PDA

View Full Version : Въпрос свързан с почистването на лице:)



Seducti0n
04-16-2008, 22:16
Здравейте, сладурани! :-)
Имам едно запитване към вас.
Тааа, утре съм си записала час при козметик за почистване на лице.
Въпросът ми е дали може да се образуват дупчици по кожата?
Майка ми взе да ме шашка нещо, та понеже си нямам и понятие, реших да се допитам до вас. :)
Благодаря на тези, които си направиха труда да прочетата темата ми. :)

psychopath
04-16-2008, 22:39
от какво да се образуват?

Seducti0n
04-17-2008, 06:22
Ммм, при самото почистване, понеже моята кожа е проблемна има бели и черни точици и лазширени пори, та се упасявах да не стане на дупчици лицето... :?

xXxScreamxXx
04-17-2008, 06:29
Ммм, при самото почистване, понеже моята кожа е проблемна има бели и черни точици и лазширени пори, та се упасявах да не стане на дупчици лицето... :?


s1mnqvam se .. spored men e bezopasno ;) :P :)

Seducti0n
04-17-2008, 06:35
Ммм, при самото почистване, понеже моята кожа е проблемна има бели и черни точици и лазширени пори, та се упасявах да не стане на дупчици лицето... :?


s1mnqvam se .. spored men e bezopasno ;) :P :)

Дано. :)
Аз много време се каня, та накрая се реших и мама нещо ме разубеждава като ми говори за тези неща. :?

GbSy
04-17-2008, 06:36
Здрасти! Значи, аз ходя от тази година Януари месец на почистване и съм много доволна. Естествено си зависи къде ще ходиш, но ако е при качествен козметик всичко ще е наред. Черните точки не са проблематични, единственото, което ще ти оставят е червенина, но тя е различна при всеки тип кожа... Ти с каква си? А белите, или милиуми, те се пукат с игла, защото нямат отвор, през който да излезе гнойта... Но не се притеснявай, малко се подува, все едно си ухапана от комар, няма да остане белег. Белези остават при акне само, доколкото знам, а иначе може да се образуват пигментни петна, ако сама чоплиш и/или стискаш пъпките. Иначе при почистването боли, но не пък чак толкова, че да не издържиш, най-много боли над горната устна, така че се подготви :). Но пък болката минава много бързо, а и е различно при всеки тип кожа, както казах... Ако ми кажеш с каква си ще ти кажа горе-долу как действа почистването.

Р.S: Съвет : По-добре направи почистването в събота, за да има време кожата ти да се успокои :) ! УСПЕХ!!!

Seducti0n
04-17-2008, 06:40
Аз вече, съм си запидала час за днес след даскало.
Моята кожа е мазна и много чувствителна.
Акнето, ше рече черни точки-един от тай-големите ми проблеми, с които не мога да се преборя.
По-скоро се притиснявам от това да не останат дупчици, отколкото да не ми се зачерви/подуе кожата. :?

GbSy
04-17-2008, 06:46
Ами ще ти се зачерви със сигурност... Като моята, но нищо, дупчици не е възможно да има, ако си само с черни точки. За белите не съм 100 % убедена, но съм чела доста работи. Добрата козметичка ще ти обясни, ако точката е на проблемно място, примерно под окото. Но за дупки... Едва ли. На една моя приятелка и почистваха белите точки и не ми се е оплаквала да има дупки. Не се притеснявай, всичко ще мине добре! 8)

Seducti0n
04-17-2008, 06:48
Дано, мила защото много съм се шашнала.
Да не стане така, че хем за добро отивам, а положението да се влоши. :?

П.С-Благодаря за отделеното време и хубав ден пожелавам. :)

GbSy
04-17-2008, 07:14
Нямаш проблеми! Може само да стане по-добре! И аз ти желая хубав ден!

GbSy
04-17-2008, 16:53
Е? Как мина, разказвай ? :)

Axel_f
04-18-2008, 07:25
Нали затова се изпозва дарсонвала след стискането, да ти се затворят порите :) Няма опасност от дупки при почистване при добър козметик, иначе при аматаьорската работа вкъщи... :? Тя и мен майка ми преди ме плашеше, че ще ми останат белези и дупки от почиставнето, но няма такова нещо, спокойно. Явно по времето на родителите ни козметиците са били мн зле... :D

ПП Някой може ли да ми препоръча добър козметик, по възможност в центъра на София??

Seducti0n
04-18-2008, 08:08
Здравейте. :)
Вчера бях на козметик и мина долу горе добре, като изключим факта, че имам много чувствителна кожа и от някои продукти ми щипеше/пареше.По носа имах най-много точици и ми останаха мънички дупчици, но се надявам, че с времете ще се затворят. :)

Axel_f-Аз ходя в едно студио на 5-те кюшета.Ако си заинтересована ми пиши на лично за да ти дам координатите им. :)