PDA

View Full Version : Raelian Movement



str1990
04-23-2008, 16:43
Сигурно голяма част от вас не са чували за Раелианското движение.
Това е атеистична организация, създадена предимно от учени, които не вярват в бог и душата. Тъй като можем да клонираме вече човешки същества, това означава, че теорията за белобрадия старец, който обича всички хора, но въпреки всичко не спира урагани, вулкани и тем подобни, е напълно грешна. Според всички вярващи бог създава човека и му дава душа, което означава, че ако човека е клониран, той ще е като кукла. Тази организация мисля че вече клонира едно човешко същество, тъй като те са атеисти и не подкрепят войните и придобиването на мощ като религиите.
Много хора казват че това е култ. А християнството не е ли? А мюсюлманството? А будизмът? Определението за култ е "Група от хора с определена цел, често предвождани от водач." Замислете се над това. Предпочитате да вярвате на някаква книга, написана от първобитни хорам които не са знаели че млякото идва от кравата, или на научните постижения, които градят човечеството?
Религиите за причината за войните. Едни хора вярвят в едно. Други в друго. Трети в трето. Светът е един и няма начин да е създаден по няколко различни начина на веднъж.

Скоро четох една книга написана от Раелианите, която един мой много добър приятел ми даде. Ако искате да узнаете повече я изтеглите ако сте заинтересовани и вие да прочетете и да видите за какво става дума и да спрете да вярвате в някакви измислици, които религиите са създали за да ви контролират.

Книгата на български може да изтеглите от тук:
http://www.megafileupload.com/en/file/60333/Intelligent-Design-Bulgarian-pdf.html

За повече информация за атеистичната организация четете на сайта:
http://www.rael.org/

Jesus_is_good
04-23-2008, 19:30
Много повърхностни доводи и аргументи.Повярвайте ми хората не трябва да се баркат кадето не им е работата защото не знаят какво ще направят.Всички умират 1 приятен ден и ще свидетелстват за всичките си работи и неверия пред Всевишния,проблемът е че сега се смеете на това но после ще плачите но ще е твърде късно.
Аз лично съм испитвал милостта на Господа така че ;)
Но както винаги всеки си избира пътят.

str1990
04-23-2008, 20:07
когато говориш с "бог" това е молитва
когато "бог" ти говори това е шизофрения :D

покажи ми го господ да го видя
няма господ. Има по визшо създание наречено Човек.
Господ е една дума, създадена да подчинява вярващите.
Чудеса не стават никога. Всичките тия неща дето така наречения "бог" прави за хората те сами си го правят. Учените имат теория, открита от Абрахам, която доказва, че каквото искаш, такова се случва. Просто трябва да си го поискаш. Света не се върти около "господ" а около самия тебе. Това не означава да си егоист, а да разбереш че мозъка произвежда телепатични вълни, които нареждат животът ти по какъвто начин ти искаш, а не по какъвто начин ти каже твоя "господ". Нямаш дадена цел в живота, обаче религиите ти казват че целта ти е да служиш на "бог".
Аз сум атеист от 2 години и животът ми върви на много по добре като сум независим от някакви пропаднали твърдения на дядовците в църквата.

Препоръчвам ти да изгледаш филма "The Secret" и да почетеш от книгата по горе и да разбереш че религиите създават войни. Махни войните по света и ще се намираш в така нареченият "рай" - мир по света и всичко най хубаво.

Почти сигурен сум че ако прочетеш това ще си кажеш че сум туп и няма нито филмът да гледаш, нито книгата да погледнаш. Аз съм атеист и няма да те карам да правиш нищо на сила... все пак не съм религиозен. Единственото в което вярвам е в себе си и най спокоино си казвам "бог да ми лапне големия змей" от 2 години го повтарям и ми е супер яко и нищо лошо не ми се случва.
Дай да го видим твоя бог какво ще направи при случаи като мене :)

Aтеизмът е истината. Религиите са просто начин за контрол над хората.


ПС: гледаи "The Secret" за да разбереш как без насилие, религия или егоизъм да получаваш каквото си искаш. Без никакви ограничения.

Christ
04-23-2008, 21:39
Здравей. :) Много смели твърдения си направил. :) Ще прочета книгата след като си напиша поста.

Да клонираш хора? Тези хора нормално ли се развиват? Колко време живеят? Също така да се клонират не трябва ли човешко ДНК, което вече е създадено? Направете си вие собствено ДНК и направете човек от него, де... ;) Това ми напомни за една притча, подходяща за случая.

Едни учени решили, че вече са толкова напреднали, че Бог вече не им трябвал. Правели хора, машини и всякакви удобства... Разбрали се и един от тях отишъл да говори с Бог. Казал Му:
- Боже, вече не ни трябваш, можем да се справяме сами с живота си, айде да те няма.
Бог отговорил на учения:
- Добре, но нека преди да си ида, да си направим едно малко състезание. Нека и аз и вие да направим по един човек и да видим на кой човека ще е по-добър. Искам, обаче да го направим както аз направих преди време с първия от вас.
Ученият се досетил и казал:
- Добре - вземайки една шепа пръст от земята.
Господ казал:
- А, не, не, не... Вие си вземете собствена пръст!

Ако не се досещаш поуката кажи. :)

От къде е дошъл света, атеисте? Знай, обаче, че нито времето, нито пространството са вечни(и безкрайни). Спомни си и първия закон на термодинамиката.

Ако искаш направо ме добави в скайп: bloodstained___

Може да си поговорим по-обстойно. :)

str1990
04-23-2008, 22:12
Светът е създаден по научен път. Теорията за Големият Бум е можеби най добрата за която можем да се хванем.
Случайно да знаеш че NASA рабоят по проект да отглеждат живот извън атмосферата на Земята? Ако направиш малко проучване в интернета (който можеби и той е създаден от твоя бог) ще видиш че праисторическите хора са били свидетели на НЛО-та, които и в днешни дни можем да видим ако сме толкова големи късметлии. Щом праисторическите хора са били свидетели на летящите средства, представи си колко са напреднали за тези години. Реално погледнато вселената е безкрайна можеби. Какъв е шансът да има и други цивилизации според тебе? А щом те са били на такова ниво, че да навлизат в орбитата на земята при първобитните хора, тогава не е ли възможно тези "богове" да са по-визша цивилизация, която по генетичен път е създала живот на планетата? Религиите са основани можеби на реални случки, но не забравяй че религиозните книги са писани от хора, които са нямали никакво понятие от наука. Те са описвали каквото са виждали. Летящи чинии? Или Летящи колесници с горящи коне които бягат по облаците и наблюдават живота на планетата?
НЛО-та са виждани ит праисторията до сега. НЛО-та има в религиозни картини и икони. Религиозните книги са писани въз основа на можеби вярни събития, обаче не забравяй че в библията всяка дума е украсена с по 1-2 изречения.

Омръзва ми да пиша, така че ти задай някои въпрос и аз ще ти го тълкувам. Може и библията да ми препишеш ако искаш да ти разтълкувам какво всъшност пише, без украшенията. Религиозните книги се четат между редовете. Те са като шифър за истината. Бъди реалист. Не вярвай а знай.

lsd43
04-24-2008, 19:30
Не вярвам в еволюцията или че сме просто случайност породена от нищото,но също така и не вярвам в приказките за добрия Бог ,незнам в какво да вярвам освен на себе си ,абе като се замисля всъщност няма смисъл в нищо ,но това е тема на друг разговор.

str1990
04-26-2008, 01:27
Чети книгата. Може да се позаинересоваш.

Shinigami
04-26-2008, 06:49
Колко (смея да кажа) ТЪПИ и повърхностни твърдения прочетох до тук..
Не е за споменаване... :razz: :razz:

Shinigami
04-26-2008, 06:52
BTW str_1990
Ти си некво пуберче, което е жестоко под влиянието на медиите (най вече американската) Преди да пускаш теми като тази, се ограмоти малко.. Липсва ти просветление и ... мозък..

ThunderGoddess
04-26-2008, 18:42
Наскоро се бях замислила за клонирането на човека и това дали то е правилно от морална гледна точка и стигнах до извода, че ако един човек иска да бъде клониран, съгласен е да се направи такъв експеримент с него, нищо не трябва да го спира и другите трябва да си мълчат. Бъркали сме в работата на природата/бог. Глупости на кубченца и килограмчета. Да не би ин витрото да не е бъркане в работата на природата? Всъщност клонирането на човек ще докаже дали човек има душа или не. Ако наистина характера на човека е резултат само ог гените му, би трябвало клонинга да се държи по същия начин като клонирания. Но не ми се вярва. Според мен човек има душа, обаче големите религии са голям шит, който наистина, не е довел до нищо добро хората и само ги е преебал :). Оуууууу .... кой виждам е писал в темата .... мояяяя грамотен любимец Джийсъс ис гууудддд! Уеа. Виж, мойто момче, вземи да критикуваш доводите на хората, която не научиш на правопис - например, че вероятно си иЗпитвал милостта на господа, и ще плачЕм, което искрено не ми се вярва. Ако бог е пекан пич, няма да му пука дали сме вярвали в него, а само ще провери дали сме били добри хора :)

Christ
04-27-2008, 07:22
Добри хора. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

str1990
04-27-2008, 22:00
BTW str_1990
Ти си некво пуберче, което е жестоко под влиянието на медиите (най вече американската) Преди да пускаш теми като тази, се ограмоти малко.. Липсва ти просветление и ... мозък..

пубера мина миналата година
аз просто казвам повърхностно какво пише в книгата за да ви заинтересовам да четете, а не да разберете точно за какво става дума :\
то на сила не става, така че никои не карам да я прочете. който не се ограничава, вярвайки в необяснимото, би се заинтересувал.

EDIT: аз не мога да препиша книгата... какво искаш да казвам освен повърхностите?

mizantrope
04-28-2008, 10:44
Az vqrvam v hristianstvoto, ala ne po nqkakav fanati4en nachin. Za men hristiqnstvoto se izrazqva vav vqrata v cennostite, dobroto i svqtoto. Oshte pove4e, pravoslavnoto hristiqnstvo e balgarska tradiciq za nashiq narod ot stoletiq. Vseki balgarin trqbva da pazi tazi tradiciq. Az vqrvam, 4e ima edna vissha sila na tozi svqt, 4e tova e Gospod. Vqrvam,4e nqkoi den naistina 6te trqbva da zastanem pred nego i da dadem ot4et za vsi4ko, koeto sme napravili.

Vsi4kite tezi sekti i okultni vqrvaniq podrivat hristiqnstvoto. Horata zabraviha 6to e hristiqnska dobrodetel, doblest i chest. Balgariq e hristiqnska strana i trqbva da bade takava! Ne se vliqite ot vsi4ki tezi nihilisti4ni i ateisti4ni neo dvijeniq. Decata na Balgariq trqbva da badat pravoslavni hristiqni!

str1990
04-28-2008, 16:44
The word sect comes from the Latin sects (from sequire to follow), meaning (1) a course of action or way of life, (2) a behavioural code or founding principles, (3) a specific philosophical school or doctrine.

ти си от християнската секта значи ?
твое решение. и ти си човек. имаш право да избираш. не те карам да минаваш атеист. пък и на раелианите не им е позволено да карат на сила другите да вярват. все пак и те са хора. и те имат право да избират :)

мене ми харесва раелианството, защото учи на мир и спокойствие. не те кара да правиш каквото не харесваш (ходене на църква и тем подобни например). учи на самоконтрол. правиш каквото ти харесва. свобода :)
църквата те кара да посещаваш, да се молиш на измислица и да почиташ необяснимото... според вас поне необяснимо.
Няма бог. Има телепария. Това че са се затъпили някои качества и са се застрили други не значи че трябва да вярваме в измислици и преукрасени истории от библията, писана от хора които не са знаели че птиците летят :)
Имате възможност да избирате в какво да вярвате, но много малко от вас са ви питали. Попринцип в каквото вярват родителите учат детето на същото. Нашите са християни, обаче са разбрани хора и нямат нищо против да вярвам в каквото си искам :)


Има един филм на име The Secret. Той показва на какъв принцип работят молитвите и църковните глупости. Всичко е телепатия и контрол с мислите (НЕ СТАВА ДУМА ЗА ТЕЛЕПАТИЧНИ СПОСОБНОСТИ ОТ РОДА НА ГЪНЕНЕ НА ЛЪЖИЦИ И ВДГАНЕ НА ПРЕДМЕТИ КАТО ПО ФИЛМИТЕ). Аз не вярвам в бог и не почитам нищо освен себе си. Получавам каквото си искам без проблеми и без егоизъм. Лекувам се без лекарства. Това, което молитвите правят е абсолютно същото което аз правя, с изклучение на това че не приказвам на нищото като луд, не правя странни пози и стойки, не ям определена храна в определени дни :)
Имам право да избирам и съм избрал да не вярвам в необясними неща, а да търся как да ги овладявам :) Всичките тия молитви са направени само да насочат позитивната енергия в определена посока за да правят, наречените от вас, чудеса. Аз просто минавам напред и контролирам енергията. Правило на физиката твърди че енергията не изчезва а се променя. Няма чудеса. Има наука и насочена енергия.
Не вярвай, а знай. :)




P.S.: Това е лично мнение в което показвам че искам да разбера как стават нещата и как да ги контролирам. Не ви карам да правите каквото аз правя. Все пак това си е ваш избор. Минавам напред :)





EDIT: Хората се избиват за религия. Аз не бих искал да бъда част от тях. Мой си избор. Мойо мнение.

loriot
04-29-2008, 17:29
аз още не мога да изясня за себе си в какво точно вярвам... може би само в ценностите, които една или друга религия проповядва (защото добри ценности има и в други религии освен християнската), но вярата ми май се ограничава до тук...

А понеже беше споменато нещо за войни, тука е моментът мисля да цитирам Феликс Кривин:"Войните заради убеждения никога не са толкова жестоки, колкото войните заради заблуждения." (коментар за религиозните войни)

mizantrope
04-29-2008, 19:25
Az pak moga da ti kaja, 4e "religiozni voini" nqma. Voinite vinagi sa bili za vlast i pari. Religiqta e izpolzvana samo kato predtekst. Ricarite tamplieri sa bili masoni i bezbojnici i napadat Jerusalim savsem ne ot hristiqnska gledna tochka. Sashtoto vaji i za arabskite nashestviq i razprostiraneto na osmanska imperiq.

loriot
04-29-2008, 21:00
ok, I know... ама обикновените хора вярват, че водят религиозни войни, щото така им казват тия дето ги водят за власт... има маси от хора, които са до такава степен фанатици, че биха тръгнали на война заради религията си, стига да има някой водач, който да ги насъска (а той ест, че няма да го прави за самата религия).

loriot
04-30-2008, 08:45
а, и още нещо... цитатът, който дадох, може да се разбира и по малко по-различен начин - не кои войни са по-жестоки, а че просто всичко, свързано с религията, е едно заблуждение... така че е излишно да се спори повече относно изказването...