PDA

View Full Version : Приятелство между момче и момиче - възможно или нереално



maybelline
04-16-2008, 19:04
Никой досега не е дам ясен отговор ДА или НЕ, поне според собствения си опит. Случвало ли ви се е да имате приятел от срещуположния пол, с който да сте много близки (като брат и сестра), да си споделяте всичко, да се грижите един за друг, изобщо да сте най-добри приятели, без единият от двамата да изпитва повече от приятелски чувства към другия? Възможно ли е изобщо приятелство между момче и момиче без единият (поне) да има желание приятелството да прерасне в нещо повече след време? Ако единият не се надява на по-дълбоки отношения, ще издържи ли дълго приятелството (и истинско приятелство ли ще е или просто добро познанство)?

w0sh
04-16-2008, 19:07
Невъзможно е.

tuzaro
04-16-2008, 19:07
Невъзможно е.+1 8-)

inSane_baby
04-16-2008, 19:07
Полът няма значение за приятелството. Важното е просто да си допадате.. . Имам много добър приятел момче, той има гадже, аз имам, споделяме си и си имаме много доверие...

w0sh
04-16-2008, 19:09
Полът няма значение за приятелството. Важното е просто да си допадате.. . Имам много добър приятел момче, той има гадже, аз имам, споделяме си и си имаме много доверие...
Ти сигурно ли си,че той си няма твой олтар в шкафа и всяка вечер ти прави магия за любов?

bibo
04-16-2008, 19:10
Полът няма значение за приятелството. Важното е просто да си допадате.. . Имам много добър приятел момче, той има гадже, аз имам, споделяме си и си имаме много доверие...

+1 .. имам 2 мн добри приятелки с които не сме правили нищо досега..

Miss_Perfekt
04-16-2008, 19:12
Може но винаги ще хвърчат искри или ще има поне малко привличане

xercu
04-16-2008, 19:12
Хехе... Има си го приятелското чувство м/у момче и момиче , т.е. ДА ! Възможно е да има приятелство между 2та пола ...

lyloster
04-16-2008, 19:13
Еми и аз до скоро мислех, че е невъзможно и както се си ходих с момичета напред - назад, съвсем случайно попаднах на три момчета, които те разбират супер добре, големи са пичове и не искат нищо в замяна хР
... за сега :lol:

r0r0
04-16-2008, 19:18
Напълно е възможна.... Вмомента единственните ми най-добри фр на които винаги мога да разчитам и са ми го доказали са момчета ;)

Vladkoy
04-16-2008, 19:21
Рано или късно единия пожелава нещо повече :)

soulja_girl4e
04-16-2008, 19:21
Невъзможно е.+1 8-)
:smt011 vinagi ediniqt e taino vliben v drugiq (nai-4esto nespodeleno) :smt011

hahavteen
04-16-2008, 19:27
Ми според мен няма или ако има е изключително рядко...При мен винаги се случва да се влюбят накрая в мене и става гадно...

m1t3t0
04-16-2008, 19:44
„Приятелството между мъжа и жената значително отслабва с настъпването на нощта." - Ото фон Бисмарк.
През деня има... :D

comics
04-16-2008, 19:58
пробвал съм неведнъж. Винаги 1ния се влюбва в другия рано или късно

Doom Bringer
04-16-2008, 20:21
Преди няколко месеца се запознах със едно страхотно момиче.Нещата не потръгнаха и решихме да бъдем само приятели.Само че в последно време чувствата ми са повече от приятелски.Накратко НЕ :D

Yanichka
04-16-2008, 20:22
Напълно е възможно...аз се разбирам много по добре с момчетата отколкото с момичета в някои случеи...така че има!

ElisaDay
04-16-2008, 20:30
С моя най-добър приятел стана следното : той се влюби в мен, аз не отвърнах на чувствата му и сега пак сме много добри приятели, като всичко е забравено 8)

r0r0
04-16-2008, 21:36
Рано или късно единия пожелава нещо повече :)
Не винаге става така.... Аз си имам 2-ма фр и са ми като братчета :P

Wrathchild
04-17-2008, 03:54
Има. Във възраст около 14-15 е малко трудно, но пак има.
А едно приятелство ако е истинско няма да се повлияе от това, че единият си е паднал по другия.
Аз например ако изключим сегашният ми приятел в мой приятел не съм се влюбвала никога, както и никога приятели не са се влюбвали в мен.
Относно привличането - има разлика между привличане и любов. И ако двамата правят секс си е чисто задоволяване на сетивата, т.е. приятел в нужда се познава...
И за пореден път ще кажа - за да е успешна една връзка, преди това трябва да е изградена приятелската такава и после любовната.

Ou7taControL
04-17-2008, 04:09
Напълно е възможно...аз се разбирам много по добре с момчетата отколкото с момичета в някои случеи...така че има! да и аз съм така, и според мен едно приятелство между момче и момиче може да бъде много по силно и истински от приятелство между момиче и момиче.. но зависи от много работи..

MoOnLiGhT_ShAdOw
04-17-2008, 05:54
Имам такъв приятел - с него сме съученици и чувствата ни не са повече от приятелски, защото аз силно обичам момчето, с което съм, а моят съученик го знае добре. :) В същото време има още 1-2 момчета, които са минаистина близки като приятели - сякаш наистина ми е по-лесно да общувам с момчета, не с момичета. А и съм много скептична отновно женските екземпляри. Съгласна съм, че и аз съм такава, но не отричам нищо за себе си: момичетата са клюкарки, много често наистина нагли клюкарки, голям брой си мислят, че като им знае устата, изглеждат велики, а просто звучат смешно; смятат, че като могат да си позволяват много, са много самоуверени и интересни, без да се усещат, че понякога пристъпват излишно много в личното простанство на тези около тях... И ми е много по-лесно да се сприятеля тепърва с момче, не с момиче. Единствените ми приятелки, които имам, са 3-4 момичета, които познавам от 8-10 години - вече ми е трудно да се доверя на женско същество до толкова, че да мога да споделя едва ли не всичко с него... :?

sLaDkA_GrEsHkA
04-17-2008, 07:30
za men e napulno vuzmojno 1vo zashtoto absolutno vsichkite mi priqteli sa momcheta i vtoroto koeto durja da otbeleja e che vuzrustta nqma znachenie zashtoto nai dobriq mi priqtel e na 28 a az sum na 15 :)

ice_cream_f
04-17-2008, 07:37
Napulno VUZMOJNO E :grin:S 2ma ot priqtelite mi mom4eta sme otrasnali ot mn malki zaedno i si se razbirame super. :grin: :grin:

angel91
04-17-2008, 07:37
:D:d

r0r0
04-17-2008, 07:41
Napulno VUZMOJNO E :grin:S 2ma ot priqtelite mi mom4eta sme otrasnali ot mn malki zaedno i si se razbirame super. :grin: :grin:

И аз така ;) .... Напълно е възможно... това че на някои не се получава не значи че е невъзможно.... На света... Всичко е възможно :P

Miss_Perfekt
04-17-2008, 10:50
Туко що разбрах че един от най-добрите ми приятели е влюбен в мен 8-)

nencuHka
04-17-2008, 10:57
Ем да аз от личен опит казвам - имам такъв приятел .. има и друго момче .. обаче той ми е бивш и от моя страна си има някви чувства..тук е различно.. :-o

grisolda
04-17-2008, 11:34
според мен има...трябва да може да има нали...най-добрият ми приятел е момче и винаги съм се разбирала с момчетата по-добре,може би,щото не са егоистични кучки :D А и дори да прерастне в нещо повече...след време минава и ако наистина държите на другия и сте наистина много добри приятели няма проблем.Зависи си от самите хора дали биха позволили такова нещо...дали моментното чувство е по-важно от дългогодишно приятелство.За мен лично приятелството е много по-важно.

FiRe_LaDy
04-17-2008, 11:50
Твърдо ДА!Съществува.С едно момче съм от 1ви клас заедно.Като малки детски му работи .... уж се харесвахме ... ама това до 3ти клас отшумя,за коео много се радвам.После си поддържахме приятелски отношение през всичките години.И средата на 7-ми клас в един от часовете видях в очите му колко му е тъжно.Знаех,че трябва да сподели и го накарах да ми каже всичко,което го тревожи.След дълго отричане и мъчене да ме убеди,че нищо му няма ... няколко дена по късно той сам дойде и ми сподели всичко.От тогава до ден днешен не спираме да си споделяма какво ни тревожи.Обичаме се адски много и двамата,но НИЩО ПОВЕЧЕ от приятелски чувства.Убедена съм и в моите и в неговите чувства.И аз не съм вярвала до преди 2 години,че е възможно,но се убедих и в това.И както казват - Няма невъзможни неща.И в повечето случаи споделям с него,а не с приятелките ми,и той ми дава много по добри отговори на въпросите които ме тормозят.Приятелството м/у момче и момиче е нещо хубаво.Който не го е разбрал .... дано скоро разбере за какво говоря :-) :-P

Forester
04-17-2008, 12:37
Разбира се ,че да ! Смея да кажа и ,че някои от тях са ми по-добри приятели дори от момичетата.Но не се обичаме като нещо повече,и така ми е по-добре ! Те са ми точно като братя.

FcheSladko
04-17-2008, 14:30
Разбира се ,че да ! Смея да кажа и ,че някои от тях са ми по-добри приятели дори от момичетата.Но не се обичаме като нещо повече,и така ми е по-добре ! Те са ми точно като братя.

Напълно съм съгласна... възможно е :)

zi
04-17-2008, 14:37
Невъзможно е. Зад гърба ми седят редица провалени опити за приятелство с момче. Рано или късно единият се привързва към другия , след което неизбежно се появяват и чувства. :(

BWald0rf
04-17-2008, 14:54
Предполагам,че е възможно обаче винаги има и нещо друго (дори и след време да е ) .. Поне аз такъв случай не съм виждала да има толкова близко приятелство между момче и момиче без да има нещо повече.Аз имам приятели момчета ама не толкова близки ;)

Ivalinka
04-17-2008, 15:27
аз нещо се съмнявам в такова приятелство.най-добрият приятел на една приятелка е тайно влюбен в нея :)

slun4ice_90
04-17-2008, 17:53
Не,определено това е мисията невъзможна. :-D