PDA

View Full Version : Как се извинявате като сгрешите?



DronE_In_LovE
04-24-2008, 07:03
Какво правите в случай, че сте оплескали работата? Дали се извинявате бързо без много много да му мислите, дали започвате да търсите вина в другия човек до вас, или просто прекалено голямото ви Его Ви пречи да изгладите отношенията? Някакви универсални съвети за гладко и безаварийно сдобряване?

MoOnLiGhT_ShAdOw
04-24-2008, 07:05
За какво сте се скарали?

krem4et0
04-24-2008, 07:09
Извинявам се веднага, след като осъзная грешката си. Понякога се извинявам без аз да съм сгрешила, за да има мир. Не обичам да съм скарана с любимия за повече от 15 минути.

CocainCocktail
04-24-2008, 07:40
Обикновенно се извинявам пък дори и да не съм сгрешила,само за да има мир и спокойствие. Ако аз не се извиня значи следва война на световете. И тогава това уж любимо същество става аутсайдер :booooomb:

MoOnLiGhT_ShAdOw
04-24-2008, 07:45
Ако аз съм сгрешила, се извинявам възможно най-скоро, но гледам да направя така, че да се видим и всичко да е наживо. Ако грешката е у него, пак гледам да се видим и да поговорим за това, че така ме наранява, и да се изясним. За жалост обаче моят не е от особено разговорливите наживо и почти всички сериозни разговори са проведени в скайп... :(

miloto_girl_4e
04-24-2008, 07:55
Зависи с кого и за какво съм се скарала :!:
Случвало ми се е да се извинявам на най-добрия ми приятел, нищо, че според мен той е бил виновен, само и само да има мир и разбирателство.
Като цяло мразя да се извинявам и съм човек, който винаги търси грешката в другите, но.. от време на време .. се извинявам, но.. не търся грешката в себе си, защото такава няма :D

Armeika
04-24-2008, 08:00
Извинявам се веднага, след като осъзная грешката си. Понякога се извинявам без аз да съм сгрешила, за да има мир. Не обичам да съм скарана с любимия за повече от 15 минути.

MiMcHeToOo
04-24-2008, 10:14
Извинявам се веднага, след като осъзная грешката си. Понякога се извинявам без аз да съм сгрешила, за да има мир. Не обичам да съм скарана с любимия за повече от 15 минути.

+1, и аз така.

VerryBerry
04-24-2008, 10:31
Ами аз съм малко лоша.. :oops: и чакам да мине доста време преди да се извиня,но си зависи и от провинението-понякога казвам ''Извинявай'' веднага,друг път чакам на мен да ми се извиняват... :-D

evelinka1122
04-24-2008, 10:45
ох много съм горда, но въпреки всичко правя големи усилия и се извинявам по възможно най-бързия начин защото искам всичко да приключи колкото се може по-бързо!

SINDEL
04-24-2008, 11:05
Ако съм сгрешила, нямам никакъв проблем да си призная грешката и да се извиня.

pepita87
04-24-2008, 11:27
Vinagi tursq prichinata purvo v sebe si...kogato q otkriq,kazvam"Ti si vinoven,zaradi tebe stana taka" :razz: :razz: I toi mi kazva"Znam,vinagi az sum vinovniq" :razz: "Emi,da!nali si muj!" :razz:
Mnogo rqdko se sluchva da poiskam na seriozno proshka,vinagi minavam pod kapkite na bazika,da ne stava tolkova ochebiino izvinenieto mi,makar che ne vijdam nishto losho v tova chovek da osuznae greshkiite si i da se razkae za tqh,da poiska proshka!

maybelline
04-24-2008, 13:46
Първо преценявам каква част от вината си е моя, без да я омаловажавам, но и без да си приписвам чужда вина. Отивам при човека и го моля да поговорим. Обяснявам му мотивите за това, което се е случило (и което съм направила) и защо съм го направила. Извинявам се, давам му възможност да сподели какво мисли по въпроса, като тонът му трябва да е не по-малко уважителен от моя собствен. Казвам че ще го разбера ако продължи да се сърди (или нещо такова) и гледам какво смята той да предприеме след това. След като се извиня и се опитам да поправя стореното (ако реша, че е било неправилно - защото понякога се случва да направя това, което трябва да се направи, но да има наранени - тогава им се извинявам, но не променям това, което трябва да се случи), вече съм направила всичко необходимо да поправя стореното и решението дали да ми прости или не е на другия човек.

hahavteen
04-24-2008, 13:54
Не се извинявам.

CfEtii
04-24-2008, 14:01
Ако наистина съм виновна,отивам и се извинявам.Казвам,че не съм се съобразила,че съжалявам...и такива.

kefish_meee
04-24-2008, 15:53
Ако съм сигурна, че аз съм сграшила и се извинявам. Ако ме извинят - добре, ако не - здраве да е :)

MartyParty
04-24-2008, 15:54
Честно ли....С шоколад. :oops: Не ме бива в думите...Ако имам да добавя нещо слагам някаква бележка,но повечето пъти шоколада говори сам за себеси.Всички го обичат 8-)

skatemore
04-24-2008, 16:07
с една голяма прегръдка и топли думи :P

Obsession
04-24-2008, 16:21
Извинявам се вианги, щом разбера, че съм сгрешила. Ако вината не е моя не се извинавам, не го смятам за правилно.

Al3ksandra
04-24-2008, 16:32
Ако знам че в мен е грешката и съм оплескала аз работата, веднага се извинявам особено ако се усетя преди другиа да се е усетил, му го поднасям с извинението и се надявам да ме разбере ;) и с чаровна усмивка може ако сме си много близки и знам че колкото и да е гадно, ще ми прости. Ако и двамата имаме вина, не бързам да се извиня, първо той да се извини и аз веднага след него. :) Така да го науча да не ми създава поводи за грешки, пук и сам да се научи кое е правилно и кое не трябва да прави. Ако изцяло е негова вината, се чувствам зле че ме наранява... но чакам да се извини, ако не се извини и ми изкипи но тва става рядко му натиквам грешката направо в очите по толкова гаден начин че винаги да си я помни :( Защитна реакция... Колкото повече те нараняват ставаш по-затворен и по груб външно, опитвайки се да покажеш че нещо не е наред. :) Явно е природна даденост на някой хора :)

DronE_In_LovE
04-24-2008, 16:45
брей, благодаря за отделеното внимание :) значи в крайна сметка важното е да се извиниш, независимо дали си виновен само и само да има мир и разбирателство? така се изказаха повече от вас. Честно да си призная и аз съм на това мнение, особено ако държа на човека на когото трябва да се извиня, а ако не - ставам супер темерут и непокис и въобще не ми дреме дали ще се разберем или не. :)

babity
04-24-2008, 19:15
Ами в началото не се извинявах. После започнах да издържа повече от 3 минути да не си говорим. Тогава, виновна или не, карах с точно следните думи: "съжалявам, ти беше прав, сгреших и сега искам да се реванширам някакси". Повечето мъже са такива егоцентрици, че само като чуят "ти си прав" и забравят за какво е ставало дума. Обаче моя е умен... мина 2 - 3 пъти номера с "ти си прав" и сега просто си се извинявам задето ми е казал, че съм тъпа или ме е наредил нещо друго и ставам ниска като тревата...

DronE_In_LovE
04-24-2008, 19:52
според мен проблема не е в това, че само мъжете са егоцентрици... съшото важи и за жените в пълна сила, т.е. не се изразих правилно - по - скоро това става с хората, за които от любов или друг вид привързаност правим някои компромиси, а те ги приемат по съвсем друг начин.

partychild
04-24-2008, 19:55
kogato znam 4e az ne sam pravata se izvinqvam...obache ako men sa me obidili/naranili mnogo bavno mi minava

PiNk_GiRl
04-25-2008, 12:32
Извинявам се веднага, след като осъзная грешката си. Понякога се извинявам без аз да съм сгрешила, за да има мир. Не обичам да съм скарана с любимия за повече от 15 минути.

I az po sa6tiq na4in :)

gPa3HuTeJl
04-25-2008, 12:35
Ми изчаквам 10-тина минути да и мине... после и казвам колко я обичам... и готово ... отново ме прегр1ща и целува... ;)

PepiDesigns
04-25-2008, 12:58
Да се извиниш и да признаеш , че грешиш е доста трудно ..

Гледам да го правя рядко .. мисля ,че успявам , но не съм безгрешен ..
Като дойде момента се извинявам .. винаги го преглъщам трудно ..
Извинявам се , като разбера каква ми е грешката ..
Дали е за нещо сериозно (в случая с приятелка), или за нещо на майтап .. някой бас и т.н. в който споря много ..
Ако сгреша .. кофти , ама случва се ;)

Човек се учи от грешките си!

mese4ka
04-25-2008, 15:01
Извинявам се веднага, след като осъзная грешката си. Понякога се извинявам без аз да съм сгрешила, за да има мир. Не обичам да съм скарана с любимия за повече от 15 минути. +1 и аз съм същата виновна невиновна казвам "извинявай" но просто все някой трябва първо да отстъпи :)

alehole
04-25-2008, 18:10
Da go dyhash we tapak :booooomb: nqma izvineniq haha :) Izvinqvam se s Milichko izvinqvai re6an6iram se po nqkaf na4in podarak izlizane cqla ve4er zaendo i drugii ne6taaaa :grin: :)

fuck_me_pls
04-25-2008, 18:19
Когато осъзная че не съм била права и съм сгрешила се извинявам докато още имам време 8) 8) 8)

Sarabi
04-25-2008, 18:23
Ъъъмм, не ми е много много в природата да се извинявам... за това гледам да не се карам с хора, на които държа. Ама съм си верно егати упоритото копеле... обикновено ако разбера, че аз съм сбъркала или си мълча, докато не ми се "извинят тактически" за да не сме скарани, или ако и другия е упорито копеле и не се извинява без да е виновно (както си трябва де 8-) ) и ми е наистина кофти... започвам да офлянквам, говоря за разни глупости... да си се сдобрим без да признавам грешката 8-)

h0t_bAbE
04-25-2008, 18:23
Зависи с кого и за какво съм се скарала :!:
Случвало ми се е да се извинявам на най-добрия ми приятел, нищо, че според мен той е бил виновен, само и само да има мир и разбирателство.
Като цяло мразя да се извинявам и съм човек, който винаги търси грешката в другите, но.. от време на време .. се извинявам, но.. не търся грешката в себе си, защото такава няма :D
+1

cinderella_gugutka
04-25-2008, 18:26
ами аз по принцип ако другия няма вина,аз сама вси4ко съм оплескала-отивам при него и му казвам колко гадно се 4увствам от станалото и го моля да забравим за слу4илото се

Koravosurdecniq
04-25-2008, 18:43
ами аз по принцип ако другия няма вина,аз сама вси4ко съм оплескала-отивам при него и му казвам колко гадно се 4увствам от станалото и го моля да забравим за слу4илото се
da tofa e nai pravilnoto no ima i drug variant napravete nqkoi jest kum 4oveka da mn prqiten i iznenadva6t :)