PDA

View Full Version : Кой музикален стил се пее най-трудно...??



Entombed
04-21-2008, 19:50
Значи според вас кой музикален стил изисква по талантливи изпълнители или нещо спесифично в гласа му...Давайте вие сте :)

плс Без офф топик :)

lsd43
04-21-2008, 19:52
Рок и може би хеви метъла.

IrReplacaBle
04-21-2008, 20:05
Опера :-D
Може би и както казаха хеви метъла.
Всеки стил съдържа нещо специално и специфично само за него и следователно са нужни по-специални данни,за да го пееш.

LeVski_fen
04-21-2008, 20:09
Поп-фолк
:razz: :razz: :razz:

skatemore
04-21-2008, 20:12
ragga

mobsita
04-21-2008, 20:58
:) Ми да-опера,рок,хеви метъл...песните на чернокожите изпълнителни.Техните гласове са мн издържани,с високи тонове и характерно вибрато както му викат :-D

ezi4e
04-21-2008, 21:06
Рок 8-)

Jeuelle
04-21-2008, 21:08
Aми .... и джаз съм пяла , и рок съм пяла , и поп ..... всички са трудни - повярвай.
Такава техника на пеене и дишане се изисква , че си е еба*о мамата :booooomb: .
Вие така ги гледате , поп парчетата , леснички ви се струват - така е , защото изпълнителя си върши работата (както се казва).

Няма лесен стил. Няма.
За рокаджиите - джаза е труден. За оперните изпълнители - рока и такааа нататък.

BioX
04-21-2008, 21:11
ragga+1
soul sa6to :)

borovinkaa
04-21-2008, 21:46
Зависи от гласът на изпълнителя.Някой може да пее с лекота джаз например, а за друг това да е непосилно.Всеки човек има различен и характерен глас така, че не мисля, че има трудни и лесни стилове.:)

Ivs Jonas
04-21-2008, 21:57
всички стилове са трудни. няма нещо лесно, ако искаш да е качествено и добре направено де..

psychopath
04-21-2008, 22:30
кво представлява опера стилът? :smt017 :::



пс- класическа музика

mulgore
04-22-2008, 08:12
Съгласна съм с Jeuelle,но народната музика(нашта българската) и операта ми се струват най-трудни.

tItEufFf
04-22-2008, 08:43
Съгласна съм с Jeuelle,но народната музика(нашта българската) и операта ми се струват най-трудни.
+1

BrokenHeart
04-22-2008, 11:09
електронната музика 8-) Знаеш ли колко трудно се пее транс или електро... голям талант трябва :D

Entombed
04-22-2008, 15:19
Ем за мен е Деф Метала....Щото за него се изискват много силни и много издражливи вокали...освен това техниката на пеене е много трудна...за мен това е фаворита...е естесвено е Операта да е трудна за пеене с високите си тонове и бързата смяна на тембърите....се пак мисля че е едно от двете

big_sister
04-22-2008, 22:33
църковната хорова музика...
Не мисля, че досега съм чувала страшно добър хор, докато в другите стилове се движат по-напред с материала...

techsoul
04-22-2008, 22:36
Операта разбира се няма конкурент в най-труден за изпълнение музикален жанр. Всякакви спорове са безсмисленни. За пример: През 17/18 век момчетата на възраст между 8-10 години, който са били с добри гласове и са искали да пеят оперети са били кастрирани за да запазят музикалните им качества, както знаем при пубертeта гласа мутира и така са запазвали тези таланти :P няма спор няма спор....

Mooo6no
04-23-2008, 13:38
Ем за мен е Деф Метала....Щото за него се изискват много силни и много издражливи вокали...освен това техниката на пеене е много трудна...за мен това е фаворита...е естесвено е Операта да е трудна за пеене с високите си тонове и бързата смяна на тембърите....се пак мисля че е едно от двете
И аз мога да ръмжа\рева по някакъв начин звучащ дет, нооо опера никога не бих могъл дори да нецеля в каквато и да е степен. Да не говорим, че голяма част от дет метъл или не е музика или граничи с понятието музика.

Според мен, най-трудна е оперета.

Entombed
04-23-2008, 13:43
Ем за мен е Деф Метала....Щото за него се изискват много силни и много издражливи вокали...освен това техниката на пеене е много трудна...за мен това е фаворита...е естесвено е Операта да е трудна за пеене с високите си тонове и бързата смяна на тембърите....се пак мисля че е едно от двете
И аз мога да ръмжа\рева по някакъв начин звучащ дет, нооо опера никога не бих могъл дори да нецеля в каквато и да е степен. Да не говорим, че голяма част от дет метъл или не е музика или граничи с понятието музика.

Според мен, най-трудна е оперета.

нека се видим....Да ми грачиш 1 час например с цяло гърло да следваш ритъм и освен тва да грачиш да грачиш думи не звуци....е па ако ми го направиш чесно ти казвам без никва тренировка...и не ти отидат гласните струни..те зимам в групата ми :)

Disrespect
04-23-2008, 17:08
^всеки може да грачи като добитък след като си поупражнява гласа обаче не всеки може да пее в операта..

techsoul
04-23-2008, 17:13
Остаите го тоа Метъла той е в собствен филм :?

Entombed
04-24-2008, 13:31
^всеки може да грачи като добитък след като си поупражнява гласа обаче не всеки може да пее в операта..
Togava seki shteshe da stane death metalist pitash li me men....taka 4e i4 ne e lesno....osobeno 4e i tam si ima falshivo peene....taka 4e....a opernoto peene naistina mojebi edin ot nai trudnite stilove

oTPoBHa
04-24-2008, 14:03
^всеки може да грачи като добитък след като си поупражнява гласа обаче не всеки може да пее в операта..
Togava seki shteshe da stane death metalist pitash li me men....taka 4e i4 ne e lesno....osobeno 4e i tam si ima falshivo peene....taka 4e....a opernoto peene naistina mojebi edin ot nai trudnite stilove


имаш група.. кой в днешно време няма група бееее?!?!
днес всеки е музикант, а ти ми говориш за някакъв си развратен дет метъл там ... :razz:
по темата - лесно нещо няма


BrokenHeart: електронната музика Знаеш ли колко трудно се пее транс или електро... голям талант трябва

знам, знам.. особено при транса и техното или пък при ХАРДТЕХНОТО просто кви вокали има леелеее.. мани иан гилън ряпа да яде пред тия :razz:

Disrespect
04-24-2008, 15:44
^всеки може да грачи като добитък след като си поупражнява гласа обаче не всеки може да пее в операта..
Togava seki shteshe da stane death metalist pitash li me men....taka 4e i4 ne e lesno....osobeno 4e i tam si ima falshivo peene....taka 4e....a opernoto peene naistina mojebi edin ot nai trudnite stilove

Еми...да, всеки щеше да стане, стига да иска..

LINKNOT
04-24-2008, 16:05
:-o

oTPoBHa
04-25-2008, 12:19
вика му се класическо и рок пеене.. и свирене на някакъв музикален инструмент...

ScionOfStorm
04-25-2008, 13:02
entombed,
преди някъде две години си правих експеримент точно с това, за което ми говориш, защото исках да видя какво ще стане като на ден пея по малко в стил блек/дет, щъкайки някъде между гроулинга и по-високите, пищящо/крещи блек вокали. С всеки изминал ден адвах поне по 3-4 минутки отгоре пеене, така че не е толкова трудно, просто трябва да нацелиш как ти е най-удобно да ръмжиш/уотева.

Оперните певци, както и народните, особено български/руски, са уникални и за мен това се постига най-трудно.

AutumnTears
04-25-2008, 15:13
opredeleno operata i folklornite pesni osobeno ako sa bezmenzorni/ne sum sigurna dali e pravilna dumata na bg :-D /