PDA

View Full Version : За децата в Могилино



cappy123
04-16-2008, 13:58
Преди малко го написах..кратко, но мисля достатъчно смислено!!! :(


Колко мъчно е всичко това

Каква тъга и каква болка е да гледаш тъжния и празен поглед на едно дете.Какъв звяр трябва да си, за да не обърнеш внимание на детските сълзи и молби.И един ден разбираш, че имаш всичко...Има хора до теб!!!Колко тъжно е че люлките са празни,а мечтите не чути...Тъгата в детските лица и в празните ръце...Тъгата, която се усеща дори и във въздишките им!!!Всичко е толкова тъжно,всичко е толкова празно и жалко...
Има толкона печал в действията и делата на тези деца...Това са деца,отраснали в нищото.Децата на България, които са достойни за любов и разбиране, а получават само съжаление и състрадание.

w0sh
04-16-2008, 14:48
Ама се сетихте за тях едва, когато британците си направиха филма нали?

cappy123
04-16-2008, 14:50
Ама се сетихте за тях едва, когато британците си направиха филма нали?

Аз дори за Могилино не бях чувала преди...хаха..
аа и никой дотогава не беше говорил за този проблем!!! :x

04-16-2008, 14:57
Пълно е с мангали там

w0sh
04-16-2008, 14:58
Ама се сетихте за тях едва, когато британците си направиха филма нали?

Аз дори за Могилино не бях чувала преди...хаха..
аа и никой дотогава не беше говорил за този проблем!!! :x
И трябва някой да ви каже за проблемите,за да се заинтересуваш. Държавата в момента е затънала до шия в лайна, а вие и подавате тоалетна хартия.

Felis_Dirus
04-16-2008, 15:00
Не е истина колко такива домове има, ама се сетихте след филма... пф

Аз например много пъти съм давала разни дрехи, играчки на един дом тук, в Плевен. Ходила съм да се занимавам с децата.
И темите във форуми, изпълнени с възмущение, нищо няма да променят. Всеки може да седи и да мрънка - това не е наред, онова не е наред. Еми, като не е - направи нещо!

cappy123
04-16-2008, 17:43
ОмГ и аз съм ходила в различни домове да дарявам дрехи и играчки!!! :( Но не се хваля!!! ... Все пак какво може да направим точно НИЕ децата :(

А и пуснах темата за това,което съм написала!!! :?

Felis_Dirus
04-16-2008, 17:45
ОмГ и аз съм ходила в различни домове да дарявам дрехи и играчки!!! :( Но не се хваля!!! ... Все пак какво може да направим точно НИЕ децата :(

А и пуснах темата за това,което съм написала!!! :?


Защо го възприемаш като хвалба? Лошо ли е да кажа, че съм направила нещо хубаво и полезно вместо просто да драскам тук? Както и да е, радвам се, че се сетила да го направиш.

hahavteen
04-16-2008, 19:05
Не е истина колко такива домове има, ама се сетихте след филма... пф

Аз например много пъти съм давала разни дрехи, играчки на един дом тук, в Плевен. Ходила съм да се занимавам с децата.
И темите във форуми, изпълнени с възмущение, нищо няма да променят. Всеки може да седи и да мрънка - това не е наред, онова не е наред. Еми, като не е - направи нещо!

Сори за офтопика ама сега се сетих да те питам...Къде са учили ваще? Щото може да се познават с майка ми ако са около 43-44 и са отраснали в Плевен.. :D

Иначе капи123 мисля че ако искаш мнения и критики за това което си написала трябва да го пуснеш в правилния раздел а именно "Култура, изкуство и лично творчество" :)

Swinkenhoffer
04-16-2008, 19:15
Такива деца някак не могат да събудят особено съчувствие в мен.

04-16-2008, 19:15
Такива деца някак не могат да събудят особено съчувствие в мен.
Съгласен :)

Felis_Dirus
04-16-2008, 19:17
Не е истина колко такива домове има, ама се сетихте след филма... пф

Аз например много пъти съм давала разни дрехи, играчки на един дом тук, в Плевен. Ходила съм да се занимавам с децата.
И темите във форуми, изпълнени с възмущение, нищо няма да променят. Всеки може да седи и да мрънка - това не е наред, онова не е наред. Еми, като не е - направи нещо!

Сори за офтопика ама сега се сетих да те питам...Къде са учили ваще? Щото може да се познават с майка ми ако са около 43-44 и са отраснали в Плевен.. :D

Иначе капи123 мисля че ако искаш мнения и критики за това което си написала трябва да го пуснеш в правилния раздел а именно "Култура, изкуство и лично творчество" :)


Нашите не са от тук. :)

Mooo6no
04-16-2008, 19:19
На децата от домовете в България им помагат шоутата...

Canis_Dirus
04-16-2008, 19:45
Трябва да плача ли? През чурката ми е за тея деца!
Аман!

Аз се отказах от благотворителната си дейност и вече не е*а сирачета безплатно. Което иска - да си плаща!

Jeuelle
04-16-2008, 20:13
Aaaa , извинявайте, но не мога да знам за всички домове в страната нали????
Сетили сме се били след филма!
Ами да , вие да не би по-отрано да сте чували за Могилино.
Мои приятелки също помагат на децата от домовете близко до нашия град.

Не е ли по-важно , че все пак се разбра и за тези деца.
Винаио се търси кусура, вечно нещо да е не както трябва.
Важното е , че се разбра за децата , помогнаха им се , сега повечетео от тях водят що годе нормален живот ( до колкото могат). На това трябва да се обърне внимание - Не вечно да сте контра.

bboy_bunker
04-16-2008, 21:53
Всеки си има проблеми.. те с техните, ние с нашите...

Jeuelle
04-16-2008, 23:12
Всеки си има проблеми.. те с техните, ние с нашите...
Ха-ха!

Съмнява ме , че твоите проблеми са равностойни на техните.....

Liz
04-17-2008, 00:55
^Асолютно.. Хах то така е много лесно да се каже "те с техните проблеми.." все едно това ни дава право да игнорираме ситуацията и да си затваряма очите? За това децата в такива домове живеят във такива усовия, а да не говориме и за по-възрастните, защото всеки си вика "просто са си техните проблеми.."

Като и да е най-накрая накой да пусне тази тема.. аз го гледах преди няколко седмици тук в Канада..да сега се излъчва и във цяла Северна Америка, не само в Европа.

Ако някой не го е гледал..
http://video.google.ca/videoplay?docid=944239315372248151&q=bulgaria%27s+abandoned+children&total=12&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

А на сайта на ББС и други, каква отзиви на чужденци има да не говоря, но са си прави и за много от нас беше като шок да го гледаме този документален филм..

bboy_bunker
04-17-2008, 07:31
Всеки си има проблеми.. те с техните, ние с нашите...
Ха-ха!

Съмнява ме , че твоите проблеми са равностойни на техните.....

А защо трябва да сравняваш едни проблеми с други?! Казвам, че всеки си има грижи на главата ! Аз ако изпадна в нужда и нямам пари, да не би да дойде някоя фондация да ми дари ?

Jeuelle
04-17-2008, 13:01
Я не се излагай.
Проблемите на едно средностатистическо "хлапе" се изразяват в това , че не може да си намери така желаните дрехи, че се е скарало с техните или с приятелите, че се е свършил любимия чипс , че днес няма да излъчват сериала или че главната героиня я е блъсала кола и в следващия епизод може и да пукне , че някоя даскала пак му е изпила нервите... и тн.....
Като гледам, можеш да пишеш , имаш компютър , покрив над главата си , не оставаш гладен , имаш приятели , имаш къде да спиш ..... Е???????

bboy_bunker
04-17-2008, 13:55
Това ли са единствените проблеми на човек, които изреди? Значи ако имам покрив над главата, трябва да съм на върха на щастието си? Може би имам по-големи амбиции ?


И не ми минавай с думите "средностатистическият тийнейджър"....