PDA

View Full Version : Кога думите са враг на човека?



MissIndependent
04-12-2008, 11:55
Имам да пиша съчинение на тази тема, а не мога ништо да се сетя!!!
Ако може да ми помогнете или да немарите нещо в интернет...?
PLS!!!!! :( :cry:

sexa_na_kompleksa
04-12-2008, 12:04
Виж това:

Език мой- драг мой , език мой- враг мой

Лично за мен това твърдение е вярно,защото колкото и да ни е лесен нашият език,понякога той може така да ни обърка,че да не можем изобщо да се оправим в дадена ситуация.
На много от нас ни се струва лесен и всякащ не намираме потребност да го изучаваме по задълбочено,но има много неща,с които не сме запознати и именно за това е нужно по подробното му изучаване.
Често пъти ми се е случвало да бъркам ударение,да допускам грешки при писане,да обърквам предлозите...И навярно тези и много други такива „маловажни” грешки са се случили и на много други от нас.Вярвам,че на всеки му се е случвало да обърка дума,да забрави запетайка или някакъв друг препинателен знак.Или може би да употребяваме прекалено правописни грешки в съчиненията си,есета,ЛИС и др.Всякаш ни се струва,че понеже ни е матерен език и знаем всичко,но не е така ни най-малко.Именно за това,че той е такъв ние трябва да се стремим към перфектното му знание,или ако не перфектно то поне във общо приетите граници да го знаем и разбираме,а не както сега на много места се получава

MissIndependent
04-13-2008, 08:16
Мерси много!!! :) :)
Свърши ми чудесна работа! :smt023

fuklu
04-15-2008, 18:55
za ni6to ;)