PDA

View Full Version : За епилаторите и след това...???



mechtaq_za_teb
04-21-2008, 04:21
От 2-3 години използвам елипатор(на Филипс) и в последната една година забелязах,че седмица след като се епилирам и ми се появяват като малки пъпчици по краката.Косъмът не може да израсте...ако сте ме разбрали.Как да се справя с този проблем и защо се получава така ???

eLeinS
04-21-2008, 05:35
Аз имах същия проблем..много е грозно..и ми се получаваше при всяко едно епилиране!Обяснението което си давам е,че косъмът просто е набит навътре и неможе да израсте(не претендирам,че е точно така)..Затова изплозвам крем депилатоар..хем безполезнено..хем много по-трайно от епилатор..А пък и не остават никакви белези.. :)

kocko
04-21-2008, 06:14
е вие сте прецака ни на мене неми се полу4ава нз 6то така сиг 6отот съм мом4е и ми е разли4на кожата де да знам :grin:

BlueCat
04-21-2008, 07:18
И аз имам същия проблем :( И до сега не съм намерила решение...

kocko
04-21-2008, 08:50
И аз имам същия проблем :( И до сега не съм намерила решение...

ако се маже6 след епилацията с някво крем4е мое да се предодврати май :)

hottie
04-21-2008, 09:21
Преди епилация хубаво си измий областта с твърда гъба

m0nchityyy
04-21-2008, 10:13
]Аз имах същия проблем..много е грозно..и ми се получаваше при всяко едно епилиране!Обяснението което си давам е,че косъмът просто е набит навътре и неможе да израсте(не претендирам,че е точно така)..Затова изплозвам крем депилатоар..хем безполезнено..хем много по-трайно от епилатор..А пък и не остават никакви белези.. :)


използваш депилатоар и казваш че е по трайно от епилатора.. хмм нз аз ли съм в грешка нещо ама със депилатоар поне при мене :D израстват долу горе както със бигче.. а със епилатора държи около седмица.. хмм :)
иначе по темата използваи някви кремчета както те посъветваха другите или измии добре краката преди епилация.. ако не се махнат ако искаш най добре отиди при кожен лекар за да не гадаам от какво се получават.. аз съм чувала че ако се бръснем примерно със бигче след това минем на кола маска примерно на епилатор или нещо др се получават такива пъпчици но след като го използваш отдавна и са се появили чак сега нз .. :(

scanadal
04-21-2008, 11:44
Да ти кажа и аз си съсипах така краката с този епилатор :o Излизаха ужасно много подкожни косми,ставаха както ти описа на пъпчици и после на гадни и големи рани.Пфффф,неможех да си покажа крачетата в пола или по-късо панталонче.И започнах да действам със самобръсначката-все пак от две злини избрах по-малката :) .Така де,малко се поуправиха,вече е далеч по-добре отколкото беше преди.Така,че според мен е добре да си дадеш малко "почивка" от епилатора и да започнеш или с кола-маска(на мен от нея никога не са ми излизали подкожни)или със самобръсначката.Тя междудругото прави най-добрият пилинг на кожата.А след баня използвай нещо мазно-олио за тяло или лосионче. :-)

mechtaq_za_teb
04-21-2008, 13:08
Оффф незнам.Писна ми от този епилатор...Айде да кажем,че ще почна да ползвам кола маска вече,но как да се отърва от тея пъпчици. :( Препоръчайте ми някакъв крем...или и аз нз вече.

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-21-2008, 18:48
]Аз имах същия проблем..много е грозно..и ми се получаваше при всяко едно епилиране!Обяснението което си давам е,че косъмът просто е набит навътре и неможе да израсте(не претендирам,че е точно така)..Затова изплозвам крем депилатоар..хем безполезнено..хем много по-трайно от епилатор..А пък и не остават никакви белези.. :)

Моляяя :shock: с крем депилатор по-траино :shock: :shock: :shock: :? Епилатора държи по седмица и повече а крема е като бръснене :?
а по темата и на мен ми се появяват но като се намажа с крем или лосьон за тяло след епилизане ми се появяват доста по малко (почти няма даже :) ) Но незнам сиг. при сяка кожа е различно :)

~Munika
04-21-2008, 18:59
Ми тези пъпчици се появяват най-много на лактите,колената(около тях) и на згъфката на триъгълника и краката,това е защото кожата там е по-дебела търкай я с по-грапава гъба или ръкавица по време на душ,така съм чувала....