PDA

View Full Version : Статия с експресивно заглавие.



DarkEmbrace
04-11-2008, 07:19
Значи,трябва ми Статия с експресивно заглавие на каквато и да била тема.Моля ви ако някой има нещо ще го помоля да го сложе моля ви. :o

BaBy_bS
04-11-2008, 07:34
аз даже незнам какво е статия с ЕКСПРЕСИВНО заглавие :(

DarkEmbrace
04-11-2008, 08:04
Много ми е спешно МОЛЯ ВИ.

hrisiiiiii
04-11-2008, 11:45
може да потърсиш в някой вестник нещо такова, аз лично се разрових в интернет и намерих това:

Обърната пирамида

В България просията се утвърди като национална политика. Не става дума само за дрипавите индивиди, които напролет плъзват по улици и кръстовища и с риск за собствения си живот искат милостиня без притеснение, че могат да бъдат санкционирани от органите на реда. Въпросът е за далеч по-префинения модел на обществени и медийни кампании за благородни каузи, които индиректно вменяват на хората вина, че те живеят добре, докато други страдат. За повече тежест акциите обикновено са под патронажа на президента или на някой друг достатъчно разпознаваем човек. Предлаганото решение е лесно - един-два SMS-а, които да върнат душевното равновесие на гражданите и чувството им за изпълнен дълг. Колкото повече новини за Могилино, Трън и други забравени от бога места пълнят новините, толкова повече благотворителни кампании изгряват на хоризонта. Истината обаче е малко по-различна и тя е, че несвършената работата на институциите не може да бъде заместена с жестове, били те и благородни. Ето например Фондът за лечение на деца в чужбина, който беше създаден преди няколко години с идеята да отмени индивидуалните фондонабиращи инициативи и да подпомогне родителите, чиито деца се нуждаят от хиляди левове за животоспасяващи операции зад граница. Оказва се, че фондът не само че не решава проблемите на тези семейства, но е станал жертва на институционална и бюрократична немощ и в края на всяка година връща в бюджета на държавата средства, които стигат за няколко трансплантации в чужбина. Така изравнителната сметка пак отива на гърба на родителите и на гражданите, които си мислят, че държавата няма пари и затова всичко трябва да става на принципа "дайте да дадем". Затова, преди следващия път някои политици да се включват в "Българската Коледа" или "Великолепната седморка или осморка", е добре да помислят дали няма да е по-лесно преди това да направят нещо, за да могат институциите да си вършат ефективно и бързо работата. Понякога една малка поправка в един закон стига.


обаче това си е прекалено ''вестникарско'', така да се каже, а и не знам до колко "Обърната пирамида" е експресия... :?