PDA

View Full Version : Японската култура-Самураите



Blink182 the real
04-10-2008, 06:58
Привет на всички,много яко форум1е си имате.
Значи имам много голям проблем.В даскало ми се падна една тема за Японската култура и по скоро за това какви са бил самураите.Горе долу се оправих ама нали онези перковци са си правили и харакири а аз и идея си нямам по този въпрос.Искам да изкарам 6 за да си спася стипендията и един френд ми каза,че тук може да ми помогнете :) :grin:
Та ако знаете или имате инфо за въпроса кое как е.Доколкото разбрах си има ритуал при мъжете,отделен за жените,при изневяра,при разочарование от господаря :-o Абе тия са били луди бе :razz:
Моля помагайтеееееее. 8-)

MixXx
04-10-2008, 07:32
аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо

Shinigami
04-10-2008, 12:34
ако искаш 6 пиши ми на лично :) мога да ти говоря с векове! И не не са луди - просто европейците са твърде примитивни за да го разберат..

04-10-2008, 13:09
Haha qponskata kultura e mnogo dobra ! "BOSHIDO" :lol:

Blink182 the real
04-11-2008, 15:51
Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. :? Това нормално ли е ми кажете :-o

Shinigami
04-11-2008, 16:34
Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. :? Това нормално ли е ми кажете :-o
За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

^
^
за по горния пост - пише се "BUSHIDO"

Blink182 the real
04-11-2008, 17:14
Ограничен 8) Нима на любовта към живота се нарича така :) .Ми добре.
Ами кажи си и твоето мнение.

04-11-2008, 20:04
Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. :? Това нормално ли е ми кажете :-o
За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

^
^
за по горния пост - пише се "BUSHIDO"

"the secret samurai code ! :D

Shinigami
04-11-2008, 20:44
Ограничен 8) Нима на любовта към живота се нарича така :) .Ми добре.
Ами кажи си и твоето мнение.
Тва което ти нарича6 "Любов към живота" всъщност е страх от смъртта..
Нещо, което при самураите липсва..
Толкова са жалки хората че са готови на всичко само за да живеят, ако ще и да са обезчестени.. Makes me sick..
:x

lsd43
04-11-2008, 21:04
Самураите са били истински воини с чувство за дълг към родината си .Колкото до ритуала "харакири",той просто показва силната им воля ,че са готови на всичко ,за да запазят достойнството си . Според мен не е най-правилният начин да се самоубиеш,за да запазиш честа си,но е по-добре отколкото да се свиеш в кучи гъз и да се криеш от враговете си.Мисля че са били едни от малкото хора ,които са осъзнавали колко важно нещо е дисциплината и за това са били толкова жестоки към себе си.

Blink182 the real
04-11-2008, 22:56
Дисциплина да!Ама извинявай има разлика от страх от смърта ще се изкормя защото някой пожела така.Доколкото разбрах една жена която е разочаровала мъжа си я чака адски болезнена смърт.В смисъл задължена е да забие в пъпа си тънка кама,за да неможе тялото и да има видима рана за да си остане все още красива.
Това как го наричате а?

Shinigami
04-12-2008, 07:58
Ти очевидно си загубен случай.. Нз защо изобщо си решил да пишеш за самураите - ти си недостоен за това.. Измисли си друга тема, някоя, която ще ти подхожда.
А това за женското самоубийство просто още доказва дисциплината на японците, те са готови на всякакви жертви за да запазят естетиката и красотата.

04-12-2008, 08:46
Ограничен 8) Нима на любовта към живота се нарича така :) .Ми добре.
Ами кажи си и твоето мнение.
Тва което ти нарича6 "Любов към живота" всъщност е страх от смъртта..
Нещо, което при самураите липсва..
Толкова са жалки хората че са готови на всичко само за да живеят, ако ще и да са обезчестени.. Makes me sick..
:x
Ne si prav to4no ! Samuraite kato sa 4uvali za ninji sa bqgali za6toto ninjite sa imali svruhestestveni sposobnosti i sa bili na grupi ot 5-10 ninji i sa ubivali kum 50 samurai sus tqhnite nomera !

Blink182 the real
04-12-2008, 10:25
Недостоен да пиша за това!?!Абе човек ти май си яко във филма.Пиша за това щото ми се налага повярвай не умирам от кеф.Ама извинявай от мнооого години няма подобно нещо като самураи а честа на самурая е толкова рядко срещана,че нямам думи.
А колкото до нинджите,нямали са свръхестественни умения,просто бойното изкувство,забравих му името,е било перфектно.Те са били тихи и смъртоностни ама наистина самураите са бягали през глава. :grin: 8-)
А иначе само Mortal Kombaaaaat :grin:

lsd43
04-12-2008, 10:47
Аз съм нинджааааааааааааааа! 8) :D

04-12-2008, 18:00
Търся хора който искат да се занимават с шаолинските боини изкуства !

Shinigami
04-12-2008, 18:45
Търся хора който искат да се занимават с шаолинските боини изкуства !
Aз, тренирам ушу
и шотокан карате.. :)

betterman
05-27-2010, 11:18
аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо

тва ми трябваше :lol: :razz:

betterman
05-27-2010, 11:19
аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо

тва ми трябваше :lol: :razz:

betterman
05-27-2010, 11:19
аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо

тва ми трябваше :lol: :razz:

Rounder
05-27-2010, 11:27
Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. :? Това нормално ли е ми кажете :-o
За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

^
^
за по горния пост - пише се "BUSHIDO"

а,ти като си много разкрепостен дори не можеш да пишеш на собственият си език.Ся да не почнеш ме псуваш на китайски/японски и еди какъв си...