PDA

View Full Version : Започвам нещо ново....



krisi_kote
04-13-2008, 17:29
Здравейте на всички ! Пиша тук, защото искам да се похваля. Днес сложих началото на подготовката на тялото и кожата ми за лятото. :grin: Започнах физически упражнения-всеки ден по 2 километра с велосипед;скачане с въже;бягане;коремни преси и други упражнения за стягане. От утре ще пазя диета (под диета разбирам не гладуване, а редуциране и намаляване на вредната за организма храна). Мисля в нея да включа плодове (главно ябълки...тук е момента да ви питам какви други плодове, са подходящи за намаляване на теглото), много течности....Бих искала да ви попитам също дали пилешкото месо и кашкавала са подходящи за тази цел? А също и за примери за упражнения? Искам да кажа само, че няма да се ограничавам много от хранаата. Ще си ям каквото си ям по принцип, но ще спра сладките и тестените неща. Ще ям по-често през деня, но по малко. Искам да ви питам дали това е подходящо за мен? В допълнение- на 14 години съм,165 висока, но не мога да ви кажа точно колко тежа, защото не съм се мерила скоро. :? Но мога да ви кажа мерките си-талия-71 см;ханш-89 см. Главно искам да смаля мазинините в областа на дупето и бедрата. Ще са добре дошли примери на упражнения за стягане в тази област. :)

Бих искала да ви попитам също вие как се подготвяте за лятото? Дали ще пазите някаква диета или ще се стягате? Какво ще предприемете за да се разкрасите за морето и слънчевите лъчи? Е това е от мен. Ще чакам съвети :-)

EarthShaker
04-13-2008, 17:31
аз ще ти кажа нещо допълнително към изброените от теб неща: никакъв асансьор :D

krisi_kote
04-13-2008, 17:32
аз ще ти кажа нещо допълнително към изброените от теб неща: никакъв асансьор :D

Аз живея в къща, така че това няма да ми е от полза. По принцип много вървя пеш. :P

~Munika
04-13-2008, 17:34
Браво на теб,хубаво е да се вземеш в ръце,за упражнения виж из нета аа и тук има такива теми разрови се.......

Amelly
04-13-2008, 17:36
Значи не се ограничавай от към плодове,защото беше попитала какви плодове са подходящи-всякакви.Идеята ти е много добра да и на мен ми трябва леко стягане за лятото.Няколко съветчета-никакво газирано!,а пилешкото и кашкавала са добър,вариант,разбира се зависи под каква форма да поднесени.Примерно за пуешката шунка се казва ,че е диетична а и е много полезна.Относно сладкото,не е хубаво съвсем да го спираш-примерно може да не се лишаваш от зърнената закуска и аз примерно много обичам corny идеално е точно за такава цел.А относно упражненията ако искаш да стегнеш седалищните мускули ти препоръчвам -клякане по 100-200 клякания на ден,изкачване на стълби. Айде успех :D

if4etU_bLg
04-13-2008, 17:40
Можеш да ядеш от всички плодове,избягвай единствено бананите и черешите донякъде.

AliceSw
04-13-2008, 17:45
в кляканията е истината

никога не яж само ябълки цял ден, или като първо нещо през деня, киселината им може да доведе до язва

всички салати яж с малко количество мазнина, повечето витамини са мастноразтворими, т.е. когато няма малко мазнина с тях не се усвояват или се усвояват в много по-малко количество

EnriqueIglesias
04-13-2008, 17:54
ne se lishawai ot nishto oswen ot mnogo testeni i sladki izdeliq kakto i swinsko meso qj, no ne prekalqwai;)a i ti s munichka oshte na 14 godini ne mislq,che trqbwa da se zanimawash s dieti ot kolkoto poweche sys sport zashtoto organizma ti moje da se ushashawi i to dosta;)

loveme123
04-13-2008, 18:14
Ограничи се от пърженото. Аз имах наскоро гастрит и ме посъветваха какво е по полезно като цяло за организма. Недей да приемаш храненето като диета ако нормалната доза белтъци въглехидрати и мазнини за деня. Важното е да се ограничаваш примерно с газираното както са казали и другите кафе съо не се препоръчва. Месо можеш да ядеш всякакво само да не е пържено. Може да е варено печено, може да хапваш супички :) или няккажи други вскуни манджички. От сладкото недей напълно да се лишаваш понеже като си на даскало ти е нужна глюоза за мозъка а и също може да те заболи главата в някой момент то е защото ти е нужен малко шоколадец. Затова не си спестявай храната като цяло но и не прекалявай. Пий много вода поне по 2 литра и хапвай продчета и зеленчуци. За успражненията и за волята която имаш за да започнеш новото начинание те поздравявам и ти желая успех. :-P

Silver_Jewel
04-13-2008, 18:17
Както бяха казали по-горе, ще е хубаво да избягваш газираното. Също така захар и сол, под каквато и да е форма. Пий колкото можеш повече вода. Не спирай да ядеш мляко ,сирене, кашкавал и т.н., защото ти си на 14 и сега организмът ти има нужда от тях, само гледай да са с по-малка масленост.
А що се отнася до спорта, те поздравявам, че си се захванала, защото повечето си мислят, че само с гладуване ще стане, но изобщо не е така.
И не очаквай светкавични резултати, все пак за всичко трябва време. :razz:
Пожелавам ти успех :)

Romance
04-13-2008, 18:26
Аз ще мързелувам..както с упражнения и диети така и без..

xxxSnowflakexxx
05-02-2008, 19:20
Браво на теб!!!После прати снимки да видиме промяната!!!
:P :P

TheNewReligion
05-03-2008, 09:07
Това бих казала , че е чудесно . Ама много внимавай с диетата , защото казваш ,че намаляваш вредната храна , ама в следващия момент може да решиш да намалиш полезната и да изгубиш контрол и после ... :? :? :?

enola
05-03-2008, 09:17
i az po4nah o6te predi 1 sedmica da pravq uprajneniq bqgane klqkane ska4ane kolelo .. :P

plamka
05-03-2008, 11:30
Ммм като излезнат дините мисля, че е много добра идея да ядеш доста ( примерно между храненията вместо нещо друго ), защото в тях има главно вода и доооста засищат. 8)

marina star
05-03-2008, 11:48
mislq 4e tova,koeto si predpriela e dostata4o za celite i godinite ti

Carmen_Kass
05-03-2008, 12:01
Както бяха казали по-горе, ще е хубаво да избягваш газираното. Също така захар и сол, под каквато и да е форма. Пий колкото можеш повече вода. Не спирай да ядеш мляко ,сирене, кашкавал и т.н., защото ти си на 14 и сега организмът ти има нужда от тях, само гледай да са с по-малка масленост.
А що се отнася до спорта, те поздравявам, че си се захванала, защото повечето си мислят, че само с гладуване ще стане, но изобщо не е така.
И не очаквай светкавични резултати, все пак за всичко трябва време. :razz:
Пожелавам ти успех :)

+1

Ms.Lonely
05-03-2008, 22:22
Това е хубаво . И аз започнах да тренирам още от началото на април за да съм готова за лятото , но не спазвам никаква диета . Храня се нормално и спортувам много !