PDA

View Full Version : боли ме гърлото :)



Diggity
04-18-2008, 17:24
абе хора от вчера ме боли гърлото и вчера и неска си пия чайчета даже днеска coldrex :) и имам гадна шибана хрема ... тва е най гадното.. дано утре да са ми по добре, че съм на рожден ден :) a принципно за 1-2 дена с чайове и глупости се оправя нали ?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
04-18-2008, 17:30
Emi, da, pii chaichetata, po princip mn pomagat, osobeno ako sa mn goreshti i gi izpiesh vednaga. Mogesh da se opravish za 1 den, no zavisi vse pak. :) Zavivai se, stoi na toplo i nai - veche se oblichai hubavo, zashtoto kato nishto da te povtori, che i da se vloshish, mn se pazi, zdraveto ne e shega rabota. Uspeh i burzo ozdravqvane.

Diggity
04-18-2008, 17:32
Emi, da, pii chaichetata, po princip mn pomagat, osobeno ako sa mn goreshti i gi izpiesh vednaga. Mogesh da se opravish za 1 den, no zavisi vse pak. :) Zavivai se, stoi na toplo i nai - veche se oblichai hubavo, zashtoto kato nishto da te povtori, che i da se vloshish, mn se pazi, zdraveto ne e shega rabota. Uspeh i burzo ozdravqvane.

Ехей мерси много :)

deville`f
04-18-2008, 17:56
това което ще ти кажа звучи смешно..но адски помага
значи хладка(за предпочитане преварена),по към топла вода...разтваряш си в нея сол/сода за хляб и си правиш гаргара на 1 час....мене ми минава от сутринта до вечерта гърлото..успех

Diggity
04-18-2008, 18:01
това което ще ти кажа звучи смешно..но адски помага
значи хладка(за предпочитане преварена),по към топла вода...разтваряш си в нея сол/сода за хляб и си правиш гаргара на 1 час....мене ми минава от сутринта до вечерта гърлото..успех


:) благодаря ... но почти ми мина, като се има предвит, че сега пия колдрекс :-D

Obsession
04-18-2008, 18:25
Аз в такива случаи карам на чайчета и Стрепсилс (хапчета за гърло) и понякога капки за нос. За 2 дни съм ок (: Обаче нз защо, но Колдрекса изобщо не ми помага...

alex_devv
04-18-2008, 18:40
смучай хексоралетеН за гърлото и ше ти мине бързо

Diggity
04-18-2008, 19:23
колдреска и чайчета му е майката... утре пак до едно време, след тва почвам ракията :D

angel_girll
04-18-2008, 20:00
Аз пия чайчета, но не и много горещи, защото ми влиаят зле.. пада ми гласа.. ии.. си пръскам тантумверде по приницп не е много ефтино като се има предвит др лекарства за гърло обаче много помага.

slavito007
04-19-2008, 13:45
Обаче нз защо, но Колдрекса изобщо не ми помага...
Същото и при мене. Пия терафлу, защото не е толкова кисело. От колдрекса направо сълзи ми текат.
И сега пак се разболях (мамка му преди 2 седмици оздравях и ся пак).
Чайчета си правя от мента и помагат що-годе. Взел съм си 1 лимон и когато си направя чай капвам няколко капки лимон. В пъти по-добре е отколкото да вземеш витамин С на таблетка. Сега се сетих, че има някакво универсално в нас от 101 билки (а тъй пише, де) и почвам гаргара с него.

Obsession
04-19-2008, 14:17
Обаче нз защо, но Колдрекса изобщо не ми помага...
Същото и при мене. Пия терафлу, защото не е толкова кисело. От колдрекса направо сълзи ми текат.
И сега пак се разболях (мамка му преди 2 седмици оздравях и ся пак).
Чайчета си правя от мента и помагат що-годе. Взел съм си 1 лимон и когато си направя чай капвам няколко капки лимон. В пъти по-добре е отколкото да вземеш витамин С на таблетка. Сега се сетих, че има някакво универсално в нас от 101 билки (а тъй пише, де) и почвам гаргара с него.

О, да, в чая задължително слагам лимон и мед - едновременно вкусно и полезно ;)