PDA

View Full Version : Проблем ..



schranz
04-17-2008, 11:25
За 1ви път ми се случва такова нещо : Сутринта като станах компютъра ми сам се включи , а пък точно преди 2 мин се рестартира сам :( на какво може да се дължи това?

Blink182 the real
04-17-2008, 11:28
За 1ви път ми се случва такова нещо : Сутринта като станах компютъра ми сам се включи , а пък точно преди 2 мин се рестартира сам :( на какво може да се дължи това?
Ти скоро да си инсталирала нещо?Може да е троянски кон. :-o

schranz
04-17-2008, 11:31
ами не съм скоро...уж сканирах с антивирусната ...ама :( може и вирус да е как викаш ти

Blink182 the real
04-17-2008, 11:39
ами не съм скоро...уж сканирах с антивирусната ...ама :( може и вирус да е как викаш ти
Ами много вероятно.Не всичко се хваща с антивирусна.Тряба да се сетиш дали си пускала скоро файлове .exe,.bat.Или може пък да се е размърдало нещо в BIOS.По добре си дръпни Касперски и сканирай пак :? :) Случайно да се е отваряла CD записвачката сама :?

tqnko1
04-17-2008, 11:42
на какъв OS си ? и по точно ако си на WINDOWS XP SP2 moje da e ot win-a i na men predi mi prave6e takiva problem4eta minax na PS1 i nqmam problemi! (a problema mi be6e to4no kato tvoq)!

schranz
04-17-2008, 11:57
С WINDOWS XP SP2 ...
И не - не ми се е отваряло само сд-то

LipSoFAnAnGel
04-17-2008, 12:01
хм да не би да е вирус

Blink182 the real
04-17-2008, 12:07
С WINDOWS XP SP2 ...
И не - не ми се е отваряло само сд-то
Може наистина да е проблем на Windowsa ама ми изглежда много странно.Дано се оправи и да не трябва да го преинсталираш.Имай предвит,че ако windowsa е претоварен,може да рестартира компютъра сам :) :?

schranz
04-17-2008, 12:11
ами аз го преинсталирах преди 2-3 седмици и сега се досетих от какво може да е проблема...понеже за 1ви път ми се налагаше да преинсталирам и викнах един приятел,който уж разбира от комп.И остави само 5гб място в C: (където е и windows-a).И в последствие ,когато почнах да си инсталирвам програми,разбрах че мястото е малко...

tqnko1
04-17-2008, 16:28
ами аз го преинсталирах преди 2-3 седмици и сега се досетих от какво може да е проблема...понеже за 1ви път ми се налагаше да преинсталирам и викнах един приятел,който уж разбира от комп.И остави само 5гб място в C: (където е и windows-a).И в последствие ,когато почнах да си инсталирвам програми,разбрах че мястото е малко...
мацка преди време 5гб са били целите им хардове, неми се струват толкова малко, проблема спред мен ти е в Прозореца смени го на СП1!! :))) и аз бях така викам айде да видим как е СП2 исталирах го и беше като теб през 2-3 мин рес!

BLaCKBLooD
04-17-2008, 16:52
...проблема спред мен ти е в Прозореца смени го на СП1!! :))) и аз бях така викам айде да видим как е СП2 исталирах го и беше като теб през 2-3 мин рес!...

Аз съм със SP2 защо не ми се рестартира компютъра?

Не бих препоръчал варианта, който ти дава @tqnko:

1. Защото някои приложения изискват да има инсталиран SP2.
2. Този пакет има много дупки в сигурността и като виж след 1-2 седмици отново пускаш тема, че си пълна с вируси,шпиони и т.н

За да се включи PC-то от само себе си, означава че имаш някакъв хардуерен проблем /захранване например :neutral: /. Малко ако се замислите ще се разберете, че нямам как проблема да е от Windowsa тъй-като в момента на включването на компютъра той няма заредени файлове, няма как проблема да е от него.
Относно рестартирването...,вероятно е следствие от по-горното.

tqnko1
04-17-2008, 17:49
...проблема спред мен ти е в Прозореца смени го на СП1!! :))) и аз бях така викам айде да видим как е СП2 исталирах го и беше като теб през 2-3 мин рес!...

Аз съм със SP2 защо не ми се рестартира компютъра?

Не бих препоръчал варианта, който ти дава @tqnko:

1. Защото някои приложения изискват да има инсталиран SP2.
2. Този пакет има много дупки в сигурността и като виж след 1-2 седмици отново пускаш тема, че си пълна с вируси,шпиони и т.н

мога да кажа твърдо, че ползвам само СП1 от 2 години бях както казах за 1 седмица на СП2 и.. на СП1 съм нямал вирус от година НЕ ПОЛЗВАМ АНТИ ВИРУСЕН СОФТ!!! нямам шпиони нямам и т.н , кой приложения изискват СП2 защото на мен абсолютно всичко ми тръгва на 1 (поне това което е минало през последните 2 годинки)

schranz
04-20-2008, 10:59
със СП2 съм от 1година и нещо.СЛед като ми преинсталираха windows-a наскоро само 2 пъти ми се появи такъв проблем(1път се включи сам и 1 път сам се ресна) А относно 5гб в Ц-то,където ми е и windows-a определено са малко,защото някой програми не могат да се инсталират (напримерно Неро),защото няма място :( и сега пак ще трябва да го преинсталирам,ама изобщо не ми се занимава :((

tqnko1
04-20-2008, 12:02
омазало си си бозичката или захранването ти е сдало багажа...

Не го слушай сладура за СП2 и СП1..

принципно 2 ГБ са достатъчни на ЕксПито да бачка нормално, но на теб нищо не ти пречи да си инсталираш програмите на друг драйв, май... :-o
и тай де хубавец каква ти е препоръката :razz:
отностно захрамването несъм съгласен :razz: :razz:

tqnko1
04-20-2008, 12:10
NeE Li AkO IsкАм :D

schranz
04-20-2008, 14:32
просто угасна докато си цъках на цс-а...

schranz
04-20-2008, 20:53
просто угасна докато си цъках на цс-а...Може да се е претоварил просто :)
може и така да е,защото откакто пуснах темата ( а аз я пуснах веднга след като ми се ресна компа) от тогава никакъв проблем нямам:) дано и не имам :)