PDA

View Full Version : Евангелистите



ArTanDra
04-22-2008, 19:33
Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

lsd43
04-22-2008, 19:36
Сектааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа аа!

Just_say_no
04-22-2008, 19:51
Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

Аз мисля че те отричат християнството... :-o

MakeMeLaugh
04-22-2008, 20:15
Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

Аз мисля че те отричат християнството... :-o

BaBy_bS
04-22-2008, 20:38
охххххх имаме 1 момиче в класа,която е евангелистка и нали семейството и и днеска по информатика разискваха точно тая тема и тя обясняваше че не е секта,че всеки си има право на мнение ... с 1 думи защитаваше ги,но аз винаги съм мислила и продължавам да мисля че си е чиста секта

Christ
04-23-2008, 21:52
Евангелистите... ъх... евангелистите...

Побиват ме тръпки от тях, правете си изводите. :-D

lsd43
04-24-2008, 19:25
Евангелистите... ъх... евангелистите...

Побиват ме тръпки от тях, правете си изводите. :-D

Ми все пак са сектанти .

KARELIA
05-23-2008, 19:44
Mi spored men ne sa poznavam hora koito sa evangelisti i moga da vi kaja 4e sa strahotno dobri hora vodqt se po noviq zavet.Bila sam na edna tqhna slujba i nqma6e ni6to sektansko,kolkoto i stranno da vi se vijda taka ,4e predi da slojite na nqkoi etiket upoznaite go.

Christ
05-28-2008, 15:32
Между Evangelical и Evangelist има разлика. :) За кои питаше?

WhiteDove
05-29-2008, 18:12
ОМГ как ще отричат християнството ве?!Това е християнско учение на протестантите, което признава само Евангелието като основна религиозна книга.Аз не съм евангелистка и пак го знам!Аве хора вземете се информирайте преди да осъждате хората като``сектанти``...ми не е културно ц ц ц!

theolog
02-03-2009, 07:31
Протестантството в България се появява в началото на 19 век, като най-активни в разпространението му са представителите на „Британското и чуждестранното библейско дружество“ в Лондон и на „Американския съвет на пълномощниците на мисиите в чужбина“ в Бостън. След Кримската война американските мисионери пристъпват към изграждане на първите си станции в българските земи (Пловдив, Стара Загора и т.н.). На 22 октомври 1860 американски мисионери откриват в Пловдив мъжко училище.

Първата протестантска църква в България е Евангелската съборна църква в Банско.[източник?]

В усилията си да просветят библейски българите и да ги просветят по отношение на реформаторското учение (или учението на Реформацията) мисионерите успешно използват различни средства, сред които и създаването на светски мъжки и девически училища.

В протестантската литература съществуват съвсем ясни разграничителни белези за да се определи дали дадена група е протестантска или е култова (в България по-скоро е наложен термина "сектантска". Термин който най-често се използва твърде неясно). Също за хора с консервативни протестантски възгледи се използва алтернативен термин - евангелисти или евангелски вярващи, с което се подчертава стриктното придържане на такива групи към буквалното историко-граматическо тълкувание на Библията и богословието от времето на Реформацията. В България някои от така наречените (често обидно) "евангелистки" или консервативни протестантски църкви са:

- Българска Божия църква;

- Българска лютеранска църква;

- Българска свободна църква;

- Евангелска методистка епископална църква;

- Обединени Божии църкви;

- Съюз на Евангелските баптистки църкви;

- Съюз на евангелските петдесятни църкви;

- Съюз на евангелските съборни църкви;

- Църква на адвентистите от седмия ден.

В рамките на протестантството една група църкви от горния тип се нарича не изповедание, а деноминация. Това е общоприет световен термин. Общите черти в богословието на тези църкви са много повече от техните различия, които се проявяват в тълкуванието на четири основни доктрини: кръщението, Св.Дух, Господната вечеря и църковното ръководство. По отношение на всички останали учения църквите са в единство. Поради това в много отношения тези църкви работят съвместно по цял свят, както и в България, организират общи мероприятия, конференции и т.н. Между евангелските протестански вярващи думите "лютеранин", "баптист", "методист", "петдесятник", "конгрешанин", "харизматик", "реформиран" обозначават определени богословски възгледи и деноминационна принадлежност, но не и някаква различна религиозна принадлежност. Съществуват протестанстски вярващи, които не изявяват някакви тясно деноминационни убеждения и се наричат "надденоминационни" или "неденоминационни". За голяма част от протестантските вярващи, чисто деноминационните убеждения са изгубили реален смисъл. Тази тенденция се изявява и по отношение на протестантското богословие, което има тенденцията да излиза извън някакви тясно църковни схващания и да дава алтернативни възгледи и мнения по много въпроси на вярата, като изхожда от всички съвременни научни достижения и от църковната история и писанията на отците на църквата.

theolog
02-03-2009, 07:40
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

SolusChristus
02-03-2009, 13:26
Юда, син на Яков, син на Исаак, син на Авраам.

Всички, произхождащи от Юда са Юдеи.

Бог е сключил завет с Авраам, евреина, чийто син, Яков се е преборил с ангела и е получил името Израел, което значи воин на Бога или боец на Бога.

Той имал 12 сина, един от които е Юда. От Юда произлизат юдеите.


Не ме разбирай погрешно, днешният Юдаизъм няма нищо общо със Старозаветната религия.

Uptown_soldier
02-03-2009, 15:27
евангелистите са близки до протестантсвото. майката на Вапцаров е била такава. нз мн за тях, но мисля, че не са секта (поне не такава за каквото говорят по-горе), а отделна църква.

marilyn
02-03-2009, 19:00
Аз мисля, че са си секта...

Kman
02-03-2009, 22:51
бляяяяяк кви за тея зверове вееееееее :lol: 8-)

mimilia
03-05-2009, 13:23
всъщност всичко си е до човека и философията му за света. Познавам една евангелистка, която е искрено вярваща и това й дава увереност в живота, стимул, надежда. И при мен е така, само че не съм евангелистка.

Kaley
01-23-2010, 17:17
евангелистите не са сектаааа!!!!!! просто друг клон на християнството и се придържаме безпристрастно към библията и никакво друго слово !!!!!

van4o
02-04-2010, 15:27
Евангелската църква не е секта.Незнам на какво основание някой казват че евангелската църква била секта.Това е църква спадаща към протестанските църкви и се придържат твърдо към Библията.

ZipFail
02-04-2010, 17:52
То християнската църква си е секта по принцип ;)

van4o
02-04-2010, 19:56
Чувал съм мнение че ако съдим по знаечението на думата секта, всяка църква била секта,аз лично мисля че секта е църква която се отклонява от правилното учение в Библията.А ти какво имаш предвид че всяка Християнска църква е секта ? :)

ZipFail
02-04-2010, 20:13
Начина по който използва властта си и въздействието си върху хората ;)

Секта е, ама е най-голямата...

SolusChristus
02-05-2010, 18:52
То християнската църква си е секта по принцип ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:

fr33runner
02-06-2010, 20:58
Начина по който използва властта си и въздействието си върху хората ;)

Секта е, ама е най-голямата...

С теб!!!

emancipaciq
02-08-2010, 21:41
1-во Здравейте на всички :)

Не че нещо ама...вие чувате ли се кво приказвате?!
Как евангелисите ще са секта, вие изобщо секта знаете ли какво означава?
И да аз съм евангелист и какво? Ходя на църква и да за това съм подиграван и наричан сектант и разни други глупости. Но истината е че народа е толкова пропаднал че повече няма на къде... Всеки си има право на мнение и на избор, но това не дава право на другите да му се подиграват или нещо такова. Аз (и не само аз а и много други хора) съм избрал да бъда такъв а някой друг е избрал примерно да ходи да убива или да краде...
Както и да е мисълта ми е че не трябва да казвате за нещо че е лошо като дори не знаете какво е... Повечето гледат да се изтъкнат много знания но в действителност са кръгла нула.
Но както казах всеки си има право на избор аз знам че моя избор е правилен защото няма по-хубаво нещо от това да вярваш в Бог и да Му служиш. За други пък няма по-хубаво нещо от това да пият или пушат но те си провалят живота не аз...
А отностно мнението на ZipFail, че всяка Християнска църква е секта мога само да ти кажа че си в огромна грешка ;] Как по-точно влияе върху хората кажи ми?! Кара ги да ходят да си турят въжето или да се фърлят от някой мост ли? Никой никого не е накарал на сила на отиде на църква или да приеме Христос за личен Господ и Спасител. Само да кажа че протестанството като цяло е официалната религия в САЩ. По ваща логика сички в Америка са сектанти... Дано всеки да схвани смисъла... :)
Надявам се да съм помогнал :) Ако имате въпроси ме питайте на лично или в темата :)

ZipFail
02-08-2010, 22:49
А отностно мнението на ZipFail, че всяка Християнска църква е секта мога само да ти кажа че си в огромна грешка ;] Как по-точно влияе върху хората кажи ми?! Кара ги да ходят да си турят въжето или да се фърлят от някой мост ли? Никой никого не е накарал на сила на отиде на църква или да приеме Христос за личен Господ и Спасител.

Кръстоносните походи ? Инквизицията ? Лова на вещици ? Екзекуциите на учени и изобретатели ? Преследванията над 'еретиците' ? Педофилията ?

Никоя секта не кара хората насила, хората сами си правят избора, включително и с християнството(само дето тука хората са с доста стабилно манипулирани от близки, държава, медии, особено като са малки) ;)

emancipaciq
02-09-2010, 06:16
Тогава хората и църквата като цяло са били коренно различни от сега. ;] А и да като примерно родителите на едно дете са християни да няма да оставят детето им да расте в света? Дори да не са родители. Една от главните цели на християните е да разпространяват Божието слово сред невярващите и така да им помагат да видят истината. :)

ZipFail
02-09-2010, 16:12
Сектите също вярват че те проповядват "истината", това че християнската църква е най-голямата не я прави по-различна ;)
Цигарите също са наркотик, нищо че не е официално ;)

van4o
02-09-2010, 20:14
Здравейте, поздрави на всички :)

Искам да питам тези които казват че евангелистите били секта. :) На какво основание казвате че били секта?Ходили ли сте някога там?

Ще се радвам да прочета отговори :)

SolusChristus
02-09-2010, 21:43
Шибани tarikatcılar, horozu yiyorlar :(

Obvious troll.

reini334422
02-13-2010, 11:34
:razz: :razz: :razz: :razz: Някой се хили над вас, невярващите!! :razz: :razz: :razz:

filmimilmi
02-13-2010, 14:34
Само да кажа че протестанството като цяло е официалната религия в САЩ.
В САЩ всяка религия се води официална. Всеки е свободен да вярва в каквото си поиска. Просто го отбелязвам, просто ей така, за протокола...
Ако правиш разграничението на друга база, че еди коя си религия е "най-праведна", това вече е въпрос от друго измерение. Няма "най-праведна" или пък "най-грешна". Всяка форма на вероизповедание е най-точна и истинна за нейните последователи.
Относно темата, всички религиозни фанатици, независимо какво изповядват, са или малко или много кукувоци. Не казвам, че измежду тях няма интелигентни хора, но те са жертви. От колко неща се отказват и то в името само на едно. Да видят Исус. Всичките те всъщност живеят само с тази една единствена цел. Ако питате кой да е фанатично вярващ (демек строго следващ всички напътствия описани в Библията) ще ви каже, че го прави единствено в името на спасението, в името на това да види Бог, в името на това да заживее с него в Рая... бля, бля, бля... Всичко се свежда до това, желанието за специално отношение след смъртта, получаваш награда за това, че си бил послушен приживе. Компенсираш си тревогите и нещастията с вечен рай един вид... Желанието е да се осъществиш не духовно, а охолно. (нали в рая всички нужди са задоволени) 8-) Всичко е в името на това. А относно църквите, това не са секти. Това е мафия. 8-)

:razz: :razz: :razz: :razz: Някой се хили над вас, невярващите!! :razz: :razz: :razz:
Да, Бог е шегаджия! Обаче сигурно и над вас, вярващите, се хили също толкова много... 8-)

reini334422
02-14-2010, 18:01
:razz: :razz: :razz: :razz: Някой се хили над вас, невярващите!! :razz: :razz: :razz:
Да, Бог е шегаджия! Обаче сигурно и над вас, вярващите, се хили също толкова много... 8-)[/quote]

да, за някои неща, да :)

miiimeto
02-15-2010, 20:44
В САЩ всяка религия се води официална.



Абе как в САЩ всяка религия е официална :Д Протестанството е официалната религия.Като не знаеш не изказвай тъпи мнения :|

filmimilmi
02-15-2010, 20:50
В САЩ всяка религия се води официална.



Абе как в САЩ всяка религия е официална :Д Протестанството е официалната религия.Като не знаеш не изказвай тъпи мнения :|

Запознай се с конституцията на САЩ. 8-) Всеки има право да изповядва каквото си пожелае без да бъде преследван.

wallmart
02-15-2010, 22:16
Тука е България и сектанството е наказуемо.

reini334422
02-16-2010, 17:25
Тука е България и сектанството е наказуемо.


Да беееееее, не е вярно, така беше по време на тоя тъп кумонизъм!!!!!

П.П. Защо па да сме сектанти?? :lol:

SolusChristus
02-16-2010, 21:06
reini334422, малко по-спокойно, де. :lol:

miiimeto
03-09-2010, 10:58
В САЩ всяка религия се води официална.



Абе как в САЩ всяка религия е официална :Д Протестанството е официалната религия.Като не знаеш не изказвай тъпи мнения :|

Запознай се с конституцията на САЩ. 8-) Всеки има право да изповядва каквото си пожелае без да бъде преследван.




Ти се запознай с конституцията на САЩ. То и в България всеки има право да изповядва каквото си пожелае (като изключим сектите) , но православието е официалната религия.
Протестанските църкви са едно от трите разклонения на християнството, а именно - католицизъм, православие и протестанство. За сведение протестанската църква е основната в САЩ, Канада, Англия и много други държави. Същото е да се каже, че и католиците са сектанти.Доста странно е да приравнявате Петдесятните църкви със култуве.Евангелските петдесятни църкви са официално регистрирани.

filmimilmi
03-09-2010, 13:49
В САЩ всяка религия се води официална.



Абе как в САЩ всяка религия е официална :Д Протестанството е официалната религия.Като не знаеш не изказвай тъпи мнения :|

Запознай се с конституцията на САЩ. 8-) Всеки има право да изповядва каквото си пожелае без да бъде преследван.




Ти се запознай с конституцията на САЩ. То и в България всеки има право да изповядва каквото си пожелае (като изключим сектите) , но православието е официалната религия.
Протестанските църкви са едно от трите разклонения на християнството, а именно - католицизъм, православие и протестанство. За сведение протестанската църква е основната в САЩ, Канада, Англия и много други държави. Същото е да се каже, че и католиците са сектанти.Доста странно е да приравнявате Петдесятните църкви със култуве.Евангелските петдесятни църкви са официално регистрирани.
Тук отново отваряме спор за това как да познаем една секта. Моето лично впечатление е, че една секта може да се познае по това колко скъпа е църквата. Забележи къде е построена, ако мястото е някъде из центъра на София, позаинтересувай се за цените в Софийски имоти. Ако мястото струва над 10 милиона или са необходими милиони (просто примерно - ако е супер скъпо 8-) ) , прецени от къде има такива приходи? Обикновено църквите, поне православните у нас изглеждат доста позанемарени, но секстантските (така да ги наречем) са все лъснати, луксозни, построени на скъпи места... Бил съм от любопитство в евангелска църква, има камери навсякъде, фейс-контрол и прочее луксове, а и се намира в центъра. Пък пасторите в тези църкви какви коли карат, ще ти се завие свят... Е, не ги паркират баш пред входа. Малко по-надалеч естествено... 8-) Виж, тея църкви са си доста едър бизнес. Ето по какво познавам една секта. 8-)

SolusChristus
03-09-2010, 14:44
filmimilmi: Къде се намира тази църква? :)

perer
03-10-2010, 21:01
Здравейте!
Като чета постовете и ми идва...не знам какво да направя.
Много съжалявам, че има такива хора като вас и за съжаление не сте само вие, а по-голямата част са такива.
Първо да кажа, че аз съм евангелист или по-точно ходя в Евангелска баптистка църква.
Второ: какво разбирате под секта? Познавате ли някой човек, който е сектант, членували ли сте в такава? Най-вероятно не, тогава на какво основание казвате, че евангелистите са секта?
Ние вярваме в спасение чрез Исус Христос. Църквата, в която ходя се казва баптистка, което идва от баптизъм(водно кръщение). За разлика от православната църква ние се кръщаваме като големи и въз основа на вяра.
А още един въпрос, посещавали ли сте някога евангелска църква?

Та, като сме заговорили за секти. Какво ще кажете за "Свидетелите на Йехова", Мормоните, Кришна и много други?

filmimilmi
03-11-2010, 13:54
Здравейте!
Като чета постовете и ми идва...не знам какво да направя.
Много съжалявам, че има такива хора като вас и за съжаление не сте само вие, а по-голямата част са такива.
Първо да кажа, че аз съм евангелист или по-точно ходя в Евангелска баптистка църква.
Второ: какво разбирате под секта? Познавате ли някой човек, който е сектант, членували ли сте в такава? Най-вероятно не, тогава на какво основание казвате, че евангелистите са секта?
Ние вярваме в спасение чрез Исус Христос. Църквата, в която ходя се казва баптистка, което идва от баптизъм(водно кръщение). За разлика от православната църква ние се кръщаваме като големи и въз основа на вяра.
А още един въпрос, посещавали ли сте някога евангелска църква?

Та, като сме заговорили за секти. Какво ще кажете за "Свидетелите на Йехова", Мормоните, Кришна и много други?

Ами едно е да вярваш в човешката морална революция, но съвсем друго е да трансформираш своите културни традиции, ценностна система, светоглед, идентичност и прочее чрез религията. Поне да беше православна, а ти бягаш към модерното, онова което идва от запад. Макар да съм на мнение, че вярата единствено кара хората да изпитват илюзорното чувство за благополучие и спасение от ада, поне българите да си оставаха верни на вярата, която ни е запазила по време на турското робство, а именно - Православието. Останалите течения, които навлизат през последните 20 години в страната са адски вредни за мен. Нищо, че организират празници по свой собствен начин, от време на време благотворителност и т.н., те отново разделят хората както по убеждения, така и по вяра. А това е и смисъла на нахлуването на толкова много секти в България. "Разделяй и владей". Вярата може да обещава хубави неща на последователите си, но с толкова много прииждаща и съмнителна вяра от най-различни места, как очакваш, че българите ще продължим да бъдем единни пред задаващото се ново робство? (тук прескачам писането на цял ферман, ако си малко по-осъзнат ще се сетиш за какво говоря). Докато хората продължават да се разделят на партии, убеждения, религиозна принадлежност, те толкова по-лесно могат да бъдат управлявани. Нямам нищо против религията, стига да беше една за всички поне в нашата страна. Помнете наистина, че Православието е това, което ни е запазило през вековете и колкото повече несъгласни има с това, говоря за онези, които се впускат по течението на новите модни тенденции - протестанство, мормонизъм, кришнарство и прочее, толкова по-разделен народ. Но никой не го осъзнава, защото вярата идва с хубави обещания, но не ти брои сметка за това дали е подходяща за твоята националност. Протестанството например носи съвсем различен манталитет. То не е подходящо за нашите географски ширини и докато се делите на църковни принадлежности - адвентисти, протестансти, баптистии и тем подобни, забравяте всъщност, че по този начин се разделяте с православните традиции, онези които са част от народната ни психология и са ни правили единни през вековете... Вярата наистина е важна, но тя не трябва да е самоцел за индивида, тя трябва да обединява. За съжаление благодарение на комунизма българите станахме атеисти и страната ни стана перфектната почва за прииждането на нови морално-възродителни течения (ако мога така да се изразя), но не принадлежащи на нашия народ, а на други народи...

perer
03-11-2010, 15:00
Има нещо вярно в това, което казваш, но можем много да спорим. Не съм съгласен, че евангелистите са "модерно" течение. Такива църкви има в България, и не само, от стотици години. Колкото до православието....няма да коментирам. Това че ни е запазило през вековете е така, но ако основната религия на България е била католицизъм, протестантство или нещо друго, смятам че те биха направили същото. Въпреки че донякъде е добре, че православието е основна религия на България.

Напълно съм съгласен за комунизма. Той е повлиял най-много за безверието на народа. Но има и друго. Тогава църквите (евангелистките) са били пълни и хората са приемали Исус Христос за свой спасител почти на всяка служба, за разлика от сега.

Съвет: Посетете една такава църква и след това пишете тук. Богослуженията им се провеждат в неделя най-често то 10 или 11 часа. В Чичо Гугъл можете да намерите адресите. Ето и нещо като класация на харизматизъм: Конгришани(съборна църква), Баптисти, Педесятни и т.н.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-14-2010, 18:50
Аз не можах да разбера тези които казват, че християнството като цяло не е секта? :-o Естествено че е секта.Както казаха това че е по-голяма от обикновено не я прави по-малко секта.Тези който казват че християнството и не само то най-вероятно са са вярващи и не осещат че са подвластни на вярата която изповядват. :?
Попринцип хората в сектичките (говоря за малките, за класическата представа-с роби молещи се на разни гурута и разни божества, същества и тн.) почитат техния водач или така наречения гуру или някфо божество за да живеят благополучно и тн.Така поне им е казано и те се подчиняват, което естествено целят да те поробят 1 вид или да се доберат до нещо и нямат за цел да ти помагат както казват.Това е секта.Та християнството нали е точно това!!! :o Казват ти да почиташ дядоти Божи(който не съществува) и ще живееш добре и ще отидеш в рая като пукнеш.Еми християнството е най-голямата и подла секта.Заедно с нея са Корана и тн. :?

Naman07
03-14-2010, 19:14
Еми, не е така :-D .. Колкото и да се плюнчиш, отвори един речник и се остави дефиницията на думата "секта", да облее същината ти... туко-виж следващия път напишеш нещо :Р

perer
04-08-2010, 22:19
@Naman07 е прав. Отвори речник или потърси в интернет какво точно значи думата секта. Ето едно определение, въпреки че не ми харесва кака е обяснено - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0

Потърси в гуугъл първите резултати са интересни ;)


П.П. Хора, защо пишете неща на изуст?! :shock:

karincety94
05-01-2010, 00:51
ами то секта означава различно от общо приетото пък в бг като гледам общо приетото е да се пали свещичка при дядо поп за късмет и се молят на светци което е .. [-X та по тая логика всички църкви , в които се изучава засилено Божието слоово са секти ...

blop
05-04-2010, 20:40
abbee seki si ima mnenie oba4e kakto gledam i tuka mnogo hora sa pisali specialno za tezi koito kazvat 4e e sekta-ne e. poznavam evangelisti i samo da vi kaja 4e sa si suvsem normalni hora te sa si hristiqni prosto mnogo strogo se pridurjat kum bibliata. vqrvat v tova primerno da ostanat dvstveni do svatbata si ii taka natataka. ina4e sa si mnogo qki hora i nqma nikakva sekta. az sum hristiqnin i kakvo? da sa me nakarali da sko4a ot most i da se samoubiq? :D :? az sekta opredelenieto go znam 4e tova sa hora koito sa ne6to kato hipnotizirani i ako im se kaje primerno da se obesqt ili da naranqt nqkoi 6e go napravqt ili ne6to takova. curkvata ne e nikakva sekta ina4e do sega si4ki da sme se samoubili. tfa da vqrva6 v gospod si e suvsem normalno ne6to. kfi sa teq gluposti za sekti da pi6ete... ako ne ste vqrva6ti napravo si kajete vmesto da pi6ete pulni gluposti 8-) :D

ZipFail
05-05-2010, 22:27
az sekta opredelenieto go znam 4e tova sa hora koito sa ne6to kato hipnotizirani i ako im se kaje primerno da se obesqt ili da naranqt nqkoi 6e go napravqt ili ne6to takova
Например като ти кажат да не ядеш еди-какво-си през някое време на годината и ти го правиш ? Примерно ?

saruhi
05-17-2010, 16:56
Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

Аз мисля че те отричат християнството... :-o

О,Боже мой!Как евангелистите ще отричат християнството!? :lol: :lol: :lol: В своята същност те са протестанти---> Протестантство-един от клоновете на християнството..другите два:католицизъм и православие

Love_Boy
05-21-2010, 17:42
Мръсни сектанти...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

m0n4yyy
05-22-2010, 13:09
Не знам защо ги мислите за сектанти. Най- добрата ми приятелка е евангелистка, както и семейството и. Мога да ви кажа, че такова мирно и добро семейство рядко се среща дори и измежду нас - православните христяни. Щом един човек вярва и почита Бога, той е Негово дете, независимо дали ще е православен християнин или евангелист. Това се отнася и за другите религии. А и тези, които не знаят за какво става на въпрос, а съдят само по чуждото мнение без да са се убедили лично в това, което говорят, нека си мълчат по- добре ! :)

П.С.: Нека оставим Отца да съди, не ние. :)

bruce88
10-15-2010, 20:34
Тука е България и сектанството е наказуемо.


Да беееееее, не е вярно, така беше по време на тоя тъп кумонизъм!!!!!

П.П. Защо па да сме сектанти?? :lol:

КОМУНИЗЪМ, А НЕ КУМОНИЗЪМ!!!(НЕГРАМОТНИКО))

bruce88
10-15-2010, 20:40
Сектааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа аа!

А БЕ ДРУЖЕ,КАКВА СЕКТА БЕ НЕГРАМОТНИКО!!!
ХОДИ МАЛКО НА УЧИЛИЩЕ ЗА ДА РАЗБЕРЕШ КАКВО Е ПРОТЕСТАНСТВО И ОТ КЪДЕ Е ТРЪГНАЛО!!
СРАМУВАМ СЕ, ЧЕ Е ПЪЛНО С ИДИОТИ В БЪЛГАРИЯ!!!

(УТОЧНЯВАМ, ЧЕ ДУМАТА ИДИОТ НЕ ИДВА ОТ ЧОВЕК ПЪЛЕН С ИДЕИ!!!)

bruce88
10-15-2010, 20:41
Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

Аз мисля че те отричат християнството... :-o

МАМО, МАМО КОЛКО СИ ПРОСТО МОЕТО МОМИЧЕ!!! СРАМОТА!!!
ВИЖДА СЕ КОЛКО НЕГРАМОТНИ СА ТИНЕЙДЖАРИТЕ В БГ

bruce88
10-15-2010, 20:43
охххххх имаме 1 момиче в класа,която е евангелистка и нали семейството и и днеска по информатика разискваха точно тая тема и тя обясняваше че не е секта,че всеки си има право на мнение ... с 1 думи защитаваше ги,но аз винаги съм мислила и продължавам да мисля че си е чиста секта
МАМО, МАМО КОЛКО СИ ПРОСТО МОЕТО МОМИЧЕ!!! СРАМОТА!!!
ВИЖДА СЕ КОЛКО НЕГРАМОТНИ СА ТИНЕЙДЖАРИТЕ В БГ

bruce88
10-15-2010, 20:45
ОМГ как ще отричат християнството ве?!Това е християнско учение на протестантите, което признава само Евангелието като основна религиозна книга.Аз не съм евангелистка и пак го знам!Аве хора вземете се информирайте преди да осъждате хората като``сектанти``...ми не е културно ц ц ц!
ЕТО ЕДНО ИНТЕЛИГЕНТНО МОМИЧЕ!!!
КЕФИШ МЕ!!!

bruce88
10-15-2010, 21:26
Евангелистите... ъх... евангелистите...

Побиват ме тръпки от тях, правете си изводите. :-D

ОТ КАКВО ТЕ ПОБИВАТ ТРЪПКИ ДРУЖЕ?
ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ЗНАЧИ ЕВАНГЕЛИСТ ИЛИ ПРОСТО И ТИ СИ ОТ ПОРЕДНИТЕ ТЪПАЦИ???

bruce88
10-15-2010, 21:28
Mi spored men ne sa poznavam hora koito sa evangelisti i moga da vi kaja 4e sa strahotno dobri hora vodqt se po noviq zavet.Bila sam na edna tqhna slujba i nqma6e ni6to sektansko,kolkoto i stranno da vi se vijda taka ,4e predi da slojite na nqkoi etiket upoznaite go.
ГОРДЕЯ СЕ С ТВОЕТО МНЕНИЕ !!!!

bruce88
10-15-2010, 21:33
евангелистите са близки до протестантсвото. майката на Вапцаров е била такава. нз мн за тях, но мисля, че не са секта (поне не такава за каквото говорят по-горе), а отделна църква.
МОЕТО МОМИЧЕ,ЕВАНГЕЛИСТ,ПРОТЕСТА НТ,ЛУТЕРАНТ И Т.Н Е ЕДНО И СЪЩО И НЕ СА НИКАКВА СЕКТА!!!

bruce88
10-15-2010, 21:35
Аз мисля, че са си секта...
ЩЕ ГНИЕШ В АДА ЗА ТЕЗИ ТВОИ ПРИКАЗКИ,ЗАТОВА СЕ ПОКАЙ ЗА ДУМИТЕ СИ И ТОГАВА ГОВОРИ НЕБИВАЛИЦИ!!!!
-КОЛКО Е ПРОСТА ДНЕШНАТА МЛАДЕШ!!

bruce88
10-15-2010, 21:41
То християнската църква си е секта по принцип ;)
ПОМНИ МИ ДУМИТЕ МЛАДЕЖО!!!-ЗА ТАЗИ ТВОЯ ПРИКАЗКА НАСКЪРБИ СВЯТИЯ ДУХ , А ТОВА Е НЕПРОСТИМ ГРЯХ!!!
ТИ СИ ВЕЧЕ ОБРЕЧЕН,НЯМА НАДЕЖДА ЗА ТЕБЕ!!ВЕЧЕ МОЖЕШ ДА СИ ЖИВЕЕШ КАКТО ИСКАШ,ЗАЩОТО ЗА ТЕБЕ СВЕТЪТ Е СВЪРШИЛ!!!
ВЕЧНО ЩЕ ГНИЕШ В АДА ДРУЖЕ!!!МНОГО МЕ Е ЯД,КАТО ВИДЯ КАК ХОРАТА САМИ СЕ ВКАРВАТ В АДА!!!
ЩЕ СЕ МОЛЯ МЪКИТЕ ДА СИ ТИ ПО ЛЕКИ ВЪВ ВЕЧНИЯ ОГЪН ДРУЖЕ!!

И ХОРА ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ НАСКЪРБИТЕ СВЯТИЯ ДУХ, ЗАЩОТО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ НЕПРОСТИМ ГРЯХ!!!

ZipFail
10-15-2010, 22:06
Благодаря, че ми потвърди мнението :)

Nam3less3
10-15-2010, 22:14
То християнската църква си е секта по принцип ;)
ПОМНИ МИ ДУМИТЕ МЛАДЕЖО!!!-ЗА ТАЗИ ТВОЯ ПРИКАЗКА НАСКЪРБИ СВЯТИЯ ДУХ , А ТОВА Е НЕПРОСТИМ ГРЯХ!!!
ТИ СИ ВЕЧЕ ОБРЕЧЕН,НЯМА НАДЕЖДА ЗА ТЕБЕ!!ВЕЧЕ МОЖЕШ ДА СИ ЖИВЕЕШ КАКТО ИСКАШ,ЗАЩОТО ЗА ТЕБЕ СВЕТЪТ Е СВЪРШИЛ!!!
ВЕЧНО ЩЕ ГНИЕШ В АДА ДРУЖЕ!!!МНОГО МЕ Е ЯД,КАТО ВИДЯ КАК ХОРАТА САМИ СЕ ВКАРВАТ В АДА!!!
ЩЕ СЕ МОЛЯ МЪКИТЕ ДА СИ ТИ ПО ЛЕКИ ВЪВ ВЕЧНИЯ ОГЪН ДРУЖЕ!!

И ХОРА ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ НАСКЪРБИТЕ СВЯТИЯ ДУХ, ЗАЩОТО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ НЕПРОСТИМ ГРЯХ!!!Олеле... Нима църквата като институция пък е много християнска, особено средновековната католическа? А какво представлява адът според тебе(или според евангелистите, защото явно се причисляваш към тях)?

gandalfepi4
10-16-2010, 09:16
bruce88 ти ако си християнин аз съм мечо пух.

толкова хора наруга в нек'ва закопана, забравена тема само защото на тебе така ти се прииска. браво, много добро нещо направи.

а знаеш ли какво казва библията за това държание? за този език?



Никаква гнила дума да не излиза от устата ви, но онова, което е добро, за назидание според нуждата, за да принесе благодат на тия, които слушат;

Защото, "Който желае да обича живота И да види добри дни, Нека пази езика си от зло И устните си от лъжливо говорене;




11Нека се отклонява от зло, и да върши добро; Нека търси мир и да се стреми към него.

12Защото очите на Господа са върху праведните, И ушите Му към тяхната молитва; Но лицето на Господа е против ония, които вършат зло".




С него благославяме Господа и Отца, и с него кълнем човеците създадени по Божие подобие!

10От същите уста излизат благословения и проклятия! Братя мои, не трябва това така да бъде.

11Изворът пуща ли от същото отверстие сладка и горчива вода?

12Възможно ли е, братя мои смоковницата да роди маслини, или лозата смокини? Така също не може солената вода да дава сладка.




Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася доброто; а злият човек от злото си съкровище изнася злото; защото от онова, което препълва сърцето му, говорят неговите уста.



тъй че си прибери раздвоения език и си прочети малко книжката преди да започнеш да раздаваш божествен гняв, огън и жупел наляво надясно! ако яхвето ти е решило да наказва някого ЩЕ го накаже и НЕ СЕ НУЖДАЕ ОТ ТЕБ да им казваш колко са прецакани, какво ги чака и коло са тъпи, неграмотни и тъй нататък, само си пикаеш върху християнството така пишлеме комплексирано.

иисус говорил ли е така на някого? не мисля така и не мисля че ти имаш някакво право да се криеш зад собствента си идея колко си правден за да тъпчеш хората (или поне старите им забравени постове, ма е почти същото 8-) )

vesko95
11-05-2010, 15:26
евангелистите са близки до протестантсвото. майката на Вапцаров е била такава. нз мн за тях, но мисля, че не са секта (поне не такава за каквото говорят по-горе), а отделна църква.
Секта са естесвенно ... Майка ми на старата и работа имаха една такава и и казавала искаш ли да ти дам информация ,и предложила брошура :X ... Аз съм си патил от такива и искам да ви кажа че направо психясах :X ... Нервите ми бяха опънати до Н-та степен напр ми бяха разказали играта на психиката ... Повече от седмица бях в депресия и шок .. И пак добре че се възтанових...
Значи на 1 мой приятел ме запозна с негов приятел и уЖ бил вярващ и каквито глупости ми наприказва ужас .. И всяка събота и неделя имали събирания и се молели на таваните и стените без да има икони и после свирел оркестър и танцували :X ... Според мен не е нормално и си е чиста секта ... А Според вас ?

Lyy
11-06-2010, 12:17
bruce88 и ти си промит мозък ! Не се подлъгвайте да ходите по такива секти,защото ще си патите !

avitoholbg
11-06-2010, 15:34
Не мисля, че евангелистите са сектанти. Например в Америка поне 1/3 (ако не и повече) са евангелисти а другите са католици, малко православни и протестанти. Самите евангелисти невярват в иконите. За тях това е един вид отклоняване от верният път защото те вярват в истинският Бог а не в икона сътворена от човека. При тях първо се чете новият а после старият Завет. Трябва да си призная, че в някои отншения те са много по стриктни към някои правила и закони във Библията. Например за тях е задължително да се ожениш/омъжеш девствен/а. Абе някои работи ги спазват доста по стриктно от нас. Което си е добре в днешното разюздено поколение. Те нямат попове а имат пастори. Абе да ви кажа, че не се различават много от нас. И в никакъв случай не са от онези с костюмчетата и вратовръзките които се самоубиват. Съвсем нормални хора са си. Познавам 1, 2-ма евангелисти и ще ви кажа, че са много добри и уважавани от мен хора. :)

fortvilelse
11-06-2010, 19:31
... Секта били.. Вие знаете ли какво е секта та ги наричате така.. Аз съм била след такива хора, ходила съм на църква.. поддържам контакти и съм в много добри отношения с евангелисти.. Никаква секта не са.. Даже всичките, които познавам са супер стабилни хора с огромни сърца и доброта.. Винаги ще ти се притекат на помощ, няма да ти помислят зло..
Все едно повечето хора в България като са православни християни и да казват за католиците и протестантите, че са секта.. Те са просто част от християнството..

npp
12-05-2010, 18:20
Повечето с сигурност са сектанти, а най-добре е въобще да не ходите при тях за да не пострадате.