PDA

View Full Version : Плс кажете



asd
04-18-2008, 13:29
Здравейте.В побертета съм и ам пъпки нормално на светлина кат гледам иам ацки много и направо са отвращавам немога да се гледма в огледалото :x :x :x :x и супер мн се комплексирам отидох на кожен лекар предпочита ми да си купа Dalcing 1 % ама никакъв ефект от него даже повече пъпки ми излязаха :( :( :( да отида ли на Козметик най - накрая дали може да стане по зле ? ? :( :( :(

iuyt
04-18-2008, 13:40
почиствай ги със салицилов спирт и си вземи успокояващ гел на oriflame с алое вера много е добър.Успех

sky_l
04-18-2008, 13:47
Zna4i,kolkoto i da ti e gadno da se gleda6 v nikukav slu4ai ne gi iztiskvai ,vupreki 4e e izku6ava6to,za6toto ostavat belezi,na koito 6e im e nujno godini za da se mahnat ,a ne sedmici ili mesec kakto pri edna pupka.Az napravih takava gre6ka i sa mi e o6te po-nepriqtno da se gledam.Vuzdurjai se da qde6 6okolad ,ot negoo se poqvqvat pove4e.kolkoto do kozmetika toi 6te napravi su6toto kakto i lekarq 6te ti preporu4a ne6to,koeto ne se zn dali 6te pomogne.Za da gi premahne6 kakto kaza iuyt izpolzvai tva ot Oriflame mn e dobro naistina.

sexa_na_kompleksa
04-18-2008, 15:32
Няма защо да се комплексираш, нормално е в този период да имаш пъпки и особено малко преди да ти дойде. Аз се мажа със салицилов спирт и крем Бочко и съм много доволна, но всяка кожа е различна и й помагат различни неща. Просто трябва да пробваш различни неща, докато намериш продукт, който да ти помогне. :)

Shane
04-18-2008, 15:56
Zna4i,kolkoto i da ti e gadno da se gleda6 v nikukav slu4ai ne gi iztiskvai ,vupreki 4e e izku6ava6to,za6toto ostavat belezi,na koito 6e im e nujno godini za da se mahnat ,a ne sedmici ili mesec kakto pri edna pupka.Az napravih takava gre6ka i sa mi e o6te po-nepriqtno da se gledam.Vuzdurjai se da qde6 6okolad ,ot negoo se poqvqvat pove4e.kolkoto do kozmetika toi 6te napravi su6toto kakto i lekarq 6te ti preporu4a ne6to,koeto ne se zn dali 6te pomogne.Za da gi premahne6 kakto kaza iuyt izpolzvai tva ot Oriflame mn e dobro naistina.
Е те тва със шоколада е съвсем идиотско... Ква е връзката м/у кожата и храносмилателната ти система? Пъпки от шоколад излизат само от алергия, няма връзка с възпалените пори... Доказано е !!! :? Бухай шоколад на воля :D

Shane
04-18-2008, 16:08
Акне вулгарис, както е известо в медицината, или с други думи – обикновено акне, е процес, възникващ в мастните жлези. Те се намират навсякъде по кожата с изключение на дланите и ходилата, и произвеждат мастноподобна субстанция, съставена от триглицериди, които смазват кожата и косата. Клетките на кожата, образуващи стената от фоликули, се раждат, живеят и умират, без да причиняват проблеми. При излишни количества мастна субстанция във фоликулите обаче се образуват “тапа”, която запушва отвора на фоликулата. Това се нарича comedon, тоест така наречената ергенска пъпка и е от два вида -отворена, при която тъмната запушалка се вижда през пората, и затворена - с възпалена и подута, но все още ненарушена кожа. Акнето е болест, която обикновено първо се проявява в началото на пубертета заради увеличеното отделяне на андрогени от надбъбречната жлеза като дехидроепиандростерон например. Точно тези андрогени спомагат за увеличаването на мастната субстанция в кожата, причинявайки горепосочената картина.
Въпреки, че анаболните стероиди се свързват с появата на акне, много други препарати също могат да го предизвикат. За дихидротестостерона (ДХТ) например се предполага, че съдейства за отделянето на мастна субстанция във фоликулите. Така, че ако взимате анаболни стероиди на базата на ДХТ, не се чудете, ако сутрин в огледалото се видите целият в пъпки. Такива стероиди са мастерил, пермастрил, примоболан, анавар, оксандрин и винстрол.
Тестостеронът е по-малък причинител на акне, отколкото другите анаболни стероиди. В тялото ви излишният тестостерон се преработва в ДХТ от ензим, наречен 5-алфа редуктор. Когато това стане, се ускорява и отделянето на мастна субстанция. Друг ензим при ароматизацията може да преработи тестостерона в естроген, което също предизвиква акне. В едно проучване китайски учени открили, че хората с акне имат 40% повече естроген, отколкото тези без акне. При жените естрогенът има обратен ефект - за лечение на акне бяха използвани хапчета против забременяване, които вероятно действат чрез намаляване на андрогените. Периоди, в които при жените може да се влоши състоянието, са преди менструация и менопауза. Пазете кожата си чиста - това ще я предпази от възпаления. Избягвайте също така и течности за лице и козметика на липидна основа, които могат да задръстят порите й. Акнето не се причинява от мръсотия, както може би някой от Вас погрешно мислят. Най-често срещаната заблуда спрямо него е свързана с храненето. Няма начин да получите акне от мазни храни, шоколад, пица, ядки или чипсове. Допълнително взетия йод може да раздразни фоликулите. Някои хора получават акне от свръх дози с витамин B1, B6, B12 и D. Също така недостигът на една есенциална мастна киселина - линолеиновата, води до по-бързо разпадане на фоликулните кожни клетки, предразполагайки към образуването на тапи, предизвикващи акне.

Тааа... кво казвахте? :-P

Shane
04-18-2008, 17:03
Тааа... кво казвахте? :-P Казвахме да се маже със силициов спирт и крем Бочко или Здраве.
За шоколада говорех... :-o

akatyabg
04-18-2008, 17:22
аз попринцип нямам кои знае колко но тябжа да си мие6 лизето поне 3 пати на ден :) тжа 6е помогна :-)

Undying
04-18-2008, 17:54
Аз също ползвам силицилов спирт и съм доволна,но веднага след него си слагай някакъв по-мазен крем,защото силициловата киселина изгаря пъпките и изсушава кожата.

st1ka
04-18-2008, 18:38
Няма защо да се комплексираш, нормално е в този период да имаш пъпки и особено малко преди да ти дойде. Аз се мажа със салицилов спирт и крем Бочко и съм много доволна, но всяка кожа е различна и й помагат различни неща. Просто трябва да пробваш различни неща, докато намериш продукт, който да ти помогне. :)

+1

beautiful_f
04-18-2008, 20:51
От козметика ще станеш на червени петънца.. и пак ще ти излизат .. имаш мазна кожа.. трябва да ползваш пудри за да ги исушаваш тези пъпки.. :?

ne6toto
04-18-2008, 21:15
еми като отидеш на козметик ,ще ти махне каквото имаш ,след това пак ще ти се появат ,може и да са толкова,но представи си ако не идеш и пъпките ще стават все повече и повече,така че потърси добра козметичка и отивай и се мажи с това което някой беше казал спирт някъф ,щом е изпробвано и са доволни действай :grin:

Ch0c0la73
04-19-2008, 07:34
i na mene sega po4naha da mi izlizat otidoh na kojen lekar i tq po4na da mi obqsnqva tam 4e moito e nqkakav vid akne..i sega se maja mn qko ..105 lv sam hvarlila za produkti za kojata..taa obshto vzeto ti prepora4vam da otidesh pri nqkoq dr kojna lekarka (sig po dobra) i da ti kaje zashtoto ima razli4ni vidove papki i te po razli4en na4in se lekuvat..za prez denq izpolzvai slancezashtiten krem na licety zashtoto slancety adksi mn vredi i shte stanat oshte pove4e..dr-ty ako izpolzvash fondioteni i pudri izpolzvai antibakterialni na manhatan..vzemi s po4istvasht gel i eksfoliant 3v1 na garnier (az s takiva si po4istvam grima) maji gi s spirt kakto po gore kazaha..i nai vajnoto e nedei da gi pipash a kamoli da gi tormozish cedish i t.n. mn e opasno .. i vij ako ne otidesh pri kojen lekar otidi v aptekata i te shte ti prepora4at neshty ..

asd
04-19-2008, 11:01
Аз съм момче :) и изпилзвах силицилов спир 1 % + крем бочко и здраве и не ми помогнаха може би малко от здравето...отидох на кожен лекар и ми изписа Далицинг 1 % от него май още повече ми излязаха ....