PDA

View Full Version : Кървава чешма



bboy_bunker
04-18-2008, 17:32
Филм на телевизия СКАТ, показващ турския тероризъм в България.

И докато някои си говорят, че няма нищо подобно, доказателствата си излизат с всеки изминал ден...


http://vbox7.com/play:f3542b73 - 1-ва част

http://vbox7.com/play:8c52ce65 - 2-ра част

DjBaloon
04-20-2008, 10:36
Нямам думи.... :x

Barbie
04-20-2008, 11:09
Атентатът е ужасяващ, но не е тайна за никого и не е нищо ново. Поставянето на тази плоча и възстановяването й след като е махната е изключителна безочливост и за това две мнения няма. Не бих коментирала самия атентат - в един или друг исторически момент подобни терористични прояви е имало навсякъде. Атентатът е от 1985 година - когато на малцинствата в България насилствено са били сменяни имената, в опит да бъдат асимилирани, което е нарушаване на човешките права (въпреки че разбирам причините за такъв опит за асимилация, в крайна сметка това е отнемане на човешки права и свободи). Естествено, това по никакъв начин не оправдава никакви терористични действия. Но тези терористични актове се случват в съвсем различна историческа и политическа обстановка, от сегашната, и затова не би трябвало да коментирам.

Решенията на Доган и ДПС са безумни, скандални и грозни. Но това не би трябвало никого да учудва.

В крайна сметка, действията на една политическа партия по никакъв начин не говори за същността на турското малцинство в България. Политиката на ДПС - под всякаква критика. Турците в България обаче са чисто и просто българи - не виждам причина, да се подклажда напрежение към малцинствата.

DjBaloon
04-20-2008, 13:35
Политиката на ДПС хич не е зле
Заради кои мислите се вкарва предложението за поправка в закона-българския език да не е задължителен?
Нали не мислите че на Европа им пречи??
Цели се да се направи 2-ри Офисиален-турски...
ДПС на пръв поглед е доста пасивна партия... но доста неща се правят заради нея!
А лошото е че простите цигани ги купува точно ДПС и тя има доста голям процент избиратели!

Надявам се в на следващите избори да не влезне пак в управлението... но при такова голямо разделение надали ще бъде възможно...

InitialD
04-20-2008, 14:53
Политиката на ДПС хич не е зле
Заради кои мислите се вкарва предложението за поправка в закона-българския език да не е задължителен?
Нали не мислите че на Европа им пречи??
Цели се да се направи 2-ри Офисиален-турски...
ДПС на пръв поглед е доста пасивна партия... но доста неща се правят заради нея!
А лошото е че простите цигани ги купува точно ДПС и тя има доста голям процент избиратели!

Надявам се в на следващите избори да не влезне пак в управлението... но при такова голямо разделение надали ще бъде възможно...

Еми ако всички се засилиме всички да гласуваме с няква интернет кампания !!! Току виж дпс го издухало!!! Важното е да е в опозиция!!!

DjBaloon
04-20-2008, 15:36
Политиката на ДПС хич не е зле
Заради кои мислите се вкарва предложението за поправка в закона-българския език да не е задължителен?
Нали не мислите че на Европа им пречи??
Цели се да се направи 2-ри Офисиален-турски...
ДПС на пръв поглед е доста пасивна партия... но доста неща се правят заради нея!
А лошото е че простите цигани ги купува точно ДПС и тя има доста голям процент избиратели!

Надявам се в на следващите избори да не влезне пак в управлението... но при такова голямо разделение надали ще бъде възможно...

Еми ако всички се засилиме всички да гласуваме с няква интернет кампания !!! Току виж дпс го издухало!!! Важното е да е в опозиция!!!

Затова аз винаги гласувам

Barbie
04-20-2008, 16:00
Само Хитлер ше Ни/Ви оправи...

Тва е истината...


Не казвам,че е хубаво,но е тва... Само крайните решения и действия ще спасят Страната от гибел...

Като започнете така да абсолютизирате...

(И тоя "Портокал с часовников механизъм" в подписа ти...не че филма (и като за начало книгата) не е страхотен, но някои от посланията са доста...смущаващи.)

DjBaloon
04-20-2008, 16:14
Жалкото е че на малко хора им пука какво става...
Но това е нормално за българите... докато не упре ножа до кокъла никой не прави нищо
Човек би решил че ще се поучим от грешките си,но за жалост няма да е така

Barbie
04-20-2008, 16:40
Жалкото е че на малко хора им пука какво става...
Но това е нормално за българите... докато не упре ножа до кокъла никой не прави нищо
Човек би решил че ще се поучим от грешките си,но за жалост няма да е така

Когато слушам хора да държат такива речи почвам да си мисля - добре де, ти какво, аджеба, предлагаш да се направи?

Смятам, че един човек е редно първо да започне да приема себе си като разумна и отговорна единица от едно общество - да спре да троши люлките по градинките, да люпи семки в автобусите и да се бие по стадионите - и чак тогава да тръгне да спасява цяла държава от "гибел" и от някаква несъществуваща заплаха. Няма по-лесно от това някой да си мръдне задните части и да благоволи да гласува - аз съм в Италия и пак гласувам. И това не е революция - това е поемане на елементарна отговорност. Турското малцинство в България не е никакъв проблем. И от празни приказки за гибел, всевъзможни демонични врагове и тям подобни - полза никаква (само излишно напрежение).

HexGirl
04-20-2008, 17:04
Bokluci :o

run
04-20-2008, 21:53
Re6enieto e, na koito ne mu iznasq, da se iznasq vyzmojno nai-byrzo...Osven ako ne smqta da pe4eli izbori...

Barbie
04-21-2008, 06:18
Тва е идеята на "A Clockwork Orange",да смущава,белким се осъзнаете в каква огромна заблуда живееме всички...

В каква огромна заблуда живеем? :)

Иначе това е просто една литературна интерпретация и една допълнителна гледна точка - интересна, смущаваща, провокираща. Но нищо повече.

Barbie
04-21-2008, 06:36
Не знам,но за мен това е най-големия филм евър мейд...
Стенли Кубрик е велик 8)

И на мен филмът ми е любим. Определено е много...въздействащ. Въпреки че аз по правило предпочитам книгите пред екранизациите.

DjBaloon
04-21-2008, 18:03
Докато си затваряме очите и всички си казваме - Няма проблем,какви са тия глупости??? -

А за тези които смятат че няма проблем, обликолете няколко села и вижте положението :)

Надали филма е по измислен случей