PDA

View Full Version : Пак цистит



prettyIdeath
04-14-2008, 12:41
Та значи сега и сама мога да си поставя диагнозата цистит, понеже преди година две имах ... Някой пробвал ли е без лечение?..
Знам че може и без лекарства да мине за 5-6 дена. Трябва да се пият много течности, без хлорирана вода и т.н.
Друго ?
ПС: Не искам да ходя на лекар - майка ми ще ми се развика страшно много , а тъкмо сме в добри отношение сега :D

kasiopea
04-14-2008, 13:10
Чувала съм,че чай от мечо грозде много помага,но трябва да се пие един месец,за да има ефект.

Water_lili
04-14-2008, 15:34
здрасти, значи само да ти кажа ,че аз доста си патих от цистит ,през последните 2 години имах поне 5-6 пъти най-малко :x , за това сега пия за профилактика когато се сетя чай от листа на мечо грозде, а когато все пак усетя симптомите пия супер много чай от лайка (действа дизенфикциращо и облекчава болката) и също така в аптеките продават чай за бъбреци и пикочен мехур и от него също пия по доста голями количества и обикновено ми се разминава.Но не съм сигурна дали това ще помогне ако възпалението се е развило вече. Мен ако питаш пробвай с много чай,но ако се влошиш или имаш кървено по добре не рискувай и отиди на лекар. Пожелавам ти скорошно оздравяване

Mademoiselle
04-15-2008, 04:21
ima 2 lekarstva,koito mnogo pomagat-Urinal,koeto e na bilkova osnova i e za po-leki slu4aq,i Nelidix,koeto e antibiotik i po-silno,no sled edin kurs le4enie s nego nqma da ima6 problemi

Kisses_P
04-15-2008, 07:45
Имах проблеми с бъбреците наскоро и заедно с още куп лекарства пих Неоренал,което е на билкова основа и го дават за проблеми с бъбреци,цистит и др.. Няма да ти навредат.С екстракт от брезови листа мисля че бяха.

deville`f
04-15-2008, 07:55
вземи си уринал ...то е билково
или
клюква...ако още я има в аптеките...
иии роватинекс и то е билково


но аз съм пробвала само клюква,адски доволна бях..но май спряха да я произвеждат или нещо такова..
Успех

Kisses_P
04-15-2008, 08:48
Ето ти какво пише в листовката на Неоренала

Възпаление на пикочно-половата система (цистит,уретрит,пиелонефри )
елиминира причинителите на инфекции в пикочо-половия тракт и облекчава симптомите при цистит,уретрит и пиелонефрит в резултат на ускореното отделяне на урина и подтискането на локалната патогенна флора.Облекчава симптомите на често уринира в случаите на цистит.При хронични заболявание може да сае приема продължително време (над 6 месеца) поради отличната поносимост и безвредност на препарата

Все пак се консултирай с лекар

ThunderGoddess
04-15-2008, 11:09
Моя съвет е да тръгнеш зимата без блузка, за да ти бъде много добре оголено кръстчето, да хванеш някоя друга болест и ще забравиш за цистита :D След това тайно от майка ти отиди да ти извадят яйчниците.

EarthShaker
04-15-2008, 15:02
искам да ходя на лекар - майка ми ще ми се развика страшно много , а тъкмо сме в добри отношение сега :D

ше ма извиняяш и майка ти и тя ама ти какво си виновна в случая не мога да разбера... да не си избрала да се разболееш

deville`f
04-15-2008, 19:13
цистит не се получава само при настинка и ако ходи с голо кръстче...
може да е хронично (дано при теб не е де)
може просто първия път да не се е излекувала както трябва и са по лесно да я хваща...

nadka
04-20-2008, 19:31
Здравейте всички! Имам големи проблеми с цистита(поне така си мисля аз),От месец може би си имам симптомите на цистит ,ту се увеличават,ту намаляват.....но особеното е (което не прочетох като симптом при никоя от вас) че чувствам непрекъснат "натиск" върхи пикучния мехур.Дори веднага след като съм излязла от тоалетна пак се усеща http://www.teenproblem.net/forumХодих на гинеколог и тя ме прегледа на ехограф, но не откри нищо....Правих си изследвания на обикновенна орина и се указа че имам гъбички,но все си мисля чв те нямат общо тъй като ги имам отдавна ,а трудно могат да се излекуват защото съм девствена и няма мн средства...Та въпроса ми е жъзмовно ли е този "натиск" да е от цистит или пък ако не от какво може да е /?Много благодаря предварително!

deville`f
04-20-2008, 19:43
Здравейте всички! Имам големи проблеми с цистита(поне така си мисля аз),От месец може би си имам симптомите на цистит ,ту се увеличават,ту намаляват.....но особеното е (което не прочетох като симптом при никоя от вас) че чувствам непрекъснат "натиск" върхи пикучния мехур.Дори веднага след като съм излязла от тоалетна пак се усеща http://www.teenproblem.net/forumХодих на гинеколог и тя ме прегледа на ехограф, но не откри нищо....Правих си изследвания на обикновенна орина и се указа че имам гъбички,но все си мисля чв те нямат общо тъй като ги имам отдавна ,а трудно могат да се излекуват защото съм девствена и няма мн средства...Та въпроса ми е жъзмовно ли е този "натиск" да е от цистит или пък ако не от какво може да е /?Много благодаря предварително!

о разбира се...ми то е точно това,пишка ти се но те пари и неможеш да се изпишках хубаво..
лекувай си цистита,не се притеснявай за някакви отделни инфекции...

nadka
04-20-2008, 19:50
Мерси много :) Дано не стане нещо сериозно :( Утре пак ще ходя на лекар. Странното е само че гинеколожката не видя нищо на ехографа.......

la4ezara
04-21-2008, 16:41
Ми аз знам че боровинките премахват бактериите, причиняващи цистит. А ти сигурна ли си, че болката не е от нещо друго, например някакви маточни болки?

Water_lili
04-21-2008, 17:12
Ми аз знам че боровинките премахват бактериите, причиняващи цистит. А ти сигурна ли си, че болката не е от нещо друго, например някакви маточни болки?
точно така червените боровинки деистват антибактериално и са доста добро средство за профилактика против цистит

deville`f
04-21-2008, 20:13
Ми аз знам че боровинките премахват бактериите, причиняващи цистит. А ти сигурна ли си, че болката не е от нещо друго, например някакви маточни болки?
точно така червените боровинки деистват антибактериално и са доста добро средство за профилактика против цистит
+1
за това повечето лекарства за цистит съдържат екстракт от нея....дори уринал доколкото аз знам и от опит казвам че помагат:)

Shane
04-21-2008, 21:00
Имах проблеми с бъбреците наскоро и заедно с още куп лекарства пих Неоренал,което е на билкова основа и го дават за проблеми с бъбреци,цистит и др.. Няма да ти навредат.С екстракт от брезови листа мисля че бяха.
Ммм, аз направих пилонефрит от лечението на цистита 8-) Освен Неоринал, пих и Ципрофлуксацин, сега пия Аугментин и Пиелосептил (ако не се лъжа така се чете :) ) Наливам се с тонове чай за бъбреци ии от доста време насам не се оплаквам... Обаче иди на лекар, не е добре така сама... :?

srebri87
04-21-2008, 21:28
zdraveite az imam cistit ot okolo 2 ili 3 godini no ve4e go preborih ako imam cistit slu4aino minava za 3 4asa ne kakto predi za sedmica i taka prepora4vam na vsi4ki usetqt li 4e prez denq postoqnno im se pi6ka 4e kato im se pi6ka mnogo pi6kat malko 4e pari ili drugi simtomi samo lekarstvata 6te vi opravqt nikakvi lekari ne var6at rabota po toq vapros na doma6no samole4enie zna4i piite samo mineralna voda i to pone 2-3 lt na den i lekarstvata sa slednite koito mi pomagat a i sam 4uvala 4e pomagat i na drugi sa CIPROFLOKSACIN struva 5 i 20 lv i ako ima babre4ni bolki kam cistita e 5-NITROX no to mai ve4e go nqma v aptekata ima zamestva6to i tezi lekarsta sa BEZ RECEPTA taka 4e ne se pritesnqvaite ami se lekuvaite na vreme

kykyto
04-23-2008, 13:39
Може ли да добавя малко пояснение за женската част . Ако не можете да уринирате НЕ е Задължително да е цистит възможно е Дебелото черво да е уголемено при което може да ПРИТИСНЕ тръбичката, която извежда урината от пикочния мехур на вън заради матката. Поне така ми каза доктора за да оправдае моето предположение .