PDA

View Full Version : Разстоянието - пречка пред любовта?



kifla
04-13-2008, 07:14
Отново ще ви занимавам с мой проблем ,но просто няма на кой друг да го споделя. Имах приятел ,който поне външно а и с постъпките си даваше вид ,че би направил всичко за мен и че страшно много ме обича...но той учи в друг град и докато бяхме заедно си идваше само през събота и неделя за да се видим. НА мен и това ми беше достатъчно ,но явно при него разстоянието оказа огромно значение и той скъса с мен ,защото си билхванал друга от града в който е .Беше ми много гадно.Почувствах се като парцал,но такъв е живота. СЛед месец някъде отново се събрахме защото тя му изневери и той отново ме потърси.Глупава бях да повярвам на многото му лъжи ,че се е променил и че иска да е само с мен.НА практика се оказа,че през това време той още е подържал връзка с онази .Разбрах го естествено ,защото не съм толкова глупава за колкото явно той ме смяташе и скъсахме.Той ми се извиняваше ,че му било вътрешно ,че не трябвало така да става ,че съжалява и незнам си още какви неща.
Когато говорехме и аз само го попитах обичаше ли ме наистина или беше просто игра за теб ..той ми отговори никога няма да те забравя дано ме разбереш.Е немога да го разбера.Явно се оказа перфектния лъжец или незнам и аз. Странно ми е до преди месеци да говори ,че съм всичко за него и сега изведнъж любовта му ..ако е имало такава ...да се изпари.Вие какво мислите?Попадали ли сте в такава ситуация и чудели ли сте се дали той не ви лъжа,а всъщност продължава да изпитва тези чувства ,но му е трудно от разстояние?

comics
04-13-2008, 07:17
да, случвало ми се е. Не мислиш ли, че ситуацията с изпаряването на любовта е една и съща, независимо от това дали сте от 1 и същи град или не сте?

princesa_viki
04-13-2008, 07:17
Извинявай,не го прочетох цялото и бързам да кажа-нищо не си загубила.
Аз до много скоро бях с момче,което беше от друг град,знам какво е .
За да оцелее една такава връзка ти е необходимо огромно доверие към него.Разбира се и той трябва да ти има доверие.Намери си човек от твоя град. :-)

princesa_viki
04-13-2008, 07:20
Извинявай,не го прочетох цялото и бързам да кажа-нищо не си загубила.
Аз до много скоро бях с момче,което беше от друг град,знам какво е .
За да оцелее една такава връзка ти е необходимо огромно доверие към него.Разбира се и той трябва да ти има доверие.Намери си човек от твоя град. :-)
След като написах коментара го прочетох.Според мен му липва присъствуе на човек до него.Т.е ти си далеч,не си до мен(за теб същото се отнася) и той е решил да потърси утеха при друга.Предполагам само. :?

kifla
04-13-2008, 07:37
Ами аз му имах доверие и си мисля че и той на мен.За секунда не съм направила нещо с което той да се почувства че неискам да съм с него и че разстоянието ме притеснява .Дори му казах че от части за мен такава връзка ще е много по-силна 1во защото на мен сега ми предстоят изпити и ще имам повече време да уча ,а той като си дойде ще сме по цял ден заедно и ще се наслъждаваме повече на това между нас...но явно само аз така съм смятала.
А за това ,че и от един град да сме ще се изпари любовта ...май и тук има нещо вярно .. просто съм объркана и незнам какво да мисля вече.Обвинявам се че не му показах колко много значи за мен и може би и това го е тласнало към другото момиче... :-k #-o

Sintya
04-13-2008, 07:53
Ти не си виновна, просто той явно не е можел да издържи без момиче - щом сте се виждали само събота и неделя.
Ще трябва да продължиш напред и да не му се връзваш отново . Успех!

darla
04-13-2008, 08:38
bila sum v podobna situaciq s tazi razlika 4e ne bqhme v razli4ni gradove,a v razli4ni durjavi.na nego vinagi sum mu imala pulno doverie,no az bqh tazi koqto sled vreme zapo4na da hodi s mom4eta ot moq grad..e kato si idva6e pak bqhme zaedno i vuperki 4e znae6e za drugite,mi pro6tava6e.FAKT e 4e te ne bqha dori za seksa-a 4isto i prosto za kompaniqta,oba4e naistina mu se vuzhi6tavam 4e me e turpql.a po tvoq slu4ai-ima si hora i hora.edni sa sposobni da vodqt vrazki ot razstoqnie bez da naranqvat drugiq,a drugi imat nujda ot postoqnnoto prisastvie na nqkoi.6tom ne stava,zna4i ne stava.nqma kakvo da go misli6,lubovta se "izparqva" obiknoveno kogato se namesi i 3ti 4ovek!!!

LovePoisoned
04-13-2008, 08:41
Не съм имала такова нещо... Само че аз не мога да се насиля да си намеря някого от моя град... това е като да се предавам пред себе си. Или всичко, или нищо. :-o

hello_kitty_f
04-17-2008, 18:05
Разстоянието наистина е голям проблем. :( По-добре си намери някой от твоя град. :)

MiMcHeToOo
04-17-2008, 18:16
Не винаги нещата имат само една страна. Може наистина да чувства това което ти говори. Все пак на моменти хората не мислим какво правим.

sexy_dizzy
04-17-2008, 19:26
Моята връзка е от разстояние..тя е още от самото начало...момчето наистина има искрени намерения към мен-личи си по очите...по малките жестове..не говоря за думите..защото всички сме богати на думи-говоря за действията!Но....повярвайте. ..колкото и да са силни чувствата помежду ви...разстоянието е ГОЛЯМА пречка!Наистина голяма!
Надявам се скоро при нас да се развият нещата....както сме планирали!
Но наистина гледайте да не започвате подобни връзки..нужно е голямо търпение...мн е трудно!

justyoto
04-18-2008, 09:03
hmm...ot eDna strana razstOqnieto e preChka nO ot dryGa katO pOglednete taka tO razpalva lubOvta vSeki put preDi da se viDite sleD mnOgo vreme Otdelenii eDin Ot dryG...tOva kato se slyChi vse ednoChi pOlitate v Oblacite nooo loShata strana ...trqBva da ima mnOgo dOverie mejdy dvamata i pOvechetO puti neShtata ne se polyChavat :/

InTheRain
04-18-2008, 22:02
Според мен човек, който веднъж те излъже, недай си боже втори път - както е с твоя случай, ще те излъже и пак..така, че недей да му се вързваш.. сигурно има някой, който ще те приема за нещо повече от резервен вариант ( без да целя да те обидя с думите си )

Crafter
04-18-2008, 22:09
Не виждам за какво толкова се вайкаш. Аз даже не мога да повярвам, че се разделяте и се събирате само след месец. И всичко това при положение, че той ти е изневерил - голяма грешка.
Умно момиче си, намери си някой, който ти подхожда и ще те уважава.

Take1nlov3
04-18-2008, 22:40
"Далече от рацете,далече от сърцето" ;(

pepita87
04-19-2008, 11:04
Извинявай,не го прочетох цялото и бързам да кажа-нищо не си загубила.
Аз до много скоро бях с момче,което беше от друг град,знам какво е .
За да оцелее една такава връзка ти е необходимо огромно доверие към него.Разбира се и той трябва да ти има доверие.Намери си човек от твоя град. :-)
След като написах коментара го прочетох.Според мен му липва присъствуе на човек до него.Т.е ти си далеч,не си до мен(за теб същото се отнася) и той е решил да потърси утеха при друга.Предполагам само. :?

Tova ne e opravdanie i ne e opciq da se razdelqt...az sum popadala v podobna situaciq i po ironiq na sudbata otnovo sum v neq...6 meseca bqhme na raztoqnie 3000 km.edin ot drug s priqtelq mi...poddurjahme vruzka po telefona,skype....Tolkova silno useshtah lipsata mu,nujdaeh se ot toplinata mu,ot mujkata mu sila i celuvki...no edinstvenoto ,koeto me topleshe i s koeto zaspivah vecher beshe misulta za nego i o4akvaneto,che shte sme zaedno...nqkoi den!Muchitelno beshe da mi se obajda noshtem i placheiki da mi kazva kolko mu lipsvam i kak proklina polojenieto ,v koeto se namirame!Prez tezi meseci,az mu izneverih 3 puti...ne si obqsnqvam i az za6to,no izneverite mi ne sa svurzani s nikakvi seriozni chustva,koeto oshte poveche ne opravdava postupkata mi!!!Tova lqto toi si doide i bqhme nerazdelno zaedno,qsno osuznavahme,che ako ostavim neshtata po staro mu,shte izturpim oshte po-muchitelna bolka...i taka stignahme do reshenieto da zamina za Ispaniq i da sme zaedno...Toi putyva,raboti daleche ot jilishteto ni,no veche sme na praga na finala,veche shte ima rabota blizo do men...ta otplesnah se malko.... :D Iskah da ti kaja,che nie preminahme prez mogushite vulni na vremeto,na nedoverieto,no plavahme s koraba na liubovta,koito ni prevede prez vsi4kite trudnosti i sega sme poveche ot shtastlivi,che dori za mig ne sprqhme i ne se otkazahme,dori za mig,kogato "platnata" se svivaha,nie produljavahme!I s pomoshta na tozi chovek,az povqrvah v istinskata liubov,s vseki izminal den go obicham vse poveche i poveche i ako trqbva da premina prez vsichkite trudnosti otnovo,bih go storila!Ta...ne che iskam da ti sviq mechite v kibritena kutiika,prosto ti kazvam kak stoqt neshtata pri mene i che 3000km ne se okazaha prechka...ta kamo li raztoqnieto ot razlichnite gradove! :)

kifla
04-19-2008, 12:53
Ми аз съм си решила за себе си ,че ще опитам за последен път .Ако и тогава не стане ,ще се откажа напълно.

TBs
04-19-2008, 15:50
Аз днеска скъсах с гаджето си - бяхме заедно 5 месеца. Каза ми просто - един ден станах и не се чувствах по същия начин.

Казват - където вода е текла пак ще тече, но мисля, че в случея вече има прекалено много горчивина в теб към него. По-добре спри и си помисли за някой по наблизо или изчакай да видиш на каде ще те отвее живота.

Sweet`dreams
04-19-2008, 18:41
Ами аз му имах доверие и си мисля че и той на мен.За секунда не съм направила нещо с което той да се почувства че неискам да съм с него и че разстоянието ме притеснява .Дори му казах че от части за мен такава връзка ще е много по-силна 1во защото на мен сега ми предстоят изпити и ще имам повече време да уча ,а той като си дойде ще сме по цял ден заедно и ще се наслъждаваме повече на това между нас...но явно само аз така съм смятала.
А за това ,че и от един град да сме ще се изпари любовта ...май и тук има нещо вярно .. просто съм объркана и незнам какво да мисля вече.Обвинявам се че не му показах колко много значи за мен и може би и това го е тласнало към другото момиче... :-k #-o

Ама защо изобщо се самообвиняваш?! Замисляла ли си се дали той се чувства виновен?
Аз имах подобен случай.
Писах си много, ама наистина много дълго време с едно момче (той е от друг град) и с времето чувствата ми започнаха да се задълбочават. Веднъж той ми писа от името на друг, като започна да ми обяснява как бил влюбен в момиче което е далече от него и как не можел да и го признае...накратко каза ми че ме обича. Аз глупачката се вързах и реших да направя първата крачка. Обясних му какво чувствам по възможно най-милия начин. Страх ме беше да не го нараня или изплаша. А когато му казах всичко, той реагира по изключително глупав и несериозен начин. След това реши да се преструва, че не е станало нищо и реши да продължим приятелски. Обясни че имало някаква, която не би могъл да забрави, имал проблеми ( и това го каза ОТНОВО от чуждо име)...сякаш го е страх да говори за себе си. Естествено място за приятелство в такива ситуации няма... И от тази история разбрах едно- връзките от разстояние са 99% провал. Колкото и да се стараеш, няма как да успееш. Особено пък ако той не полага усилия (което явно не прави, щом е излизал с друга) . Моят съвет, колкото и кофти да е, е да продължиш напред. Намери си някой, който наистина те заслужава. :mrgreen: Желая ти много щастие и любов :) :-)

F_CK_all_I_need_is_U
04-20-2008, 09:18
gajeto mi be6e ot italiq;[[ skasa s men za6toto kaza 4e nqma kak da se spodeli na6ata lubov i sa xodi s nqkfa 6ibanq4ka taam ne q zn kfa e ama se vijdaxme samo lqtoto i zimata s nego...za mom4etata e problem,a za momi4etata ne e..

fuck_me_pls
04-20-2008, 09:27
Проблема е в разтоянието 8)

Al3ksandra
04-20-2008, 09:57
здравей... какво да ти кажа по твоя въпрос.. за жалост да точно разстоянието е проблема при повечето момчета.. мойта работа дето съм я подхванала е малко нетипична за едно момиче като мен, но ще ти кажа че в момента пишем с едно момче, което е в Румъния и така казано ни дели само една граница лол, изглежда малко , но незнам той дали ще издържи и дали ще успеем да се видим, а и занапред дали няма да му е тежко заради дистанцията. Иначе не че много разбирам езика им , но говорим изцяло на английски и поне се разбираме а и хубаво че ми казва ако не може да ми разбере нещо.. ;] Та малко и аз се отплеснах, идеята ми беше че с много жертви, с много труд и воля , е възможна такава връзка, но повярвай ми много много жертви трябва да се направят за нея.. аз дори не съм сигурна дали моя приятел утре няма да промени решението си да сме заедно... макар че усещам хич не му е леко, но като погледна тъмно зелените му очи и направо се чуствам на седмото небеееее : )))) но тъпото разстояние :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: така че момичета мислете му

VinDiesel
04-20-2008, 11:37
Връзката от разстояние е мъчение за мен не съм имал такава но като си представя ми е гадно камо ли да се захвана ....

iiirish
04-20-2008, 14:12
не смятам, че му е било "трудно" да те обича от растояние. той явно просто се е оказал добър лъжец.
а ако говорим конкретно за растоянието... най-общо казано: няма значение колко е голямо растоянието - колкото и да е то ако се виждате често няма да ви пречи и дори може да ви сплоти, но виждате ли се рядко връзката се прецаква

soulja_girl4e
04-20-2008, 14:25
Tramvainata liniq............................................. ..................... 8-)

pyfpaff
04-20-2008, 17:58
imah vruzka ot razstoqnie 1 godina..i nie kusahme i az si misleh che ima dryga i t.n....ponqkoga izpadah v isteriq kogato si vuobrazqvah che me luje..1 pyt i go hvanah che me luje,no toi se kulneshe che me obicha i che ne moje bez men..ot tolkova mnogo dumi az my povqrvah i v edin moment vsichko se izpari..dumite my bqha..mn dulgo sme zaedno,ttazi tvoq revnost...mn te obicham naistina no ne iskam da se vijdame poveche..

Whisper_to_me
05-01-2008, 21:06
Хмм...Тези връзки от разстояние не са хубаво нещо и най вече не са никак лесни... Преди месец някъде скъсахме с приятеля ми, защото сме в различни градове..и дори и когато се връща, все ще има нещо, все ще има някой, няма да сме само аз и той... Аз мн ревнувах и постоянно се съмнявам, какво да направя... Знам ли го какво прави, дори и да му имам доверие, няма кой да ми каже дали не е станал някой гаф,докато ме няма там... Сега ми е мн гадно без него, но се такава връзка е наистина трудна и трябват мн сили, търпение и най-вече мн любов! За твоя човечец нзм колко е честен и склонен към промяна, ти сама ще разбереш! Надявам се, че няма да те наранява повече... Ако не (не дай си боже) покажи му, че не заслужаваш такова отношение... Късмет! :)

mimsss_93
09-29-2008, 08:31
според мен има любов от разстояние но трябва адски много да сте търпеливи иии тъй...
а да ви поптам спред вас 30 км много ли са? и могат ли да бъдат пречка в любовта при положение че в седмицата двама души се виждат само петък събота и неделя (е, възможно е понякога и в седмицата) как мислите :?:?:?

slun4ice_90
09-29-2008, 09:35
Разстоянието е най-големия враг по принцип за хора,които се обичат и искат да са заедно....Всяка втора тема е същата хайде престанете .... :x Ако чувствата са силни м/у двама ви всичко може да е ок,но ми се струва,че пак не е сигурно....Човек трябва да е голям мазохист,за да се подложи на такова "изпитание".... :-o

HONDA
09-29-2008, 09:41
Ми аз съм си решила за себе си ,че ще опитам за последен път .Ако и тогава не стане ,ще се откажа напълно.
Мацка, според мен няма смисъл. Всеки има право на 2ри шанс, но когато и от 2рия път не се получи, :? . Не се връщай назад.

sasha_90
09-29-2008, 11:12
Разстоянието е проблем!Никога не можеш да си сигурен/сигурна половинката ти какво прави.