PDA

View Full Version : Насилието сред младите!



ANTIHUMAN
04-15-2008, 13:17
,,Момче уби съученика си и го одряза на парченца!''
,,14-годишно момче умря при сбиване в двора на училище!!''
,,12 годишно дете наръга с нож 13 годишно дете!!!''
,,Бой на ученички от петричко в интернет !''
Ето какво казва директора на петричкото училище: ,,Случилото се е трагично, защото това са деца, а в поведението и езика им нямаше нищо детско!!!''

Това са част от мнногобройните заглавия ,където всеки ден ни се набиват в очите било то ,по весници или телевизия!
Учениците ходят на училище да се бият ли?
-Не само това.Вместо да влезе в час ,младия човек решава да пие едно кафе и да изпуши една цигара ,в училищня павилион.Колко по-интересно е от тъпите уроци в час. :-o Майката и бащата на ученика дават ,пари за да се нахрани ,а този същия ученик си купува или цигари,трева или алкохол.Отиват по кафенета да пийне нещо с приятели по ,,съдба''.Отива в компютърните зали и играе докато не му свършат ,,часовете'' и се прибира.
Кой е виновен за това?
- От крайно време топката се прехвърля между учители и родители.Учителите казват: ,,Родителите не възпитават децата си!'' ,а родителите от своя страна казват: ,,Учителите необръщат внимание на нещата в училище!'' Кой е виновен в крайна сметка? Не си ти ... не съм аз ... не са съучениците ... не са медийте.Кой е тогава?ОБЩЕСТВОТО!!!
Да същите тези хора където ти ги виждаш в автобуса и на центъра! Родителите където си мислят ,че като набият детето си и му кажат: ,,Нищо нестава със сила.Прави разлика между добро и зло!'' Оказва се ,че малкото човече знае каква е разликата между доброто и лошото ,това е ,че незнае границата между тях.Ами ако няма такава?Винаги има!Преди човека е изграждал обществото ,а сега обществото изгражда човека! За всичко обвиняваме този до нас ... другия!Не ли е време да обвиниш себе си! Не си ли ти човека ,където малкото дете искада стане като теб!Голям батко с много тиникиени синджири по себе си, мускулест и тъп до безобразие.Не си ли ти какичката ,което малкото момиченце иска да прилича на теб.Висока ,красива , с хубави гърди ,с къса пола и разсъблечена , и която неможе да си каже името или да си го напише ,защото си мисли ,че с пудра и МНОГО грим ще й се размине!Ти си нейната истинска кукла Барби , с едно изключение от оргинала: Изключително неграмотна с много вулгарен език.Че кой е виновен за обществото? Всички!!!
Не ли е по-лесно да обвиняваш другите ,отколкото себе си?
-По-лесно е да!Не ли е то да видиш как пребиват твой приятел и го подминаваш и казваш: ,,Не е моя работа.Твой проблем е !!!'' Представи си ,че скоро може да стане ТВОЙ проблем. Злобата се разраства в младото поколение.За съжеление ,АЗ младият човек виждам ,че всяко идващо след мен поколение е по-зле и по-зле.
Докога?
-Докога ще се правим на непокисти.Какво се правиш ,че не ти пука?Стига.Отиди пред огледалото и кажи: ,,Да това е мой проблем!!!''

LadyDy
04-15-2008, 14:39
Замислям се и се възмущавам на днешните хора. Но до някаква степен са виновни главно родителите им, но от друга страна - средата, в която общуват - променя се даден човек. Ако някой пуши - и другия, за да не остане по-назад - започва и той. /прост пример/ За жалост злобата се появи у всеки, боя е бил решение на всичко и т.н.
Ами момичетата, които още от сега са започнали да пушат като комини - след време майки ще искат да стават.....ами как?! То да беше само пушенето.....Но в крайна сметка всеки от нас има глава на раменете си и знае какво прави, какво рискува, какви ще са последиците от еди какво си.... Но това е положението, за огромно съжаление.... Изтрепват се за глупости, няма контрол и работата става повече от трагична......А тези, които даваха по новините в последните дни - учителите си бият, заплашват с изнасилване, не знам си какво......Боже.....само се чудя..... :? :x

Bubbly
04-15-2008, 19:21
Да, пука ми какво става, засяга ме, неприятно ми е! Но ,Не, не смятам, че аз съм виновна. "Не ли е по-лесно да обвиняваш другите ,отколкото себе си? " - Винаги това е най-лесното решение, само че аз не обвинявам никого и по тази логика не очаквам никой да си прехвърля отговорностите на мен, на учителите или на обществото. Какво е виновен учителят по биолоия на една десетокласничка наркоманка, която вместо да влиза в час, се напива, защото гаджето и е правило секс с друга? Какво е виновен дядо ми, който е отгледал две истински личности и сега си живее на село, какво съм виновна аз, която не пия, не пуша и никога не съм виждала тази персона, и не на последно място- какво е виновно правителството или министър-председателят ? :-o Определено учителите в детските градини или начален курс играят важна роля, но най-голямата отговорност носят родителите, които може да са прекрасни граждани на държавата, да работят от сутрин до вечер, но да нямат време за собственото си дете, което от 1годишно виси по ясли, градини и на улицата. Все пак, ще има хора, които ще отговорят -ами нали те печелят прехраната и осигуряват нормален жизнен стандарт, само че нормален стандарт не винаги означава кола за всеки член от семейството и gsm от 600 лева на второкласник. Само че има хора, които не го осъзнават. Нямам нищо против тях - те са предпочели плазмата пред това да прекарат поне първите 2 години с детето. Естествено, има и изключения, които, ако не работят, едва свързват двата края, само че има ли желание- има и начин. Дори и това не ги оправдава, защото за мен, ако си създал едно дете твоя първа и най-важна отговорност е да го направиш пълноценен човек и ако не можеш това е твой проблем, а не на правителствот или обществото. И не на последно място 15-16годишните имат глави на раменете си, които не винаги са само за красота и гъзария :lol:, а от описанието на "момичето-мечта"- единственото, което е вярно за мен е че съм висока и имам хубави гърди, но не смятам, че има пряко отношение с проблема и бтв пише се непУкист. Хубава проповед стана, ама карай :lol:

psychopath
04-15-2008, 20:15
кво общо има насилието с пушенето?

ANTIHUMAN
04-15-2008, 20:39
Преди 5 часа бях навънка!Видях 3 неща грозни при това,за по-малко от 10 минути.Две с насилие : психическо и физическо ,а третото с ,,красиво възпитание''!
Първото: Вървя и гледам две момченца на не повече от 4-5 години.Едното бяга и другото след него с една сопичка го бие.На пръв поглед нищо необичайно ,но се замислих! :?
ИЗВОД: След време онова същото дете където бягаше от пръчката ,на другарчето си ,ще бъде жертва , на обществото.А момченцето с пръчката ,ще бъде този важния , както ,,важните '' батковци с 3 кг тенекия по себе си.
Второто: След няма 2 минути вдиях две деца отново момченца.Едното вървеше напреде ,а другото зад него.Интересното беше ,че каквото направи 1-вото дете ,го правеше и второто.
ИЗВОД: 1-вото дете ще е ,,водача'' на бъдещата ,,банда'' ,другото ще бъде подчинено. Едното ще бъде ,,господар/водач/шеф'' на определен кръг от хора.Било ,то ,,група/банда/групировка''.Другото ще бъде от така наречените ,,подчинени'' ,то ще бъде онази част от ,,група/банда/групировка'''' която , ,,водача'' управлява и тях и него.Личното ми мнение ,че тези ,,управляемите'' от човека Х ,нямат мнение и точно това е тъжното.
Третото: След извесно време гледам типична картинка.Майка взима детето си от детската градина.Детето вади нещо от джобчето си и след него, излетя боклук/хартия.Майката не каза нищо продължи да си говори по GSM-a.
ИЗВОД: Не трябва ли да направи забележка?Или аз греша?Ако ще те вярвайте ядосах се ,взех хартийката и я хвърлих в мястото предназначено за боклуци-КОФАТА.
П.П. Може би ще кажете кво ме интересуват тези неща.Нямате напредстава какво грозно и гадно ми стана ,като видях съответните неща!Според Вас ,това не ли е и от Обществото?Колкото и да се опитват родителите да направят от детето -Човек ,ако то израсне в общество с такива ,,хора'' ,то човек ли ще е?Нима нито един от вас няма собствено мнение? Стига! Знаем какво искаме , но дали искаме да го направим?

VerryBerry
04-16-2008, 10:10
Прочетох цялата ти тема,както и коментарите след нея,и наистина се замислих..толкова много подобни ситуации съм виждала..Като цяло,освен родителите и обществото смятам,че са виновни и медиите,които едвали не ''медернизират'' насилието-филмите,новините...и те също имат някаква отговорност

04-16-2008, 10:28
Преди 5 часа бях навънка!Видях 3 неща грозни при това,за по-малко от 10 минути.Две с насилие : психическо и физическо ,а третото с ,,красиво възпитание''!
Първото: Вървя и гледам две момченца на не повече от 4-5 години.Едното бяга и другото след него с една сопичка го бие.На пръв поглед нищо необичайно ,но се замислих! :?
ИЗВОД: След време онова същото дете където бягаше от пръчката ,на другарчето си ,ще бъде жертва , на обществото.А момченцето с пръчката ,ще бъде този важния , както ,,важните '' батковци с 3 кг тенекия по себе си.
Второто: След няма 2 минути вдиях две деца отново момченца.Едното вървеше напреде ,а другото зад него.Интересното беше ,че каквото направи 1-вото дете ,го правеше и второто.
ИЗВОД: 1-вото дете ще е ,,водача'' на бъдещата ,,банда'' ,другото ще бъде подчинено. Едното ще бъде ,,господар/водач/шеф'' на определен кръг от хора.Било ,то ,,група/банда/групировка''.Другото ще бъде от така наречените ,,подчинени'' ,то ще бъде онази част от ,,група/банда/групировка'''' която , ,,водача'' управлява и тях и него.Личното ми мнение ,че тези ,,управляемите'' от човека Х ,нямат мнение и точно това е тъжното.
Третото: След извесно време гледам типична картинка.Майка взима детето си от детската градина.Детето вади нещо от джобчето си и след него, излетя боклук/хартия.Майката не каза нищо продължи да си говори по GSM-a.
ИЗВОД: Не трябва ли да направи забележка?Или аз греша?Ако ще те вярвайте ядосах се ,взех хартийката и я хвърлих в мястото предназначено за боклуци-КОФАТА.
П.П. Може би ще кажете кво ме интересуват тези неща.Нямате напредстава какво грозно и гадно ми стана ,като видях съответните неща!Според Вас ,това не ли е и от Обществото?Колкото и да се опитват родителите да направят от детето -Човек ,ако то израсне в общество с такива ,,хора'' ,то човек ли ще е?Нима нито един от вас няма собствено мнение? Стига! Знаем какво искаме , но дали искаме да го направим?
Ебати тъпите изводи...

ANTIHUMAN
04-16-2008, 20:37
Преди 5 часа бях навънка!Видях 3 неща грозни при това,за по-малко от 10 минути.Две с насилие : психическо и физическо ,а третото с ,,красиво възпитание''!
Първото: Вървя и гледам две момченца на не повече от 4-5 години.Едното бяга и другото след него с една сопичка го бие.На пръв поглед нищо необичайно ,но се замислих! :?
ИЗВОД: След време онова същото дете където бягаше от пръчката ,на другарчето си ,ще бъде жертва , на обществото.А момченцето с пръчката ,ще бъде този важния , както ,,важните '' батковци с 3 кг тенекия по себе си.
Второто: След няма 2 минути вдиях две деца отново момченца.Едното вървеше напреде ,а другото зад него.Интересното беше ,че каквото направи 1-вото дете ,го правеше и второто.
ИЗВОД: 1-вото дете ще е ,,водача'' на бъдещата ,,банда'' ,другото ще бъде подчинено. Едното ще бъде ,,господар/водач/шеф'' на определен кръг от хора.Било ,то ,,група/банда/групировка''.Другото ще бъде от така наречените ,,подчинени'' ,то ще бъде онази част от ,,група/банда/групировка'''' която , ,,водача'' управлява и тях и него.Личното ми мнение ,че тези ,,управляемите'' от човека Х ,нямат мнение и точно това е тъжното.
Третото: След извесно време гледам типична картинка.Майка взима детето си от детската градина.Детето вади нещо от джобчето си и след него, излетя боклук/хартия.Майката не каза нищо продължи да си говори по GSM-a.
ИЗВОД: Не трябва ли да направи забележка?Или аз греша?Ако ще те вярвайте ядосах се ,взех хартийката и я хвърлих в мястото предназначено за боклуци-КОФАТА.
П.П. Може би ще кажете кво ме интересуват тези неща.Нямате напредстава какво грозно и гадно ми стана ,като видях съответните неща!Според Вас ,това не ли е и от Обществото?Колкото и да се опитват родителите да направят от детето -Човек ,ако то израсне в общество с такива ,,хора'' ,то човек ли ще е?Нима нито един от вас няма собствено мнение? Стига! Знаем какво искаме , но дали искаме да го направим?
Ебати тъпите изводи...

В този случай ,тъпия си ти! (нищо лично)