PDA

View Full Version : Проблемен лаптоп ASUS? HELP



hadjievvv
04-17-2008, 09:38
Здр. на всички. преди месец си купих лаптоп ASUS. и вече два пъти го връщам в магазина за ремонт. Проблема му е , че като го включа не иска да тръгне.
прави тест на дисковото устройство и спира. светят му индикаторните лампички на процесора и тази кояот показва че е включен и до там.

предищният ремонт пук беще че уж му била паднала биос батерията.


Някой може ли да ми помогне. сега пак трябва да го нося на ремонт. някои имал ли е такъв проблем и от какво може да е.

LipSoFAnAnGel
04-17-2008, 10:02
явно е голям боклук и аз бях така само че с мп3ката ми беше гадна марка и 100 пъти ходих на ремонт и са ядосах и в коша

kocko
04-17-2008, 10:04
е ти си се преебал зел си си наи пробитата марка луда работа толкос ли не4аткате от пс-та бе :-x :-x :-x

hadjievvv
04-17-2008, 10:09
wzeh si asus za6toto imama priqtel koito ima takuv ot mnogo vreme i e mn dovolen, no ot kude mu ilezna toia problem neznam. ako nqkoi razbira ne6to poive4e ot dumata "kompiutri" da mi kaje ne6to.

Blink182 the real
04-17-2008, 11:12
Здр. на всички. преди месец си купих лаптоп ASUS. и вече два пъти го връщам в магазина за ремонт. Проблема му е , че като го включа не иска да тръгне.
прави тест на дисковото устройство и спира. светят му индикаторните лампички на процесора и тази кояот показва че е включен и до там.

предищният ремонт пук беще че уж му била паднала биос батерията.


Някой може ли да ми помогне. сега пак трябва да го нося на ремонт. някои имал ли е такъв проблем и от какво може да е.
Опита ли да влезеш през Safe Mode?Какъв windows има?Опита ли да отдалечиш CD/DVD-тата?

tqnko1
04-17-2008, 11:14
mejdo ASUS i ASUS ima golqma razlika no kakto i da e, nqma laptop i nes1m polzval 4asti na ASUS kato cqlo s1m 4uval mn dobri ne6ta za tqx.. problema ti e v laptopa smeni si go :)

08mdam__
04-17-2008, 11:19
И моя лаптоп е ASUS и съм адски доволна. Много е стабилен и ми върши суперработа вече повече от година. Според мен нещо не ти е наред в машината или софтуера. Като цяло са мн добра марка.

hadjievvv
04-18-2008, 06:49
Blink182 the real

Опита ли да влезеш през Safe Mode?Какъв windows има?Опита ли да отдалечиш CD/DVD-тата?



За да влезна в SAFE MODE би трябвало да започне да зарежда нали? но проблема е в това че като го включиш нали първо тества устройствата после клавиятурата и после започва да зарежда- аз като го включа тества ДВД устройството и замръзва. незнам

Choby85c35
04-18-2008, 14:22
Защо пишете глупости за неща които дори не сте и ползвали не ми е ясно ... Asus е една от най голямите марки на пазара , те са на 3то място на пазара по изработка и продажба на дънни платки ...
Относно въпроса ... кажи на тези които са в магазина да ти проверят HDD-то най-вероятно се е повредил при пренасянето ..
bad sector
Ако не е харда , тогава може да са други 3 неща ... да флашнат биоса , да проверят кабелите на харда или захранването към харда или рам памет !!!

50cent
04-21-2008, 02:57
ми знаеш ли при лаптопите когато нещо ти забие и ти се опиташ да го рестартираш от копчето на лаптопа се включва секюрити системата и може затова да става така

hadjievvv
04-30-2008, 07:11
w kraina smetka na laptopa mu smeniha vsi4ko pod kapaka. bil e hardweren problem

QPONECA
04-30-2008, 07:24
И аз съм имъл такъв проблем но бях нахулил на моя вирус преинсталнах го и се оправи.

hadjievvv
05-08-2008, 07:35
И аз съм имъл такъв проблем но бях нахулил на моя вирус преинсталнах го и се оправи.

незнам какво става. уж са го направили ремонт а сега пак по старо му. като го вкключа и ми показва че БИОС батерияте е слаба и търси F1 за да зареди WINDOWS. kato zaredi mi pokazwa nuliran `asownik i taka posle si raboti no za]o postoqnno pokazwa `e bios natriqta e slaba i tyrsi F1 a не си зареди както си трябва

run_the_show
05-08-2008, 11:26
така и не разбрахте че тези лаптопи на азус особено ако говорим за оня от 500 или 600 лева са големи боклуци............ харда не може да се увеличи освен с външен параметрите му са супер слаби и т.н. за тея пари можете да си намерите лаптоп втора употреба или някакъв свестен телефон които да подържа wi-fi.......се се набучвате с някакви боклуци и после се оплаквате :) нали е нов уж лаптоп как така му пада биос батерията тя да не е втора употреба батерията :) сигурно те мамят в магазина или си взел супер дефектен модел :) по принцип биос батерията не би трябвало да падне толкова бързо!!!!!! Не е нормално.