PDA

View Full Version : Въпрос към всички които са 10 клас!



peZz
04-18-2008, 17:00
Здравейте първо и второ искам да ви питам тия които са 10 клас какво учат по литература и история и ако не ви мързи кажете и по другите предмети, (в смисъл нещо свъзрано с България-бг писатели и БГ държава или поредните скучни французи, германци, или подобни на Илиада-милиада и т.н.) Хванал ме е патриотизма и докато е време да науча нещо, че ще ме домързи после. Мооля ви =) И да кажа ако е от значение, че сега съм 9 клас обаче някои учебници са ми за 8 кл. Не знам дали и вие сте така или поне някои от вас. Или направо ако някой има списък със издателствата на учебниците в нета да постне тука и аз ше си намеря инфо за тях в нета. Ама стига съм писала мисля, че разбрахте и пак благодаря, ако някои ми отговори :) :-)

bboy_bunker
04-18-2008, 17:23
История на България се учи в 11 и 12 клас.

deville`f
04-18-2008, 18:30
История на България се учи в 11 и 12 клас.
предимно в 12ти клас...но все пак зависи дали си бил подготве или не..
аз бях...сега съм 11 клас,уча с доста учебници за 10....По литература обаче съм си точна,та ние сега и догодина учим български произведения...
и по история.....в учебника ми за 10 клас сега учим за световните войни,последствията и има само няколко урока за България..така че ако искаш история на България-търси си учебник за 11ти клас,на Просвета има едно профилирано издание...огромно е...

bboy_bunker
04-18-2008, 18:35
^ въпросното профилирано издание на Просвета го дъвча цяла година

deville`f
04-18-2008, 18:38
^ въпросното профилирано издание на Просвета го дъвча цяла година
е то няма как..огромно е...пък нашия господин иска сега да претупаме някои уроци че още тази година да го почваме...ама все пак е доста интересно...учила съм оттам за един изпит...и е бая трудничко,дребен шрифт...дълги уроци..мн пояснения...но поне е БГ :)

Obsession
04-18-2008, 18:46
Аз съм 10 клас. По литература (както миналата година) изучихме първия срок чуждите автори:
Петрарка (лирика), Бокачо (Декамерон), Сервантес (Дон Кихот), Шекспир (Хамлет), Молиер (Тартюф), Дефо (Робинзон Крузо), Шели, Хайне и Пушкин (лирика), Балзак (Дядо Горио), Гогол (Шинел). И честно казано ми беше много интересно и научих много ценни уроци от авторовите послания.
Сега започнахме българската литература - минахме Паисий и Софроний и сме на Славейков.
Литературата ми е страст, любим предмет ми е, но съм в паралелка с усилено изучаване на български език и история (което вече ми се струва грешка). Сега сме по учебника за 9 клас, но някои уроци са ми доволно безинтересни. :?
И по останалите предмети сме по учебници за 9 клас. На място са си само литература и български, английски (също любимец) и метаматика (пукееее). За тази година по математика мога да ти кажа, че учим нещо с косунус и синус, от което нямам почти никакво понятие.

Сега не ми се вадят учебниците (а и ги нямам всичките), за да ти кажа кои са авторите и издателствата им.
За завършек на романа ми - радвай се на това, което учиш в момента, защото точно в 9-ти клас следват едни от най-скучните произведения (точно български и патриотични). Като казвам скучни, не е само мое мнение, даже учителите си го казват. Просто не им завиждам на деветокласниците ;) Хайде успех и само 6-ци 8)