PDA

View Full Version : Тя не умее да казва 'Не'



psihqsala
04-21-2008, 21:18
Имам една приятелка..........която сякаш е толкова положителен човек,че чак........не умее да отказва.......помага......сътру ничи.......отзовава се........когато я викат някъде,отива.......досега не съм я чула да каже 'Не'. Безхарактерна ли е?

Dekameron
04-21-2008, 21:56
Емм... човек живеем в България все пак и такива хора не можем да ги разберем. Свикна ли сме да не ни пука за нищо и за никои и гледай сега се питаме "Брех и такива хора ли имало?" :?
Кофти, какво да правиш... За жалост тези като твоята приятелка се броят на пръсти.

psychopath
04-21-2008, 22:03
и аз до скоро трудно казвах "не"...
но вече нещата се оправиха :D

5StaR
04-21-2008, 23:50
Na sex otkazva li ?

ezi4e
04-22-2008, 05:39
:D

xXxScreamxXx
04-22-2008, 06:40
Na sex otkazva li ?


:razz: :razz: :lol: :razz: :razz:

BaBy_bS
04-22-2008, 06:48
и аз 1во за това се сетих като видях заглавието :D

kocko
04-22-2008, 07:00
4исто и росто да :(

Pedigree
04-22-2008, 07:24
Ми, аз преди също имах такъв хм, проблем, да го наречем.
Сега е друго, но не, не мисля, че е безхарактерна, просто обича да помага. :)

TheNewReligion
04-22-2008, 07:33
Хм , има едно супер сладко и мило момиченце от моя клас с , което си дружим много и тя сякаш не умее да казва не , но ако някой я принуждава да прави нещо , което не и харесва независимо дали принципно е добро , тя си казва не . То момичето пак си има характер , но просто не е злобарка и интригантка като повечето принцески ! :wink:

ThunderGoddess
04-22-2008, 10:39
Имам една приятелка..........която сякаш е толкова положителен човек,че чак........не умее да отказва.......помага......сътру ничи.......отзовава се........когато я викат някъде,отива.......досега не съм я чула да каже 'Не'. Безхарактерна ли е?
Имах такъв проблем и беше наистина от липсата на смелост да кажа на хората не. Може и от това да е, да ти кажа. Другото, което по-малко допускам, е че е толкова добродетелна, че на цената на собственото си свободно време и щастие доставя на другите такова. Такива хора, обаче са голяма рядкост.

kykyto
04-22-2008, 11:05
1. може би иска да е добра с всички за да може всички да и помогнат
2. Може би има някои из тези "всички" по които си пада
3. човек които не е имал група и си подбира хората.

MiSs_DioR_CheRiE
04-22-2008, 16:02
Mi i az imam taka priqtelka ... VUZHISHTAVAM i se ... umna , dobra , polojitelna , ne se kara s nikoi ... az ne moga da sum takava za jalost :?

Bubbly
04-22-2008, 17:51
Това, че ти не би постъпила така, далеч не прави приятелката ти безхарактерна.

TheNewReligion
04-22-2008, 19:20
Mi i az imam taka priqtelka ... VUZHISHTAVAM i se ... umna , dobra , polojitelna , ne se kara s nikoi ... az ne moga da sum takava za jalost :?
И аз съм така ! По-скоро съм бунтарка , а това момиченцето от моя клас е направо ангелче ! :)

chocoleptic
04-22-2008, 20:31
тиха вода ..

ама тихите води са най-опасни ..

tqnko1
04-22-2008, 21:38
Na sex otkazva li ?

и аз 1во за това се сетих като видях заглавието :D
+1

sharmen
04-23-2008, 04:40
Аз също помагам винаги на всеки с каквото мога,ако можеш да си полезен някому и това не ти пречи защо да ме се отзовеш? Естествено случва се и да откажа. И това ме прави безхарактерна?
Тя не е безхарактерна-просто е добър човек :)

lovetanya
04-23-2008, 13:54
Аз също помагам винаги на всеки с каквото мога,ако можеш да си полезен някому и това не ти пречи защо да ме се отзовеш? Естествено случва се и да откажа. И това ме прави безхарактерна?
Тя не е безхарактерна-просто е добър човек :)

+1 Абсолютно съм съгласна. Аз също обичам да помагам, когато мога и се отзовавам на всички, няма значение какви са...Има моменти, когато трябва да отказваш, защото може всички да ти се качат на главата. Не мисля, че приятелката ти е безхарактерна. :-)

miloto_girl_4e
04-23-2008, 14:10
Според мен е безхарактерна, а може би и лицемерна.. Понеже съм сигурна, че за помощ не я молят само хора, които харесва..
Трябва да се научи да казва не, трябва да прави нещата, само ако иска, а не, когато другите имат нужда от нея..

Slave4You
04-24-2008, 08:38
еми зависи дали не отказва защото суперски мн иска да помага на останалите, или просто защото не смее да им откаже;) Във всеки случай и аз трябва да се науча малко повече да казвам НЕ .. :D

N0_feAR
04-24-2008, 09:22
имам една приятелка, абсолютно същата.....наистина се радвам, че има толкова добри хора и са готови да помогнат на всеки, но с тази нейна прекалена доброта тя най-много си пати, защото е лесно маниполируема и използвана. Освен да й го кажеш и да й помогнеш да разбере, че не може да само дава без да получава за друго не се сещам.

LaDy_DaQnA
04-24-2008, 17:28
amii momi4eto moje i da e bezharakterno no moje da e polojiteln o nastroeno i da iska da pomaga...az predi iskah da pomagam na orata da im oblek4avam bolkite no jivota mi udari nqkolko 6amara i sq prosto iskam da im e gadno :D

hgfh
05-02-2008, 15:31
ot nashiq klas ima edna takava :? uj mn dobri4ka uj mn mili4ka na vsi4ki pomaga na vsi4ki im se usmihva milo mn rqdko otkazva i posle govori zad gurba na vsi4ki ina4e pred drugite si mul4i kato pukil ama mn ystata kato e s men ili s oshte nqkoi :( ina4e momi4eto ne e lo6o pekano e no... :x

st1ka
05-02-2008, 15:51
Ами аз бях същата, но по-скоро това се дължеше на огромната ми притеснителност и на тревогата, че ако откажа на някой за нещо и той ще си мисли лошо за мен...Но като се сблъсках с малко повече трудности и бързо се научих да казвам и "не"...

VerryBerry
05-02-2008, 15:58
Според мен не е безхарактерна,просто се страхува,че ако откаже на някой,ореолът и на ''мила и добричка'' ще рухне и венага ще стане ''еди-каква си''.Такъв страх съм забелязвала при неуверените в себе си хора.Опитай се някак да я отучиш от това,защото рискува да се превърне в ''парцал'' за другите

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-03-2008, 02:19
хмм бившия ме заряза заради една такава дет .. "не може да ти откаже" .. само че тои я нарече не безхаратерна а "ужасно добричка.." ..

ЕДИТ : сега погледнах мнението на Ралитуу (милото–гирл-4е) .. мн добре го е казаала харесва ми (:

sherry
05-03-2008, 06:24
Майка му стара, аз бях нещо подобно. Не че не можех да казвам не, просто често помагах на хората. Само че ми писна да ме използват и да си играят с това, че съм добра и не съм злопаметна. Сега пак ценя и обичам хората, но само тия, които ми отвръщат със същото. По-добре сам, отколкото в лоша компания. Това е. Светът не е такъв, какъвто ми се иска да бъда. Слязох на земята, защото ми писна аз да страдам. Сега трудно се доверявам на хората, но ми е по-добре.

_FaShIoN_
05-03-2008, 09:01
Такива хора вече се срещат много много рядко..не е безхарактерна,но просто обича да се раздава и да помага... :)

LovePoisoned
05-03-2008, 09:45
Странно как някой не я е помолил да скочи от 7-я етаж. :-o

И аз бях нещо подобно, помагах в 5-6 клас за домашни и т.н., но вече, когато някой най-нагло ме пита за помощ, му казвам да го духа. :-x

Преди не беше така... но вече чувствам собствено удовлетворение, когато казвам "НЕ!!!" в такива случаи. 8)

Именно тази рязкост в отказа ми помогна... друга алтернатива няма. Не трябва да се колебаеш да отказваш. ;) В наше време много малко хора заслужават да се раздаваш за тях.

fuck_me_pls
05-05-2008, 14:19
Просто до сега не сте намерили да и кажете нещо на което да откаже :razz:

Madness
05-05-2008, 18:25
Аз понякога/с някои съм така...не е яко да ти се качат на главата...
Ще се усети споко