PDA

View Full Version : Как да добавя текст към документ(сканиран)



doktora1mw
04-17-2008, 10:56
Въпроса ми е следният,сканирах един документ и искам да го променя. С PhotoShop заличих това което не ми трябва и въпросът ми е дали има друг начин освен с колаж(аз го редактирах но ме интересува дали има друг начин)
П.П.Като го сканирах го записах в Word формат обаче като го отворя ми излиза като картнка :shock: ,от Properties опитах да сменя програмата за четене но пак без резултат :-o

Blink182 the real
04-17-2008, 11:09
Въпроса ми е следният,сканирах един документ и искам да го променя. С PhotoShop заличих това което не ми трябва и въпросът ми е дали има друг начин освен с колаж(аз го редактирах но ме интересува дали има друг начин)
П.П.Като го сканирах го записах в Word формат обаче като го отворя ми излиза като картнка :shock: ,от Properties опитах да сменя програмата за четене но пак без резултат :-o
Елементарно е.Когато го отвориш със Фотошопа и си свършиш работата по него не го save as във формат JPG или друг за картина а го запамети във такъв за документ,например txt. или някакъв подобен.ако е искаш по компютърен начин най-добре купи един коректор ама незнам как ще реагират ако го намацаш с коектор и после пишеш в/ху него. :?

tqnko1
04-17-2008, 11:16
4akai 4akai do avtora nemojax da razbera kato txt ili kato snimka iska6 da go zapazi6 :????

Xanibal
04-17-2008, 14:51
ABBYY READER точно в тази област :)

Fx1
04-23-2008, 09:38
С Abbyy FineReader можеш да конвертираш сканиран документ в Word, и оттам да правиш корекциите.

Xanibal
04-23-2008, 15:48
аз кво казах :D