PDA

View Full Version : Взимате ли противозачатъчни?



IAmMe
04-19-2008, 15:42
Бих искала да знам дали повечето от водещите сексуален живот взимат противозачатъчни(хапчета). свен ползването на презерватив,смятате ли,че и хапчетата са добре дошли?Аз досега си мислех,че са вредни,особено за хората на нашата възраст..(аз съм на почти 17)На една приятелка и предписаха да взима,но аз изобшо нямам представа доколко могат да се пият такива хапчета,дали не увреждат..тя казва,че тези не са такива,които да влошат нещо,но де да знам.Всъщност ако повечето хора взимат такива,то явно не са вредни,но проблема е,че аз не съм запозната доколко се взимат те от 16-17-18 годишни момичета.Та някой да пише повечко затова,защото наистина не знам. :)

comics
04-19-2008, 16:07
аз не взимам

jotitu
04-19-2008, 16:12
оф всичките тия остарели глупости, че после цикъла няма да ти идва, че ще ти порастат мустаци и т.н. са грешни! ПРОтивозачатъчните абсолютно НЕ СА ВРЕДНИ!!! Даже обратното - някой подпомагат за предпазване от рак на маточната шийка.

Аз не взимам.. просто защото ме е срам да отида на гинеколог и да ми предпише нещо :D

GerSity
04-19-2008, 16:27
оф всичките тия остарели глупости, че после цикъла няма да ти идва, че ще ти порастат мустаци и т.н. са грешни! ПРОтивозачатъчните абсолютно НЕ СА ВРЕДНИ!!! Даже обратното - някой подпомагат за предпазване от рак на маточната шийка.

Аз не взимам.. просто защото ме е срам да отида на гинеколог и да ми предпише нещо :D
+1
п.п Преди малко чух по радиото,точно това за предпазването от рак

Котарана
04-19-2008, 17:09
Аз не пия противозачатъчни. Преди сигурно съм била на 14-15г. пих някви извесно време без да са ми предписани, без абсолютно никва информация за тях..след това цикала ми се обърка и тогава спрях да пия противозачатъчни , преди да ми ги изпише гинеколог.

alex_devv
04-19-2008, 17:48
всеки ден по 3,4 таблетки и ебане по 45 пъти, иначе немога да заспя нощем :lol: :lol:

sexy_sladuranka___
04-19-2008, 18:25
SPokoino i az vzimam ot dosta vrme i se chustvam mnogo dobre . Pri men ne sa se poqvqvali stranichni efekti . Mislq che s protivoza4at14ni e dosta po sigurno ot prezervativa :) Prepor14vam ti gi

Carmen_Kass
04-19-2008, 18:38
Не взимам противозачатъчни!

sh3_1s_7h3_0n3
04-19-2008, 19:54
Да пиеш хапчета по необходимост предписани от гинеколог. - Ок, бих пила. к'во да правя. Но да пия само за да се 'предпазя от нежелана бременност'... - благодаря, не.
Ако имаш един постоянен партньор, дълго време сте заедно... вярвате си и т.н. СЛЕд години - може би бих пила...
До тогава - презервативи. :)

rame
04-19-2008, 21:12
Мислех да пия,ама се отказах.Засега нямаме проблеми с презервативите! :P

ubuntu
04-19-2008, 21:18
Ела да видите преподавателката ми по математика ... и пак дайте да си говорим ... дали ще искаде да пиете хапченца ... ... !!!! Страничният им ефект не се появява веднага а след години ...! През тва време събирайте парички за фотоепилацийки или за бръснарски ножчета !

Ciara_
04-20-2008, 19:36
Аз не ползвам противозачатъчни,но в скоро време може да почна.Мисля,че е много по-удобно с приемането им,само че трябва да си наясно,че те предпазват от бременост,но не и от болестите..Така че е добре да се проверите с приятеля си :) Както си решиш.

hottie
04-20-2008, 21:06
Противозачатъчните обикновено се предписват за над 16 годишна възраст(освен при медицинска нужда). Според мен са подходящи за момичета с постоянен партньор и за момичета, които не се срамуват да посещават често чичо доктор за профилактика :)

Аз лично ги пия от наколко години, през които съм правила паузи разбира се.Правя секс без презервативи съм много доволна от тях.Има момичета, които не ги понасят или им предписват неподходящи.

SINDEL
04-21-2008, 06:21
Не, не взимам. Достатъ4но моми4ета около мен са патили от страни4ни ефекти и няма да пия противоза4атъ4ни никога. Ина4е по едно време се бях навила, ама то не си струва.

hottie
04-21-2008, 07:33
Не всички момичета получават странични ефекти...

SINDEL
04-21-2008, 07:37
^

Оо, така е, разбира се! :) Просто не ми се ще да пробвам дали при мен ще има или не.

Felis_Dirus
04-21-2008, 09:51
Не всички момичета получават странични ефекти...


При 2/3 е така... Тъпо е да се рискува и в един момент да се окажеш 500кг, с окосмение на орангутан, без всякакво желание за секс, крайно депресирана предвид всичко това. НЕ, никакви лайна, тоест хормони.. :?

Пък и ранна първа менструация + хапчета + цигари = рак

Amy_Dumas_Lifestyle
04-21-2008, 16:48
Ела да видите преподавателката ми по математика ... и пак дайте да си говорим ... дали ще искаде да пиете хапченца ... ... !!!! Страничният им ефект не се появява веднага а след години ...! През тва време събирайте парички за фотоепилацийки или за бръснарски ножчета !
Възможно е при нея да се наблюдават всички дефекти, но сега противозачатъчните са други. Едни са били преди години, други са сега. :)
Повечето имате грешно мнение за тях. Странични ефекти има ако не е предписан правилен вид(различен им е състава, а при всяка мацка си е индивидуално... и тряа да се цели дозата на некви хормони там...) или ако вие сте решили да си взимате без рецепта(което би било странно, понеже не би трябвало даже да ви показват противозачатъчни ако не извадите рецепта ама айде...) . . .
the_hottie е мацката, която ми се набива на очи откакто съм тука и за пореден път се изказва както си трябва.
Противозачатъчните са подходящи за момичета с постоянен партньор. Трябва да са изписани от гинеколог. И да, предпазват от рак или поне намаляват риска от такъв.
Относно възрастта като цяло хората са на мнение, че трябва да се започнат от 16 годишна възраст минимум. Но скоро бях чела интервю с гинеколог (в тялото.бг мисля), че могат да се приемат след третия редовен цикъл на момичето. Аз не ползвам, но мисля да си записвам час при гинеколог и да видим какво ще каже той. Като цяло съм навита.

hottie
04-21-2008, 16:58
абсолютбо е така Amy_Dumas_Lifestyle. Едно са хапчетата преди, друго е сега.
Между другото на мен ми донесоха само плюсове - изчисти ми се кожата по невероятен начин и окосмението като че ли ми нямаля :-o освен ако не е просто от колата маска с времето.Но общо взето се обезкосмявам на много по-голям интервал от преди! Менструацията ми е безболезнена,редовна(един и същ ден и час) и ПМС-то не е толкова страшно 8-)


Иначе Felis_Dirus - така е, ако пушиш не е добре ;) ама аз не пуша.

Всеки си прави сам избор- дали да рискува или не. Лошото в България( и друг път съм го казвала) е, че лекарите не правят кръвни изследвания преди да предпишат хапчетата, а това е мнооооого важно!Иначе всичко може да се обърка.
Плюс това аз имам постоянен партньор, с който не искаме категорично да ползваме презервативи и какво да правим... има лепенки,които са на същият принцип и още не са се разчули. Има мини спирала, но при по-бурен секс мъжа може да се нарани!А на мен не ми се рискува.
Само мога да се радвам, че нямам странични ефекти.
Но като цяло повечето ми приятелки пият противозачатъчни и само 1 от около 30 не ги понесе. Но проблеми с теглото никоя не е имала за сега.
шанс !

Wicked_Kid
04-22-2008, 08:17
Аз съм на 16 и си взимам.Много съм доволна и спокойна, че нищо няма да стане. А вие като сте срамежливи, ползвайте си гуми :)

bunit0
06-30-2008, 15:38
абсолютбо е така Amy_Dumas_Lifestyle. Едно са хапчетата преди, друго е сега.
Между другото на мен ми донесоха само плюсове - изчисти ми се кожата по невероятен начин и окосмението като че ли ми нямаля :-o освен ако не е просто от колата маска с времето.Но общо взето се обезкосмявам на много по-голям интервал от преди! Менструацията ми е безболезнена,редовна(един и същ ден и час) и ПМС-то не е толкова страшно 8-)


Иначе Felis_Dirus - така е, ако пушиш не е добре ;) ама аз не пуша.

Всеки си прави сам избор- дали да рискува или не. Лошото в България( и друг път съм го казвала) е, че лекарите не правят кръвни изследвания преди да предпишат хапчетата, а това е мнооооого важно!Иначе всичко може да се обърка.
Плюс това аз имам постоянен партньор, с който не искаме категорично да ползваме презервативи и какво да правим... има лепенки,които са на същият принцип и още не са се разчули. Има мини спирала, но при по-бурен секс мъжа може да се нарани!А на мен не ми се рискува.
Само мога да се радвам, че нямам странични ефекти.
Но като цяло повечето ми приятелки пият противозачатъчни и само 1 от около 30 не ги понесе. Но проблеми с теглото никоя не е имала за сега.
шанс !
abe kvi sa tez lepenki za tqh me sa 4uvala bihte li mi kaza li 4e mi stana interesno :oops: :oops: :oops:

didi_baby
06-30-2008, 15:52
ми в интерес на истината с приятеля ми го правим без презерватив всеки път и само един път ми се наложи да пия ескапеле нямало е никакви други проблеми

picha_gnida
06-30-2008, 17:34
оф всичките тия остарели глупости, че после цикъла няма да ти идва, че ще ти порастат мустаци и т.н. са грешни! ПРОтивозачатъчните абсолютно НЕ СА ВРЕДНИ!!! Даже обратното - някой подпомагат за предпазване от рак на маточната шийка.

Точно така. + гърдите се уголемяват, поради задържането на вода, да не говорим че помагат срещу акнето и предменструалния синдром :)
Аз ги почвам следващия месец средата (тогава би трябвало да ми дойде). Взех си Ясмин.

DevilWish
06-30-2008, 17:56
В момента чакам да ми свърши менструацията и ще ходя на гинеколог с мамчето да ми предпишат ;-) Така е ,много по-сигурно ;-)
Ама като се замисля май 1 месец няма да правя секс сега ,така че ,кога трябва да ги почна?Те как действат директно или какво е?Я дайте малко информация?

scanadal
06-30-2008, 18:04
Аз пия такива хапчета и като цяло съм доволна.Наистина регулират цикъла,разбира се и предпазват от бременност :-D .Не съм имала никакви странични ефекти досега.

hahavteen
06-30-2008, 18:43
В момента чакам да ми свърши менструацията и ще ходя на гинеколог с мамчето да ми предпишат ;-) Така е ,много по-сигурно ;-)
Ама като се замисля май 1 месец няма да правя секс сега ,така че ,кога трябва да ги почна?Те как действат директно или какво е?Я дайте малко информация?

На мен гинеколога ми каза първия месец да се пазя и по друг начин и чак след като ми дойде и почна втората опаковка мога да съм 100% сигурна че действат... Някои обаче казват че още след първата седмица си защитена. Най-добре питай доктора си как да процедираш.

Пих Ясмин около половин година и съм страшно доволна. Никакви странични ефекти и сега като ги спрях менструцията ми си дойде без никакво закъснение или нещо таков.

picha_gnida
06-30-2008, 19:26
В момента чакам да ми свърши менструацията и ще ходя на гинеколог с мамчето да ми предпишат ;-) Така е ,много по-сигурно ;-)
Ама като се замисля май 1 месец няма да правя секс сега ,така че ,кога трябва да ги почна?Те как действат директно или какво е?Я дайте малко информация?

На мен гинеколога ми каза първия месец да се пазя и по друг начин и чак след като ми дойде и почна втората опаковка мога да съм 100% сигурна че действат... Някои обаче казват че още след първата седмица си защитена. Най-добре питай доктора си как да процедираш.

Пих Ясмин около половин година и съм страшно доволна. Никакви странични ефекти и сега като ги спрях менструцията ми си дойде без никакво закъснение или нещо таков.
На листовката на Ясмин пише, че 1 седмица стига.

SpOrTs_GiRl
06-30-2008, 21:41
Не, не взимам. Достатъ4но моми4ета около мен са патили от страни4ни ефекти и няма да пия противоза4атъ4ни никога. Ина4е по едно време се бях навила, ама то не си струва.
На същото мнение съм. :)

DevilWish
06-30-2008, 22:01
В момента чакам да ми свърши менструацията и ще ходя на гинеколог с мамчето да ми предпишат ;-) Така е ,много по-сигурно ;-)
Ама като се замисля май 1 месец няма да правя секс сега ,така че ,кога трябва да ги почна?Те как действат директно или какво е?Я дайте малко информация?

На мен гинеколога ми каза първия месец да се пазя и по друг начин и чак след като ми дойде и почна втората опаковка мога да съм 100% сигурна че действат... Някои обаче казват че още след първата седмица си защитена. Най-добре питай доктора си как да процедираш.

Пих Ясмин около половин година и съм страшно доволна. Никакви странични ефекти и сега като ги спрях менструцията ми си дойде без никакво закъснение или нещо таков.

Благодаря ти ,много за обяснението :)

Wrathchild
06-30-2008, 22:40
Не пия, страх ме е. Имам познати при които се проявяваха кофти странични ефекти като нарушена функция на яйчника. Разбира се, може просто гинеколога да е предписал грешните хапчета, но на мен не ми се рискува. Специално за тези неща не съм фен на експериментите - използвам си презервативи и ми е мирна главата.
Впрочем най-обичам някоя като каже 'срам ме е да отида на гинеколог'. Ама не те е срам да си отвориш краката и да правиш секс.

aqweR
07-01-2008, 01:46
е па пием.... 3 пъти дневно

hahavteen
07-01-2008, 08:59
На листовката на Ясмин пише, че 1 седмица стига.

Знам че така пише но моя гинеколог ме посъветва да изчакам повече за това и казах да се консултира с нейния как да процедира.

bebeT00
07-01-2008, 09:02
Бих искала да знам дали повечето от водещите сексуален живот взимат противозачатъчни(хапчета). свен ползването на презерватив,смятате ли,че и хапчетата са добре дошли?Аз досега си мислех,че са вредни,особено за хората на нашата възраст..(аз съм на почти 17)На една приятелка и предписаха да взима,но аз изобшо нямам представа доколко могат да се пият такива хапчета,дали не увреждат..тя казва,че тези не са такива,които да влошат нещо,но де да знам.Всъщност ако повечето хора взимат такива,то явно не са вредни,но проблема е,че аз не съм запозната доколко се взимат те от 16-17-18 годишни момичета.Та някой да пише повечко затова,защото наистина не знам. :)
vinagi sam izpolzvala samo prezervativi,za men hap4etata sa izli6ni

_crazy_baby_
07-01-2008, 09:06
Не не пия но доста съм се замисляла дали да не по4на

krem4et0
07-01-2008, 09:45
Пия доста години. Доволна съм определено. Колкото за странични ефекти-без тях нещата при мен ще са по-зле. И все пак ако нямх гинекологични проблеми, едва ли щях да ги почна на 16, при все че водя полов живот от 20 годишна :D
При мен употрабата им се налага и то употреба на доста силни хапчета. Но какво да се прави? Не съм 500 кила, не съм окосмена повече от нормалното, не ми липса желание за секс. Даже през паузите е по-малко, защото се притеснявам от това да не стане бебе. до не говорим, че никога не съм страдала от акне.