PDA

View Full Version : Може ли един човек да си бъде напълно самодостатъчен?



zi
04-14-2008, 18:41
Според вас възможно ли е един човек да си бъде изцяло самодостатъчен? ...да няма нужда от помощ и да се справя сам с проблемите си?

besnicataa
04-14-2008, 18:43
да... :(

Spider4eto
04-14-2008, 18:44
Да се справя с проблемите си- да. Но няма ли този самостоятелен човек да се чувства самотен?

VerryBerry
04-14-2008, 18:45
не :? ,ако някой се справя АБСОЛЮТНО САМ и няма никой до себе си-елате ми се обадете 8)

VinDiesel
04-14-2008, 18:48
Имал сам проблеми родителите ми не са разбирали сам съм се оправял с тях :)

zi
04-14-2008, 18:50
Имал сам проблеми родителите ми не са разбирали сам съм се оправял с тях :)

Но сигурно си поискал съвет от приятели?

MiMcHeToOo
04-14-2008, 19:02
Всичко е възможно. Надали този човек е щастлив обаче.

CuRly_Doll
04-14-2008, 19:05
Да,възможно е!Лично аз съм такава-не позволявам на никой да се бърка в живота ми,решавам сама проблемите си,преживявам сама мъката и самотата (ако съм в такъв период),но се старая с това да не отблъсквам приятелите си и им споделям,но никога всичко на 100%.Просто винаги се опитвам да се справя сама и го постигам! :)

LipSoFAnAnGel
04-14-2008, 19:10
чОВЕК НЕ МОЖЕ изцяло да си бъде самодостатъчен.Може да решава проблемите си сам...но в определен момент допира до приятелите си..било то и от самота.Човекът не е устроен да бъде сам..а да има човек до себе си

lyloster
04-14-2008, 19:11
еми най - вероятно има, но както казаха и по - горе - едва ли е от особено щастливите, но и друго са казали - само лудите са истински щастливи :grin: , а и сигурно, ако го има някъде там, едва ли му е много лесно да се справя сам хР

Baby_b
04-14-2008, 19:14
Възможно е, но нали затова сме хора-да се подкрепяме взаимно и да търсим любовта. И аз преди бях на принцип, че всичко ще постигна сама, но трябва да има и приятели и любов. От всичко трябва да има, не да се гледа само професионални успехи (не казвам, че това не е важно)

Miss_Perfekt
04-14-2008, 19:21
Според мен НЕ

comics
04-14-2008, 19:25
възможно е, разбира се, но цял живот ли искаш да го караш на чикии ? :D

kuklichka_bg
04-14-2008, 19:35
ne shte poludei be abe ludi li ste da nqma na kogo da kajesh ne ne

5StaR
04-14-2008, 19:37
Може мн ясно :)

hotChocolate
04-14-2008, 19:39
Човек е създаден,за да е в добри отношения с околните,не е жив ,за да бъде сам.Всичко е до време и когато ти липсва нещо остава празнина,не е достатъчен само 1 човек :-)

Alabalaportokala
04-14-2008, 19:42
Не, не може. В какъвто и да е аспект. Пълна независимост няма ! Частична да ! Човека е социално създание. Социалния статут е много важен. Ние хората всеки ден се борим за неговото подобряване. Не можем без чужда помощ колкото и невероятно да ви се струва горделиви дечица такива. Рано или късно яйцето опира до дупето и искането на помощ е неизбежно.

JiMiTo
04-14-2008, 19:45
Chovek nemoje bez chujdata pomosht, vqrno e. No trqbva da se nauchi ponqkoga da se opravq i sam, zashtoto nevolqta ne pita, a narpavo vryhlita !

Crafter
04-14-2008, 19:51
Ейбрахам Маслоу, е съставил така наречената "Пирамида на човешките нужди и потребности".
Според него човешките нужди се подреждат по нива на необходимост. Но защо да си чеша езика. Ето ви линк, образовайте се :)

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B9%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%BC_% D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%83

elmosGirl8
04-14-2008, 19:58
]чОВЕК НЕ МОЖЕ изцяло да си бъде самодостатъчен.Може да решава проблемите си сам...но в определен момент допира до приятелите си..било то и от самота.Човекът не е устроен да бъде сам..а да има човек до себе си
съгласна 8)
Макар че аз съм човек който трудно споделя всичко до край :) и просто в краен случей иска съвет

5StaR
04-14-2008, 20:13
Ами отшелниците какви са?

BaBy_bS
04-14-2008, 20:13
не

Chacho
04-14-2008, 20:29
Еми може,но трябва да си го наложи. Аз предпочитам да си решавам проблемите сам,а да помагам винаги когато мога. Даването замества вземането ;) . На 16 съм,нямам кой знае какви драми и тук е възможно.Като заживея напълно самостоятелно може да имам друго позиция по същия въпрос :)

Alabalaportokala
04-14-2008, 20:31
Ами отшелниците какви са?

Антисоциални хора решили да прекарат живота си в самота, в някоя пещера или далече от града. А ти такъв ли си, можеш ли да живееш цял живот в самота ? Не...

Те нямат нужда от нищо, защото водят прекалено ограничен начин на живот и не желаят кой знае колко от живота. Когато бях в селото на 1 такъв приятел с 300 зора успях да ги убедя за разговор. Бяха мъж и жена живеещи 40 години в 1 орутена къща, без хляб, само на плодове, зеленчуци и зимнина без телевизор без телефон без радио без каквото и да е. Две легла и шкафче за дрехи. Това им бяха нещата в къщата. Вода ? Имат река на 2 крачки. И все пак те имат нужда 1 от друг, защото 1 нормален човек не може да живее толкова време в самота. Дори и болните,психично изостанали хора които вървят по улиците имат нужда от социалност. Затова и ги виждаме. Самотата е полезна от време на време, но перманентна не може няма и да бъде !


Ейбрахам Маслоу, е съставил така наречената "Пирамида на човешките нужди и потребности".
Според него човешките нужди се подреждат по нива на необходимост. Но защо да си чеша езика. Ето ви линк, образовайте се

Съгласен, но това е прекалено прекалено относително за всеки човек...

iiirish
04-14-2008, 20:31
Какъв човек ще си тогава когато си сам? Човек има нужда от приятели, от разбиране, от подкрепа, от рамо до себе си. Човек трябва да взема и да дава от другите - точно това го прави човек!

sharmen
04-14-2008, 21:26
еми аз съм жив пример :D Не ми липсва мъжко внимание,не липсват и хора които искат да прекарват времето си с мен.Но аз съм човек с много и различни интереси и милион и едно хобита-толкова съм заета с това което правя че съм си напълно самодостатъчна :grin: Има хора около мен с които с забавлявам но както с тях така и без тях 8-)

PepiDesigns
04-14-2008, 21:30
Да,възможно е!Лично аз съм такава-не позволявам на никой да се бърка в живота ми,решавам сама проблемите си,преживявам сама мъката и самотата (ако съм в такъв период),но се старая с това да не отблъсквам приятелите си и им споделям,но никога всичко на 100%.Просто винаги се опитвам да се справя сама и го постигам! :)

След като е възможно ..
Защо споделяш ?

Опитваш се да се справиш сама .. но се опитваш .. явно има изключения , защото човек ако е сигурен в Себе си казва
"И се справям сам/сама"


По самата тема ..
Казвам , че е невъзможно ..

5StaR
04-15-2008, 00:47
Ами отшелниците какви са?

А ти такъв ли си, можеш ли да живееш цял живот в самота ? Не...



Разбира се, че аз немога - защото не искам, това не променя факта че може да съществува дори и да не вярваш.. Нали знаеш слънцето изгрява и залязва даже и да не го вярваш

xXxScreamxXx
04-15-2008, 06:16
не :? ,ако някой се справя АБСОЛЮТНО САМ и няма никой до себе си-елате ми се обадете 8)


+1 :grin: :grin: :-D :-D

babity
04-15-2008, 09:26
еееемиии к'во с'а тряа се самоизтъкна ли нещо... имам приятели, но между нас казаното е само иформативно и почти не вземаме страна във вътрешните (или не толкова вътрешни) конфликти на другия... ама да си караш сам самичък е тъпо... пробвала съм, 'ма не стаа :?

Alabalaportokala
04-15-2008, 09:29
Ами отшелниците какви са?

А ти такъв ли си, можеш ли да живееш цял живот в самота ? Не...



Разбира се, че аз немога - защото не искам, това не променя факта че може да съществува дори и да не вярваш.. Нали знаеш слънцето изгрява и залязва даже и да не го вярваш

От къде знаеш че това е Слънце ? От учебниците по природознание. За мене това е голямо огнено кълбо което е източник на светлина. Слънцето не изгрява или залязва. Това са неща плод на човешкота въображение. Всичко е последователно движение на Земята около самата себе си. А че "Слънцето" също извършва движение отделен въпрос. Но да не мога да повярвам че то изгрява и залязва защото това са явления които не съществуват, а пак повтарям - измислени са от човека. Когато Земята застане на 1 място и "слънцето" почне да се върти около нея тогава ми говори за изгрев и залез...

Има разлика между "може" и наистина съществуващ самотен човек, но аз съм сигурен че такива хора съществуват само в литературата. Просто социалността е неизбежна, защото човек винаги я търси...

hahavteen
04-15-2008, 11:52
Не знам за другите но за мен е абсолютно невъзможно. За мен най-страшно е да няма кой да ме слуша и да ми обръща внимание :D

zvezdichka777
04-15-2008, 12:12
Не , човек не Може да си бъде самодостатъчен .. В никакъв случай не можеш да съществуваш без близки,..приятели или най-малкото познати! 8)

w0sh
04-15-2008, 13:00
Да. И това е правилният начин.

kroasandvi4
04-15-2008, 14:23
Уважавам такива хора. Стремя се да съм между тях. Реално има сигурно един човек(приятел),пак подобен тип,с когото съм си говорил за проблеми.

Човекът съществува сам по свой избор, когато се усеща по-здрав от тълпата, демек е личност в не-позьорския смисъл.

п.с. това не означава , че трябва да е асоциален. Просто да може да се справя сам с проблемите си.

miss_91
04-15-2008, 14:40
NE! V nikakuv sluchai...ili ako ima takuv tva ne e jivot a ad(ne che inache e mn rozov,no e dr da si izleesh mukata na nqkoi,na koito mn vqrvash)to ako beshe taka vseki da si beshe samodostatuchen

juSTkiddy
04-15-2008, 14:51
Може .. сигурно може .. Но този човек едва ли ще усети вкуса на живота .. Всеки има нужа понякога да остане сам .. и да се оправи сам .. Но да имаш приятел .. да имаш някой,който обичаш и който те обича .. това са незаменими неща .. Едва ли просто чувството,че си достатъчно силен да се оправяш сам може да ги замени ... Това би бил непълноценен живот ;)

krem4et0
04-15-2008, 15:32
Имам се за силен човек. За много неща се оправям сама, ама днес с помощтта на 3 приятелки и на майка ми после, не се реших да си купя 1 пола, защото трябваше да й одрежа подплатата.....
Не зная, аз имам нужда от помощ, подкрепа, сйъвет. А и ужасно мразя да съм сама!

Gothique♫
04-15-2008, 18:45
Човек който решава проблемите си сам-да може да има човек който се чувства по-добре сам и свооден също може,но човек без приятели не може те му дават истинската любов и подкрепа.

evelinka1122
04-15-2008, 19:42
аз без приятели не мога... и без мама не мога 8-)

Iv4eTy
04-15-2008, 19:47
Едва ли има човек, който да не иска съвет от приятел, когато е в трудно положение. Дори да решава проблемите си, в един момент всеки опира до приятели...

Crafter
04-15-2008, 19:50
аз без приятели не мога... и без мама не мога 8-)

Хаха. Ох, десет точки :D

Ivalinka
04-15-2008, 20:02
за проблеми-да,но само това не обещава весело съществуване :(

kato` limonche
04-16-2008, 16:55
Според вас възможно ли е един човек да си бъде изцяло самодостатъчен? ...да няма нужда от помощ и да се справя сам с проблемите си?
ewwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwwwwww
Скучае само този, който няма за какво да разговаря със себе си. И Вилде

Obsession
04-16-2008, 16:59
Да се справя сам с проблемите се нарича борбеност и самостоятелност, а не самодостатъчност. Такова нещо като самодостатъчност не съществува изцяло според мен. Човек не е създаден да бъде сам.

jjjjjj6363
04-16-2008, 23:05
moje i poznavam takiva hora

psychopath
04-16-2008, 23:06
"самодостатъчен"...к'во е т'ва

Wrathchild
04-17-2008, 03:42
Човек сам не живее...

sLaDkA_GrEsHkA
04-17-2008, 07:31
ami ima nadmenni hora koito iskat da se 4uvstvat nezamenimi da znaqt che nqmat nujda ot nikoi i t.n. az lichno obache ne sum ot tqh !

kroasandvi4
04-17-2008, 09:17
Всеки с мнението си.

Изглежда съм бъгав, т.е. не съм се чувствал "самотен" или "надменен" досега, защото не съм казвал на всеки какви са ми личните проблеми.