PDA

View Full Version : Отечествен Фронт - Анорексията !



s1NNer
04-12-2008, 16:03
Определено мисля ,че това е най-подходящото място за тази тема ...
За тези ,които не са гледали Отечествен Фронт - даваха едно момиче ... Евгения ... момичето преди около 7 години е била 70 килограма ... виждала се е дебела и е решила да отслабва ,започнала е да ограничава сладкото ,хляба и е карала на продове и зеленчуци. Постепено Евгения започва да порвъща и заедно със майка си тръгват по лекари със мисълта ,че момичето има стомашни проблеми. Евгения продължава да слабее и след определен преиод майката на момичето започва да се чуди дали детето и не е болно от анорексия ... оказва се ,че да! Във момента момичето е на 21 години и тежи едва 26 килограма ... кожа и кости ... жалко но факт! Даваха нейни снимки преди анорексията - прекрасно момиче е била ,но границата е тънка.

Един съвет към всички смятащи се за дебели - Дори и малко по-закръглени радвайте се на живота ! Защото един път се живее ,а не си струва заради това ,че някой ви е казал ,че сте дебели да си пропилеете така живота - във борба със анорексия!

СПРЕТЕ СЪС ДИЕТИТЕ!!! Не си заслужава!!!



Edit: Ния признава, че е болна от анорексия. „В стремежа си за съвършенство много хора могат да умрат. Ния днес е на ръба на живота поради една проста причина – искала да бъде красива. Да бъде съвършена. Да не й се подиграват.” – разказва Мартин Карбовски. – „Може би е искала и да бъде вечно млада, неустоима билбордова девойка, която да съсипва сърцата на мъжете и това да й носи дивиденти.”
Преди седем години Ния тежи 70 килограма и решава да започне диета – спира да яде сладко и тестени храни, набляга на плодовете и зеленчуците. Постепенно обаче спира храната. „Втълпяваш си, че не ти се яде. Представяш си, че храната е твой враг!... Стана ми навик да не ям. Попаднах в капана на тази болест... Миналата година лекарите ме извадиха от гроба!” – разказва Ния и признава: „Аз исках всички да ме харесват – сега никой не ме харесва... Все се виждах дебела – сега съм ужасяваща!”
„Искаме да ви уплашим!” – признава Карбовски. – „Заради идиотските призиви за съвършенство на тялото, за идеална кожа, за всички рекламни трикове, след които хората се превръщат в роби на някаква дяволска мания. Ния е нежното плашило, което размахваме днес заради хиляди девойчици, които на всяка цена искат да свалят още един килограм. Преди да започнете диета – помислете за какво ви е всичко това! Стремежът към съвършенство на това тяло го е превърнал в мумия. Мумията на съвършенството живее в София и се казва Ния. Ние обичаме Ния. Ние заведохме Ния и нейното тяло на ресторант. Ще видите как Ния яде и колко яде нейното тяло... Това е най-евтината жена, която може да ви се наложи да водите на ресторант. Освен това тя има нужда да я водите на ресторант - нейната болест я е направила сама. Самотна. Няма приятели, няма секс, няма живот. Състоянието й докторите наричат “гранично състояние”. Утре може да я няма.”

GerSity
04-12-2008, 16:14
Браво _siNNer_!!!
Мн си права!Напълно съм съгласна с тебе!

KiFy
04-12-2008, 16:17
Аз също съм съгласна :smt001

slun4ice_90
04-12-2008, 16:20
Определено мисля ,че това е най-подходящото място за тази тема ...
За тези ,които не са гледали Отечествен Фронт - даваха едно момиче ... Евгения ... момичето преди около 7 години е била 70 килограма ... виждала се е дебела и е решила да отслабва ,започнала е да ограничава сладкото ,хляба и е карала на продове и зеленчуци. Постепено Евгения започва да порвъща и заедно със майка си тръгват по лекари със мисълта ,че момичето има стомашни проблеми. Евгения продължава да слабее и след определен преиод майката на момичето започва да се чуди дали детето и не е болно от анорексия ... оказва се ,че да! Във момента момичето е на 21 години и тежи едва 26 килограма ... кожа и кости ... жалко но факт! Даваха нейни снимки преди анорексията - прекрасно момиче е била ,но границата е тънка.

Един съвет към всички смятащи се за дебели - Дори и малко по-закръглени радвайте се на живота ! Защото един път се живее ,а не си струва заради това ,че някой ви е казал ,че сте дебели да си пропилеете така живота - във борба със анорексия!

СПРЕТЕ СЪС ДИЕТИТЕ!!! Не си заслужава!!!Е,браво,аз няма какво да допълня. :-P :grin: :-) Едно умно момиче,да пусне смислена тема. =D>

scout4e94
04-12-2008, 16:27
gledah ote4estven front predi malko i sum napulno suglasna ...tova v koeto se e prevurnala trudno moje da se nare4e 4ovek ...o6te po lo6oto e 4e vuob6te ne e edinstvena ima tolkova mnogo kato neq ,"kopnee6ti suvur6enstvo "

MisS__
04-12-2008, 16:30
Темата е супер !! И наистина-всеки има своя чар,дори да не изглeжда като клечка ...

GaBiIi__
04-12-2008, 16:31
bravo temata e na mqsto i e mn dobra \:D/ \:D/ \:D/

nejnaDROGA
04-12-2008, 16:43
Гледах предаването и ми идваше да ревна :-# Когато я видях бях потресена,но след като остана само по бански направо очите ми се насълзиха :-k А когато водещият каза колко е изяла в ресторанта ... Не,не,не наистина останах без думи :(:(:(

BoRiTo0o
04-12-2008, 16:47
mnogo e tujno az zapo4nah da go gledam no ne izdarjah prsto e ujasno gorkoto momi4e :(

s1NNer
04-12-2008, 16:50
mnogo e tujno az zapo4nah da go gledam no ne izdarjah prsto e ujasno gorkoto momi4e :(

Във стремежа си да е перфектна ... :// а какво хубаво момиче е била :] Ех дано се оправи .. много ми стана гадно :[

Добре е поне ,че го има желанието да се оправи и продължава да се бори!

formula_1
04-12-2008, 16:52
Да и аз гледах предаването! Само искам да кажа че това са си прекалено дебел и тлъст също не е много полезно а даже напротив съкращава ти живота и имаш проблеми от сякакъв характер. Когато си дебел се налага да пазиш диети а когато сте слаби е много лесно да кажете на някй дебел да се харесва :? Това момиче наистина беше ужасяващо но представете си ако на екрана беше 150 кг човек не е ли същото и направо много по страшно

s1NNer
04-12-2008, 17:08
Да и аз гледах предаването! Само искам да кажа че това са си прекалено дебел и тлъст също не е много полезно а даже напротив съкращава ти живота и имаш проблеми от сякакъв характер. Когато си дебел се налага да пазиш диети а когато сте слаби е много лесно да кажете на някй дебел да се харесва :? Това момиче наистина беше ужасяващо но представете си ако на екрана беше 150 кг човек не е ли същото и направо много по страшно

Във случая не става въпрос за 100-150 килограмови ... естествено ,че не е полезно! В случая на Евгения тя е била 70 килограма и не е изглеждала разплута със стичащи се месища ... това е проблем на разглезени момиченца на които ако им кажеш ,че са дебели идва края на света! И не си струва само и само да си модерен да започнеш да отслабваш като идиот и да стигнеш до това състояние!




а когато сте слаби е много лесно да кажете на някй дебел да се харесва :?

Ми аз не съм от най-слабичките ... и няколко човека са ми казвали ,че съм дебела ... и кво няма да тръгна да умирам са като имам 2-3 килца повече! Аз си се харесвам така и се чувствам добре - защо трябва да слушам съветите на някой комплексиран на тая тема?

А и човек вманиачи ли си ,че е дебел колкото и да се гледа в огледалото винаги ще се вижда по-добел от колкото е!



но представете си ако на екрана беше 150 кг човек не е ли същото и направо много по страшно

При хората със наднормено тегло също има проблеми - диабет,разширените вени се срещат много по-често при хората със наднормено тегло и какви ли не още куп болести ... анорексията от своя страна също е много страшна ... до колкото знам при анорексиците лечение се започва със психолог ,а и от недостига на храна (ба къв недостиг ... те въоще не поемат храна...) организма започва да се самоизяжда така да се каже ... така ,че и двете крайности са еднакво опасни...

scout4e94
04-12-2008, 17:18
ima dr ne6to ako si debel e mngo po lesno da otslabne6 otkolkoto ako si anoreksik da nadebelee6

formula_1
04-12-2008, 17:27
това не е проблем на разглезени хора .. това е проблем на неразбрани и несигурни хора, за да стигнеш до такова състояние като на това момиче не ства само от разглезване а и родителите и са я поощрявали в началото и с това са я мотивирали че върши нещо хубаво.

KiSs_mY_LiPs
04-12-2008, 18:00
И аз го гледах.. беше много гадно..

zvezdichkaaa
04-12-2008, 18:06
Аз отново го пропуснах,дали го има качено някъде в интернет?

AutumnTears
04-12-2008, 18:07
Аз отново го пропуснах,дали го има качено някъде в интернет?
+1 az su6to iskam da go vida

s1NNer
04-12-2008, 18:15
Аз отново го пропуснах,дали го има качено някъде в интернет?
+1 az su6to iskam da go vida

Точно това търсих още след предаването ,но за момента нищо не намирам :/ Ще продължа да търся и веднага щом намеря ще пусна линка.

BrokenHeart
04-12-2008, 18:28
и аз го гледах... тъжно, но факт... За това най-добре всеки да се приеме такъв какъвто е... Който не те харесва да не те гледа...а който те хареса, ще те приеме такъв какъвто си...

s1NNer
04-12-2008, 18:29
а който те хареса, ще те приеме такъв какъвто си...

+1 ;]]

sladku_bebzi
04-12-2008, 18:30
И аз го гледах.Когато се стигна до събличанто направо превключих.. а преди е била хубава :cry:

foreverr
04-12-2008, 18:59
Аз го гледах-когато се съблече и направо се изплаших и ми стана много тъжно и гадно :cry: Даваха е на снимки когато е малко отслабнала и е много хубава :cry: Оле прекалено много ме е жал за такива хора и като го гледах тва и вече ме е страх да тръгвам да не ям :(

VerryBerry
04-12-2008, 19:03
Съгласна съм,че не бива да прекаляваме с ограниченията,но и да не преяждаме,все пак :-D

sweet_baby_cool
04-12-2008, 19:08
pls ka4ete snimki ili nqkakav klip, za tezi koito ne sa go dledali

p.s.--- Az sa6to ne sam go gledala no mi stana interesna temata

~Munika
04-12-2008, 21:25
Тъжно,но факт ....трябва да и пожелаеме късмет и да се помолиме да се оправи тя и сички които си мислят че са дебели...........

s1NNer
04-13-2008, 07:26
Ето и клипчета :

Първа част (http://www.zazz.bg/play:4a8c4f3d)
Втора част (http://www.zazz.bg/play:fed6d1e5)
Трета част (http://www.zazz.bg/play:14f73c37)
Четвърта част (http://www.zazz.bg/play:1d787bf2)
Пета част (http://www.zazz.bg/play:4c6ca886)

slun4ice_90
04-13-2008, 08:07
а който те хареса, ще те приеме такъв какъвто си...

+1 ;]]Ето още едно мнение,което ми хареса.Така е,момичета заради момче НИКОГА не отслабвайте не си заслужава.Една моя позната ми го каза.Милата преди била 55 кг,а онзи идивид лигав,я накарал да отслабне,защото била дебела...и сега тя е 44 кг :? Не го правете,ценете здравето си....момчетата не заслужават подобни жертви. :wink:

Wrathchild
04-13-2008, 09:04
Аз искам само да питам момиченцата, които искат постоянно да слабеят чрез егати зверския глад, който всъщност няма нищо общо с диетите (в които впрочем се храниш, а не гладуваш...) - вие наистина ли предпочитате да приличате на тапицирани скелети, вместо хем да изглеждате добре, хем да има поне за какво да се хване мъжа до теб.
Мъжете харесват добре сложени жени. Да не е лоена топка, разбира се, но поне като я докосват да не усещат само едни ребра...

MusicIsTheKey
04-13-2008, 09:41
...кошмар...

zvezdichkaaa
04-13-2008, 10:00
Мерси за клипчетата _siNNer_.Сядам да го изледам.

devil_feel_f
04-13-2008, 10:10
Като видях това момиче направо се уплаших.Тя си е направи жив скелет.А както я дадоха преди как е изглеждала не мисля, че е била дебела, а напротив - била си е много добре.Но всичко става заради някакви тъпанари, които ще ги има винаги.Просто не трябва да им се обръща внимание.Да отслабнеш с 2-3 кг не е зле, обаче това не е начина.Най-добре се отслабва със спорт и подходящ хранителен режим (който не включва ограничаване на необходимите за организма мазнини, въглехидрати, витамини и т.н.).

zvezdichkaaa
04-13-2008, 10:30
Ужас сега разгледах частите,но повече превъртах.Обаче забелязах,че доре сега да се осъзнава,когато я попитаха сегашните или предишнити кг тя се зямисли...не отговори веднага.Май още не се е оттърсила от тази фикс-идея съвсем.Преди е била по-хубава,но човек трябва да знае къде да спре,защото положението в момента плаши...

Seducti0n
04-13-2008, 10:49
Преди малко изгледах и 5-те части от-до :(
Гледката е потресаваща, кулминацията настъпи когато се съблече по бански.Все бях виждала снички на анорексички, но пък чак толоква фрапантни кадри-никога!
Каквито и коментари да напарвя относно здравословоното състояние на Ния, няма как да подобря живота и.Жалкото е, че се е стигнало чак до тук.Жалко е, че комплексите и подигравките на познатите и, относно визията и преди години са я довели буквално до дъното.
Дори и да се стабилизира, тя на дали някога ще бъде същата.Психикита и е разбита и не може току така да се върне жизненото, пък и макар и пълничко момиче, което е била преди години.
Много е важен призива, който се отправя от екрана на "Отечествен фронт", а именно че не винаги съвършенството носи щастие, по-скоро стремежа към идеална фигура.Няма смисъл от това да гладувате за да се харесвате на околните.Ако ви обичат и ценят, ще ви възприемат такива каквито сте.Ако ли пък не, просто не са заслужили каквото и да е внимание.
Запомнете-СПРЕТЕ ДА ПРАВИТЕ КОМПРОМИСИ С ТЯЛОТО СИ.НЕ ГЛАДУВАЙТЕ, ЯЩЕ ЧЕСТО ПО МАЛКО И ПИТАТЕЛНИ ХРАНИ.БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ, А НЕ ЖАЛКО ПОДОБИЕ НА ЧОВЕК!!!!

Ch0c0la73
04-13-2008, 11:04
az ot malka sam vmanie4ena da sam slaba ..kato malka bqh dosta debeli4ka i v 4 klas otslabnah s 10 kg smqtaite kolko se bqh vmania4ila pak bqh dete ! sled tova nqmah 4ak tolkova problemi opitvah se da slabeq no max 4 kila i t.n. no v 6 klas lqtoto bqhme na lager ..bqh 46 kg nishty ne qdoh pak bqh 1.68 visoka! bqh si klioshta! vs mi go kazvaha no az se vijdah debela ama ujasna ! i nqkoi sega si vikat tq e bila ebati glezlata ! no ne e taka prosto tva e bolest na psihikata ..bqh na praga da se razboleq .. no sled 2 sedmici sled lagera otidoh na more i tam neshtata se stabiliziraha i po4nah da si qm normalno.. 4e taka .. vajnoto e da se osuznaesh .. tva e kato narkoticite trqq si izlekuvash mozaka ;]

pinki
04-13-2008, 12:40
вчера докато си стоях на компютъра най-добрата ми приятелка ми се обажда по телефона и ме закопа с думите "обърни на Нтв...ако продължаваш в същия дух ще станеш като нея" добре обърнах и в мига, в който погледнах онемях.... когато я слушах как разсъждава и въобще как говори ... сякаш слушах себе си :cry: аз наистина не съм слаба осъзнавам и, че не съм някаква дебелана "с разплути месища" както се изрази някой по-горе, но осъзнах и, че съм една потенциална анорексичка ... :roll: и сега мн ще кажат "ами ок какъв ти е проблема щом приятелите ти те приемат такава каквато си, а и сама казваш, че не си дебела" проблема е на психическа основа и е мн по-трудно да се пребориш ... :-k Ch0c0la73 "az ot malka sam vmanie4ena da sam slaba ..kato malka bqh dosta debeli4ka " твърде познато ми звучи

Maimunche_f
04-13-2008, 13:02
Съвсем случайно докато превключвах каналите попаднах на Нова....и бях потресена!!! Никога не съм си представяла, че може да съществува толкова слаб човек. Според мен Ния е била много хубава, изопщо не ми изглеждаше пълна на снимките, които показаха...Напълно съм съгласна с нещата, които каза Мартин Карбовски, за това че всичките реклами и призиви за идеалност и ствършенство ни съсипват...
Аз не съм с идеална фигура...винаги съм искала да отслабна, правила съм доста опити и дори в момента се ограничавам от някои храни...но има моменти в които се замислям, дали наистина си струва една такава жертва....

Seducti0n
04-13-2008, 13:18
Съвсем случайно докато превключвах каналите попаднах на Нова....и бях потресена!!! Никога не съм си представяла, че може да съществува толкова слаб човек. Според мен Ния е била много хубава, изопщо не ми изглеждаше пълна на снимките, които показаха...Напълно съм съгласна с нещата, които каза Мартин Карбовски, за това че всичките реклами и призиви за идеалност и ствършенство ни съсипват...
Аз не съм с идеална фигура...винаги съм искала да отслабна, правила съм доста опити и дори в момента се ограничавам от някои храни...но има моменти в които се замислям, дали наистина си струва една такава жертва....

Миличка, едно да се ограничаваш от тестени храни, захарни изделия и т.н, съвсем друго е обаче да спреш да се храниш.
Ти защо толкова много искаш да отслабнеш, заради самата себе си или? :-o

Maimunche_f
04-13-2008, 13:39
ЦвЕтИт0 съгласна съм с теб, но все пак всеки тръгва от там - ограничение на сладкото, тестяното, газираното, ... Пък и не само анорексията е болестта, която може да се развие вследствие на всичките диети и лишения, вярно най-страшната и опасна, но не и единствена...
А що се отнася до мен...искам да отслабна заради самата себе си, за да се чувствам добре и да имам самочувствие! (И все пак не съм някоя дебелана...просто има какво да се пипне :-D )

hahavteen
04-13-2008, 14:57
Лицемери сте всички.. :? Тука ми се правите на праведни и на мн толерантни и "ма 70кг не са толкова много" а само няколко теми по-надолу разправяте на някакво момиченце че 54кг при ръст 1.58 са много и че при ръст 1.70 е нормално да си 49-50кг и че в днешно време трябва да си под 60кг независимо от това колко си висок защото иначе обществото те отхвърля. А я кажете колко от вас са поглеждали с погнуса някое по-пълно момиче и са го критикували само защото не носи S ами M или L? И колко от вас са започвали диета и им се иска да свалят килограми дори и да знаят че теглото им е перфектно за ръста и дори би трябвало да качат? На мен лично мн често ми се подиграваха като бях точно на 14-15 заради теглото ми.. Започнах да не ям,повръщах,направих опит за самоубийство защото осъзнах че нямам достатъчно силна воля да отслабна толкова колкото трябва за да ме харесват а ако другите не ме харесват тогава за какво да живея... Слава Богу след като изчетох доста "умни" както им викам аз книги и с подкрепата на семейството си успях да осъзная че не живея заради другите и че винаги ще има хора които ще ме харесват и обичат независимо от това колко точно тежа...Сега почти 4 години след целия този ад отново искам да отслабна но за себе си и не рязко а постепенно и здравословно и с мярка. Лошото е че мн от вас не разбират до какво може да доведе някого един техен коментар относно теглото му...

Allthatshewant
04-13-2008, 15:16
Тая тема трябва да я прочетат хубаво 14-15 годишните момичета които пускат теми за диети и т.н. и дано се осъзнаят :(

Fantomche
04-13-2008, 15:50
Dnes po rano s edna priqtelka si govorih kak iskam da otslabna i tq mi kaza 4e i tq e debela,no tq e dobre.Taka de posle mi prati klipu s tova momi4e i prostoo si vikam na akula boje kak moje tova vseki si kazva na men nemoje da slu4i,no po4va6 s malko i svur6va6 kato Niq.Gledah predi vreme "More ot lubov" bqha namerili takova momi4e neznam za imeto, edna menkenka Ivaila Bakalska mislq 4e be6e,kaza 4e 6te se griji za tova momi4e i misilq 4e e usplq.Tova ne tolkova fizi4eksa bolest kolkoto na psihikata.Trqbva purvo da osuznae6 problema da go vidi6 kato Niq prez sobstvenite si o4i i taka napred.Vsi4ki mi kazvat 4e sum dobre no samo az sum se vijdal po belio mislq da otslabvam no s 4 kila tolkova mi stiga trqbva i da se stegna ne trqbva da se li6avame ot hranata si.Dobre ot skladki i neujni ne6ta da no,ne ne e na4ina da stoi6 i dane qde6 trqbva sport za da ukrepne organizma sled 2 dena organizma svikva i s po malko hrana v smiksul ne da se tup4e6 kato praase znam kak e taka de momi4et nedeite se vmania4avate.

sweet_baby_cool
04-13-2008, 17:03
В предаването често се говореше, че целта му е да накара момичетата да се хранят. А повечето форумци не са издържали когато са видяли Ния и това ги е изплашило. Да ама на мен НЕ МИ ПОВЛИЯ НИКАК ДАЖЕ. Аз съм 1.67м и тежа 49кг и ще отслабна. 1во място- слаб2ро място- здрав. Изгледах всичко и не ми стана никак неудобно от гледката, даже се възхищавам на решителността й.

п.с. Знам, че повечето форумци ще реагират така- :shock: :shock: :shock: . Взела съм решение и само да ми паднат в ръчичките онези хапченца... трудно е да предизвикваш повръщане с пръст. :oops:

hahavteen
04-13-2008, 17:10
В предаването често се говореше, че целта му е да накара момичетата да се хранят. А повечето форумци не са издържали когато са видяли Ния и това ги е изплашило. Да ама на мен НЕ МИ ПОВЛИЯ НИКАК ДАЖЕ. Аз съм 1.67м и тежа 49кг и ще отслабна. 1во място- слаб2ро място- здрав. Изгледах всичко и не ми стана никак неудобно от гледката, даже се възхищавам на решителността й.

п.с. Знам, че повечето форумци ще реагират така- :shock: :shock: :shock: . Взела съм решение и само да ми паднат в ръчичките онези хапченца... трудно е да предизвикваш повръщане с пръст. :oops:

И какво хвалиш ли се? Или искаш да почнем да те разубеждаваме? Ти сама си решаваш. Тя е искала просто да бъде обичана и вече е разбрала че не това е начина а ти искаш да умреш от недояждане. Жалка си.

zvezdichkaaa
04-13-2008, 17:25
sweet_baby_cool искаш да повръщаш :? ?Ми ти си решаваш,но накрая няма да можеш да спреш и всичко,което ядеш ще го повръщаш...

propusk
04-13-2008, 18:07
оле.. гледах го.. ужас ! Мн ми е жал за това момиче ;( ;( ;(

st1ka
04-13-2008, 19:00
И аз гледах предаването и просто бях ужасена...Наистина не си струва да се подлагаме на каквото и да било...Браво за темата и дано всички, които пускат теми от сорта "Как да отслабна" първо да прочетат тази!

braveheart
04-13-2008, 21:18
И аз гледах предаването и съм ужасена ;( . За всичко трябва да си има граница. А, момичето толкова хубаво било, дано се оправи. Аз също съм пазила диети, но дори не съм се замисляла какво се случва по света. Дано всичко това повлияе на всички момичета, които са поели този път.

TasteOfSin
04-14-2008, 09:47
Ми гледах предаването и си мисля, че майка й е повлияла доста, и ако диагнозата беше поставена по рано Ния сега нямаше да е 26 килограма.Коя майка ще позволи на 13 годишната си дъщеря да спазва диета?И разбира се цялото семейство се радвало като започнала да отслабва,без значение че се дължало на това, че почти не ядяла.На 21 години тежи 26 и след 1 година тя все още не е качила нито килограм.Най-лошото беше, че когато я попитаха какво ще избере 26 или 70 килограма/едва ли не м/y живота и смъртта/ тя каза, че трябва да си помисли.И аз съм спазвала диети..малко са тези, които не са,но всеки трябва да знае кога да спрe.

zvezdichkaaa
04-14-2008, 10:30
Ми гледах предаването и си мисля, че майка й е повлияла доста, и ако диагнозата беше поставена по рано Ния сега нямаше да е 26 килограма.Коя майка ще позволи на 13 годишната си дъщеря да спазва диета?И разбира се цялото семейство се радвало като започнала да отслабва,без значение че се дължало на това, че почти не ядяла.На 21 години тежи 26 и след 1 година тя все още не е качила нито килограм.Най-лошото беше, че когато я попитаха какво ще избере 26 или 70 килограма/едва ли не м/y живота и смъртта/ тя каза, че трябва да си помисли.И аз съм спазвала диети..малко са тези, които не са,но всеки трябва да знае кога да спрe.


Абсолютно същото мисля и аз дори го имам по-горе като мнение.Тя просто все още не осъзнава съвсем...

maika
04-14-2008, 10:46
Да ама на мен НЕ МИ ПОВЛИЯ НИКАК ДАЖЕ. Аз съм 1.67м и тежа 49кг и ще отслабна. 1во място- слаб2ро място- здрав. Изгледах всичко и не ми стана никак неудобно от гледката, даже се възхищавам на решителността й.

п.с. Знам, че повечето форумци ще реагират така- :shock: :shock: :shock: . Взела съм решение и само да ми паднат в ръчичките онези хапченца... трудно е да предизвикваш повръщане с пръст. :oops:

sweet_baby_cool говориш много агресивно, което значи, че си предразположена към проблема. И не й се възхищавай на Ния, че е отслабнала толкова , защото това е равно на самоубийство. Ти одобряваш ли го?
Колкото до родителите - не сте запознати с проблема. Родителя на наркоман може ли да го откаже от дрогата? Положението е същото.

hahavteen
04-14-2008, 11:06
И моите роднини бяха така "Ау колко си надебеляла.Трябва да отслабнеш! Бла бла.." и после като отслабнах благодарение на тва че почти месец не хапвах нищичко освен някой плод от време на време и после почнах да повръщам всички баха супер въодушевени и не си даваха сметка че с това си поведение ме поощряват да продължа.. Според мен ако родителите смятат че детето(защото според мен на 14-15 си си още дете) е с наднормено тегло трябва да започнат да готвят здравословно или да го заведат на диетолог и да му спрат джобните за да не може да си купува сладки неща.

krem4et0
04-14-2008, 15:10
Когато бях 9-ти клас тежах 12 килограма повече от сега. Панталоните ми бяха 48-50 мярка, а блузите да кажем 40-42. Просто конструкцията ми е с тесен гръб и рамене и широк ханш. И реших да отслабна. За половин година се разделих с около 10 кг с намаляване на количеството(но не и на качеството на храната), с ежедневно спортуване поне 1 час, и по-често похапване. за жалост обаче да стя на стабилни килогроми ми е много тежко. За 1-2-3 месеца качвам по 2-3 килца и то точно където не трябва. Сега пак се вманиаочих за бала и за месец и половина съм 6 кила надолу.....От репортажа се постреснах определено. не, че мога да стана така, защото е абсурд и 1 ден без малко шоколад да изкарам. Но не искам да ставам така. Горкото момиче. Знам какво е да си дебел, нищо да не ти става, да обикаляш магазините 1 ден и в нито 1 панталон да не влезеш........
Но за радост не съм се вманиачила така. Всяко отслабване повече от 1кг и половина седмично е нездравословно и опасно. А мисълта, че още сме дебели е още по-опасна. Абе болна тема на много момичета са килограмите. Но да вметна-аз не го правя за гаджето си. Той не е довелн хич от новата ми фигура, защото съм била много стегната и няма как да ме щипне. Но аз не се чувствам добре в собствената си кожа, ако тежа над 50 просто.

_wait_and_bleed_
04-15-2008, 08:24
Браво,че ми изтрихте поста. :( :(

TheNewReligion
04-18-2008, 23:09
Gledah go ! Veche se haresvam mnogo , no smqtam che temata e mnogo otnositelna ! Kato ima da stava- stava ! :(

xxxSnowflakexxx
05-02-2008, 18:47
И аз го гледах. :shock: :shock: :shock: :shock: :-# :-# Беше наистина потресаващо.Но,какво има да се учудваме в днешно време всеки гледа визията и тя е най-важна.Милото момиче е искала да е перфектна,но не е знаела кога да спре. :smt089 :smt104 :smt104 :smt104 :shock:

nicolepcd
05-02-2008, 18:52
И аз го гледах това... :( Не знам кой излиза виновен в тоя случай, но определено и ние самите сме виновни, защото с нашите подмятания "Оууу, кифлоооо"; "Амааа, кюфтеее" и разни такива гадории караме "жертвата" в случая да стига до заключения, че трябва да отслабне... Абе, има още много неща да кажа по тая тема, но няма смисъл... Българското общество си е такова, и няма да се промени :( Жалко...

ElisaDay
05-02-2008, 19:18
:shock: Изчетох сички постове .. и ми стана наистина кофти, особено от поста на авторката!Кажете по кой канал са го давали .. дали ще успея да го намеря в нета :(

sweet_baby_cool
05-02-2008, 20:14
В предаването често се говореше, че целта му е да накара момичетата да се хранят. А повечето форумци не са издържали когато са видяли Ния и това ги е изплашило. Да ама на мен НЕ МИ ПОВЛИЯ НИКАК ДАЖЕ. Аз съм 1.67м и тежа 49кг и ще отслабна. 1во място- слаб2ро място- здрав. Изгледах всичко и не ми стана никак неудобно от гледката, даже се възхищавам на решителността й.

п.с. Знам, че повечето форумци ще реагират така- :shock: :shock: :shock: . Взела съм решение и само да ми паднат в ръчичките онези хапченца... трудно е да предизвикваш повръщане с пръст. :oops:

И какво хвалиш ли се? Или искаш да почнем да те разубеждаваме? Ти сама си решаваш. Тя е искала просто да бъде обичана и вече е разбрала че не това е начина а ти искаш да умреш от недояждане. Жалка си.


ne se hvalq nikak daje. nali foruma e da spodelqme emi az tova mislq tova i kazvam ne moje vsi4ki da sme na edno mnenie i az ne sam te ubijdala 4e i ti da go pravi6


maika napisa:
sweet_baby_cool говориш много агресивно, което значи, че си предразположена към проблема. И не й се възхищавай на Ния, че е отслабнала толкова , защото това е равно на самоубийство. Ти одобряваш ли го?
Колкото до родителите - не сте запознати с проблема. Родителя на наркоман може ли да го откаже от дрогата? Положението е същото.

razbira se 4e ne odobrqvam samoubiistvoto. jiveem 1 jivot i za6to da se otkazvame ot nego ima i hora koito sa po zle ot nas a izdarjat, ta nqma smisal da se reja venite ili da se davq ili pak da ska4am ot mostove.[/b]

Carmen_Kass
05-02-2008, 21:19
Гледах репортажа и бях потресена.Бях виждала снимки на анорексички,но такова нещо за първи път видях.Нямам думи.Аз също не съм с "перфектната" фигура... 1,64см и 62 кг....имала съм проблема за вманиячаване за отслабване зимата... постепенно изключвах разни храни от менюто си докато не минах само на вода и евентуално половин ябълка и така бях започнала мн рязко да свалям.Даже като свалих станах грозно слаба,просто не ми отиваше,и въпреки това продължих.И когато хапнех малко повече както Ния каза започва да ти става гузно,че си ял толкова.Но веднъж както си седях се замислих защо го правя всичко това?Защо се измъчвам така?Защо? И си направих равносметката,че накрая ако продължавам така краят ще е фатален.В първите няколко дни ми беше леко трудно да ям...но постепенно с много воля и желание започнах да се захранвам.Наистина както и другите момичета написаха,че е важно ти самата да се харесваш,всеки който те обича и уважава би те харесал дори и да си 80 кг.Чесно да си призная сега се харесвам повече отколкото преди,даже когато имам време ходя на фитнес за да не изглеждам отпусната и сега мисля да се закова на 60 кг. това са идеалните кг. според мене.Радвам се че навреме успях да излезна от този омагьосан кръг.
Дори вчера като се разхождах зад мене вървяха група от 4 момчета и чух да казват: "егати и кифлата",но нищо не мога да направя,някой ден ще се осъзнаят и те.Жалко е че много момичета им се връзват на приказките и стигат до тук.
Поздравления за авторката на темата...И нека всеки който е решил да отслабва да прочете тази тема.

www
05-02-2008, 21:45
аз не съм съгласна защото беше тъпо от страна на моми4ето да казва не правете диети .... тя не е правила диети а просто не е яла ... по скоро моми4ета ограни4ете се но не 4ак до там 4е да карате на половин лимон на ден в продължение на 6 месеца както една друга известна история с моми4е болно от анорексия...

xhuxhu
05-03-2008, 06:57
_siNNer_ Radvam se 4e ima takiva hora kato teb... mnogo dobra postypka :) Napylno sym syglasna.... :)

TheNewReligion
05-03-2008, 10:40
Гледах го ! Тези , които искат да отслабват да си вземат поука за да няма после ужаси !

enola
05-03-2008, 10:52
Определено мисля ,че това е най-подходящото място за тази тема ...
За тези ,които не са гледали Отечествен Фронт - даваха едно момиче ... Евгения ... момичето преди около 7 години е била 70 килограма ... виждала се е дебела и е решила да отслабва ,започнала е да ограничава сладкото ,хляба и е карала на продове и зеленчуци. Постепено Евгения започва да порвъща и заедно със майка си тръгват по лекари със мисълта ,че момичето има стомашни проблеми. Евгения продължава да слабее и след определен преиод майката на момичето започва да се чуди дали детето и не е болно от анорексия ... оказва се ,че да! Във момента момичето е на 21 години и тежи едва 26 килограма ... кожа и кости ... жалко но факт! Даваха нейни снимки преди анорексията - прекрасно момиче е била ,но границата е тънка.

Един съвет към всички смятащи се за дебели - Дори и малко по-закръглени радвайте се на живота ! Защото един път се живее ,а не си струва заради това ,че някой ви е казал ,че сте дебели да си пропилеете така живота - във борба със анорексия!

СПРЕТЕ СЪС ДИЕТИТЕ!!! Не си заслужава!!!Е,браво,аз няма какво да допълня. :-P :grin: :-) Едно умно момиче,да пусне смислена тема. =D>
+ 1

enola
05-03-2008, 10:56
http://www.prikachi.com/images.php?files/159895p.jpg

Slave4You
05-03-2008, 14:37
Така става като всички сме си втълпили, че не трябва да имаме и грам сланинка или целулит в/у тялото. Разберете, че това не е възможно. Четох, че абсолютно всяка жена има и трябва да има целулит. Нужно е при бременността! Тази представа наистина се създава от хората, които имат "идеално" тяло. И съм сигурна, че даже те не мислят тялото си са идеално. Колкото и да отслабва човек, винаги ще има някой с по-слабо и по-съвършено тяло. Ако тръгнете да отслабвате, то трябва да е единствено заради вас, не заради някой си в списанията. Трябва в крайна сметка да се харесате вие като се погледнете в огледало, а не да видите някой модел и да мислите, как все още не сте като нея, а трябва.

sweatkiss
05-03-2008, 15:31
Иначе мнението ми е ,че е най-важно сам да се харесваш и да се чувстваш добре в кожата си.На никой нищо не му е станало от от няколко грама повече...

Ms.Lonely
05-03-2008, 22:20
Ох , гледах го и ми стана много мъчно на това момиченце . Била е толкова красива преди , а сега е жив скелет . От болестта и зъбките са и се разрушили . Ще посъветвам момичетата , които се опитват да спазват някаква по-изтощителна диета да внимават и да не губят контрол над себе си , защото манията за перфектна игура може да разруши живота ви до основи и докато се усетите да сте сами вкъщи без приятели , и да ви е страх да се погледнете !

hooliganka89
02-26-2009, 21:38
И аз гледах предаването и останах потресена.Горкото момиче,до къде е стигнало и най-вече за това й състояния са и помогнали флорентрилите които е приемала.
А като дадоха нейни стари снимки...каква симпатяга е била,направо страшна чаровница,а сега наистина прилича на мумия.
Доста си поплаках на предаването,защото състоянието й наистина е ужасяващо,както самата тя се определи.Силно се надявам да оздравее и най-вече се надявам да живее.

Syringe
02-26-2009, 21:48
http://vbox7.com/play:4a8c4f3d
http://vbox7.com/play:fed6d1e5
http://vbox7.com/play:14f73c37
http://vbox7.com/play:7353ce37

EТо клипчетата, за който не ги е гледал !

lighs_turn_down
02-27-2009, 09:11
Напълно съм съгласна с мненията дотук, но ако чак толкова настоявате да отслабнете спортувайте, яжте плодове и зеленчуци изключете боклуците от менюто си ;) ... и ще видите, че има подобрение... не е нужно да се вманиачаваме в диети и съвети от някой, който може би ни завижда :D ....... Според мен всичко трябва да е в норми :) ... нито прекалено много, нито прекалено малко .. Намерете равновесието (:

Loshotia
02-27-2009, 11:19
Диета е едно, гладуване е друго! Имах период, в който бях стигнала и аз едно гранично положение- не ядях, не пиех течности, каквото хапнех- веднага го повръщах. Хубавото беше, че ме усетиха наште на време и с помощта на лекари се измъкнах от този ад!

Сега съм повече като килограми, отколкото ми се иска да бъда, но предпочитам да съм такава отколкото както бях преди 4 години.

pam1
02-27-2009, 12:00
БРАВО ЗА ТЕМАТА =D> =D> =D>

cLaDyRcHe
02-27-2009, 17:15
горката :(

CryForMe
02-27-2009, 17:36
хубаво, че сте я върнали тая тема.. имам чувството, че вече 90 на 100 от новите теми са за всевъзможни видове диети.. та чак и дневник май има.
аз лично не ви разбирам... повечето казвате "аз нямам перфектното тяло". сега да ви питам - а кой определя какво е перфектното тяло?.. според мен "идеална" фигура, важаща за всички няма ... на всеки му е генетично заложено каква структура на тялото да има (с нея изглежда и най-добре....) и всяко бягане от "естествения" ти външен вид е вредно .. +- някакви там 2-3 кила за бал/сватба/самочувствие и кой за каквото сваля ок, ама всяко нещо си има граница, която не трябва да забравяш и прекрачваш.. защото в такъв случай тръгваш по пътя на това момиче Ния...
ето и един лаф, който един приятел скоро ми каза:
"Момчетата не са кучета...На кости не налитат."
директно, но вярно.

Infinity
02-27-2009, 18:09
Да,абсолютно права си!Особено ми харесва това,когато каза,че един живот живеем и не трябва да го загубим в борба с анорексията...аа и също бих добавила към това,че все пак един живот живеем да и не трябва да си лишаваме душичката от това,което най-много обичаме,било то и някой калоричен шоколад :)

Giva
02-27-2009, 18:58
Всичко започва със свалянето на 1 кг и после още един и още един и още един ....Виждала съм момичета с перфектна фигура,които мислят че са дебели и си го втълпяват.Имам позната,която мина ''покрай болестта'' и СЛАВА БОГУ,че се размина...Много момичета са роби на модата и на това да бъдат слаби,изкривено е мисленето и за това се получават такива инциденти.

xcomplicatedx
04-25-2009, 20:04
.......

fluffka1
04-25-2009, 20:07
вв тва съм го гледала за анорексичката, плашещо е!

colymoly
04-25-2009, 20:09
Ния се е опиянила от успеха, просто не езнаела къде да спре, а това е най-важното, изпуснеш ли момента, няма връщане

clever
04-25-2009, 20:17
не помня дали писах тук...
но гледах този филм
и сега като гледам колко много хора се оплакват като са високи 160 и тежат 50 кг ;искат да отсабват и етс. ... :? направо ми е много жал;че повечето момичета получават такъв разрух на психиката....... :(
тези;които смятат да почват диети или нещо такова... съветвам ги да не го правят...
:arrow: ако смятате;че наистина имате проблем с теглото се консултирайте с лекар---диетолог
:arrow: не лишавайте тялото от храна в никакъв случай тъй като растете и се нуждаете от храна
:arrow: НЕ пийте хапчета за отслабване... всъщност никакви хапчета без лекарска консултация тъй като можете да си съсипете мозъка :booooomb:
:arrow: спортувайте !!!
:arrow: не е важно колко кг тежите;а как се чувствате!ако искате да сте във форма-спорт!
Ако не искате да станете нещастни като това момиче-мислете за здравето си и се хранете!

mimsssssss
04-26-2009, 14:46
гледах го предаването беше отдавна.момичето се съблече по бански и направо си беше ужасяваща гледка.едвам изяде 2 хапки за пред камерата просто беше плачевно.и все пак реалността е че има момичета който вместо режим,преминават в диета,после в глад и идват болестите

Thoughtless
04-26-2009, 16:27
Аз съм абсолютно за диетите и гладуването.
Човек, който е 55-50кг. не трябва да спазва диети, да се вманиачава и т.н., но човек, който тежи 80? Мислите ли, че можете да кажете на момиче, тежащо 80 кг., че все някой ще го хареса, след като очевидно почти няма такива хора /момчета/.
Както казаха по-долу момиче, станало кожа и кости, не е хубаво. Но и дебело също не е. Така че момичета, ако смятате че сте дебели отслабвайте. Има си и здравословни начини за това.

Snuffles
07-16-2009, 18:42
Ужас..наистина не си заслужава тва с диетите. :-k

allergic
07-16-2009, 19:07
в тая тема го обърнахте на това, че е лошо да си слаб(нормално слабо)
тряя се знае границата..

pinki
07-16-2009, 19:31
Това е една много стара тема.Съгласна съм с абсолютно вс мнения :) За съжаление това момиче е починало, но подробности нз...

welwet
07-16-2009, 19:53
Аз сега съм пълна,но по ИТМ-то съм с нормално тегло....аз сега започвам с разделното хранене и много хора ми казаха,че чрез него ако си дебел-отслбваш до перфецтното за теб тегло,а ако си прекалено слаб-напълняваш..) ще започна да тренирам и се надявам да има успех (аз съм пълна но все още нося XS И S-такава ми е структората-колкото и да съм дебела не ми личи много...) А отностно Евгения-тя сама каза,че когато станала 50 кг всички са и казали,че е перфектна ама тя не е спряла......те можеше да я спрът преди да умре.... :?

Priceless
07-16-2009, 19:56
Това е една много стара тема.Съгласна съм с абсолютно вс мнения :) За съжаление това момиче е починало, но подробности нз...

И аз разбрах, че е починало, но не знаех дали е вярно :?

Shia
07-17-2009, 12:43
Хубаво е да имаш готина фигура,което не означава задължително да си прекалената клечка.Хубаво е да има някаква полезна храна,но да не превръщаме цялото ослабване във фикс идея.Самата анорексия нали е на психологическа основа.

smiLe49
07-17-2009, 12:50
И аз имам такава позната.Оправила се е вече,но все пак си личи,че е била болна. :(
Мн е гадно найстина. :( :( :(

fluffka1
07-26-2009, 21:39
наистина е ужасно, но това не означава че трябва да се тъпчем като свине, за да не стигаме до такова положение, като всяко друго нещо и това си има граници. Ако си си нормален е най-добре :-D

Rebellion_Angel
07-26-2009, 21:47
Има го качено във вибокс. Нека модовете сложат линк в първия пост.

http://vbox7.com/play:74de94ec
http://vbox7.com/play:8bc65f56&al=1&vid=1577943
http://vbox7.com/play:13d4f27c&al=1&vid=1579753
http://vbox7.com/play:7353ce37&al=1&vid=1579786
http://vbox7.com/play:4c6ca886&al=1&vid=1578015

foreverr
07-27-2009, 00:04
:( Ужас.Това го гледах по телевизията и мн гадбо ми стана, но уви и аз стм млако като анорекксичка-всеки ми казва че няма кво да отслабвам и така нататък, но аз виждам местенца, които трябва да ми отслабнат.И както си ги виждам и си хтълпявах, че съм дебела започнах да повръщам.Така карах 5 - 6 дена, но не повръщах сичко, а някои неща.Майка ми разбра и се ядоса и ми се скара и спрях.То тва ми беше на психическа основа повръщането-просот си мислих, че не е трябвало да съм яла и, че трябва да го повърна за да не надебелея.Но сега съм добре и се радвам :grin:

teenems
07-27-2009, 05:31
о да това и аз го гледах
лелее ужасно е :(
но не е за съжаляване щото тя си го е направила ..
аз съм 45 кг на 14
ама смисъл ям си съвсем нормално
просто не си падам по толкова сладкоо и чипс ,блех
и не трупам килца

ама наистина момичета с толкова хубави тела ,краки изобщо екстра мацки !
ама ДЕБЕЛИИ ,пфф как може толкова да се залъгвате
че чак от 1 солетка да ви е страх да я изядете щото ще надебелеете :?

ем правете си го
то си е за вас :?

your_secret
07-30-2009, 10:15
Писах си с 1 момиче във Vbox, което познава Ния. Тя ми каза, че не е починала.


Съобщение до KRAASKA | блокирай!
Заглавие: няма заглавие
4etox pri 1 klip 4e poznava6 niq... momi4eto,koeto e bolno ot anoreksiq..i iskam da te popitam kakvo stava s neq,tui kato 4etox nqkude, 4e e po4inala... ako iska6 ne mi otgovarqi,ne te zaduljavam, prosto iskam a razbera dali e istina


emi ne e pochinala wijdax q skoro beshe xodila do magazina .. no wse oshte ne e wuw dobro zdrawe..wupreki che shtom do sega e izdurjala nadqwam se che neshtata shte se podobrqwat za napred..xubawo e che ima xora koito se interesuwat ot zdraweto i..makar i nepoznati

сори, че е на латиница :( .Важното е, че не е починала, както някои хора казват :(

Innocente
08-27-2010, 08:18
Писах си с 1 момиче във Vbox, което познава Ния. Тя ми каза, че не е починала.


Съобщение до KRAASKA | блокирай!
Заглавие: няма заглавие
4etox pri 1 klip 4e poznava6 niq... momi4eto,koeto e bolno ot anoreksiq..i iskam da te popitam kakvo stava s neq,tui kato 4etox nqkude, 4e e po4inala... ako iska6 ne mi otgovarqi,ne te zaduljavam, prosto iskam a razbera dali e istina


emi ne e pochinala wijdax q skoro beshe xodila do magazina .. no wse oshte ne e wuw dobro zdrawe..wupreki che shtom do sega e izdurjala nadqwam se che neshtata shte se podobrqwat za napred..xubawo e che ima xora koito se interesuwat ot zdraweto i..makar i nepoznati

сори, че е на латиница :( .Важното е, че не е починала, както някои хора казват :(

Наистина ли е жива!?!?! Лелееее толкова се зарадвах!!! :grin:

XheroineX
08-27-2010, 09:24
Вижте това
http://www.sibir.bg/blog/taininoshti/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=173895

наистина е потресаващо

ira90
08-27-2010, 09:47
s1NNer, невероятна тема !!! Браво. Сега ще гледам предаването.

LofYou
11-27-2010, 16:12
Не ми се искаше да отварям нова тема, а тази е инделна за това което искам да споделя.
Предаването го гледах още преди 3 години когато го излъчиха за първи път, и днес го гледах отново. Разликата беше в това яе преди за мен беше просто ужасната история на едно момиче. А днес, днес плаках, и все още плача защото днес виждам в нея най-добрата си приятелка която също от 5 месеца страда от тази коварна болест. С нея се познаваме от най-най- ранна детска възраст и никога дори не е била закръглена. Още не мога да повървам какво и се случва, въпреки че сега тя не ме допуска до себе си защото я е срам, аз страдам заедно с нея. Та тя е 12 клас тази година заслужава да има най-незабравимия бал. Моля ви мислете преди да се захващате с диети не си заслужава да си пропилявате живота.