PDA

View Full Version : Интернет в София (център)



hottie
04-17-2008, 08:13
Здравейте съфорумци ;)

Искам да попитам, тези които са от София какъв интернет ползват и дали са доволни?
Живея в центъра и трябва да избирам между Spectrumnet,bolbg, BTK ADSL ....като съм чувала лоши отзиви за болбг.

Мерси предварително за помощта.

nekyfHOUSER
04-17-2008, 09:09
Принципно съм от Карлово, но специално за центъра на София мога да ти препоръчам Spectrum net.
Преди седмица бях на гости на приятел, който живее там и връзката направо хвърчеше :) Няма да съжаляваш, но изчакай и мнения на софиянци, за да не те подведа неволно...

Надявам се да съм помогнал.

kocko
04-17-2008, 09:42
СУПЕР НЕТОВЕ АЗ КАТ СУМ НАСОФИЯ НЕТ :cry: :cry: :cry: СПИРА ПРЕЗ 1-2 ДЕНА СУПЕР ШИТ

tqnko1
04-17-2008, 11:21
mackata ot sex doide tuk ^^, kakto i da e zna4i BTC pusnaxa nova tarifa 12MEGABYTA za sekunda koeto 6te re4e 1.5mb v sekunda za 25lv. :) 1 pesen ot 15mb q tegli6 za 10 sekundi 1 film go tegli6 za 10 min, az ne sym ot sofia no s1m na btc i tova ti go kazvam kato variqnt, dogovora e za 1 godina (predi be6e za 2godini) ima i druga tarifa 6MEGABYTA toest okolo 0.768mb v sekunda 2pati po baven za 20 lv na mesec pak pri 1 godina :)) no kato cqlo mislq 4e tozi tip internet ne e za sofiq a za provinciqta tam imat mn po dob1r internet no i toq var6i ideqlna rabota!!: )

schranz
04-17-2008, 13:03
Не прави грешката да се включваш към БТК(един приятел е към БТК и доста често му спират нет-а,както и по някога му е ожасно бавен)Най-добрите принципно са Home-Lan и ти препоръчвам да се включиш към тях.От 1година нет-а ми е спирал само веднъж(СЪСВЕМ СЕРИОЗНО ГОВОРЯ!!) и не съм имала никакви проблеми с тях до сега.А от тези изброените аз бих заложила на спектрум нет.

Xanibal
04-17-2008, 15:29
Аз съм от София и мога да ти кажа че спектрумнет са скапани а БТК още по скапани,най вече БТК са скапани,избери си между Бол бг и СКК Нет ,те са най-добрите доставчици. :)

Xanibal
04-17-2008, 15:33
Не прави грешката да се включваш към БТК(един приятел е към БТК и доста често му спират нет-а,както и по някога му е ожасно бавен)Най-добрите принципно са Home-Lan и ти препоръчвам да се включиш към тях.От 1година нет-а ми е спирал само веднъж(СЪСВЕМ СЕРИОЗНО ГОВОРЯ!!) и не съм имала никакви проблеми с тях до сега.А от тези изброените аз бих заложила на спектрум нет.
Пхахахаххах начи не си към тях явно.Аз съм към тях и съм точно на 500 метра от офиса им значи налага се поне веднъж месечно да ходя до тия идиоти да им каам къв скапан нет предлагат.В сайта им пише ВСИЧКИ ИПта СА РЕАЛНИ независимо от тарифата а ела до нас пред тебе да се дискънектна и пак да се кънектна да видиме дали ще е едно и също.Принципно си плащам за 2 МБ сек а какво става тегля във най добрия случай със 1 МБ иначе 400 кб е принципно.Големи идиоти.

tqnko1
04-17-2008, 16:26
Не прави грешката да се включваш към БТК(един приятел е към БТК и доста често му спират нет-а,както и по някога му е ожасно бавен)
смело мога да кажа, че това на мен неми се е случвало и 1пат!

hottie
04-17-2008, 19:31
Мерси на всички. И аз бях чувала, че БТК са много скапани!Но исках да го чуя и от вас. Болбг също спират нета често :-x за спектрумнет нищо не знаех, а другите 2 компании не съм ги чувала, но ще проверя !

:-)

Xanibal
04-17-2008, 19:34
Аз съм на fuckin' homelan ама знам че СКК са най-добрите казват една скорост а ти дават по голяма,нета ти спира веднъж годишно ама за целия ден и са мн добри,няма да сгрешиш ако си към тях :)

deville`f
04-17-2008, 21:49
ми и аз съм на мегалан...и съм си доста доволна...ама нз в кои квартали са....при тебе може да ги няма...

MakeMeLaugh
04-17-2008, 22:04
БТК не струва, така казват приятели абонати.

Важното е да си на megalan или powernet ;)

tqnko1
04-17-2008, 22:24
да попитам тези който се оплакаха от БТК
къкъв е интернета на тези доставчици който изброихте.. с колко теглите в секунда?

Xanibal
04-18-2008, 04:12
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MB

MakeMeLaugh
04-18-2008, 08:35
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MBНе е важна скоростта, а качеството.
Аз нека да тегля с 10 мб/сек ама да имам пинг 1 минута.. (демек като цъкна някой сайт и да чакам да почне да го зарежда след 1 инута) или даимам нет само сутрин и къъъсно вечер..

По-важното е колко пинг средно имам доставчика привечер, когато е най-натоварена мрежата и какво е качеството и каква е поддръжката на мрежата.

Някой може да се лакоми за тия 3-4 мб на бол.бг,а ма да ги виждам на сън само...

lyloster
04-18-2008, 08:35
Еми значи аз съм от София и не съм на никой от изброените, а на БГ мрежа, като съм на най - ниската възможна тарифа - там мисля че месечната таква е десетина лева и като четох по - нагоре скоростта ми е като на БТК за ония пакет, дето е 25 лв :?
Иначе нета рядко спира - само като има гръмотевици, ала - бала, ама като се обадиш, че има проблем и до няколко часа всичко пак си е наред 8)

hottie
04-18-2008, 09:26
А тези СКК дали обслужват центъра?

Choby85c35
04-18-2008, 09:51
Най- добри в София и в България , като цяло са MEGALAN които са на пазара вече от 15 години , в момента се разпространяват из цялата страна
имат покритие в над 18 квартала в София . Клубовете Man1a са техна собственост и са с добра , високоскоростна и добре потдържана връзка .
Ако бях на твое място нямаше да се замисля , а да се вържа към тях .У дома в Младост съм към тях , както и при родителите ми .Вързан съм към тях от някаде вече 6 години и винаги когато има проблем при спиране на нета се обаждат предварително , а ако се обадиш и слобщиш , че нямаш интернет и това наистина е така по тяхна причина , получавашбонус като време за загубата от интернет.
Подписва се договор двустранно , което е добар показател за фирмата .
Но най- добре погледни http://www. megalan.bg

hottie
04-18-2008, 13:08
Най- добри в София и в България , като цяло са MEGALAN които са на пазара вече от 15 години , в момента се разпространяват из цялата страна
имат покритие в над 18 квартала в София . Клубовете Man1a са техна собственост и са с добра , високоскоростна и добре потдържана връзка .
Ако бях на твое място нямаше да се замисля , а да се вържа към тях .У дома в Младост съм към тях , както и при родителите ми .Вързан съм към тях от някаде вече 6 години и винаги когато има проблем при спиране на нета се обаждат предварително , а ако се обадиш и слобщиш , че нямаш интернет и това наистина е така по тяхна причина , получавашбонус като време за загубата от интернет.
Подписва се договор двустранно , което е добар показател за фирмата .
Но най- добре погледни http://www. megalan.bg

А често ли спира нета?(мерси за инфото).

hottie
04-18-2008, 13:14
За съжаление няма в центъра :( мегалан

Choby85c35
04-18-2008, 13:17
За цялото време през което съм бил към тях интернета ми е спиран 2 пъти 1вия път защото бяха изгоряли 4 switch-a от климатични условия , а 2рия защото прокарваха закрита инсталация от покрив към блоковото тъбло ама не е продължило повече от 2 часа.
Иначе интернета е бърз за парите си .... от DC++ от лан мрежата минимума за теглене е 600кб/с а максимума който съм достигал е 14 мб/с

Choby85c35
04-18-2008, 13:28
малшанс душко , в такъв случай Homelan

Xanibal
04-18-2008, 13:32
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MBНе е важна скоростта, а качеството.

Еми нека ти ги отваря за по малко от 1 сек а да теглиш със 2кб

tqnko1
04-18-2008, 13:35
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MBНе е важна скоростта, а качеството.

Еми нека ти ги отваря за по малко от 1 сек а да теглиш със 2кб
И 2те са важни :D

netcracker
04-19-2008, 08:35
хич не се чуди - най-добри са спектрумнет. От първите в БГ са, но обслужваха само фирми до преди година и не са много известни при домашните. Наскоро хомелан също стана част от тях. По-хубав нет не съм виждал и не бих ги сменил за нищо на света.

MakeMeLaugh
04-19-2008, 09:25
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MBНе е важна скоростта, а качеството.

Еми нека ти ги отваря за по малко от 1 сек а да теглиш със 2кб
НЕ ставай смешен.. къде в София има нет под 200-300 к...
За да отваряш страниците яко не ти трябва повече от 200-300 к... там вече въпроса е свързан с качеството на услугата и пинг-а ;)

Xanibal
04-19-2008, 11:45
Homelan- 400 KB-max 1MB
SKKnet -2MB-4MB
Bolbg -2MB-3MBНе е важна скоростта, а качеството.

Еми нека ти ги отваря за по малко от 1 сек а да теглиш със 2кб
НЕ ставай смешен.. къде в София има нет под 200-300 к...

Ела до нас и ще видиш с колко тегля вечерно време между 7-10 часа и тогава говори :)

MakeMeLaugh
04-19-2008, 12:07
Точно затова говоря де!... Важно е качеството и пинга точно в тоя час дето си посочил.
Замисли се малко какво искам да кажа стига сме тъпкали на едно и също място!

Xanibal
04-19-2008, 12:15
мм не бих казал че изцяло зависи от пинга

hamilcar
04-19-2008, 12:53
Щом трябва да избираш между тези доставчици най-добре Spectrum. Един съученик работи във фирмата. От него знам, че интернета е много добър, а и поддръжката си я бива.

nekyfHOUSER
04-20-2008, 01:35
Аз съм на fuckin' homelan ама знам че СКК са най-добрите казват една скорост а ти дават по голяма,нета ти спира веднъж годишно ама за целия ден и са мн добри,няма да сгрешиш ако си към тях :)

Аз съм на дъщерна фирма на Хоумлан, но през нощта връзката ми удря и 2 МБ/сек, а през деня 600-800 КБ/сек, което въобще не е зле за малко градче като моето.