PDA

View Full Version : Програма



Red_Bull4o
04-15-2008, 14:05
можете ли да ми кажете някаква програма за начинаещт във фитнеса. Щото ходя и си тренирам един ден ръце и един ден гръб и клякане с щанга и ми казаха че било хубаво така

Alcohooligan
04-15-2008, 14:23
само ръце и гръб ли тренираш ??? о.О

tqnko1
04-15-2008, 22:38
дай снимка да преценя :)

Canis_Dirus
04-16-2008, 11:25
3 пъти седмично

Обръщане 8-6-4
Военна преса 8-6-4 (щангата се взима от земята с обръщане)
Преден клек 8-6-4 (щангата се взима от земята с обръщане)
Лег (кофи) 8-6-4
набиране 8-6-4 (само ако искаш да наблегнеш на гърба. Иначе обръщането е яко за гръб)

Когато направиш пълните 18 повторения на едно упражнение вдигаш килата.

Следваща програма "Голямата Петица"

Обръщане 5х5
Военна преса 5х5
Преден клек 5х5
Лег 5х5
Тяга 5х5

По тази програма са тренирали Рег Парк и един австриец по настоящем губернатор на Калифорния

04-16-2008, 11:44
Не лъжи децата бе,ако бате Арни тренира с толкова жалка програма не знам как е ставал мистър Олимпия

Canis_Dirus
04-16-2008, 11:53
Не лъжи децата бе,ако бате Арни тренира с толкова жалка програма не знам как е ставал мистър Олимпия
Tренирал е по варияция на тази програма. Все пак Рег Парк го е тренирал. Бат Арни също си е разтварял протеина в сметана както го е учил Винс Жиронда :)

А какво й е жалкото на програмата?

04-16-2008, 11:56
Добре,ако не си в основен период,тази птограма става,смисъл става за потдържане на формата или пък ако тренираш боен спорт,но за натрупване на сериозна мм просто забрави,програмата е комплексна,но не е за толкова начинаещ,автора едва ли знае как правилно да държи щангата

Canis_Dirus
04-16-2008, 11:59
Добре,ако не си в основен период,тази птограма става,смисъл става за потдържане на формата или пък ако тренираш боен спорт,но за натрупване на сериозна мм просто забрави,програмата е комплексна,но не е за толкова начинаещ,автора едва ли знае как правилно да държи щангата

Е? А какво е подходящо за начинаещ? Машини?

04-16-2008, 12:08
Добре,ако не си в основен период,тази птограма става,смисъл става за потдържане на формата или пък ако тренираш боен спорт,но за натрупване на сериозна мм просто забрави,програмата е комплексна,но не е за толкова начинаещ,автора едва ли знае как правилно да държи щангата

Е? А какво е подходящо за начинаещ? Машини?
Едно упражнение на машина и едно със свободна тежест,задължителн ода има партньор с него