PDA

View Full Version : Кво нещо е живота



psihqsala
04-23-2008, 20:23
Преди бях едно лъчезарно,мило,усмихнато момиче,което помага на всички...с времето се озлобих,защото много хора и въобразяваха,че могат да ме използват само когато съм им нужна,а като аз имам нужда от нещо,да ме заебат. Сега съм станала пълната противоположност,няква ужасна,само се ебавам с хората и им се качвам на главата,манипулирам ги,отнасям се с тях ужасно...просто ги мачкам и им давам да разберат кой е номер едно,защото.......в Бг......с добро не става! Като им показах коя съм,се осветлиха. Много зле ли постъпих със себе си? (И въпреки всичко,аз съм си същата добродушка и сърдечен човек,но точно с 2ма-3ма-с останалите съм нахална,брутална грубиянка,която само си гони интереса).

kPuCkA
04-23-2008, 20:35
И сега доволна ли си от това,което си?

psihqsala
04-23-2008, 20:36
И сега доволна ли си от това,което си?
Да.

CocainCocktail
04-23-2008, 20:52
И аз съм по същия начин и съм напълно доволна... Хили ми се некфа путка и ме опсъжда и щото на мен не ми е на кеф,че я смачкам...
Имам чувството ,че е или бяс или някакъв комплекс от преди

xxDeeDeexx
04-23-2008, 20:56
Ако не мачкаш ше бъдеш смачкан.Държа се с хората по същия начин като теб.Тези,които с времето са доказали,че винаги когато имам нужда от тях ще бъдат до мен и ме обичат могат да бъдат близо до мен..и така може би е по-добре..
Не си длъжна да бъдеш добра с всички..какво уважение печелиш..хах..след като те не са добри защо и ти да си добра..
хапи (:

DisciplineAndOrder
04-23-2008, 20:58
просто ги мачкам и им давам да разберат кой е номер едно,защото.......в Бг......с добро не става!

само в България е така-да знаеш! :lol:

Saymon90
04-24-2008, 08:12
Според мен пък си си същата сдухана девойка, а само си мислиш, че си лоша, защото си изпсувала два пъти на майка. Надявам се да е така! Защото ако това, което казваш е вярно, значи си се подхлъзнала яко. Не защото си станала "лоша", а защото си позволила хорските нрави да те променят до такава степен, че да не се познаваш.
Мога да ти кажа от личен опит, че това е най-ужасното нещо, което може да ти се случи... за това се осъзнай, изясни си ясно и точно каква си и се бори за своята индивидуалност. Защото веднъж позволиш ли тя да се изгуби, после става тежко.

Seducti0n
04-24-2008, 08:35
Здравей.
Усещаш ли какъв контраст се получава между началото и края на темата ти.Имам чувството, че ти сама за себе си, не си наясно с това каква искаш да бъдеш лоша или добра.
Казваш, че преди време всички са те тъпчелии и са възползвали от теб, а когато ти си имала нужда, тях ги е нямало.Това не е ли достатъчно добър повод за да се замислиш до колко цениш себе си, при положение, че си допуснала да ти се качат на главата.За това не можеш да обвиняваш околните, ако ти си била по-недостъпна е нямало да се стигне до тук.
Сега казваш, че се държиш лошо, правиш се на интересна и като че ли се стараеш към това да покажеш на всички, колко много си се променила.Но дали това не е само една поза, поради липсата на реална самооценка./не се обиждай, просто споделям възгледите си/.
И както каза Sam-не позволявай да изгубиш своето Аз, защото когато човек не е наясно със самия себе си е наистина трудно. :?

psihqsala
04-24-2008, 11:42
Ами по-добре ми е така със сигурност. Значи,мисля,че има разлика м/у това да знаеш кой си и м/у това да знаеш какъв си. Аз знам коя съм,но не знам точно каква съм. Имам си достатъчно плюсове,но това,че съм била добра не позволява на хората да се държат тъпо с мен. Вече просто не съм таква. Сигурно избивам комплекси,да,но се чувствам значително по-добре,защото поне не очакват нищо от мен и знаят,че ако имат нужда от помощ,няма да опират само до мен. Ами ще се постараят и те малко за самите себе си. Помагала съм от добро чувство,откога това да помагаш е признак за слабост? Аз не мисля така,но просто вече помагам на малцина и съм доста по-отдръпната. Не давам това,което имам в себе си на всекиго. Държа се надменно,да. И определено се чувствам по-добре. Определено повече хора ме уважават. Наистина,с добро не става. И аз въпреки всичко,все още смятам,че да си добър не е слабост. Просто сякаш в нашата чобанска страна не е нормално,защото хората не са свикнали да си помагат,а се чудят как да се нагадят един другиго и когато видят някой различен-хоп,айде да го мачкаме. Преди всичко аз съм човек с достойнсвто и просто осъзнах,че като не става с добро,ще стане с лошо. И се получи. Сега съм по-удовлетворена и маската,която слагам за пред повечето хора не променя същността ми. Просто променя начина,по който те ме възприемат. Мисля,че трябва да запазя себе си,а това става по този начин-с маска и с по-голям подбор. Веднъж опарил се,човек си създава защитни механизми. Моите са такива и аз лично съм доволна. Просто исках да споделя,благодаря ви,лек ден.

Seducti0n
04-24-2008, 17:59
Объркваш ме! :?
Хем си добра, ама хем не си.
Хем имаш защитна маска, ама хем възприемат истинсата ти същност...та не се ли изморяваш от това да влизаш в различни образи.
И да, права си, определено добротата не е слабост, тя е причината да си толкова търсена.И пак ти казвам, не можеш да обвиняваш другите, че едва ли не се възползват от теб.
Идеята е в това да достигнеш до златната среда.Хем да държиш на себе си, хем да не бъдеш пълен темерут и да не помагаш дори на тези, които го заслужават! :wink:

SuNsEt
04-24-2008, 18:36
Ми брао...

izmislenata
04-24-2008, 19:06
Независимо какво си преживяла, не губи себе си. Правейки се на друга, не печелиш особено. Не бъди толкова благосклонна, но и не избивай комплекси, получава се смешно най-малкото. Нямаш толкова много време на тая земя, радвай се повечко и не забелязвай хорските недостатъци до такава степен, живей качествено.

TheNewReligion
04-24-2008, 22:47
Az ne , 4e sum mnogo golqma za da kaja , 4e sum se promenila mnogo , no sum na put da stnaa kato teb . Prekratih otno6eniqta si s uj nai-dobrata mi priqtleka , sega nqma s koi da izlizam ... Ne vsu6tnost imam , no mi e stranno da smenq kompaniqta . V Bg verno , 4e s dobro ne stava i ne samo tuk de , navsqkude po sveta !Abe ujas problemi i prostotii kolkoto si iska6 ... Ujas ! Abe i az neznam za kfo pi6a nesvurzano , ama prosto da kaja ... Uff , zareji ... :? :? :?

machoka
04-25-2008, 10:00
просто ги мачкам и им давам да разберат кой е номер едно,

eeeй, бегай бе.. и какво е да си номер 1? )) Как е чувството ))

Здравият разум
04-25-2008, 10:55
Свастика, щях да пиша нещо, ама като ти видях това за меча, май няма смисъл. Евала!

tItEufFf
04-25-2008, 11:22
Държа се с хората така, както те се отнасят към мен ..

Deliverance
04-25-2008, 11:37
ytg

ScionOfStorm
04-25-2008, 12:58
Като животът те поочука не означава това да се озлобяваш. Правят го слабите, инстинктът на животните и на примитивното.

Ама тука имаме скрита армия от метаморфозирали чувствителни и "незрели" преди хора, които сега са OMGRAPE!/?!? и "зрели".

Deliverance
04-25-2008, 17:18
tg

ScionOfStorm
04-25-2008, 18:03
^ хубава поправка. Ама тези тук ми говорят за злоба, хах.

^^ Най-голямата сила е да ръсиш добро на околните около себе си, ама никой не го прави безкрайно. Като не получаваш възнаграждение или признание, а точно обратното - не е ли това сила?

ScionOfStorm
04-25-2008, 18:31
Йеп..
добро за един е лошо за друг, в зависимост са винаги нещата.
Като му убият идеалите вече зависи от човека - някои се самоубиват, колкото и да са оплювани и презрени после от другите членове на обществото. Други просто си се свиват в една черупка и се оставят да бъдат мачкани, трети пък се озлобяват и стават рушители на идеалите на свой ред. Ба ли го, аз се чудя АЗ какъв ще стана :)

ScionOfStorm
04-25-2008, 18:38
Нали знаеш, че отговорът трудно е еднозначен и праволинеен.
Всъщност, не е ли логично на края на живота си да разберем какви сме били?

ScionOfStorm
04-25-2008, 18:43
точно...
в смисъл, не че искам да се изкарам ебати порасналия и тн, защото аз абсолютно не съм такъв и е абсурд да се смятам за такъв, преди само година примерно бях доста по-различен, смея да твърдя.
Какво ми гарантира, че следващата година няма да гледам на себе си така, както сега гледам на себе си от 2007/2006, тн :)
Доста са си относителни нещата. Просто някои индивиди в темата с тяхната "величава" злоба и ъъх...сила, нещо ми дъхат на гниличко ;р