PDA

View Full Version : Колко се обичате?



psihqsala
04-21-2008, 20:10
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост?
Освен това можете ли да се харесвате,ако другите не ви харесват?
И също вашето мнение ли е по-важно за вас или чуждото?
Кое е по-добре за вас-вие да се обичате,но другите не или да не се обичате,но да ви обичат(и тва възможно ли е въобще?!) Мислите ли,че самоуважението е достатъчно условие другите да ви харесват?

kocko
04-21-2008, 20:59
neme gree osobenno dr mnenie ako nqkoi neme hareswa u levo samouvajenito izob6to nqm ni6to op6to tuka :)

psychopath
04-21-2008, 21:38
всеки, който каже, че не му пука за какво мислят другите за него лъже.
то няма лошо да има значение това за теб...стига да не се филмираш много

Seducti0n
04-21-2008, 22:17
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост? -Не защото в повечето случаи обичта към себе си, показва и завидно самочувствие, а голяма част от нас, не го оценяват.И не говоря за надути кифли, с коефициент на интелигентност-нулев, а за качествени хора, които имат пълното право да се гордеят със себе си. :wink:


Освен това можете ли да се харесвате,ако другите не ви харесват? -Мнението на околните не винаги е правилното.Да, мога да се харесвам и без да срещам одобрителни погледи. :)

И също вашето мнение ли е по-важно за вас или чуждото?-Моето си, поради горе изброените причини.Не съм едноклетъчно, имам глава на раменете си и се очаква, че би трябвало да я използвам.Хората, водещи се изцяло от хорското мнение, нямат своя идентичност. :?


Кое е по-добре за вас-вие да се обичате,но другите не или да не се обичате,но да ви обичат(и тва възможно ли е въобще?!)?-Хубаво е когато ни обичат заради това, което сме, в такъв случай, би трябвало и ние да обичаме себе си.


Мислите ли,че самоуважението е достатъчно условие другите да ви харесват? -Не, определено не.Самоуважението, трябва да бъде подплатено и с качествена, иначе така самичко, не важи и все пак, в наш плюс е, ако умеем да ценим себе си и труда си. :)

Jeuelle
04-21-2008, 22:43
Eдва ли някой друг , освен родителите ми, може да ме обича толкова много .
Да , интересува ме мнението на другите ( дали някоя моя постъпка е била правилна и тн... - всеки го прави ) , много пъти се засягам и ми става криво....
Самоуважение (само) не е достатъчно - Трябва да уважаваш и другия.

Аз няма как да не се обичам - то , едва ли има някой който се мрази (само халосиите). Така че , обичта на другите е перфектното допълнение.

xXxScreamxXx
04-22-2008, 06:29
всеки, който каже, че не му пука за какво мислят другите за него лъже.
то няма лошо да има значение това за теб...стига да не се филмираш много


оффф .... аз като го казвам наистина не ми пука ;) .... 8) 8) 8)

kefish_meee
04-22-2008, 06:45
Обичам се толковааааааааааааааааааа много :-P

IdiOtKa
04-22-2008, 07:20
ами ..зависи от гледната точка ...

Felis_Dirus
04-22-2008, 11:11
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост?

Често начинът, по който се възприемаме, влияе на мнението на другите и начина, по който те ни виждат. Не може да си някоя мижитурка и хората да гледат на теб като на бог примерно. Когато човек се обича, показва едно добро самочувствие, без да прекалява, хората го възприемат много по-добре. :)

Освен това можете ли да се харесвате,ако другите не ви харесват?

Трудно. Хорското мнение влияе по един или друг начин и се зараждат комплекси в един момент.

И също вашето мнение ли е по-важно за вас или чуждото?

Хората често се заблуждават за някои неща, тъй че е хубаво да имаш близък човек, който да изкаже обективно мнение, за да видиш как изглеждаш отстрани.

Кое е по-добре за вас-вие да се обичате,но другите не или да не се обичате,но да ви обичат(и тва възможно ли е въобще?!)
Ооо, трябва да има баланс. Тук не може "бяло" или "черно".

Мислите ли,че самоуважението е достатъчно условие другите да ви харесват?

Донякъде. Без него човек със сигурност не може да бъде харесван, но то само по себе не е достатъчно.

RoyTheReaper
04-22-2008, 15:35
Аз пък съм останал с впечатление, че има пряка зависимост между това какво мислиш за себе си, и това какво другите мислят за теб. Много трудно можеш да станеш лидер ако нямаш самочувствие... абе направо да си го кажем: не можеш. В днешно време скромните не са вървежни. 8-)

И все пак самочувствието е необходимо, но недостатъчно условие да те харесват. Нищо няма да постигнеш със самочувствие тип "аз съм най-големия, а вие сте шнорхели и не сте достойни за мен". Самочувствие не трябва да означава самовлюбеност.

Пък и се искат и други качества. ;)

И... психото е доста прав. Такива филми като "не ми пука какво мислят за мен" няма. На мен ми пука. На тези, които казват, че не им пука, също им пука. Живеем в общество и сме в постоянно взаимодействие с тези около нас и не може да не ни пука. Който отиде да живее като отшелник в Рила и ми каже, че не му пука какво мислят за него - е на него може и да повярвам. ;)

zvezdichkaaa
04-22-2008, 16:57
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост? Аз си се обичам,надявам се и другите да изпитват същото :-D .

Освен това можете ли да се харесвате,ако другите не ви харесват?

Аз се харесвам и това ми е достатъчно,въпреки че е хубаво и другите да те харесват хах...

И също вашето мнение ли е по-важно за вас или чуждото? МОЕТО мнение е най-важно имам доверие изцяло на вкуса си и освен това мразя да слушам хора с различно от моето мнение!Когато съм поставена пред дилема слушам себе си,защото често ако послушам друг взимам грешното решение...

Кое е по-добре за вас-вие да се обичате,но другите не или да не се обичате,но да ви обичат(и тва възможно ли е въобще?!)

Най-добре и двете :P .


Мислите ли,че самоуважението е достатъчно условие другите да ви харесват?


I don't think so...

Saymon90
04-22-2008, 17:16
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост? -Не защото в повечето случаи обичта към себе си, показва и завидно самочувствие, а голяма част от нас, не го оценяват.


Именно. Никой не обича щастливите хора. Никой не обича да чуе някой да казва "доволен съм от себе си".
Мда, Ганьовщината тлее в нас и надали скоро ще огасне - нали си имаме вечен огън даже.
Факт е, че българинът е завистливо същество.

Ами, аз се обичам до толкова, до колкото е възможно да обичам. Друг няма да обичам толкова и това го знам, но за съжаление хората все още живеят с илюзията, че ще срещнат някого, когото ще ценят повече от себе си. Булшит. Те ценят начина, по който се чувстват, благодарение на този някой. И пак стигаме до Аз...


За мен е важно аз да съм доволен от постъпките си и обикновено съм. Да не казвам голяма дума, но наистина повечето хора около мен ме харесват... може би съм чаровен, може би е нещо друго, но е факт, че плавам свободно сред всякакви води. Интересно - дали ако знаеха всичко за мен щяха още да ме ценят толкова?

Разбира се, че се чувствам добре, когато околните ме оценяват високо и зле, когато е ниско. Но не това е водещото в живота ми ... и не трябва да бъде при никого.

Swinkenhoffer
04-22-2008, 17:45
всеки, който каже, че не му пука за какво мислят другите за него лъже.
то няма лошо да има значение това за теб...стига да не се филмираш много


оффф .... аз като го казвам наистина не ми пука ;) .... 8) 8) 8)
Мда... но се съмнявам да стоиш у вас с дрехите/грима/прическата и другите работи, които си слагаш, преди да излезеш. 100% ти е по-удобно да се моташ по пижама и тениска, ама не излизаш така навънка, нали? С това искам да кажа, че на никой не му е все едно дали Х ще каже: "аа, гледай я тая колко е мърлява" или "бреей, колко хубаво изглеждаш днес". :? Демек.. пука ти.

psychopath
04-22-2008, 18:28
всеки, който каже, че не му пука за какво мислят другите за него лъже.
то няма лошо да има значение това за теб...стига да не се филмираш много


оффф .... аз като го казвам наистина не ми пука ;) .... 8) 8) 8) не ти пука от какво?

UnaBletoLoVeU
04-22-2008, 19:09
И мислите ли,че колкото обичате себе си,толкова ще ви обичат и другите или няма такава зависимост? Ъъ, няма такава зависимост..според мен.
Освен това можете ли да се харесвате,ако другите не ви харесват? Имам една позната, която е много нисичка, с малко лице, огромни и провиснали устни (и гърди), изцъклени очи, тумбест нос, набити крачка, къси ръце, тъпа е (не и върви ученето и туй е), а самочувствието й е като на кино звезда, току-що постигнала най-големия успех в кариерата си. Не е и богата, дрехите й не са нищо особено...а косата й е като изпърлена, нооо....е поне ако не друг, тя се харесва...за стотина.
И също вашето мнение ли е по-важно за вас или чуждото? Много се влияя от чуждото мнение, важно ми е, но винаги правя нещата, както на мен ми харесват.
Кое е по-добре за вас-вие да се обичате,но другите не или да не се обичате,но да ви обичат(и тва възможно ли е въобще?!) Мислите ли,че самоуважението е достатъчно условие другите да ви харесват? Както се виждаш ти самия, такъв ставаш в очите на другите..рано или късно.

nicolepcd
04-22-2008, 19:11
Ако аз самата не се обичам... то кой ще ме обича!? :o

Mademoiselle
04-23-2008, 04:59
mn e vajno 4ovek sam da obi4a sebe si,i ottam idva i precenkata na drugite za nego,ako nqma6 samo4uvstvie est 4e i drugite nqma da te vazpriemat

sharmen
04-23-2008, 07:12
въобще не ме интересува кой,какво мисли за мен-дали ме харесва/обича и т.н. на въпроса обичам/харесвам ли се отговора е да ужасно много :-)

fake
04-23-2008, 07:49
ужасно много се обичам. и правя всичко за себе си, да ми е добре.
но в същото време се старая да не се самозабравям, а да се погрижа и на хората около мен да им е ОК.
аз съм на първо място обаче.

Pedigree
04-23-2008, 08:21
Много се обичам, страшно много, аз съм си винаги на първо място, толкова си се обичам. :D
Ама и гледам да не прекалявам, не мисля само за мен, а и за хората, които са около мен. :)

dqdo_mraz
04-23-2008, 08:22
обичам се по 3 пъти на ден 8)

Ivalinka
04-23-2008, 18:22
обичам се мноооооооооогооооооо,защо о смятам,яе яовек първо трябва да обича себе си и после дугите..абе днес явно съм на вълна нарцисизъм :D и не смятам,че ако се обичаш и другите ще те обичат.това са глупости