PDA

View Full Version : Притеснението несъмнено ли е признак на неувереност?



psihqsala
04-16-2008, 12:50
Какво е то всъщност само по себе си? Вътрешно неудобство,вълнение,чувств о за дискомофрт или нещо друго? Означава ли,че притеснителните хора са неуверени в себе си? Как можем да се спасим от притеснението? Вие изпитвате ли подобно чувство за 'срам'? В какви случаи? Пишете всичко,което се сетите по темата! :)

Saymon90
04-16-2008, 15:32
Не, притеснението не е знак за неувереност. Притеснението е нещо неизбежно и по-скоро би значело трезво мислене, от колкото ниско самочувствие. Човек не може всичко - човек прави грешки. Следователно е напълно естествено да приемеш вероятността да сбъркаш => се притесняваш.
Кофти е когато прекалено много се отдаваш на притеснението си. Например да имаш среща с потенциално гадже и да отложиш, защото се притесняваш ;)

VerryBerry
04-16-2008, 16:05
Не е задължително да си неуверен в себе си,за да се притесняваш.Мисля че лекът срещу това, е да се изправяш по-често пред публика..и да говориш..само така можеш да свикнеш и донякъде да го преодолееш ;)

izmislenata
04-16-2008, 16:06
Ми не...не мисля...по-скоро смятам,че по-мисловните личности и тези, които имат някакъв акъл са по-склонни за самонаблюдение, по-лесно се притесняват и т.н. То си е до човека, но не винаги означава неувереност,а ми по-скоро..някакво вълнение. Но всеки се притеснява малко или много в дадени ситуации. ;) На едни им личи,на други-не чак толкова. :)

Seducti0n
04-16-2008, 19:30
Споделям мнението на Sam, относно това, че притиснението, не винаги е признак на неувереност.То просто се поражда в нас, а появата му зависи от множество други странични фактори и все пак, всичко опира до вътрешната нагласа и възможността за самоконтрол.
Като цяло, по-притиснинетелните хора, са и по-силно уязвими, по-лесно се поддават на провакиции, достъпни са за манипулация.
Всеки човек се притиснява да едно или друго нещо, това е неизбежно.Идеята е всичко да бъде в умерени количества и страха от престоящото да не усуетява нормалния ход на живота ни. :)

Deadlock
04-16-2008, 20:03
да, определено винаги притеснението е свързано с неувереност.
неувереност, че нещата ще се случат така, както на нас ни се иска.