Роуррррррррр. Try again :grin:

bungle
04-08-2008, 20:52
То пък футболът е един спорт. Мани..

bulgarche
04-08-2008, 20:54
Шаха е друго нещо нали? Истински спорт ;) Мъжки спорт :)

За футбол днес не говори, че изгледах 3 мача и след като имахме 3 победни победи, смятам този спорт за велик.

RAWRRR
04-08-2008, 21:00
Взимането на решения не е логика?????

Alabalaportokala
04-08-2008, 21:07
Взимането на решения не е логика?????

Има доста решения които жените не могат да вземат, а мъжете могат.

За интелигентността : смята се момичетата до 20-21 годишна възраст имат по високо IQ от момчетата, оттам нататък нещата се обръщат.

RAWRRR
04-08-2008, 21:13
Взимането на решение не може да мине без логика,защото логиката не е просто избирането на най-добрият уда4ен вариант,а изобщо на целия процес на мислене,който обясних в 3те стъпки..

Просто не може да има мислене,без да има логи4ески процес..

Логиката,която се ползва при логи4еските зада4и е на абсолютно същия принцип,като тази,която ти наре4е "просто взимане на решение"..

Имаш дадено условие на зада4ата..пробваш разли4ни методи/подходи за решаването и стигаш до извода..

Алабала,примерите ти от раздел любов въобще не ги про4етох,нито пък ме вълнува примера на бънгъл,аз гледам само себе си ;).

Felis_Dirus
04-08-2008, 21:15
Ехааа, страхотна дискусия се е получила тук. За пръв път да чета с такъв интерес тема във форума. Похвално, деца, похвално! :D

Хм, съдейки по себе си и хората, които ме заобикалят (особено женската част от познатите/приятелите ми), съм склонна да се съглася с Guttersnipe и Alabalaportokala.

Неправилно е да слагам всички под общ знаменател, но тези изводи съм ги направила на базата на опита си в различни ситуации и смятам, че те са напълно прави.

Alabalaportokala
04-08-2008, 21:48
Алабала,примерите ти от раздел любов въобще не ги про4етох

Като не ти оттърва и виждаш че губиш спора не спори защото така ми губиш времето което не е хубаво. Онова за логиката което написа си е копи пейст от гооглето. Ти надали си го разбрала и осъзнала


Дже ви копирах и статия с така ценените от вас факти, но нея удобно я пропуснахме

Аз лично я прочетох от...до..., но да прав си като цяло

Alabalaportokala
04-08-2008, 21:50
А ти може би нямаш чувство за хумор. Това е ФОРУМ! А и аз казах, че така разпускам. На мен ми е смешно как обърнахте темата на два фронта, та чак и футбол намесихте.

Ама ест :grin: . Без футбола и бирата накъде ? :-D

Alabalaportokala
04-08-2008, 21:54
Че се ядосва ядосва се, обаче дискусията не е пряко по темата. Косвено да. Следвайки пътя на логиката смятам че теорията на RAWRRR оборена по всички параграфи, затова можем да продължим по същество :grin:

RAWRRR
04-08-2008, 21:56
Взимането на сладолед..пак е логи4ески процес..и то4но това обмисляне на условията-4е ги оби4аш и двата,4е са на една и съща цена..води до заклю4ението,4е няма зна4ение какъв ще си вземеш

Рисковите "нелоги4ни" решения също са логи4ни..риск се поема при определени условия и с определени о4аквания (дори и минимални,то4но затова 4е са минимални и е риск) и то4но защото имаш о4аквания ( възможен резултат който е в главата ти) избираш "нелоги4ния подход" за да стигнеш до него..
Нещо като логи4ен процес ,с обратен знак..

Алабала,нищо не ти е копи пейс,у4и се в 10ти клас ;) ,първи срок по философия.И осъзнала съм го,да.

RAWRRR
04-08-2008, 22:20
Тук трябва да се намерси hex_girl!!! :lol:

5StaR
04-08-2008, 23:19
За мен силата е нещо невероятно!! Само джедаите могат да я ползват, но те се обучават от малки !

Saymon90
04-09-2008, 04:39
Най-силният в съвременния свят е белият мъж!
Някой ще попита ли защо?


White power!
Ааа защо ти трябваше да го ръсиш и това беее :D Тъкмо човек да каже, че има нещо смислено у тоя потребител и то пак... white power :D

04-09-2008, 05:30
Харесвам хората, които си признават като грешат - лека нощ.

Сега се връщам на темата - Силата?

Най-силният в съвременния свят е белият мъж!
Някой ще попита ли защо?


White power!
Представям си, какво ще стане, ако онзи синия пич от Soul reaver, стане расист и тръгне да избива всички не сини :Р :lol: :lol: :lol:
Blue Power...!

RaZcAkVa6tIq
04-09-2008, 09:09
Какво е Силата? Къде се крие тя? Кои хора са силни?

Чудно ми е какво значи силен човек. Силен ли е човек, който показва емоциите си или е слаб? И трябва ли да се правим на корави копелета, за да сме " силни"? Искам всеки от вас да каже според вашите виждания какво е Силата.

Сила ли е да признаеш грешките си?
Сила ли е да се изправиш пред страховете си?
Да? Тогава защо аз все още се чувствам малка и смачкана? Защо не съм щастлива, че веднъж в живота си взех позиция и удържах на думата си? Нали уж трябва да я изпитам тая пуста Сила в мен??

You have much to learn young padwan. May the force be with you,allways.
Това ме кара да мисля, че съм станала наистина наистина зле.
Толкова малка и незабележима, страхлива и безотговорна, че съм забравила какво е да стоиш с гордо изправена глава и да се усмихваш на Слънцето, когато ти е кофти.

ОК, имам гаден момент, все тая. Можете да ме напсувате за тъпата тема. Аз няма да се сърдя, ще псувам и аз. :D
Просто имам такива мисли в главата си и една дискусия може би ще помогне да изчистя буреносните облаци там.
Все пак аз този форум го ползвам, за да се разтоварвам.


Непукизъм?
Отрицание?
Мир със себе си?
Мир с Бог и природата?
Прошка?
Отмъщение?
Спокойствие?
Кое??? Кое носи силата? Сила, къде сиии? Къде си, ще ти еба майката...

Бях много усмихнат и позитивен човек. Винаги съм се радвала на малките неща. Винаги съм имала времето да спра до някое птиче и да го гледам с тъпа усмивка на лицето, винаги. Дори когато закъснявам. Инфантилно ли е това? Детско? Бога ми, на моменти се чувствам като 13-годишна. Имам усещането, че вместо да се уча от живота, гледам с пръст в устата като пеленаче.
А когато трябва да давам съвети на другите хора съм много добра.
Защо не мога да поуча себе си ??

Благодаря предварително на тези, които ще пишат по темата. You have mich to learn young padwan.May the FORCE be with you allways :smt072

techCandy
04-10-2008, 09:33
Силата според мен е да можеш да се изправиш срещу себе си. Това като
че ли е най- страшното. Да погледнеш себе си, да погледнеш грозната мутра на истината, и да направиш каквото трябва, въпреки че, не точно това ти се иска да направиш. А след като го направиш, ако може и да не падаш духом...Е така някак си...