PDA

View Full Version : как се изчисляваше теглото?



rrrtttpppddd
04-12-2008, 16:45
колко кг е нормално да си според ръста?как беше формулата от висо4ината се изваждаше 100 или 110 ?

s1NNer
04-12-2008, 16:51
Май беше 100

MisS__
04-12-2008, 16:51
110 mai se izvajda :) ako si visok/a naprimer 160cm trqbva da tejish 50 kg .. :)

s1NNer
04-12-2008, 16:52
MisS__ , по скоро ако си 160 висок/а трябва да си м/у 50 и 60 ...аз поне така знам :]

MisS__
04-12-2008, 16:53
MisS__ , по скоро ако си 160 висок/а трябва да си м/у 50 и 60 ...аз поне така знам :]

не знам,аз мисля,че е така,но може и да греша :)

rrrtttpppddd
04-12-2008, 16:53
колко кг е нормално да си според ръста?как беше формулата от висо4ината се изваждаше 100 или 110 ?

забравих да кажа момче сам на 18 години тежа 62 kg и съм висок 1.70

MisS__
04-12-2008, 16:54
колко кг е нормално да си според ръста?как беше формулата от висо4ината се изваждаше 100 или 110 ?

забравих да кажа момче сам на 18 години тежа 62 kg и съм висок 1.70

taka si si dobre :)

nejnaDROGA
04-12-2008, 17:00
В едно сайтче има нещо като калкулатор тук (http://dieti.gbg.bg/Interactive.asp?inter=1) Който иска може да си сметне колко кг. трябва да е :)

AliceSw
04-12-2008, 17:00
за мен си слаб, височина - 100 за момчета; височина - 110 за момичета, но аз не ги харесвам...имаше една формула за ИТМ, която е по-вярна, но не я помня

http://cmamucmuka.hit.bg/bmi_calc.htm - тук можете да си сметнете ИТМ

nejnaDROGA
04-12-2008, 17:04
за мен си слаб, височина - 100 за момчета; височина - 110 за момичета, но аз не ги харесвам...имаше една формула за ИТМ, която е по-вярна, но не я помня

http://cmamucmuka.hit.bg/bmi_calc.htm - тук можете да си сметнете ИТМ
Ако беше погледнала линка ,който дадох щеше да видиш че е за същата формула :-x

AliceSw
04-12-2008, 17:18
ебати проблема, погледни, че двете мнения са написани в една и съща минута, не мога да чета мисли, нито да си изтрия мнението, след като вече си отговорила....

zorri
04-12-2008, 17:24
Това да си вадиш 100 от ръста е по българската (вече остаряла система).. а 110 е по френската

BrokenHeart
04-12-2008, 18:35
бахти..аз съм 165см и 50 кг и ми пише, че било поднормено теглото ми 8-) не знаех ...

sweet_baby_cool
04-12-2008, 19:33
Pfff mi pri men ne6to se e sbarkalo - "va6eto teglo e podnormeno"-ha ha ha :D (da se smeq li? da pla4a li?) Az sam visoka 167sm i teja 49kg i bilo pod normata.

p.s. spored men e malko nad neq, tova sa podrobnosti

BeBsItO
04-13-2008, 07:09
Pfff mi pri men ne6to se e sbarkalo - "va6eto teglo e podnormeno"-ha ha ha :D (da se smeq li? da pla4a li?) Az sam visoka 167sm i teja 49kg i bilo pod normata.

p.s. spored men e malko nad neq, tova sa podrobnosti.. za tova razbira se ima tolova anoreksi4ki po sveta...

nejnaDROGA
04-13-2008, 07:16
Pfff mi pri men ne6to se e sbarkalo - "va6eto teglo e podnormeno"-ha ha ha :D (da se smeq li? da pla4a li?) Az sam visoka 167sm i teja 49kg i bilo pod normata.

p.s. spored men e malko nad neq, tova sa podrobnosti.. za tova razbira se ima tolova anoreksi4ki po sveta...
+1
А до sweet_baby_cool за теб кое ще е идеалното тегло?!45-35-25 ... искаш да се превърнеш в анорексичка май а... :? Ти си долу-горе висока и 100% тия 49 кг. ти стоят грозно ... (нещо като дъска трябва да си) Казвам го от личен опит познавам момиче 165 и 48 кг. тя си е наистина като дъска и предполагам ти не си по-различна :?

lovetanya
04-13-2008, 07:40
:( Мойто е поднормено. Аз съм 160см. и тежа 40кг. :shock: Знам че е малко,но от една година всеки ден се мъча да кача някое килце и мисля че има резултат. Дано скоро да постигна още...

glupacheE
04-13-2008, 08:14
:( Мойто е поднормено. Аз съм 160см. и тежа 40кг. :shock: Знам че е малко,но от една година всеки ден се мъча да кача някое килце и мисля че има резултат. Дано скоро да постигна още...
uspeh :)

nejnaDROGA
04-13-2008, 08:15
:( Мойто е поднормено. Аз съм 160см. и тежа 40кг. :shock: Знам че е малко,но от една година всеки ден се мъча да кача някое килце и мисля че има резултат. Дано скоро да постигна още...
Евала

EarthShaker
04-13-2008, 08:28
:( Мойто е поднормено. Аз съм 160см. и тежа 40кг. :shock: Знам че е малко,но от една година всеки ден се мъча да кача някое килце и мисля че има резултат. Дано скоро да постигна още...

навреме си се усетила :) аз съм 1,74 и тежа 73 кила :shock: ахаха идеалното тегло го дават 68 ама не смятам да слизам под 70 8)

Seducti0n
04-13-2008, 08:35
Това е от учебника ми по Биология.
Не претендирам за актуалност на информацията. :)

М=(P-100)- (P-150) раздлено на Х


X=4 за мъж
X=2 за жена


:) Това е формулката.

EnriqueIglesias
04-13-2008, 09:58
pri momchetata i momichetata e razlichno razbira se
pri momchetata-110 pri momichetata -120 primer momiche 170 50-55 kg sa mu dobre;) momche 180-70-75
pone towa e za modelite koito gledame po spisaniqta i koito spored men imat nai dobrite tela;)

EnriqueIglesias
04-13-2008, 10:16
колко кг е нормално да си според ръста?как беше формулата от висо4ината се изваждаше 100 или 110 ?

забравих да кажа момче сам на 18 години тежа 62 kg и съм висок 1.70
kato kilogrami an wisochinata si dobre ,a i nisichak taka,che weroqtno ti stoqt dobre

nejnaDROGA
04-13-2008, 11:40
pri momchetata i momichetata e razlichno razbira se
pri momchetata-110 pri momichetata -120 primer momiche 170 50-55 kg sa mu dobre;) momche 180-70-75
pone towa e za modelite koito gledame po spisaniqta i koito spored men imat nai dobrite tela;)
А знаеш ли тия манекенки как си прецакват организма?!Качат ли дори 1 кг. започват да гладуват за да са перфектни за фотосесия и дефиле... :x А да не ти казвам до колко драстични методи (като бъркане в гърлото и повръщане) се стига когато имат по-малко от ден да смъкнат тия излишни кг. :-x

EnriqueIglesias
04-13-2008, 12:07
pri momchetata i momichetata e razlichno razbira se
pri momchetata-110 pri momichetata -120 primer momiche 170 50-55 kg sa mu dobre;) momche 180-70-75
pone towa e za modelite koito gledame po spisaniqta i koito spored men imat nai dobrite tela;)
А знаеш ли тия манекенки как си прецакват организма?!Качат ли дори 1 кг. започват да гладуват за да са перфектни за фотосесия и дефиле... :x А да не ти казвам до колко драстични методи (като бъркане в гърлото и повръщане) се стига когато имат по-малко от ден да смъкнат тия излишни кг. :-x
purwo ne wsichki si go precakwat poneje nqkoi sa si slabi po priroda az ne sam kazwal grozno slabi;)nito dori slabi a dobre izglejdashti
2ro za 1 kg edwa li oshte malko biha si slojili wujeto kakto ti go opiswash
3to che za 1 den ne moje da se smykne dori 1 kilogram kamuli kilogrami a towa dali shte gladuwat ili shte si burkat w gurloto si e tqhna rabota wse pak towa im e rabotata towa sa reshili da prawqt i towa sa jertwite koito prawqt za da izglejdat dobre;)
+towa mnogo malyk procent ot manekenkite sa i modeli taka,che edwa li shte imat po malko ot den za da se podgotwqt za rewio-to,koeto se znae i podgotwq ot dosta po otdawna

tonit0yy
04-13-2008, 14:39
колко кг е нормално да си според ръста?как беше формулата от висо4ината се изваждаше 100 или 110 ?

110 se izvajda ;]

nejnaDROGA
04-13-2008, 14:49
pri momchetata i momichetata e razlichno razbira se
pri momchetata-110 pri momichetata -120 primer momiche 170 50-55 kg sa mu dobre;) momche 180-70-75
pone towa e za modelite koito gledame po spisaniqta i koito spored men imat nai dobrite tela;)
А знаеш ли тия манекенки как си прецакват организма?!Качат ли дори 1 кг. започват да гладуват за да са перфектни за фотосесия и дефиле... :x А да не ти казвам до колко драстични методи (като бъркане в гърлото и повръщане) се стига когато имат по-малко от ден да смъкнат тия излишни кг. :-x
purwo ne wsichki si go precakwat poneje nqkoi sa si slabi po priroda az ne sam kazwal grozno slabi;)nito dori slabi a dobre izglejdashti
2ro za 1 kg edwa li oshte malko biha si slojili wujeto kakto ti go opiswash
3to che za 1 den ne moje da se smykne dori 1 kilogram kamuli kilogrami a towa dali shte gladuwat ili shte si burkat w gurloto si e tqhna rabota wse pak towa im e rabotata towa sa reshili da prawqt i towa sa jertwite koito prawqt za da izglejdat dobre;)
+towa mnogo malyk procent ot manekenkite sa i modeli taka,che edwa li shte imat po malko ot den za da se podgotwqt za rewio-to,koeto se znae i podgotwq ot dosta po otdawna
Вярвай ми и 1 кг. има значение защото при много модели си личи!!!И също така бъди 100% сигурен,че има момичета дори на моята възраст (17 год.),които редовно гладуват след някой купон поради простата причина,че от няколко чаши алкохол и порция картофи (примерно) стомасите им се разширяват и дрехите им не стоят перфектно!!!...По темата с моделите и т.н. мога да споре много,защото имам много приятелки модели както и няколко фотографа,които работят с тях ...

EnriqueIglesias
04-13-2008, 15:05
Pfff mi pri men ne6to se e sbarkalo - "va6eto teglo e podnormeno"-ha ha ha :D (da se smeq li? da pla4a li?) Az sam visoka 167sm i teja 49kg i bilo pod normata.

p.s. spored men e malko nad neq, tova sa podrobnosti.. za tova razbira se ima tolova anoreksi4ki po sveta...
+1
А до sweet_baby_cool за теб кое ще е идеалното тегло?!45-35-25 ... искаш да се превърнеш в анорексичка май а... :? Ти си долу-горе висока и 100% тия 49 кг. ти стоят грозно ... (нещо като дъска трябва да си) Казвам го от личен опит познавам момиче 165 и 48 кг. тя си е наистина като дъска и предполагам ти не си по-различна :?
AAAAAAAAAHAHAHA 'lichen opit poznawam momiche' AAAAAAAAAHAHAHAHAAHHA purwo,che towa e smeshno,a oshte po-smeshno e towa
тя си е наистина като дъска и предполагам ти не си по-различна :?moga da ti kaja,che teq kilogrami na wisochinata sa poweche ot dobre;)az ne poznawam edno momiche a weroqtno 20 s teq merki i moga da ti kaja che idealnite kilogrami na tazi wisochina se wurtqt tochno okolo 49-50 OTDELNO ceh na wseki kilogramite mu stoqt po razlichen nachin..
weroqtno ti si leko pylna i se mqtash da zashtitawash drugo mnenie

nejnaDROGA
04-13-2008, 15:11
Pfff mi pri men ne6to se e sbarkalo - "va6eto teglo e podnormeno"-ha ha ha :D (da se smeq li? da pla4a li?) Az sam visoka 167sm i teja 49kg i bilo pod normata.

p.s. spored men e malko nad neq, tova sa podrobnosti.. za tova razbira se ima tolova anoreksi4ki po sveta...
+1
А до sweet_baby_cool за теб кое ще е идеалното тегло?!45-35-25 ... искаш да се превърнеш в анорексичка май а... :? Ти си долу-горе висока и 100% тия 49 кг. ти стоят грозно ... (нещо като дъска трябва да си) Казвам го от личен опит познавам момиче 165 и 48 кг. тя си е наистина като дъска и предполагам ти не си по-различна :?
AAAAAAAAAHAHAHA 'lichen opit poznawam momiche' AAAAAAAAAHAHAHAHAAHHA purwo,che towa e smeshno,a oshte po-smeshno e towa
тя си е наистина като дъска и предполагам ти не си по-различна :?moga da ti kaja,che teq kilogrami na wisochinata sa poweche ot dobre;)az ne poznawam edno momiche a weroqtno 20 s teq merki i moga da ti kaja che idealnite kilogrami na tazi wisochina se wurtqt tochno okolo 49-50 OTDELNO ceh na wseki kilogramite mu stoqt po razlichen nachin..
weroqtno ti si leko pylna i se mqtash da zashtitawash drugo mnenie
Леко пълна :razz: Аз се мъча от месец да кача 1-2 кг. защото сега съм 53 кг. а съм 1.65 и съм сигурна,че 1-2 кг ще ми стоят много по-добре :) Така,че не говори като нз :-D

EnriqueIglesias
04-13-2008, 15:21
podozirah,che shte kajesh neshto takowa;)ne znam na teb kak ti stoqt tezi 53 kilograma obache normalnoto stoene na tazi wisochina opredelo otiwa kym leko pylno;)

nejnaDROGA
04-13-2008, 15:32
podozirah,che shte kajesh neshto takowa;)ne znam na teb kak ti stoqt tezi 53 kilograma obache normalnoto stoene na tazi wisochina opredelo otiwa kym leko pylno;)
А да си чувал за тежки кости?! :-D На мен тези 53 кг. ми стоят долу-горе добре,но ми препоръчаха ако искам пак да се занимавам с мода да вдигна 1-1.5 кг още 8)
П.П. По твоята логика една от моя клас като е 1.70 и е 62 кг. трябва да е дебела свиня :razz: А тя изглежда по-слаба и от мен

Friend_witH_Benefit
04-13-2008, 15:42
podozirah,che shte kajesh neshto takowa;)ne znam na teb kak ti stoqt tezi 53 kilograma obache normalnoto stoene na tazi wisochina opredelo otiwa kym leko pylno;)
А да си чувал за тежки кости?! :-D На мен тези 53 кг. ми стоят долу-горе добре,но ми препоръчаха ако искам пак да се занимавам с мода да вдигна 1-1.5 кг още 8)
П.П. По твоята логика една от моя клас като е 1.70 и е 62 кг. трябва да е дебела свиня :razz: А тя изглежда по-слаба и от мен

В една тема четох He}|{Ha_Dpo|`a, че самата ти не си доволна от тялото си! Мисля си, че като имаш толкова приятелки, които си бъркат по гърлата с извинение трябва да седнеш на тях да им обесняваш тези неща, а не тук ... ние тук си знаем как стоят нещата относно килограмите и височините ... според мен няма за какво да напълняваш, защото наистина ще отидеш в тежка категория ... не мога да преценя как изглеждаш точно, защото си нямам и ни най-малка представа но от житейски опит ( не от манекенки и булимички и анорексички да отбележа :-D ) имам наблюдения върху тези неща и смятам че ще са ти в повече килограмите .. и преди и мен да ме питаш знам ли какво са тежки кости .. знам :)

EnriqueIglesias
04-13-2008, 15:47
a toq koito ti kaza che trqbwa da kachish 1-2 kilograma da se zanimawash s moda kakwo tochno razbira da se zanimawash s moda?da budesh dizainer i da risuwash modeli da budesh stilist ili da shiesh rokli?poneje s twoite 165 trudno te wijdam po podiumite ili po spisaniqta ako ima takiwa 165 po nqkwa sluchainost na spisanieto te sa tam ne zaradi figurata si a zaradi izwestnostta si pridobita ot drugi nachinaniq

nejnaDROGA
04-13-2008, 15:51
podozirah,che shte kajesh neshto takowa;)ne znam na teb kak ti stoqt tezi 53 kilograma obache normalnoto stoene na tazi wisochina opredelo otiwa kym leko pylno;)
А да си чувал за тежки кости?! :-D На мен тези 53 кг. ми стоят долу-горе добре,но ми препоръчаха ако искам пак да се занимавам с мода да вдигна 1-1.5 кг още 8)
П.П. По твоята логика една от моя клас като е 1.70 и е 62 кг. трябва да е дебела свиня :razz: А тя изглежда по-слаба и от мен

В една тема четох He}|{Ha_Dpo|`a, че самата ти не си доволна от тялото си! Мисля си, че като имаш толкова приятелки, които си бъркат по гърлата с извинение трябва да седнеш на тях да им обесняваш тези неща, а не тук ... ние тук си знаем как стоят нещата относно килограмите и височините ... според мен няма за какво да напълняваш, защото наистина ще отидеш в тежка категория ... не мога да преценя как изглеждаш точно, защото си нямам и ни най-малка представа но от житейски опит ( не от манекенки и булимички и анорексички да отбележа :-D ) имам наблюдения върху тези неща и смятам че ще са ти в повече килограмите .. и преди и мен да ме питаш знам ли какво са тежки кости .. знам :)
Приятелките ми,които си бъркат в гърлата са модели!!!Опитвала съм се да им вкарам малко ум в главите,нооо без успех :( Не съм доволна от тялото си защото дупето ми е доста малко и боксерки не ми стоят добре :( Точно по тази причина искам да напълнея малко :) А и килограмите няма да са ми много,защото постоянно не чак толкова близки приятели (които нз колко кг. съм) ме питат дали имам 50 :)

nejnaDROGA
04-13-2008, 15:56
a toq koito ti kaza che trqbwa da kachish 1-2 kilograma da se zanimawash s moda kakwo tochno razbira da se zanimawash s moda?da budesh dizainer i da risuwash modeli da budesh stilist ili da shiesh rokli?poneje s twoite 165 trudno te wijdam po podiumite ili po spisaniqta ako ima takiwa 165 po nqkwa sluchainost na spisanieto te sa tam ne zaradi figurata si a zaradi izwestnostta si pridobita ot drugi nachinaniq
Какви списания бе човек :razz: Аз да не съм луда :razz: Тези снимки са най-вече за едно звукозаписно студио :) Снимат ни с разни брейкарчета и рапета (е не са известни из цяла БГ все пак съм от малко градче)

Friend_witH_Benefit
04-13-2008, 15:58
podozirah,che shte kajesh neshto takowa;)ne znam na teb kak ti stoqt tezi 53 kilograma obache normalnoto stoene na tazi wisochina opredelo otiwa kym leko pylno;)
А да си чувал за тежки кости?! :-D На мен тези 53 кг. ми стоят долу-горе добре,но ми препоръчаха ако искам пак да се занимавам с мода да вдигна 1-1.5 кг още 8)
П.П. По твоята логика една от моя клас като е 1.70 и е 62 кг. трябва да е дебела свиня :razz: А тя изглежда по-слаба и от мен

В една тема четох He}|{Ha_Dpo|`a, че самата ти не си доволна от тялото си! Мисля си, че като имаш толкова приятелки, които си бъркат по гърлата с извинение трябва да седнеш на тях да им обесняваш тези неща, а не тук ... ние тук си знаем как стоят нещата относно килограмите и височините ... според мен няма за какво да напълняваш, защото наистина ще отидеш в тежка категория ... не мога да преценя как изглеждаш точно, защото си нямам и ни най-малка представа но от житейски опит ( не от манекенки и булимички и анорексички да отбележа :-D ) имам наблюдения върху тези неща и смятам че ще са ти в повече килограмите .. и преди и мен да ме питаш знам ли какво са тежки кости .. знам :)
Приятелките ми,които си бъркат в гърлата са модели!!!Опитвала съм се да им вкарам малко ум в главите,нооо без успех :( Не съм доволна от тялото си защото дупето ми е доста малко и боксерки не ми стоят добре :( Точно по тази причина искам да напълнея малко :) А и килограмите няма да са ми много,защото постоянно не чак толкова близки приятели (които нз колко кг. съм) ме питат дали имам 50 :)

Е ти си си го решила примерно, не мога да разбера защо тогава те интересуват мнения .. :) ЩОм искаш пълней, манекенствай, прави каквото си искаш :) Всичко явно при теб опира до пропорций на тялото ... ако само си безгъза и си решила да качваш няма да ти се отрази особено добре ... :) Но твоя си работа :)

EnriqueIglesias
04-13-2008, 16:03
zwukozapisno studio.. a ne modno nali?zashto trqbwa da si luda da si po spisaniqta?i luda da si pri teb e newuzmojno towa da stane i da go iskash.. trqbwa li da ti se smeq?ne iskah da ti go kazwam obache oshte se chudq kakwo poweche si jalka i zabludena ili prosto imash seriozni problemi sys samochuwstwieto si?

EnriqueIglesias
04-13-2008, 16:13
i towa li razbirash da se zanimawash s moda?sys snimkite ti da olepqt nqkoe zwukozapisno studio na nqkwi rapurcheta ot malyk grad kakto kaza?

EarthShaker
04-13-2008, 16:32
хубавичко осрахте темата

nejnaDROGA
04-13-2008, 16:41
zwukozapisno studio.. a ne modno nali?zashto trqbwa da si luda da si po spisaniqta?i luda da si pri teb e newuzmojno towa da stane i da go iskash.. trqbwa li da ti se smeq?ne iskah da ti go kazwam obache oshte se chudq kakwo poweche si jalka i zabludena ili prosto imash seriozni problemi sys samochuwstwieto si?
1.За малко градче като това,в което живея няма много възможности!
2.Тази фирма има 1-2 звукозаписни студиа,3 фотота,1 професионално студио за манекени както и спонсорират един брейк-клуб
Аз танцувам хип-хоп и е нормално да ме има по плакатите и т.н. Другото,което е вече не се занимавам професионално като модел (само заради хип-хопа се снимам) точно (за пореден път го казвам) заради тия простутии с яденето.Освен това е нормално да искам да имам дупенце защото едни по-широки панталони или едни боксерки стоят по-добре на момиче с плоско коремче и дупенце :)
П.П. Айде спирам се за сега,че след 20 мин. имам среща с гаджето и тряя се оправя :)