PDA

View Full Version : Ахх тая напаст Божия-космите :(



freegirl
04-11-2008, 22:03
Здр..имам ужасно мн косми по корема и дори гърдите а съм момиче:( :( :( нз какво такова същество сам..ужас..на какво може да се дължи това....и като си представя че тря да си ги чистя не не лошо ми става..но не мога и така да карам..виждат се..немога спокоино да си сложа блузка с по отворено деколте и да тръгна с гол кръс..да не се и замислям за лятото нито мога да отида на море нито нищо..тва е ужасно и все повече и повече се отчаивам..та с кво мога да си ги махна..но искам нещо ефикасно..пробвала съм с епилатор малко но ми остават червени точици и мн бързо ми разстат. :( и др ми въпрос е възможно ли е от космите да не ми разстат гърдите защото от 2 години не са мръднали...а и с кола маска ако си ги махна срещу разстежа или обратното трябва и ако някои си ги зима на това място за колко време ви излизат наново и личи ли си..остават ли някакви белези???Моля ви даиде съвети как да се справя с този проблем...аз си мисля вече че няма спасение от тези така омразни за мен космии :( :( :(
Благодаря предварително!!

splendour
04-11-2008, 22:06
pinseta

VilleBaby
04-11-2008, 22:06
аз също съм момиче и си падам малко по-косматичка попринцип...да и на коремчето имах косми и малко на гърдите...ужасно е , честно...махнах ги с кола маска ( никакви белези,спокойно) и сега почти нищо не расте само някакво като мъхче дето изобщо не се вижда...да факт е , че от колата маска станаха по-малко,по-светли,по-тънки и почти ги няма! :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
04-11-2008, 23:00
Vsqkakvi metodi ima, spokoino i samobrisnachkata e variant, ako ti e za purvi put i te e strah ot bolkata. Posle mogesh da karash s pinsetka , shte ti e mn po - lesno, ti si izbirash.. A za gurdite pinsetka i gotovo ili idi na kozmetik.

wasntme_
04-11-2008, 23:12
Vsqkakvi metodi ima, spokoino i samobrisnachkata e variant, ako ti e za purvi put i te e strah ot bolkata. Posle mogesh da karash s pinsetka , shte ti e mn po - lesno, ti si izbirash.. A za gurdite pinsetka i gotovo ili idi na kozmetik.
po nikav na4in da ne si posmqla sas samobrasna4ka :OooOOoo super zdravo 6te si eebe6 na krivo tqloto
kola maska ili epilator
no nai dobre e lazerna epilaciq 6oto mqstoto e mnogo nekvo takoa nikvo :D ama to tva ne e eftino i tqqq ti go narpaqt na pravilnoto mqsto..

PoLiToOo
04-11-2008, 23:29
pinseta


по-скоро епилатор :)

mimsssssss
04-12-2008, 06:07
аз също съм момиче и си падам малко по-косматичка попринцип...да и на коремчето имах косми и малко на гърдите...ужасно е , честно...махнах ги с кола маска ( никакви белези,спокойно) и сега почти нищо не расте само някакво като мъхче дето изобщо не се вижда...да факт е , че от колата маска станаха по-малко,по-светли,по-тънки и почти ги няма! :)
+1 и о6те едно предложение лятото преди да тругнеш за морето или на басеин отиди на солариъм 5-6 пъти така ще ти изсветлеят казвам ти от личен опит защото и аз бях в такова положение.маи като гледам в последните 5-6 години жените сме вече доста окосмени-тея хормони мамата си тракат :-o

04-12-2008, 06:56
Ако окосмяването е от мъжки тип (малко в долната част на корема, около зърната, на кръста и тн) може да е налице хормонален дисбаланс, примерно полискистоза на яйчниците. При всички случаи космите се отстраняват механично, има лекарства срещу хиртуизъм (прекомерно окосмяване), но те имат много странични ефекти. Добре е да се консултираш с гинеколог.

scanadal
04-12-2008, 08:18
Мдам,и аз си мисля,че нещо с половите ти хормони не е наред.Най-добре отиди на гинеколог да те прегледа на видеозон,ако имаш киста на яйчника,тя ще се види.Лекува се с хормонални препарати.А колкото до косъмчетата-махни ги с кола маска.Това,за мен поне е най-добрият метод на обезкосмяване.С времето ще изтънеят и няма да се забелязват.А и в тези области дърпането с кола няма да е особено болезнено.Пък и самите косъмчета едва ли са дебели,така че няма да усетиш нищо.

psychopath
04-12-2008, 08:46
о.О пожелавам ти успех с начинанието

kico
04-12-2008, 08:53
foto epilavciq e nai efikasniq na4in malko e skapa ama ....gazariqta iziskva jertvi

freegirl
04-12-2008, 11:48
Мерси на вс!
Определено фото епилацията е най-добре, но нямам вазможност за нея такаче ще действам с кола маска..но да попитам ако някои си ги маха по там ..след колко вр излизат г/д и дали ще си личи? и още едно випросче възможно ли е да спрат да ми разстат гърдите макар че си мисля че вече са спяли... :(

Ch0c0la73
04-12-2008, 14:30
na korema pinsetka i na gardite sashto a na krasta - kola maska...tova e moq plann..

slun4ice_90
04-12-2008, 15:44
pinsetaхахаха и така ще си играе 2 часа.Ми има кола маски,депилиращи кремове много неща.Успех. :grin: :-P :-)Прекаленото окосмяване се дължи на хормоните,спокойно ще отмине.

~Munika
04-12-2008, 19:40
Ми предполагам,че си брюнетка защото сички почти имат косми по тези места,но не се виждат или са по малки,спох не си сама просто не говориме мн за дефектите си.Отиди при добар козметик и си направи кола маска навсякаде където искаш и имаш нужда(крака,ръце,мустачки,г ърди,корем,триъгълник),почн и да ходиш редовно и след време ще заизчезват.Аз така правя,имах подобен проблем......

s1NNer
04-12-2008, 19:55
Окосмяването не се ли дължи на хормонален дисбаланс или по-скоро пр-голямо наличие на тестостерон(поне мойта логика до там стига щото нали тестостерона е характерен за мъжете и когато момичетата имат повечко окосмяване се смята за наличие на повече тестостерон от обикновенното)!? Или се бъркам ?!

И относто въпроса и за гърдите (за тва ,че са малки) може ли да се сметне ,че малките цици се дължът и от части на наличието на този тестостерон (щото попринцип при мъжете в ДНК-то е зададено да не им растът цици ) и прии оплитането/създаването на ДНК-то при детето се предава и самото наличие на тестостерона и от тва зависят циците ?! Щото примерно гена на бащата да е надделял ?!

Охх божее дано ме разбрахте 8-) а логиката ми нещо никва я нема май :D

Sa6iTyYy
04-13-2008, 10:10
:D :D :D Az Puk imam na ednata garda edin edinstven kosam koito naprao e mn tup,grozen i imam 4ustvoto 4e me gleda :D :D :D AMA ME E STRAH DA GO MAHNA 6TOTO mn me boli :(

Ellie
04-13-2008, 11:50
:D :D :D Az Puk imam na ednata garda edin edinstven kosam koito naprao e mn tup,grozen i imam 4ustvoto 4e me gleda :D :D :D AMA ME E STRAH DA GO MAHNA 6TOTO mn me boli :(

Страх те е да махнеш ЕДИН косъм?! О.о

~Munika
04-13-2008, 17:51
ее то си е страшно........

xxxSnowflakexxx
05-02-2008, 19:23
С пинсета опитай
:P :P :-P :-P

sladkъ_mackъ
05-02-2008, 21:03
И аз съм така и ги махам с епилатор,вече не ме и боли само 1я път пробвай ;)

monityY
05-03-2008, 08:00
Охх горката,и аз имам косъмчета по гърдите и корема и си ги махам с епилатор,но не са много големи,не си личат много много,но зависи от светлината де.. Махам си ги и доста боли,ама се търпи,остават червени точици между гърдите и растът наистина бързо,за около седмица и нещо..Незнам аз за сега ще си карам така,просто щот ме дразни да си пипна корема и да имам някфи такиа наболи косъмчета и ги махам.. Ама ако твойте наистина са по големички иди на козметик...Просто незнам :(

sweatkiss
05-03-2008, 08:19
Дължи се на хормоните.Според мен като излезеш от пубертета няма да имаш този проблем.А за сега давай с кола маска...Успех :)

TheNewReligion
05-03-2008, 09:55
В действителност космите са нещо много гадно . Явно на теб косъмчетата ти растат бързичко и за това си се отчаяла и нищо не ти помага . Можеш да се подложиш на лазерна епилация , макар че ще ти олекне джобчето , но се надявам да има ефект . Изключено е гърдите ти да не нарастват поради това , че са окосмени . Ако мислиш , че имаш хормонално нарушение може да се консултираш със специалист ! :)

Ms.Lonely
05-03-2008, 23:06
Това обилно окосмяване може да се дължи на хормонален дисбаланс , но може просто космите ти да растат прекалено бързо . Може да отидеш да ти направят лазерна епилация , но ще ти излезе скъпичко! :-D

CfEtii
05-04-2008, 21:17
Според мен тва е някфо хормонално нарушение.Отиди на козметик,или ти сама ги махни с епилатор,кола маска или пинсета.Но в НИКАКЪВ случай със самобръсначка..

LP_GirL
05-04-2008, 22:08
аз също съм момиче и си падам малко по-косматичка попринцип...да и на коремчето имах косми и малко на гърдите...ужасно е , честно...махнах ги с кола маска ( никакви белези,спокойно) и сега почти нищо не расте само някакво като мъхче дето изобщо не се вижда...да факт е , че от колата маска станаха по-малко,по-светли,по-тънки и почти ги няма! :)
+11111, аз ги махам на краката де, но ефекта е мн по-добър от всичко :)