PDA

View Full Version : Как да кажа на наще?



r0r0
04-16-2008, 12:46
Малеееее имам една тройка по математика и ей сега преди малко разбрах че имам и още една по български език.... Какво да правя хараааа.... :cry: :-# Майка ми е даскалка по бългаски а баща ми е маниак по тема математика... страх ме е да им кажа щото незнам дали ще оживея... Малееее 2 години нема да се докопам до компааа :cry: :-#:cry: :-#:cry: :-# ПЛС хораа кажете ми как да кажа на наще та да е по - лекичкоо.... Лелееее УЖАС [!] :cry: :-#

Pepincetyy
04-16-2008, 12:48
ми според мен е да не им казваш , аз като имам слаба оценка не казвам , а и я нямам в бележника

r0r0
04-16-2008, 12:51
ми според мен е да не им казваш , аз като имам слаба оценка не казвам , а и я нямам в бележника

i az taka si misleh da napraa ama teq tapanari m iska belejnika i taq po matematika ve4e zapla6i 4e 6te zvani na na6te 4e ne si nosa belejnika a po BEL ... klasniq mi e po BEL :cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#:cry: :-#

Pepincetyy
04-16-2008, 13:07
еми в тоя случай незнам ..... казвай им направо и кажи , че ще ги поправиш и после научаваш и като ти пишат 6 и готоо ..... друго незнам

krisi_bep
04-16-2008, 13:25
На мама кажи за тройката по математика,а на тате за тройката по БЕЛ :)

Сега сериозно.Кажи им след като ги поправиш с една голяма шестица и двете.Или им кажи веднага,но разбира се с обещания за поправка на оценките и наистина ги поправи ;)

darince
04-16-2008, 13:29
Според мен им кажи! Все пак това са тройки а не двойки и ще ги поправиш аз съм сигурна :) Просто им кажи какво се е случило и готово не вярвам да ти се карат чак толкова може да има викане и крещене но ще го приживееш :) :)

elmosGirl8
04-16-2008, 13:31
преди нашите когато ми се поскарваха за слаби оценки..И какво правех.. 8)
диалог..
аз:мамооо..татеее имам две ниски оценки :x (показвам тъжна физиономия..виновна)
родителите: колко имаш :-x
аз:еми две тройки ама недейте ми се кара при първа възможност ще ги оправя бъдете сигурни :-)
ии после каквото кажат..ест гледам да не са ядосани че тогава какво ще ми чуят ушите :-D
понякога правех някои неща вместо тях - сипвах за вечеря миех чиниите ходех до магазина и тогава майка ми заподузираше нещо и ме питаше какво има :? ...там е работата че те са пекани хора и ми влизат в полужението пък и добре знаят че не бих допуснала да завърша с по-ниска оценка от 4 на предмет :-D ..Жалко е че вече няма да мине тка номера да правя неща вместо тях защото това ми е ежедневие..Все пак се старая да нямам слаби оценки ;)
Незнам как е при теб.. Пожелавам ти успех дано не те накажат да не стоиш на пс или нещо такова :-)

Magi4eska_Kiss
04-16-2008, 13:39
Съвпадение- и моята майка е учителка по БЕЛ, а тати е маниак по математика. Вчера аз имах една 2-ка. За първи път ми е. Много се притесних. Отидох си вкъщи и се разплаках веднага и казах... "Мамооо, ще ти кажа нещо, няма да ти хареса, но това е положението" Тя ме погледна очудено и уплашено и аз и казах. Дадох й и теста, който правихме по БЕЛ, и другите класове (след началните) го правиха теста-абсолютно всички -2-ки.... :shock: И даже мислим да се оплачем на инспектората, ама тва е друг въпрос.(извинете, че се отвлякох :-D ). Та кажи им, поплачи си пред тях, направи се на притеснена(ако всъщност не си) и нещо такова, аз така оправям положението. Все пак зависи от родителите ти... Айде-успехчета. :)

r0r0
04-16-2008, 14:10
mersi xora mn ste pekani.... oxx striskaite palci.... 6oto maika mi ne6to naposledak mn nervna... iii... off dano mine po-leki4ko :( :( :(

hrisence
04-16-2008, 15:01
може да им кажеш, че не разбираш нещата и за следващия път ще ги помолиш да ти ги обеснят и така ще си оправиш оценките.
може също да се оправдаеш (дали е така или не), че половината сте с тройки

не знам дали ще стане при тебе, ама при мене почти винаги се получава
късмет

s1NNer
04-16-2008, 15:12
извади си дубликат на бележника и кажи ,че си го загубила стария и във стария после си пишеш 6 7 8 6ци а новия сама си го подписвай :]]

hrisence
04-16-2008, 15:20
извади си дубликат на бележника и кажи ,че си го загубила стария и във стария после си пишеш 6 7 8 6ци а новия сама си го подписвай :]]

и това е идея за която едва ли се бих сетила

zvezdichka777
04-16-2008, 16:12
извади си дубликат на бележника и кажи ,че си го загубила стария и във стария после си пишеш 6 7 8 6ци а новия сама си го подписвай :]]

и това е идея за която едва ли се бих сетила

Миналата година го правих тфа и накрая ме хванаха в даскалото , забелязаха че аз го подписвам и сега съм с последно предупреждение за преместване..ама иначе е супер идея .. или пък вместо нов бележник да пишеш си вземи един и си сменяй страницата по средата .. на едната фалшивите оценки за пред майка ти и баща ти,а на другата истинските за пред даскалите .. успех!

r0r0
04-16-2008, 16:18
извади си дубликат на бележника и кажи ,че си го загубила стария и във стария после си пишеш 6 7 8 6ци а новия сама си го подписвай :]]

и това е идея за която едва ли се бих сетила

Миналата година го правих тфа и накрая ме хванаха в даскалото , забелязаха че аз го подписвам и сега съм с последно предупреждение за преместване..ама иначе е супер идея .. или пък вместо нов бележник да пишеш си вземи един и си сменяй страницата по средата .. на едната фалшивите оценки за пред майка ти и баща ти,а на другата истинските за пред даскалите .. успех!

Дааа това го знам... ама не съм го направила защото класния прави почти (вече) всяка седм родителска... знаете ли какво ми еееее.... :-# :-# :-#

alex_devv
04-16-2008, 18:24
Е от тва се пазете!
Да се карате на децата си за некви тъпи тройки и те да изпадат в паника как да ви го кажат :?

Деа знам как да им го кажеш...
Като знам някой родители кви изтезания прилагат над децата си като чуят за някоя слаба оценка :o

mhmhmhmhm
04-16-2008, 18:38
Оф,начина е един:
Мамо,тате имам две тройки..
и слушаш кво ще ти кажат
Къв е смисъла толкова време да се чудиш да кажеш нещо толко просто?

PepiDesigns
04-17-2008, 09:43
Има един номер ..
Наскоро Моето Слънце ми го припомни :P


"Ами .. имам тройка по .... , но пък имам 6 по Физкултура!" :D :razz:

Обаче става .. при мен преди помагаше , а сега от доста време не ми се знаят оценките .. 8-)

ra4ence
04-17-2008, 12:07
Аз минавах с номера,че почти целия клас има ниски оценки,било е ужасно контролното и тн :) Давали са неща,които още не сме взели. Или пък е дала контролно изненадващо на трудни задачи и не съм била достатъчно добре подготвена. Или пък е дала контролното за много малко време и не съм успяла да си напиша всичко,а само главните неща,за да нямам все пак 2.. :)
8)

XceSS
04-17-2008, 13:06
Оффф питаш ли ме нашите като разбраха че имам пет двойки по математика и по още 1-2 по почти всички предмети + 14 отсъствия и около 15-20 бележки.Те хората щяха да се побъркат :D .Споко най-много след 1 седмица ще им мине :)

Общо взето ra4ence ти даде класически извинения.Използвай тях, първите 10 пъти минават ! :D

nikinkaa
04-17-2008, 13:17
На мама кажи за тройката по математика,а на тате за тройката по БЕЛ :)

Сега сериозно.Кажи им след като ги поправиш с една голяма шестица и двете.Или им кажи веднага,но разбира се с обещания за поправка на оценките и наистина ги поправи ;)
+1000
Крисе,вземи ми думите от устата :D :)

Entombed
04-17-2008, 13:54
Am shte kajesh 4e nqkaksi si se precakala....znam li..

blessthefall
04-17-2008, 17:12
1vo im kaji nqkoq po lo6a novina... sled tova i taq i nema da se qdosat tolkova na ocnkite.... ;]

mon4eto
04-17-2008, 17:59
Mi ne im davai belejnika dokato v nego ne vleze po edna 6ca i ot dvata predmeta :)

Doom Bringer
04-17-2008, 19:07
Кажи им, но го поднеси със някоя добра новина. например че имаш 6 по нещо

tqnko1
04-17-2008, 19:08
имаш кофти родители които няма да те разберат поне аз така виждам нещата кажи им! :> (ако ти стиска :Д )

DisciplineAndOrder
04-17-2008, 22:01
е,съмнявам се,че за тройка ще те накажат

Pedigree
04-18-2008, 14:55
Бая си се спекла обаче. Спокс, не е краят на света. Колкото си знаела, толкова, друг път, като искаш висока оценка, научи си добре уроците. А и едва ли за оценки ще имаш толкова огромни проблеми. Два варианта:

- казваш им, обещаваш, че ще я поправиш
- поправяш, а след това показваш

И все пак, не виждам какъв е проблемът. Оценките се поправят. :)

r0r0
04-18-2008, 15:27
ПхАХах хора не толкова лесно :cry: :cry: наще не ги знаете кфи гадняри са :cry: :cry: хора... те за петица се спукват да ми се карат.... и ме наказват.... аре кажете ми са какво да направя... :cry: :cry: Като знам че за петица 2 седмици без компютър да пипна а пипна ли + 1 месец .. нямате си напредстава колко ми е гадно.. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Мене ме е страх от наще... ЛелЕе.... :cry: А ако кажа че не съм била подготвена за часа или са ми били трудни задачите следва....

"Нали всеки път си учиш уроците бе момичее как може да си толкова тъпа е смотана че да отидеш на училище без да си се подготвилаа... Когато сме били на твойта възраст винаги сме си учели уроцитее... ... а ако кажа че не ги разбирам... ама може ли да си толкова тъпаа.. как другите от твоя клас имат и по-високи оценки момиче не си толкова тъпа че да не можеш да ги научиш.... за тебе компютър ЗАБРАВИ ... тав неща вече за теб не съществува......" и още много неща... ае кажете ми сега... Да се фърлям ли през някой прозорец... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

r0r0
04-18-2008, 15:31
Ааа... аз ако им кажа примерно:

"мамо , тате имам шестици по математика.. български или по който и да е предмет и както и да им го кажа те ще кажат едно тъпо - Добре ... " а за по слаба оценка...- адът слиза на земята пред мене :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

hahavteen
04-18-2008, 15:56
Ами майка ми никога не ми е правила проблеми за оценките и винаги ми е казвала колкото толкова обаче никога няма да забравя като за първи път получих двойка(беше на диктовка по немски а аз бях в Германия 3 месеца и си знаех че няма да се справя добре).Прибрах се в нас и още от вратата почнах да рева ама не можеш да си представиш! Не можех да си поема въздух да кажа какво е станало и мама си изкара акълите(беше ми за първи път и за тва така се разтроих не че очаквах да ми се скара...сега вече не ми пука 8-) ).
Та според мен ако и ти го направиш(е не знам колко добра актриса си но предполагам че при мисълта за всички наказания все ще успееш да пуснеш някоя сълза а като добавиш и хлипания ще стане правдоподобно) 100% ще им изкараш ангелите и може и да не реагират толкова остро като видят колко разтроена и разочарована от себе си си(може и да повтаряш как може да си толкова глупава и как не можеш да повярваш че си го допуснала и че няма да седнеш на компютъра докато не си я поправиш и всичко тва през сълзи)

Obsession
04-18-2008, 17:05
Ами майка ми никога не ми е правила проблеми за оценките и винаги ми е казвала колкото толкова обаче никога няма да забравя като за първи път получих двойка(беше на диктовка по немски а аз бях в Германия 3 месеца и си знаех че няма да се справя добре).Прибрах се в нас и още от вратата почнах да рева ама не можеш да си представиш! Не можех да си поема въздух да кажа какво е станало и мама си изкара акълите(беше ми за първи път и за тва така се разтроих не че очаквах да ми се скара...сега вече не ми пука 8-) ).
Та според мен ако и ти го направиш(е не знам колко добра актриса си но предполагам че при мисълта за всички наказания все ще успееш да пуснеш някоя сълза а като добавиш и хлипания ще стане правдоподобно) 100% ще им изкараш ангелите и може и да не реагират толкова остро като видят колко разтроена и разочарована от себе си си(може и да повтаряш как може да си толкова глупава и как не можеш да повярваш че си го допуснала и че няма да седнеш на компютъра докато не си я поправиш и всичко тва през сълзи)

Това е решението ;) Аз преди, когато имах кофти оценка се прибирах и се правех на ядосана, че света ми е крив. И като ме питаха какво ми е започвах на дълго и на широко да си показвам уменията на критик или към себе си или към учителя, който толкова гадно се е проявил с ужасно трудното контролно или нечестното изпитване или лошото настроение на дадения преподавател. Вече обаче са свикнали да имам само 4-ки по химия и мателатика. Аз разбира се имам най-вече 3-ки, но не си ги пиша и те изобщо не разбират за това. Дай Боже винаги да минава номера ;)
Явно наистина има защо д асе притесняваш от реакцията на вашите ;( А на колко години си? Не ми изглеждаш малка, че да се искат да те наказват и ощетяват по този начин.