PDA

View Full Version : проблем с килограмите



susito_1
04-22-2008, 15:31
zdr imam edin mn ama mn golqm problem i bih iskala da vi pomolq da mi pomognite moqt problem sa koigramite na 13 godini sam a sam 60 kiograma v u4ili6teto postoqno mi se podigravat nemoga da namerq nikakva dieta koqto da moga da probvam ako nqkoi moje da mi pomogne mn vi molq kejte mi nqkakav na4in za otslabvane e blagodarq vi predvaritelno

1 и 7 точка от правилата
moderated by Coki

lorena
04-22-2008, 15:44
Като за начало поговори с родителите си за този проблем -те със сигурност виждат проблема ти .Сподели им, че искаш да свалиш колограмите си, защото те те подтискат, карат те да се чувстваш раззлична от другите..скапва ти самочувствието.Те може би ще намерят правилното за теб решение.Може да те заведат на диетолог,който да намери подходящата за теб диета ...и с повече спорт сигурно ще остлабнеш.Успех! :)

krisi_bep
04-22-2008, 15:55
На колко години си?Все още се развиваш.Бих ти препоръчала разделно хранене и спорт.Не е много добре в пубертета да правиш диети,освен,ако не е наложително(говоря за заболявания и т.н.)

izka
04-22-2008, 16:06
emi ti kolko si visoka? az s16to s1m na 13 i s1m 57kg nqk1de. nqma golqma razlika ama az s1m si dobre. 1.68 s1m visoka.

Magi4eska_Kiss
04-22-2008, 16:15
На колко години си?Все още се развиваш.Бих ти препоръчала разделно хранене и спорт.Не е много добре в пубертета да правиш диети,освен,ако не е наложително(говоря за заболявания и т.н.)
+1 Не ги слушай тези, които ти се подиграват! Ти НЕ си дебела! :)

susito_1
04-23-2008, 17:02
da az sam razgovarqla s na6ite no te kazvat 4e trqbva da otslabna a i az na dietolog nikoga nesam hodila na dietolog ineznam kakvo predstavlqva
a za sajalenie az sam mn niska az sam okolo 155 m eto mi go iproblema hem sa niska i drebna hem debela . e i mn blagodarq za otgovorite

Swinkenhoffer
04-23-2008, 17:52
Отиди на диетолог... по-добре отколкото на тая възраст да се тормозиш с диети.
И започни да спортуваш.

RaZcAkVa6tIq
04-23-2008, 18:15
Az nz za6to no stoq gladen,use6tam 4e sam gladen no ne me bali korema i nqmam apetit a poprincip qm kato svinq i ne debeleq.Mn stranno......... :?

Ivalinka
04-23-2008, 18:18
ami ponqkoga e genetichno zalojeno..inache ti predlagam da zapochnesh da se haresvash takava,kakvato si,za da mogat dr da go napravqt :)

November
04-23-2008, 18:22
Az nz za6to no stoq gladen,use6tam 4e sam gladen no ne me bali korema i nqmam apetit a poprincip qm kato svinq i ne debeleq.Mn stranno......... :?


Ами...това се нарича метаболизъм...

Та, по темата - по-добре спортувай, не е болезнено...хах.
Аз на твоята възраст тренирах баскет.На тренировките доста се тичаше.Предлагам и ти да потичаш, няма да съжаляваш.
Но все пак ще те посъветвам нещо - тези които ти се подиграват само си избиват комплексите.Като няма как иначе да се направят на важни, започват да обиждат другите и да ги карат да се чувстват зле.
Ако си се харесваш така, не се променяй и не им обръщай внимание, помни, че един ден може би ти ще им се смееш. :wink:

susito_1
04-23-2008, 19:12
da no az imam edin problem 4e i az taka kato tebe predi ne qdqh i ot taq rabota mi se polu4i gastrita i trqbva da qm redovno za6toto ako ne obqdvam naprimer gastrita po4va da me boli na za sportuvaneto da 6te opitam ama samo s spor nqma da stane 6te trqbva i nqkakva dieta nz nqkakva za6toto ina4e 6te mi otneme mn vreme samo s sport blogodarq za komentarite :) :smt061 :smt059

November
04-23-2008, 19:17
da no az imam edin problem 4e i az taka kato tebe predi ne qdqh i ot taq rabota mi se polu4i gastrita i trqbva da qm redovno za6toto ako ne obqdvam naprimer gastrita po4va da me boli na za sportuvaneto da 6te opitam ama samo s spor nqma da stane 6te trqbva i nqkakva dieta nz nqkakva za6toto ina4e 6te mi otneme mn vreme samo s sport blogodarq za komentarite :) :smt061 :smt059


Ами, виж, още си малка за диети, но най-доброто решение е да не прекаляваш с яденето.Да се храниш често, но с малко количество храна. :)

susito_1
04-23-2008, 19:22
da i taka sa mi kazva li 4e e mn dobre da se hranq na 4esto no po malko znam 4e sam o6te malka za dieti no nz opitva la sam vsi4ko no ni6to ne stava i zatova tarsq na4in za da otslabna za6toto v daskalo postoqno me unijavat i me obijdat 4e sam debela 4e sam svinq i mi e mn gadno zatova :( mn e gadno

November
04-23-2008, 19:32
Както сама виждаш, от гладуването и диетите няма полза, а даже само вреда!
Ако ще правиш диета, то трябва първо да се развиеш физически.Тялото ти е още недоразвито и можеш да му нанесеш огромни вреди.
А и както забелязах от постовете ти, искаш да отслабнеш бързо.Но не става така.Ще трябва да си търпелива, иначе нищо няма да стане!

susito_1
04-23-2008, 19:37
da znam 4e trqbva da sam tarpeliva no i ti me razberi i ti da be6e debel/a i ti 6te6e da iska6 da otslabne6 no sega razbiram 4e trqbva da sam mn tarpeliva za da moga da otslabna i posle da nnesi varna obratno kiogramite i to dvoito i troino dobre predloji nqkakav na4i kaka bih mogla da otslabna pls pomogni mi :oops: ako moje

November
04-23-2008, 19:41
Ами...то всъщност си зависи от отделния човек.
Аз в 5-ти клас бях пълничка, но потренирах няколко месеца(2-3) баскетбол и се оправих.
Та затова ти препоръчвам да започнеш през лятото да тичаш и т.н. и през есента да ги смаеш! :wink:

susito_1
04-23-2008, 19:53
ok 6te probvam dano stane nadqvam se mn :) :-) mn ti blagodarq nqdqvam se da stane a samo da te pitam s koleloto dali 6te moje da se svalqtr sa6to kiogrami?

susito_1
04-24-2008, 20:43
zdr otnovo mn bih iskala otnovo da vi pomolq da mi kajete dieta znam 4e trqbva i da treniram no bih iskala i da priloja nqkoq dieta pls kajete mi nqkoq dieta blagodarqa vse pak :)

Mademoiselle
04-25-2008, 04:16
po4va6 dieta,koqto da vklu4va predimno meso i zelen4uci,pove4e belta4ini,spira6 vaglehidratite ili gi ograni4ava6 v ramkite na plodove i kartofi,nablqga6 na sporta i za nqkolko meseca si gotova.Uspeh!

kuklichka_bg
04-25-2008, 05:43
Az nz za6to no stoq gladen,use6tam 4e sam gladen no ne me bali korema i nqmam apetit a poprincip qm kato svinq i ne debeleq.Mn stranno......... :?

i az sq sam tei :{ 4ustvam 4e sam gladna ama ne mi se qde ;[

moni_fashion_shopping
04-26-2008, 13:24
Пробвай диетата зеленчуци,месо,вода ,но не забравяй да спортуваш !!!!!!
Успех! :)

scout4e94
04-26-2008, 15:52
ами мога да ти кажа само една дума... спорт....препору4вам плуването понеже е приятно пък и ако си постоянна със сигурност ще отслабнеш ......но с този спорт не трябва да се прекалява понеже има възможност да станеш много яка в краката /прасците,бедрата май/