PDA

View Full Version : Униформите...



Deni4kaa
04-19-2008, 11:04
За или против сте?

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-19-2008, 11:09
ми и за и против :)
-за,защото ще има равенство м/у всички и някой който няма възможност да си купува скъпи и маркови дрехи няма да се чувства изолиран
-и против,защото е малко гадничко за момичетата винаги да са с поли(ако е такава униформата) защото има дни в несеца през които не е удобно да си с пола,ако ме разбирате :oops: :)

MixXx
04-19-2008, 11:23
аз съм твърдо ДА,кефи ме просто,всички в еднакво,по ми харесва от както е сега,дано да ги включат преди да завърша

DaЯk_AнGэL
04-19-2008, 11:52
Има такава тема!
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=165625&postdays=0&postorder=asc&start=0

:)

nasko07
04-19-2008, 12:00
Твърдо против съм не мисля че трябва всички да сме еднакви не сме роботи нали ? А и се пак това е училище не е затвор (макар и според мн хора да е) нито казарма. Но има го момента че някои деца са по - заможни от други и по - слабите социално се чустват зле. Аз самия съм от средно семейство и това че някой е с по - хубави дрехи не ме притеснява особено ;] . Ние сме хора индивидуални сме не може всички да сме еднакви ;]

kocko
04-19-2008, 12:32
против мн ясно то тва ди зима индивидиалноста :-x

Emsi
04-19-2008, 12:39
Аз лично съм за униформите,ама само ако е добрео изпълненеито и ако учениците искат да ги носят !

ell_ownz
04-19-2008, 12:40
PROTIV!!!! basi imash si nqkaf stil i te ti go otnemat...syper e tupo tfa

Deni4kaa
04-19-2008, 12:44
PROTIV!!!! basi imash si nqkaf stil i te ti go otnemat...syper e tupo tfa +1

tqnko1
04-19-2008, 13:02
PROTIV!!!! basi imash si nqkaf stil i te ti go otnemat...syper e tupo tfa
да зима ти право на избор.. всеки има различен вкус неможе да се определи избора на 700 човека от директора на даскалото който ще избере най-ефтините парцали :razz:

Diggity
04-19-2008, 13:46
Униформа НЕ слагам[/b]

Pepincetyy
04-19-2008, 14:01
Против съм разбира се , ако ни накарат да ги носим тея униформи не мога да си нося мойте дрехи много гадно !!!!

angeldust92
04-19-2008, 18:55
аз съм твърдо ДА,кефи ме просто,всички в еднакво,по ми харесва от както е сега,дано да ги включат преди да завърша \:D/

Diam0nD
04-19-2008, 18:58
да естествено ... така трябва да е ... така е в развитите държави ... преди е било така тук и трябва пак да е ... :-o :-o

tItEufFf
04-19-2008, 20:01
Това са глупости за социалното разделение .. винаги ще го има в нашата държава В моето училище имам само ризи и вратовръзки .. панталоните сами трябва да си ги купуваме .. и пак си личи кой с какви възможности е .. дори всичко отгоре до долу ти е униформено пак всички ще знаят - екипа ти по физическа, колата с която те взимат, телефона и т.н. .. В другите държави не е така .. Там всички са еднакво добре![/u]

victoriq
04-19-2008, 20:04
ми и за и против :)
-за,защото ще има равенство м/у всички и някой който няма възможност да си купува скъпи и маркови дрехи няма да се чувства изолиран
-и против,защото е малко гадничко за момичетата винаги да са с поли(ако е такава униформата) защото има дни в несеца през които не е удобно да си с пола,ако ме разбирате :oops: :)

+1

MissSun
04-19-2008, 20:04
Аз съм ЗА,само да са хубави.

st1ka
04-19-2008, 21:38
Аз съм ЗА,само да са хубави.

+1 В моето даскало има униформи и долу-горе стават...

kykyto
04-20-2008, 05:43
Това са глупости за социалното разделение .. винаги ще го има в нашата държава В моето училище имам само ризи и вратовръзки .. панталоните сами трябва да си ги купуваме .. и пак си личи кой с какви възможности е .. дори всичко отгоре до долу ти е униформено пак всички ще знаят - екипа ти по физическа, колата с която те взимат, телефона и т.н. .. В другите държави не е така .. Там всички са еднакво добре![/u]
напълно съгласен това че си със еднакви дрехи не решава проблема със социалното разделение . Хората които искат да изпъкнат "със финансите " ще го направят по един или друг начин . Важното е как това ще изглежда във очите на класа (или общността) ти .....

Jamalska
04-20-2008, 08:24
Донякъде съм съгласна с Chr!sSie.Макар че униформите поне малко премахват това.Пак всичко си е до човека...В този ред на мисли ,ell_ownz ,униформата не може да ти отнеме индивидуалността.В такъв смисъл,че ти ако си интересна,ярка(примерно) личност със стил ще си бъдеш такава и в униформа.Все пак тя не ти сменя поведението,характера и тн.Докато ако само стилът на обличане те први раличен..еми жалко за теб.

ElisaDay
04-20-2008, 12:42
Твърдо ЗА униформите съм!Не мисля,че това да идеш на някое училищно мероприятие или пък просто на училище ти взима индивидуалността.Все пак нали се стремим към Европа.Там всички са с униформи, колежи, универистети, училища.. всичко..Напротив училищнта униформа ще разреши доста проблеми не само около социалната възможност на децата и на техните родители.. тя въвежда определен ред, учи те на дисциплина!Я се огледайте, че всички престижни работи - в банка,адвокати,доктори,ави компании и още много служителите имат униформи!Та да ходим на училище е наша работа, не значи ли това, че трябва да носим униформи? :)

love7
04-20-2008, 12:48
Аз също съм за.По-добре е да има униформи,защото така няма да има деление,а равенство.Но разбира се униформите да си ги бива ,а не някви... :-D

babykiller_
04-20-2008, 13:00
ЗА \:D/

babykiller_
04-20-2008, 13:00
ЗА \:D/

sladku_bebzi
04-20-2008, 14:28
Против!Мненията по-горе бяха достатъчно oбоснователни!

kefish_meee
04-20-2008, 14:51
За! :grin:

xpoose
04-20-2008, 17:06
Сигурна съм, че повечето, които са ЗА, нямат наложени униформи. Така ли е? Ами хайде като ви въведат... като ги поносите малко, като видите как ви гледат на улицата с тях и като се замислите дали не ви състаряват, напишете по един коментар! В развитите страни униформите са на светлинни години от тези, които има в българските училища! В моето училище униформата си е пълен комплект - сако, панталон, риза и пуловер, като двата цвята, които можеш да носиш (ризи) са бял и розов... А който не харесва розово какво прави? За момчетата не е розов, а лилав.. ами да се превърнем тогава в гейланд а? :x Не бързайте да говорите как е правилно, как е в Европа и т.н. Ние сме България и тук всичко е с много изкривени представи за цивилизацията!!!

xhuxhu
04-21-2008, 12:44
ми и за и против :)
-за,защото ще има равенство м/у всички и някой който няма възможност да си купува скъпи и маркови дрехи няма да се чувства изолиран
-и против,защото е малко гадничко за момичетата винаги да са с поли(ако е такава униформата) защото има дни в несеца през които не е удобно да си с пола,ако ме разбирате :oops: :)



+1

xxDeeDeexx
04-21-2008, 13:01
Аз съм ПРОТИВ.Ако някой си мисли,че след като се въведат тея униформи ше се наложи няква дисциплина...ГРЕШИ И ТО МНОГО!В нашето училище няма униформи,но в съседното има..имам много приятели оттам..таа дали са 50 кинта за пуловер /черен,гаден,сега умират от жега/,риза и вратовръзка.И какво си мислят даскалите,министъра или там тоя,който им ги е въвел..че са спрели да си крадат дограмите ли..ами не, не са..не ви го казвам,за да се "хваля"..просто давам пример..
Другото,което е стига с това социално разделение.Едните имат такива възможносите,другите имат различни.Родителите на едните са работили,за да могат да позволят да купуват на децата си хубави дрехи,а другите явно не са.Тва е моето мнение.Не ми пука дали някой е съгласен с него, или не .
Но от друга страна ми е супер смешно,когато някой се изцепи: 'ми къде ше си нося дрехите тогава' .. ако единствените ви социални контакти са само в училище..мн сте зле..

(:

TheNewReligion
04-21-2008, 16:59
Pff , tva e hiper tupo , zashtoto a na bas , che nikoi nqma da gi nosi ! + Tva ot daskaloto ti davat samo vratovruzkata , a drugite parcali sam trqbva da si gi kupish ! Mnogo se nerviram , ama nai-veroqtno nqma da vuvejdat ! A i zabravih da kaja , che nali na shibanite vruzki shte pishe ot koe daskalo si ! E , qko nqkoi iska da ti napravi neshto losho shti pogledne vruzkata i shte ti ebe maikata edva li ne ! :lol:

Sladinka_f
04-22-2008, 08:48
Ние имаме...твърдо против съм...

ThunderGoddess
04-22-2008, 10:35
Твърдо "за" съм. В това общество си има някакви правила, а напоследък като гледам шибаните модерни дрешки, направо ми прилошава - толкова разпасани, грозни, цигански неща. И трябва да има гледам гъза и циците тип "правя се на поп-фолк дива". Грозно е, гадно е, противно е. Не съм длъжна. Човек трябва малко да подиска животинския си инстинкт да ходи почти гол, ако ме разбирате. Дисциплинарно е, защото ако станете държавен служител, адвокат, примерно, т.е най-добре платените професии, там си има определени строги изисквания за дрехите. В адвокатската колегия няма да им пука, че си падате по червени блузки с лилави мъниста и златни надписи отгоре. Те ще искат от вас да сте в тъмен костюм и това е. Също директора на някоя от държавните институции няма да търпи голите ви кръстчета, оголените цицки и полата-коланче, от която ви се подава гъза. Според изискванията за облеклото на държавен служител, нямате право на ярки цветове, поли над коляното и разголени кръстчета. Това е!Казвам ви го като човек, чиято майка е държавен служител и чиито брат е работил като адвокат. Ако искате да мрете в лайна и беднотия и да не ставате държавни служители и адвокати само заради това, ми мрете бе! Пълни униформи имат хората, които окабеляват например, от енергото от ВиК и други там организации. И когато се наложи да работите, искате или не, ще ги обличате, или ще изхвърчите от там и ще останете гладни. Хубаво е да се свиква от училище.

puppy
04-22-2008, 16:36
Аз съм ЗА, но все пак се надявам, че кройките няма да са съвсем демоде. Иначе не виждам какво лошо има да се ходи с костюм? Придава много по-добър вид, отколкото може да ти предаде един жълт потник, един зелен панталон и едни червени обувки... с нещо златничко по тях.. :-D Замислете се: Как гледате на човек, облечен в официален костюм, обувки... А на друг с тениска и дънки? :? Индивидуалността пък не знам как може да ти се отнеме, било то с дрехи или друго. Щом нещо такова би ти я отнело, значи едва ли си толкова индивидуален, уникален и т.н. И как пък ви гледат хората по улиците ми е много чудно? Униформите в повечето случаи внушават респект (освен гащеризони и подобни)

lovey0u
04-22-2008, 18:19
ми и за и против :)
-за,защото ще има равенство м/у всички и някой който няма възможност да си купува скъпи и маркови дрехи няма да се чувства изолиран
-и против,защото е малко гадничко за момичетата винаги да са с поли(ако е такава униформата) защото има дни в несеца през които не е удобно да си с пола,ако ме разбирате :oops: :)

+1

sWeeTy_pLamI
04-22-2008, 18:22
абее.. кат гледаш по филмите.. изглежда мноо слатко- сички момиченца с еднакфи полички.. ама е супер тъпо :-x :-x :x :booooomb:

hrisi7uuu
04-23-2008, 18:12
az sam ZA.no v moeto u4ili6te v momenta ima uniformi i sa uzasni tovame kara da sam protiv uniformite!!!

DieselBlood
04-23-2008, 19:03
Tvardo PROTUV v moeto u4ili6te uniformite sa super tupi osven morskoto i na6to nikoe drugo daskalo nqma uniformi a te sa mega tupi pantalon kakavto nosi dqdo mi riza koqto moga da namerq za 5 lv. eleka samo gore dolu staa MINISTARA E ЦЕНЗУРА

Duvessa
04-25-2008, 06:09
„За” униформите съм. Те ще въведат повече дисциплина, че и без това сега положението е трагично. Повечето ходите по една и съща „мода” и сега всички сте еднакви, не разбирам какъв ви е проблемът. Замислете се и за хората в лошо финансово състояние, които нямат възможност да си купуват много дрехи. Освен това, нека поне в училище хората да изглеждат прилично, не както повечето момичета в момента- като излязли от магистралата.

unfaithful1234
04-25-2008, 06:23
„За” униформите съм. Те ще въведат повече дисциплина, че и без това сега положението е трагично. Повечето ходите по една и съща „мода” и сега всички сте еднакви, не разбирам какъв ви е проблема. Замислете се и за хората в лошо финансово състояние, които нямат възможност да си купуват много дрехи. Освен това, нека поне в училище хората да изглеждат прилично, не както повечето момичета в момента- като излязли от магистралата.
мхм +1 :)

RaZcAkVa6tIq
04-25-2008, 07:03
Protiv.Mn e tapo vsi4ki da izglejdat ednakvo v u4ili6te i da ne moje6 da nosi6 dre6kite koito te kefqt.A i sa6to taka uniformite 6te trqbva da se kupuvat,po 2 letni i po 2 zimni ,kato vsqka uniforma struva 600 leva.Palna prostotiq.

moni_fashion_shopping
04-26-2008, 13:46
V nasheto u4iliste veche ima!!!! :)

dare_93
04-26-2008, 14:29
Аз съм против във нашето училище искат да ни слагат и ще ни сложат някакви селянии пълни.. ужасно .. не на всеки му ходят тия цветове .. когато вървиш по улиците само да ти се смеят ужасно и през лятото от пране се изтъркват и тази пот... пффф тия хора нормални ли са кой я измисли тая простотия!??!? Ние не сме в Европа скоро няма да станем европейци.Униформите в Европа са приятни на вид и хубави.А при нас гадни материи и евтини парцали ще бъдат.. Ужасно тъмен цвят и през лятото с тия гадни платове ти се вадят нервите.С якички и вратовръзки ще ходим.. как ли пък не.. В кой век живеем?!?! :? :? След като ви видим тези които са ЗА с униформи и ви ги наложат а тогава пишете пак във форума.. :? :x

sweet_baby_cool
04-26-2008, 15:20
za ili protiv- nqma zna4enie ta nali sega pove4eto fe6an4eta se obli4at gore dolu ednakvo i ima edna 4ast koqto e protiv no tova ne zna4i 4e e savar6enno razli4na ot 1vata

dark234
04-27-2008, 06:09
razbirase 4e sam protiv vsi4ki hora imat pravo na li4en izbor a nas koi ni pita kvo mi puka dali ne sme saglasni :(

Luda_Na_Max
04-27-2008, 08:20
ние имаме униформи-официални/за празници/и такива, които са всекидневни.. ми не, че съм против уноформите , ама предпочитам само официалните

Margoto0
04-27-2008, 10:15
И за и против щото,ако има няма да имаш кой знай какъв избор какво да обличаш и така ще спестиш малко време,а против,защото трябва да си купуваш нколко щото няма всеки ден с мръсни дрехи да си , и така стават допълнителни разходи :? Да и,ако си с пола както казаха по-горе малко некомфортно ще се чувстваш.

PuhkaFelka
04-27-2008, 12:19
Определено супер много ме кефят униформите и много искам да сложат униформи в моито училище .. :) сигурно ме мислите за идиотка .. :D Ма е някакво много готинко всички еднакви хихих... :D

bqsna_teenagerka
04-28-2008, 12:33
По добре да ме застрелят от колктоо да нося униформа :-o

unicorn_f
04-28-2008, 13:46
PROTIV!!!! basi imash si nqkaf stil i te ti go otnemat...syper e tupo tfa

+1 и мразя ПОЛИИИИИИИИИИИ :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078
АКо някой ме НАКАРА ДА ХОДЯ С ПОЛА ВСЕКИ ДЕН НА ДАСКАЛО
НЯМА ДА ХОДЯ НА ДАСКАЛООООООО Е*АЛА ССЪМ ГИИИ
:smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097
:smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097
:smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097
:smt097 :smt097

plmn
04-28-2008, 14:27
Сега след ваканцията щели да ни връщат от училище ако не сме с униформи.Егати тъпнята е тва.Всичко им е наред, с униформите се занимават.Съкращават персонала, защото нямат пари, а са се хванали за нас и тия нас*ани униформи. :-x

azazas
04-28-2008, 15:28
i az sym protif ama nikoi ne ma pita trq da q nosq taq typa uniforma

ice_cream_f
04-28-2008, 15:37
PROTIV! :?

kotence_91
04-28-2008, 15:55
За, ако униформите не са изцяло, а са частични, което ще рече върху нашите си дрехи да имаме нещо, което да ни прави еднакви и да бъде само за нашето училище :P

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-01-2008, 03:59
http://img.rusenci.com/images/cache/6/photo_468286_450_450.jpg

tui e moqta uniforma .. (: dobre e shtot ponqkoga sutrin kato ne znaesh kakvo da oble4esh q nahluzvash i zaminavash .. :(

mishok
05-01-2008, 10:09
Opredeleno protiv.Ebasi vsi4ki 6te sme kato naredeni edno do drugo no6tni 6kaf4eta...

falloutgirl92
05-05-2008, 20:05
PROTIV!!! Ne stiga vsi4ko ostanalo,pa i uniformi :smt013 iskat da sme ednakvi kato nqkvi klonirani izrodi!Vseki e unikalen sam po sebe si,vseki si ima sobstven stil i trqbva da mu se dade vuzmojnost da go pokazva!!

silver_moon
05-06-2008, 11:53
аз съм с двете ръце и с двата крака "ПРОТИВ"

1.Всеки си има свой стил на обличане и не може да му бъде отнет.Не може едно цяло училище да ходи с еднакви дрехи.Не на всеки му подхожда определен цвят,не на всеки му понася определен вид плат,не всеки носи определен вид дреха.
2.Сигурна съм,че униформата за момичетата ще бъде с пола.Предполагам,че повечето от вас (и аз) не носят поли.За последно съм обувала такава когато бях на 6 :D ....а и предполагам,че когато дойдат "гостите от червен бряг" (надявам се разбрахте за какво говоря) ще е още по-некомфортно с пола.
3.Прочетох няколко мнения,в които се казва "В Европа...."...Да,но в Европа училищата са на ниво,а не такива,че да те е страх да не ти падне на главата.В Европа стигаш до училище за 5 минути,а не да пътуваш повече от час в меко казано претъпкания автобус,и то заради задръствания на пет места...В Европа има нещо наречено Scool Bus (Училищен автобус)...Та мисълта ми е,че като всичко стане хубаво както е в Европа,тогава да въведат униформите
4.Пари за униформите (поне в моето училище) ще се отпуснат от министерството и сами можете да се досетите,че ще се изберат най-евтините и естествено най-гадните...За да бъдат хубави униформите ще трябва сами да си ги закупим-с една дума ще одрънкат родителите с по 500-600 лв.
5.Като въведат униформите защо пък да не си кажат "Ми то и телефоните правят социално разделение,защо и тях да не забраним" после ще накрат всички да трябва да ходят с вързани коси,ще забранят да си лакираме ноктите и докато се усетим ще се върнем не в 20,а в 19 век.

Хора,моля ви не ни отнемайте възможността сами да си избираме дрехите.Не ни връщайте в пра-историята.Всеки си е сам по себе си уникален,не ни взимайте едно от нещата,които ни отличават.Направете училището,като цяло, да е като в Европа,тогава говорете за униформи.

veni7y
05-06-2008, 13:31
аз съм с двете ръце и с двата крака "ПРОТИВ"

1.Всеки си има свой стил на обличане и не може да му бъде отнет.Не може едно цяло училище да ходи с еднакви дрехи.Не на всеки му подхожда определен цвят,не на всеки му понася определен вид плат,не всеки носи определен вид дреха.
2.Сигурна съм,че униформата за момичетата ще бъде с пола.Предполагам,че повечето от вас (и аз) не носят поли.За последно съм обувала такава когато бях на 6 :D ....а и предполагам,че когато дойдат "гостите от червен бряг" (надявам се разбрахте за какво говоря) ще е още по-некомфортно с пола.
3.Прочетох няколко мнения,в които се казва "В Европа...."...Да,но в Европа училищата са на ниво,а не такива,че да те е страх да не ти падне на главата.В Европа стигаш до училище за 5 минути,а не да пътуваш повече от час в меко казано претъпкания автобус,и то заради задръствания на пет места...В Европа има нещо наречено Scool Bus (Училищен автобус)...Та мисълта ми е,че като всичко стане хубаво както е в Европа,тогава да въведат униформите
4.Пари за униформите (поне в моето училище) ще се отпуснат от министерството и сами можете да се досетите,че ще се изберат най-евтините и естествено най-гадните...За да бъдат хубави униформите ще трябва сами да си ги закупим-с една дума ще одрънкат родителите с по 500-600 лв.
5.Като въведат униформите защо пък да не си кажат "Ми то и телефоните правят социално разделение,защо и тях да не забраним" после ще накрат всички да трябва да ходят с вързани коси,ще забранят да си лакираме ноктите и докато се усетим ще се върнем не в 20,а в 19 век.

Хора,моля ви не ни отнемайте възможността сами да си избираме дрехите.Не ни връщайте в пра-историята.Всеки си е сам по себе си уникален,не ни взимайте едно от нещата,които ни отличават.Направете училището,като цяло, да е като в Европа,тогава говорете за униформи.

Нямам кфо друго да добавя .. мн си права. Не разбирам, защо трябва да сме с униформи ?! Защото някой, които са по-бедни от други не можели да си позволят да си купуват скъпи дрехи и се комплексирали ... ем извиняаам се много ама в мойто даскало нз кой богат, кой беден, ама да ви кажа повечето не остават по-назад от другите ... :?

mhmhmhmhm
05-06-2008, 16:14
a[N]D[i]T[k]a]http://img.rusenci.com/images/cache/6/photo_468286_450_450.jpg

tui e moqta uniforma .. (: dobre e shtot ponqkoga sutrin kato ne znaesh kakvo da oble4esh q nahluzvash i zaminavash .. :(
Nashte sa podobni :)
ama plata e mnogo skapan