PDA

View Full Version : Как да стане номера с противозачатъчните ... ?



Kapu4ino
04-12-2008, 06:21
Хм... от доста време искам да мина на противозчатъчни, за да сме по - сигурни с приятеля ми, защото ми омръзна да си опъваме нервите да не е станал някъв гаф, нещо да не се е объркало и т.н...
Но проблемът е, че за да отида на гинеколог трябва първо да кажа на майка ми. Но то е ясно, че няма да й кажа, че искам противозачатъчни, а трябва да е нещо от рода на "Мамо, напоследък цикъла ми е страшно нередовен, боли ме корема и т.н", за да се навие. Вторият проблем е, че личната ми лекарка е леля (която е сестра на мама) и ако й кажа защо точно искам да ходя на гинеколог, то веднага ще бъде снесено на майка ми ( и не, не вярвам в клетвите им за пазене на тайна и т.н). Та ще трябва и на нея да й кажа, че ми е нередовен цикъла, а на талона ще ми го пише същото и... гинеколкога няма да иска да върне консултация, защото все пак няма да ме е преглеждал за цикъла, а ще ми е предписал противозачатъчни. Той е третия проблем - той е приятел на леля ми и ще й каже, че съм искала противозачатъчни. ИИиии направо не знам как ще успея да се сдобия със заветната кутийка хапченца... и как ще навия майка ми да ги купува всеки месец...
Някакви идеи ?

LipSoFAnAnGel
04-12-2008, 07:14
Какви са тез заплетените ситуации.Отиваш просто Сама на някакъв гинеколог плащаш му на часно без направления простотии и всички са доволни и майка ти не знае за случилото се

scanadal
04-12-2008, 09:07
Хахаах,майка ти да не пасе трева?Мисля,че ще се досети противозачатъчните.А и какво срамно има в това да искаш да се предпазваш от нежелана бременност.Предполагам знае,че водиш полов живот.Нормално е и да не искаш все още да си мама.Както и да е,най-добре поговори с майка си по въпроса.А ако наистина тоооооооолкова много те е срам,отиди при гинеколког на частно.Плащаш си за прегледа и готово.

sexita
04-12-2008, 14:39
Боже господи...просто отиваш в аптеката и си взимаш някакви...примерно...Ясмина #-o

LipSoFAnAnGel
04-12-2008, 18:59
Абе неможе да отиде в аптеката и да си вземе хапчета ей така.Нали трябва да се види,кои как ще и действат .Всеки организъм е различен и не се знае как ще реагира.А и за какво са лекарите,ако всеки тръгне сам да си предписва хапчета и да си прави диагнози незнам до къде ще се стигне.И все пак тя си решава.Но за такова нещо е по-добре да се посъветва с гинеколог.Ако имаш финансовата възможност отиди в някоя частна клиника, плати си и всичко ще е наред.Поне ще знаеш ,че хапчетата,които ще ти изпишат ще са изцяло съобразени с процесите,които се извършват в организма ти.+1

hottie
04-13-2008, 18:55
Хапчета не се взимат ей така. Не знам на колко си години, но можеш да отидеш сама на преглед без да минаваш през лична лекарка. Другият вариянт е да кажеш просто истината на майка ти(пак питам на колко си години?).Абе с тези неща човек не бива да се шегува, затова не лъжи..