PDA

View Full Version : Zamislqli li ste se ???



Nik4o_Spain
04-08-2008, 15:39
" Помисли, и отговори на следните въпроси:

1- Назовете 5 от най-богатите хора на планетата
2- Назовете последните 5 победителки “Мис Свят”
3- Назовете последните 5 лауреати на Нобелови награди
4- Назовете последните 5 лауреати на “Оскар” за най-добра роля
Не се ли получи съвсем?
Трудничко ви е, нали?
Не се безпокойте, никой не помни тези неща!


А сега отговори на тези въпроси:

1- Назови 3 учители, които са допринесли за твоето образование
2- Назови имената на 3 приятели, които са били до теб в трудно време
3- Спомни си за няколко човека, които събуждат в теб приятни чувства
4- Назови 5 човека, с които ти харесва да прекарваш времето си


Получи ли се? Осъществимо е... Това е лесно, нали?
Тези хора, които значат нещо в твоя живот, не са в листата на «най-добрите»,
нямат пари, повече от всички други,
никога не са печелили високите награди...
Това са тези, които се грижат за теб, които те ценят,
тези, които без значение какво се случва, остават винаги до теб


Помисли над това за няколко мига.
Животът е много кратък!


Няколко години назад, на олимпиада в Сиатъл,
девет атлетически съзтезатели стояли на старта на 100 метровата писта.
Те всички били инвалиди - с физически или умствени недостатъци.
Прозвучал изстрел, съзтезанието започнало.
Не всички тичали, но всички имали желание да участват и да победят

Те преминали една трета от трасето, когато едно от момчетата се спънало,
направило няколко премятания и паднало.
Започнало да плаче.
Останалите осем участника дочули неговия плач.
Те намали темпото и се огледали.
Спрели и се върнали обратно... Всички...


Момиченце със синдрома на Даун,
седнало до него, прегърнало го и го попитало:
«Сега, по-добре ли ти е?»
А след това всички тръгнали, рамо до рамо към финалната линия.
Тълпата от зрители станали на крака и аплодирали.
Аплодисментите траяли много дълго...

Тези, които гледали, и до днес говорят за това.
Защо?




Защото дълбоко в себе си, ние всички знаем,
че най-важното в живота – означава много повече,
отколкото да побеждаваш за себе си.



Най – важното в този живот,
това е да помагаш на други да побеждават.
Даже, ако това означава да забавиш ход,
или да се откажеш от надпреварата, в която сам участваш.




«Свещта нищо не губи,
даже когато от нейния пламък се запалва друга свещ» "


Eto vi edna tema po koqto moje da govorite ne6to istinsko!

TheSadGirl
04-08-2008, 16:01
mn hubava tema, koqto naistina me nakara da se zamislq bravo :) :) :)

zvezdichka777
04-08-2008, 16:09
Браво,браво.Страхотна тема ... мисля че наистина е важно да помагаш на ближните си,дори това да значи да загубиш самия ти .. По този начин,като помагаш , печелиш много повече уважение от останалите.Незнам но наистина трябва всички да се замислим върху тази тема ...

Irrepresible
04-08-2008, 16:17
tazi tema me nakara da se zamislq..blagodarq ti :) (sajalqvam za latinicata no ne6to mu stana na kompa i nemoga da q smenq:( )

LSGirl
04-08-2008, 16:20
Много трогателна и мила тема :)

borovinkaa
04-08-2008, 16:21
Страхотна тема.Това за олимпиядата в Сиатъл ме разплака ..ако това беше обикновено състезание участникът, който се е спънал можеше да отнесе само подигравки.И това е тъжното от всичко - че всички тези хора с умствени и психични проблеми знаят, че дори една прегръдка в труден момент може да ти помогне да продължиш напред.Но докато не го изживееш на своя гръб трудно можеш да го разбереш..

Baby_b
04-08-2008, 16:21
Страхотно е наистина. Е, животът наистина е кратък и не оценяваме стойностните неща навреме или забравяме, но трябва да бъдем по-човечни. Разбирате ли просто всичко е 1 омагиосан кръг, всичко се върти. Хората са злобни, защото всички си мислят, че тоя до него му мисли злото. Еми така е все пак в тоя свят, ако помагаш много ти забиват нож в гърба, но иначе е много хубаво, че още има такива хора. Просто трудното ежедневие ни кара да мислим само за задълженията ни , живота ни се върти около парите и материалните неща и така.

Nik4o_Spain
04-08-2008, 16:31
6te se radvam ako naistina ospeq da promena ili pone da nakaram horata da se zamislqt naistina sas tazi tema za6toto zlobata v horata e ogromna i trqbva da se zamislim i da vidim naistina tova koeto ni kara da badem 6taslivi da pomagame na horata kakto i do tova 4e nqkoi hora iskat da badat izvesni i kakvo 6te postignat s tova .... nikoi nqma da gi pomni ve4no no na hora na koito sme ostanali v sarceto 6te ni pomnqt ve4no

Cukata
04-08-2008, 16:34
Браво!Трудно се срещат такива хубави теми :)

Nik4o_Spain
04-08-2008, 16:48
Браво!Трудно се срещат такива хубави теми :)



Az se nadqvam pove4e hora da q pro4etat i da se zamislqt nad tova koeto sam napisal :)

Cukata
04-08-2008, 16:51
Браво!Трудно се срещат такива хубави теми :)



Az se nadqvam pove4e hora da q pro4etat i da se zamislqt nad tova koeto sam napisal :)
И аз така 8)

cute_mimi
04-08-2008, 16:55
Едни хора стават всяка сутрин с мъсълта да спечелят пари, да успеят в училище и тн ( дори и на всяка цена). Лъжат и не се замилят за нищо друго. Има други хора които може и да са богати може и да не са но като се събудят първата им мисъл е : какъв прекрасен ден в който пак ше се опитам да бъда добър човек дори и другите да не го оценят. ЕЕ кои хора според вас са по шастливи?
:smt038 za temata

mhmhmhmhm
04-08-2008, 17:40
Свещта нищо не губи,
даже когато от нейния пламък се запалва друга свещ
е тва беше яко :)

DevilWish
04-08-2008, 17:48
Wow zaklevam se ,4e cqlata nastryhnah . . . tova opredeleno me kara da se zamislya. . . i se 4udya za6to tolkova 4esto naranyavam horata ,koito me obi4at i az tyah sy6to.....

vercheto
04-08-2008, 19:04
Страхотна тема.Това за олимпиядата в Сиатъл ме разплака ..ако това беше обикновено състезание участникът, който се е спънал можеше да отнесе само подигравки.И това е тъжното от всичко - че всички тези хора с умствени и психични проблеми знаят, че дори една прегръдка в труден момент може да ти помогне да продължиш напред.Но докато не го изживееш на своя гръб трудно можеш да го разбереш..
+1 аз съм на същото мнение :)

SuNsEt
04-08-2008, 19:37
:) Така е.Жалко,че не всички виждат нещата както ти.Какво повече мога да кажа?Нищо,освен да потвърдя казаното от теб :)

Мисля,че тази тема трябва да се направи важна.

BAD_KID
04-08-2008, 21:08
Мисля че идеята е мн хубава и полезна една от малкото който си струват четенето и мисленето по тях браво на автроа/авторката.

П.П. Съгласна съм с предния пост че темата е достойна да се направи ВАЖНА

Nik4o_Spain
04-09-2008, 12:30
Мисля че идеята е мн хубава и полезна една от малкото който си струват четенето и мисленето по тях браво на автроа/авторката.

П.П. Съгласна съм с предния пост че темата е достойна да се направи ВАЖНА


Mersi mom4e sam :) ne q pusnah prosto za pitane ili ne6to takova ili pak problem kakto pove4eto temi tuk puskah q za da nakaram s tazi tema horata malko ili mnogo da se zamislqt nad kazanoto v ne6tata i da poglednat realno na ne6tata v jivota

Bubbly
04-09-2008, 17:01
Това съм го чела в разширен вариант. :) Иначе казаното е истина, но малко хора го осъзнават, а още по-малко го помнят след седмица.

mort
04-09-2008, 18:39
Евала.Страшно хубаво написано.Лошото е,че може да се даде пример само с болни и изстрадали хора,но нито един с нормални.
Все пак надеждата умира последна... :)

_FaShIoN_
04-10-2008, 18:53
Наистина темата е много хубава и ме накара да се замисля... и трябва да си помагаме във всеки един момент,защото е много по-достойно и много по-добродушно да събудиш една искрена усмивка,отколкото да спечелиш някфо състезание,защото когато направиш нещо добро,то се връща двойно....когато си добър с хората и те ще са добри с теб....много по хубаво е да помагаш на когото,с каквото и както можеш,отколкото да си егоист мислещ само и единствено за себе си ... :)

BAD_KID
04-13-2008, 22:08
Знаете ли случвало ми се е удоволствието да мога да помагам на хора който не познавам, хора който виждам за първи и последен път в живота си или дори хора който не виждам и може би никога няма да видя и тогава когато например споделя със семейството си или с приятел те ми казват 'добре де как може така ти дори не познаваш този човек защо му помагаш? ти незнаеш кой е какво те интересува има ли нужда от помощ или не така или иначе нищо няма да спечелиш от това' тогава аз просто замълчавам защото виждам че те неразбират че аз печеля много аз печеля една усмивка на лицето на някой който не се усмихва често може би и едно такова приятно чувство в сърцето което неможе да се опише с думи. Така аз разбирам нещата това е моето мнение и моят начин да съм полезна може би някой ще кажат 'да бе глупости и така нататък' но това е моето отношение по въпроса. :) Ако сички си помагаме света може да е по добър макар да звучи наивно мисля че е правилно. :)

MiMcHeToOo
04-14-2008, 06:33
Браво, прекрасна тема!

darince
04-16-2008, 13:54
Браво наистина много хубава тема :) :)