PDA

View Full Version : Въздействието на алкохола ...



schranz
04-25-2008, 00:27
[/b]
Въздействието на алкохола зависи от количеството и времето,за което е изпит.Влия се също от тялото на консуматора,от количеството мастна тъкан,от емоционалното състояние и дали е изпит по време на хранене.Същевременно отделните хора по различен начин понасят алкохола.
*Когато съдържанието на алкохол в кръвта ти е по-малко от 0,05% на теб ти е приятно,вътрешните ти бариери са почти свалени,отпуснат/а си и ставаш бъбрив/а.
*Ако продължиш да пиеш и алкохолното съдържание се покачи на 0,08%,може да се почувсташ леко замаян/а.Алкохолът затруднява мисълта и движението ти.
*ПО-високо алкохолно съдържание в кръвта е опасно.Между 0,08% и 0,15% виждаш образите размазано,говориш завалено,координацията ти е слаба,когато вървиш се олюляваш.Може да ти стане лошо и да повърнеш,да заспиш и след това да не си спомяш нищо.
*Ако въпреки това продължиш да пиеш и нивото на алкохол в кръвта ти продължи да се покачва от 0,2% до 0,5% , изпадаш в мъртво пияно състояние.Тогава не усещаш нищо,издаваш хриптящи звуци,а от устата ти тече слюнка.Случката ще бъде напълно неосъзната от теб.След 0,45% в кръвта,стомахът ти трябва да бъде промит,за да не умреш от алкохолно отравяне !

kocko
04-25-2008, 07:53
10х за информацията :grin: пияници неги интересува особенно :)

Synthetic__
04-25-2008, 18:00
според мен промивка на стомаха няма да свърши работа щото алкохола вече се е разтворил в кръвта...течностите се просмукват много по бързо от храната...

AliceSw
04-25-2008, 18:48
всъщност организмът си има свои защитни механизми...хора много рядко умират от прекомерно количество изпит алкохол, най-често се натравят от некачествен такъв...или от задушаване - това е причината никога да не се оставя пиян човек да спи легнал по гръб

0,05 % - или 0,5 промила са разрешените за шофиране - средният им еквивалент е 1 бира (500мл) или 50 мл твърд алкохол...смятайте колко ви падат за дръжките от 1 бира, откакто бях на 13 не съм виждала човек, пиян от толкова...имах период, в който пиех 3-4 години и нямах проблем с координацията, при все че съм момиче и обикновено пия неяла...обаче, от личен опит потвърждавам, че най-лошото, което можеш да си причиниш е екс със смесване на алкохоли

kateto_sladkata
04-26-2008, 19:25
според мен алкохола е много вреден затова пия много малко :D