PDA

View Full Version : Проблем след махане на космите над горната устна с лентички



sweatkiss
04-19-2008, 05:14
Имам голям проблем в четвъртък си махнах космите над горната устна с лентички Вийт ,ама то взе че ми излезе нещо червено,релефно(на бабунки.Незнам защо се получи така и друг път съм си ги махала.Незнам как да го залича фон-дюо тена не помага изобщо.ПЛС помогнете ,че немога в понеделник да се поява така на даскало.Ако на някой му е излизало такова как го е махнал.Много ми е важно.МОЛЯ!!!

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
6 и 7 точка от правилника!

Ou7taControL
04-19-2008, 05:23
:( горката... ами аз не си махам космите там.. не се забелязват много.. незнам защо се е появило това, но според мен тряабва да отидеш при личния си лекар и ще ти каже от какво може да е.. бих искала да ти помогна ама незнам как.. по добре при лекар.. а и според мен до понеделник ако не да се махне напълно, то поне ще се заличи малко..

sweatkiss
04-19-2008, 05:27
Дано да се заличи до понеделник,ама как да ходя събота и неделя.А и мисля ,че не е чак за лекар...И то проблема е като слагам фон-дюо тен и изобщо няма ефект ,защото е на БАБУНКИ.

i'm so excited!
04-19-2008, 06:06
спокойно де, какво си се паникьосала. и на мен ми се е случвало преди. до понеделник ще се успокои кожата.можеш да го намажеш с крем здраве.

Ou7taControL
04-19-2008, 06:27
Дано да се заличи до понеделник,ама как да ходя събота и неделя.А и мисля ,че не е чак за лекар...И то проблема е като слагам фон-дюо тен и изобщо няма ефект ,защото е на БАБУНКИ. не е нужно да е сериозно, за да отидеш на лекар, а просто за да ти даде съвет с какво да го излекуваш до понеделник :wink:

meni18
04-19-2008, 06:34
Az te suvetvam da ide6 do aptekata i da si vzeme6 Eteri4no maslo na Ikarov.To poprincip nqma to4no predpisanie za kakvo e,za6toto moje6 da si go slaga6 kato dobavka kum krem i dr.To prosto e 4isto maslo s razli4ni ekstrakti go ima,no ne miri6e.Mnogo uspokoqva kojata.Az nai-4esto go polzvam sled kola maska i efekta e mn dobur.2-3 leva e cenata i go ima po4ti vuv vsqka apteka :) Uspeh

Amelly
04-19-2008, 06:49
Купи си от аптеката крем-Медико идеал,ефтин е ,достъпен е и върши чудесна работа.Гарантирам ,че ако се намажеш 2-3 днес и 2-3 пъти утре по понеделник 100% ще се е управило

Ch0c0la73
04-19-2008, 07:25
maji go s nqkakvo krem4e..s alergozan moje sig..

04-19-2008, 07:45
Имам голям проблем в четвъртък си махнах космите над горната устна с лентички Вийт ,ама то взе че ми излезе нещо червено,релефно(на бабунки.Незнам защо се получи така и друг път съм си ги махала.Незнам как да го залича фон-дюо тена не помага изобщо.ПЛС помогнете ,че немога в понеделник да се поява така на даскало.Ако на някой му е излизало такова как го е махнал.Много ми е важно.МОЛЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

това е херпес, не е болка за умиране. купи си от аптеката кремче, просто обясни, че титрябва нещо за херпес, за да се махне по-бързо. До 2-3 дни почти не се забелязва, а и не е скъпо.

olive_oil
04-19-2008, 08:01
Дано да се заличи до понеделник,ама как да ходя събота и неделя.А и мисля ,че не е чак за лекар...И то проблема е като слагам фон-дюо тен и изобщо няма ефект ,защото е на БАБУНКИ. има едно кремче в малка опаковка на "цин" завършва и то заздравява такива раздразнения по кожата. ходи са си го купиш

Pepincetyy
04-19-2008, 11:26
Горката....... незнам защо се е появило това, но според мен трябва да отидеш при личния си лекар и ще ти каже от какво може да е.. бих искала да ти помогна ама незнам как.. по добре при лекар.. а и според мен до понеделник ако не да се махне напълно, то поне ще се заличи малко.. и няма да се забелязва толкова много
_________________ 8)

fiama
04-19-2008, 15:34
Няма страшно! Просто мажи с успокояващ и хидратираш крем, не замърсявай мястото. Ще мине до ден-два.

Barbie
04-19-2008, 16:37
Имам голям проблем в четвъртък си махнах космите над горната устна с лентички Вийт ,ама то взе че ми излезе нещо червено,релефно(на бабунки.Незнам защо се получи така и друг път съм си ги махала.Незнам как да го залича фон-дюо тена не помага изобщо.ПЛС помогнете ,че немога в понеделник да се поява така на даскало.Ако на някой му е излизало такова как го е махнал.Много ми е важно.МОЛЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

това е херпес, не е болка за умиране. купи си от аптеката кремче, просто обясни, че титрябва нещо за херпес, за да се махне по-бързо. До 2-3 дни почти не се забелязва, а и не е скъпо.

Ъъъ, до колкото разбрах тя изобщо не говори за херпес. Махнала си е мъхчето над устната, там кожата е нежна - зачервила се е и се е поподула малко, където са били коренчетата на косъмчетата. Какво да направиш - не го пипай. Не го раздразвай със сапуни, и разни силни мазила. Към моите лентички (веднъж-два пъти съм ползвала...и моята кожа е ужасно чувствителна) си имаше кърпички, напоени с някакво успокояващо масло. Ако имаш нещо такова, за което знаеш, че ти действа добре, ползвай него. До понеделник би трябвало да се успокои.

04-19-2008, 16:42
Имам голям проблем в четвъртък си махнах космите над горната устна с лентички Вийт ,ама то взе че ми излезе нещо червено,релефно(на бабунки.Незнам защо се получи така и друг път съм си ги махала.Незнам как да го залича фон-дюо тена не помага изобщо.ПЛС помогнете ,че немога в понеделник да се поява така на даскало.Ако на някой му е излизало такова как го е махнал.Много ми е важно.МОЛЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

това е херпес, не е болка за умиране. купи си от аптеката кремче, просто обясни, че титрябва нещо за херпес, за да се махне по-бързо. До 2-3 дни почти не се забелязва, а и не е скъпо.

Ъъъ, до колкото разбрах тя изобщо не говори за херпес. Махнала си е мъхчето над устната, там кожата е нежна - зачервила се е и се е поподула малко, където са били коренчетата на косъмчетата. Какво да направиш - не го пипай. Не го раздразвай със сапуни, и разни силни мазила. Към моите лентички (веднъж-два пъти съм ползвала...и моята кожа е ужасно чувствителна) си имаше кърпички, напоени с някакво успокояващо масло. Ако имаш нещо такова, за което знаеш, че ти действа добре, ползвай него. До понеделник би трябвало да се успокои.

ами, миналото лято приятелка си махна мъха с лентички и й се появи херпес... Понеже така го обяснява - "червено и на бабунки"- асоциирах с това. Това с маслото е добра идея, но ако няма такова, всяко по-леко кремче би трябвало да свърши работа.

stolichankata
04-19-2008, 17:03
най-добре се обади на дерматолог. той ще те посъветва с какво да го лекуваш. явно кожата ти е чувствителна. затова другия път не ги махай с лентички а с депилатоар за чувствителни зони Lycia

danny_f4e
04-19-2008, 20:18
аз като си ги махам после със спирт и с крем на нивея и не ми излизат такива работи ... понякога така става , но не е за лекар според мене :) ще се оправи , просто го намажи с някои кремче

st1ka
04-19-2008, 20:48
Az te suvetvam da ide6 do aptekata i da si vzeme6 Eteri4no maslo na Ikarov.To poprincip nqma to4no predpisanie za kakvo e,za6toto moje6 da si go slaga6 kato dobavka kum krem i dr.To prosto e 4isto maslo s razli4ni ekstrakti go ima,no ne miri6e.Mnogo uspokoqva kojata.Az nai-4esto go polzvam sled kola maska i efekta e mn dobur.2-3 leva e cenata i go ima po4ti vuv vsqka apteka :) Uspeh

+1

sweatkiss
04-20-2008, 07:24
Много благодаря на всички... :-)

sandalki_ot_mola
04-20-2008, 07:27
И на мен ми се е случвало 1-2 пъти и мен ме беше срам да хоя така на училище и с фон дьо тен пробвах да го крия,но не стана и го оставих самичко да си мине.За 4-5 дни мина.Затова сега само с пинсетка.Такива лентички вече не използвам :)

soulja_girl4e
04-20-2008, 10:13
poukata: ne si mahai mustacite! :razz:
ne seriozo probvai nqkoe krem4e ot ve4e izbroenite, no za kvo si maha6 myh4eto? 100% kosmite 6te stanat po 4erni i gysti! s pinseta naistina e po-dobre! :? ( e ne osven ako si nqkoq mega kosmata si gi mahai s kola maska ne me slu6ai 8-) )

04-21-2008, 18:21
poukata: ne si mahai mustacite! :razz:
ne seriozo probvai nqkoe krem4e ot ve4e izbroenite, no za kvo si maha6 myh4eto? 100% kosmite 6te stanat po 4erni i gysti! s pinseta naistina e po-dobre! :? ( e ne osven ako si nqkoq mega kosmata si gi mahai s kola maska ne me slu6ai 8-) )гение, изказа се. и пинсета, и коламаска е механично отстраняване, което в същината си е едно и също. т.е. ти каза пълна глупост.

~Munika
04-21-2008, 18:37
[/quote]Ахам. :D
Аз съм момче, обаче имам такива някакви мустачки, на които мн се нерва, защото са противни и си ги махам с кола маска и на мен ми е излизало ама не съм си ги пипал и сами ми са се оправяли.Спокс.Намажи се със спирт и после с някое кремче и ще се оправи :)[/quote]

Ей винаги съм се чудела,защо мъжете не си махат космите по лицето с кола маска,а се бръснат...така по-бавно ли растът?

adizitk1
04-21-2008, 18:38
Отиди на кожен лекар.