PDA

View Full Version : Проблем вкъщи! :(



SoulSteal
04-15-2008, 16:42
Здравейте всички
Имам следния проблем вкъщи или по-точно с родителите ми...
Тъй като казах на родителите ми за 2-те ми 2-ки по математика и се започна всеки ден като ми се обадят следбояд ми викат сядай да решаваш задачи (всъщност така и правя следобяд уча,пиша правя струвам и след това сядам на компира)те работят до към 6,7 часа а аз се прибирам от даскало към 1:30 и винаги като си дойдат ме питат решава ли задачи?Казвам да решавах!Но те не ми вярват :x :x :x :x :x :shock: :shock: сега излязоха на заведение и даже баща ми ми се развика защо не съм седнал да решавам задачи :? казвам РЕШАВАХ ЗАДАЧИ! а той добре бееее каквото искаш прави аз няма да ти се моля седни да решаваш задачи и излезе (в този момент направо ми кипнаха лайната прекалено много се ядосах :-x :-x :-x )исках да споделя това с вас и да питам това нормално ли е ???? Като се има предвид че имам 2 двойки само по математика!С другите предмети нямам проблеми!
П.С Днес пак ми се обади за нещо и ме пита ти кво правиш?аз викам тъкмо сядам на компютъра и той пак ми се развика да сядам да решавам задачи.. незнам какво да правя..

hottie
04-15-2008, 16:45
Според мен е нормално. Иначе защо не им покажеш решените задачи просто?

SoulSteal
04-15-2008, 16:46
ами щях да им ги покажа но те бяха на вратата когати ми се развикаха пък и аз се ядосах и си замълчах :x

hottie
04-15-2008, 17:00
Ами занапред като н е ти вярвай ги показвай. Вявам, че ще са така докато не си оправиш оценката :) загрижени са хората,нормално е. Две 2ки все пак!

darla
04-15-2008, 17:29
Според мен е нормално. Иначе защо не им покажеш решените задачи просто?
+1tipi4na postupka na roditel!za6to se u4udva6???

elmosGirl8
04-15-2008, 17:41
моите родители от много отдавна не са ми се карали заради оценки повече от 3 години..Сега съм 8-ми клас..Когато имам по нещо 2 знаят че ще я оправя и знаят че няма да допусна никога да имам за срок по малко от 4 макар че мин срок се случи ама оная пача е виновна нщеше да ме изпита за да си оправя оценката.. :-x
Не се притеснявай аз лично не я разбирам математиката и ме е яд защото сестра ми я знае и то много добре (учи в мг) както и баща ми и той е по нея.. Ако ги разбираш вече задачите няма защо да се ядосваш..Все пак ще им докажеш че решаваш когато те изпитат или когато имаш някое контролно С по добрата оценка...

SoulSteal
04-15-2008, 17:46
Ами в дена в който ми писаха едната 2-ка (от контролно) взехме най-лесния раздял от цялата математика за годината.. тези задачи мога да кажа че са "ламерски" даже и им казах оценките са си мои!!и ще си ги поправя.. те също знаят че няма да се примиря да имам даже по нещо 4-ка за срока или годината но продължават да го правят и да ми натякват да решавам задачите :-x
Само тази математика ме мъчи... нз само с мен ли е така но по другите предмети сам си добре..
П.С Всъщност и даскалката ни е такава.. но това е др въпрос който няма да мога да го опиша тази вечер.. не си мислете че сега излизам с номера че даскалката е такава напротив..

comics
04-15-2008, 17:50
напълно нормално

schhhhhhh
04-15-2008, 18:01
Всеки родител като чуе за двойка и побеснява.Просто трябва сега да учиш много,за да си поправиш двойките, а постигнеш ли това веднага им покажи бележника с шестицата.И междувременно им показвай от време на време решените си задачи и така ще започнат да вярват,че ти наистина решаваш.Айде успехи с ученето.

kuklichka_bg
04-15-2008, 18:04
mrazq matematikata :cry: ti pone gi re6avash az samo gi gledam i sa 4udq kak da gi re6a ama za sq imam samo 5-ici no to i u4itelkata abe neznam sa opraish nqkak idva kraq na godinata leko s tez dvoiki neznam aama spx e ::: :P

SoulSteal
04-15-2008, 18:14
Накратко ще ви опиша урунгела ми по математика...
Така "то" си е харесало няколко човека от целия клас който е 18 човека!И само на тях си им обяснява задачите и само за тях е грижа.. докато миналата година целия клас имаха 4,5,6-ци сега само 3,4-ма имат 5 и 6-ци.. примерно правим контролно.. и някой от неините любими я вика и и казва немога да разбера задачата.. тя му я обяснява като на циганин с килийно образование и още малко ще му е реши.. стане ли дума някой от другите да я викне и да каже не разбирам задачата тя започва да вика,да крещи из класната..Целият клас много искаме да я махнем,но градът ни е малък.. а тя е заместник директор в даскалото което още повече осложнява нещата.. мъжат и е властен пък в кметството а бе въобще от всякаде сме заградени и неможем да се оттървем от нея.. :? :? но нека не се отклоняваме от темата.. защото много мразя да се карам с родителите си :x сега отново решавам задачи.. и като си дойдат мисля да си поговорим и то добре... :)

DaЯk_AнGэL
04-15-2008, 18:53
На колко години си?
Защо се връзваш на учителката? Тя може и да не е добра, ама и ти не си се постарал много, щом чак двойки имаш. А консултации няма ли? Ако идеш тя няма как да ти откаже помощ. А молил ли си я въобще?
А за родителите - нормално е да са притеснени.
Просто им показвай решените задачи. Постарай се да ги разбереш.
Късмет и дано оправиш двойките, че малко време остана.... :-o

PepiDesigns
04-15-2008, 19:18
Пиши си една дата .. и даже час кога сядаш ..
Номера на задачите ..
И в колко часа си станал т.е. колко време ти е отнело решаването на задачите.

И аз имам двойки .. случва се да отсъстваш (поне на мен , 1 урок да ме няма по математика , след всеки урок - контролно) ..
ПО някой път като взимаме нещо ново .. не знам нищо , и аз имам 2 двойки по математика ..

Опитвам се да им обясня , че правим на седмица по 1 контролно .. и те майче ме разбират , защото проблеми няма ..

Поговори с тях .. по-сериозно , без да се дразниш ..
Даже ги взимай на присмех ,това ги дранзи ..
Бъди сигурен , че си прав , за да го убедиш и тях , защото е така ...

LadyDy
04-16-2008, 12:13
Едва ли има хора, на които да не се карат! Това е нормално, защото всеки един родител иска детето му да е иделно, но за наше съжаление е така! :?

MiSs_DioR_CheRiE
04-21-2008, 18:55
Едва ли има хора, на които да не се карат! Това е нормално, защото всеки един родител иска детето му да е иделно, но за наше съжаление е така! :? +1

sladkъ_mackъ
04-21-2008, 20:11
e za6to im kazva6? hubavo da si tkroven/a i da ne gi luje6 ma kato znae6 4e samo problemi 6e si ima6 da si be6e zamul4al/a i da si gi be6e opravila i taka bez da znaqt 8) i az imam 2 dvoiki po mat i na6te i ne podozirat :D noo 6e si gi opravq i 6te razberat krainiq rezultat taka e nai-dobre naprao za sro4nite i godi6nite da razbirat :-P

ezi4e
04-21-2008, 20:19
i az imam 2-ki pak nemi se karat :))))

SunShinePearl
04-22-2008, 20:00
mi mama e takava samo mi mranka da re6avam zada4i prosto ne razbira 4e zada4ite me ubivat nenavijdam matematika kolkoto i da mi obesnqvat kaka mi i bati ivo nai mn moga 4 da iskaram s malko pove4e kasmet 5 ama vari obesnqvai na roditeli tva kato4eli ne sa bili kato nas mn se draznq kato po4nat taka.Az vikam na mama kvo vika6 stiga as 6te si se opravq tq mi vika ti me kara6 da ti vikam q vari gi razberi i cqla godina moje da ti opqva za 1 dvoika :x mn me draznqt ponqkoga :x

Dimenceto
04-23-2008, 12:16
Моите родители също мрънкат за оценки .. Което според мен не е мн правилно.Даже се стигна и до накзване след като ги излъгах за една 2-ка по математика.При положение че успеха ми никога не е падал под 5, 20-30.. Ама кво да са прави .. Се някога ще се сетят че тва че си искарал 5 или 6 не значи че знаеш за толкова .. :)

Justified
04-23-2008, 12:24
Напълно нормално е.
А мен като ме карат и да свиря и да уча.Също нямам никакво време ама поне има ресултат от всичко това.
Спокойно,ако изкараш малко по-високи оценки ,ще спрат да се държат така.Те просто се притесняват за бъдещето ти и до някъде избиват собствените си комплекси.