PDA

View Full Version : съчинение-разсъждение



~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-24-2008, 10:32
8-[ много ми трябва разсъждение (от разказа Ангелинка) на тема "Срещата с леля Дъмша-разрив между идеал и действителнос"

мерси много на тези които ми помогнат :) :-) :)

sexa_na_kompleksa
04-24-2008, 18:32
Виж това:

Леля Дъмша

В своето творчество Елин Пелин рисува драмата на българското село в началото на ХХ век. Жестокият живот убива радостта от съществуването. Колкото и да е смазан, селският човек съхранява несломимата си жизненост и богатство на изживяванията. Неговата душевна красота писателят разкрива в разказа “Ангелинка” Разказ за най-чистите и възвишени чувства от първата любов. Произведението е написано като спомен. Глаголната форма от първо лице единствено число придава достоверност на повествованието. Не е използвано име за главния герой. Така неговите преживявания получават универсален характер, а внушенията се извисяват до общовалидни истини.
Главен персонаж в творбата е разказвачът – 12 годишно сираче, не усетило ласката и топлината на майчината любов и бащината закрила, познало живота в чужд дом.
За да проследи как се пораждат у юношата вълнуващите чувства на обич и копнеж към Ангелинка, авторът въвежда още един герой – нейната майка. Образът на леля Дъмша живее в спомените на пастирчето. Характеристиката

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-24-2008, 18:42
олее много ти благодаря направо ми спаси живота :-) :-) :-)

а може ли да ми кажеш от кой саит ги времаш :oops:

sexa_na_kompleksa
04-24-2008, 19:44
Тези двете са от помагало.ком, но и в Тийн Учителя има много добри материали. ;)

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-25-2008, 07:42
мерси много :)