PDA

View Full Version : БАЛ за след 7 клас



PinkFloydSound
04-25-2008, 10:00
Може ли да ми обясните как се образува бала за кандидатстване след 7 клас? Колко е минимума и колко е максимума?!

doktora1mw
04-25-2008, 10:34
Всяко даскало го образува по различен начин.Математическите гимназии искат хубава оценка по математика.Езиковите искат хубава оценка по езици и така...

LipSoFAnAnGel
04-25-2008, 10:43
наистина за всяко училище е различно, но то трябва да пише какви оценки се искат

krisi_bep
04-25-2008, 11:19
Сега по книжарниците са напускали справочници точно за това.Има всички училища(в града ти) и всякакви обяснения за тях,за профилите,с които можеш да влезеш и т.н. ;)

LipSoFAnAnGel
04-25-2008, 11:21
Сега по книжарниците са напускали справочници точно за това.Има всички училища(в града ти) и всякакви обяснения за тях,за профилите,с които можеш да влезеш и т.н. ;)+1 и също в сайтовете на училищата си има с какъв бал се влиза и кои оценки се искат от дипломата и т.н

Fiki_
04-25-2008, 12:15
Ами за моето у-ще е следния : Утроява се оценката по БЕЛ удвоявасе оценката по Мат и оценката по Език и ги сабираш :)

malko mace
04-25-2008, 12:50
Всяко даскало го образува по различен начин.Математическите гимназии искат хубава оценка по математика.Езиковите искат хубава оценка по езици и така...
Глупости!!!В езиковите искали хубави оценки по езиците...Като не си запознат/а,по-добре мълчи!
Иначе по въпросите на авторката-всяка година баловете са различни,както за всяко у-ще са различни...Няма един определен максимален или минимален бал.Всичко зависи от оценките на учениците-ако най-високата оценка е примерно 4,то балът на това дете ще бъде най-високият и ще може да влезе навсякъде-важно е,че другите ще имат по-малко.В сайтовете на училищата можеш да видиш баловете на приетите деца от по-минали години-от тях можеш да си направиш изводи и предположения.
Иначе за езиковите балът се образува по следния начин(x-оценката от дипломата по БЕЛ,y-оценката от дипломата по математика,a-оценката от изпита по БЕЛ,b-оценката от изпита по математика,c-крайният бал):
x+y+2a+2b=c
Примерно,ако по всичко имаш 6,балът ти ще е такъв:
6+6+2.6+2.6=36-това е и максималният бал за всички гимназии в БГ
За НФСГ(икономическия техникум в София),балът се образува по следния начин:оценката от дипломата по география+оценката от дипломата по математика+оценката от изпита по математикаx3+оценката от изпита по БЕЛ=крайният бал
Така се образува и балът за НТБГ(търговско-банковото училище в София)
за СМГ-математическата-балът се образува от утроената оценка от конкурсния изпит по математика, оценката от изпита по български език и литература и оценките по математика и БЕЛ от удостоверението за завършен 7-ми клас(така се образува балът и за всички математически гимназии в БГ,аз само ти давам конкретни примери за едни от по-желаните училища в София и БГ).
За НПМГ(природоматематическа а)мисля,че балът се образуваше от утроената оценка по предмета,с който кандидатстваш(биология,гео графия,физика,химия или математика-изпитът се провежда от самото у-ще,в сайта му пише конспектите,по които да се готвиш)+удвоената оценка от изпита по математика+оценката по БЕЛ от изпита(оценките от дипломата не се гледат(за по-сигурно провери обстойно в сайта на у-щето).Добре,хайде,стигат ти толкова гимназии! :D Надявам се да съм помогнала!Ако имаш някакъв въпрос за конкретна гимназия,която съм пропуснала,а те интересува,пиши! :-) :-D

slivaka
04-26-2008, 11:46
Всяко даскало го образува по различен начин.Математическите гимназии искат хубава оценка по математика.Езиковите искат хубава оценка по езици и така...

Mnoo si v fre6ka pi4.Ezikovite iskat samo bg i mat .Po4ti nikade ne drugi predmeti osven BG i MAT,samo v NPMG i 4astnite.Pak bala sled sedmi klas v ezikovite e taka edin pat ocenkite ot u6te i dva puti tezi ot izpitite !! :smt039 :smt117 V razli4nite u4ili6ta razli4ni balove vsqka godina ,na purvi JUNE izlizat balovete ,kogato i trqbva da se zapi6e6 za kandidatstvane !!

dronerat
04-26-2008, 12:55
Значи аз като кандидатствах ми трябваха оценките от Изпитите по български математика и оценките от дипломата по география и история. Това е за икономическа паралелка и се сметаха така:

3 пъти поценката по математика + 2 пъти оценката по български + оценката по история и по геогафия.

Но да знаеш за всяко училище е различно. По принцип когато се записваш те ти казват как ти се изчислява бала за различните училища.

Axel_f
04-26-2008, 18:07
Абе вие изпити няма ли да имате???Май нещо за тестове чувах...?
И бтв как може 7 клас, а да не са ви обяснили подробно процедурата по кандидатстването :shock: Ние още от 6 клас всичко знаехме и се подготвяхме (по-скоро психически :D )

sladku_bebzi
04-27-2008, 14:33
Ами ако кандидатстваш в много и различни у-ща трябва да имаш хубави оценки по Мат, БЕЛ, Физика и География от дипломата.Мат и БЕЛ се искат от повечето, Географията от НТБГ и Физиката от у-щата с техника.И разбира се трябва да се стремиш към по-високи оценки на изпитите.

bqsna_teenagerka
04-28-2008, 12:38
Събира се 2 пъти оценката ти от у-ще по мат. и по бел и плюс оценките от изпитите.. максималния бал е :36 минимален... :D ми смятай.. в у-ще завършваш с 3,3 и на изпита изкарваш 2,2-за нищо няма да ти стигне :) отиваш в боклу4ииско у-ще :(

А бала във всяко училище е различнои става ясно колко е след изпитА! За да се установи колко силни са учениците! Ако випуска е по силен..по висока терифа-по трудно влизане,ако випуска е зле-лесно влизане :)

PinkFloydSound
04-29-2008, 13:06
Аз искам да разбера за езиковите гимназии...
По-точно за тази в Ловеч. 8-)

mimi_nesi
04-30-2008, 16:47
4estno kazano i az nz ama zn 4e trqa da mina ispitite i posle mai se gleda po to4kite ili po ocenka nz :-o abe moite daskali mi kazvat 4e moje i 3 da imam amada sum s nai visok bal zavisi kvo imat drugite uspeh na ispitite :-o :grin: :P

nefchi_bs
04-30-2008, 19:37
напиши rio в google и влез в първото...

BlackEyedPeas
06-09-2011, 15:57
Сега по книжарниците са напускали справочници точно за това.Има всички училища(в града ти) и всякакви обяснения за тях,за профилите,с които можеш да влезеш и т.н. ;)+1 и също в сайтовете на училищата си има с какъв бал се влиза и кои оценки се искат от дипломата и т.н

Ъмм.. всъщност в сайтовете никъде не пише колко бал искат и сега аз много не мога да сметан къде биха ме приели :/

Pamaa
06-09-2011, 18:02
В езикови гимназии се умножават по два пъти оценките от БЕЛ и Мат. от изпита и се събират с годишните от дипломата, пак БЕЛ и Мат :) .
В математически/природо-математически - 3 пъти по Мат от изпита и се събират оценките от БЕЛ (изпит и диплома) и Мат (диплома).
Максималния бал е 36 :) .

ThaZone
06-09-2011, 18:26
Аз искам да разбера за езиковите гимназии...
По-точно за тази в Ловеч. 8-)

От Ловеч ли си? Ако имаш над 30 БАЛ ще влезеш с първи език английски за езиковата в Ловеч.

Vility98
06-26-2012, 03:27
Извинете, можете ли да ми кажете как се образува балът за ФЕГ (Френската) и АЕГ (Английската) в Пловдив? Търсих навсякъде, но никъде не ми излизаше. Благодаря предварително!

zlatko98
06-26-2012, 05:46
Извинете, можете ли да ми кажете как се образува балът за ФЕГ (Френската) и АЕГ (Английската) в Пловдив? Търсих навсякъде, но никъде не ми излизаше. Благодаря предварително!

x-оценка от изпита по математика
y-оценка от изпита по БЕЛ
z-оценка за годината по математика
p-оценка за годината по БЕЛ

2x + 2y + z + p

Пример: имаш на изпитите 5,50 ( и по БЕЛ и по математика), а в училище имаш шестици
твоя бал е : 2*5,50 + 2*5.50 + 6 + 6 = 34

zlatko98
06-26-2012, 06:43
Извинете, можете ли да ми кажете как се образува балът за ФЕГ (Френската) и АЕГ (Английската) в Пловдив? Търсих навсякъде, но никъде не ми излизаше. Благодаря предварително!

x-оценка от изпита по математика
y-оценка от изпита по БЕЛ
z-оценка за годината по математика
p-оценка за годината по БЕЛ

2x + 2y + z + p

Пример: имаш на изпитите 5,50 ( и по БЕЛ и по математика), а в училище имаш шестици
твоя бал е : 2*5,50 + 2*5.50 + 6 + 6 = 34

belieberxforever
06-30-2012, 15:05
Балът се образува от оценката по математика от изпита умножена по 2 + оценката по БЕЛ от изпита умножена по 2 + оценката за годината по математика + оценката по БЕЛ за годината ;)

Минималният бал е, ако имаш само 3.00 (с по-малко не можеш да кандидатстваш) и се получава 19 бал.
Максималният е, ако имаш само 6.00 и се получава 36 бал ;)

kokakolataa
12-11-2012, 15:40
Ако някой знае как се изчислява бала моля ви пишете!

MaGuSs
12-11-2012, 23:47
Ако някой знае как се изчислява бала моля ви пишете!

http://www.pgisliven.com/specialnosti => Документи - Прием 2012/13 най-отдолу

rolexa943
05-08-2013, 08:31
Вместо само да размишлявате поровете се малко в нета.Ето на какво се натъкнах:

- За профил "Хуманитарен" - утроената оценка от теста по български + оценката от теста по математика + оценката по български в дипломата + оценката по още един предмет, определен от съответното училище, и взета от дипломата за завършен 7 клас.

- За профил "Природо-математически" и "Технологичен" - утроената оценка от теста по математика + оценката от теста по български + оценката по математика в дипломата + оценката по още един предмет, определен от съответното училище, и взета от дипломата за завършен 7 клас.

- За профил "Чуждоезиков" - удвоената оценка от теста по български + удвоената оценка от теста по математика + оценките по български и математика в дипломата за 7 клас.

- За профилите "Изкуства" и "Спорт" и за определени специалности, изискващи изпит по изобразително изкуство, музика или хореография - оценката от теста по български + оценката от теста по математика + удвоената оценка от теста за проверка на способностите + оценките по още два предмета, определени от съответното училище, взети от дипломата за завършен 7 клас.

Ако искате разпространете текста по горе в темите свързани с балообразуване след 7 ми клас за да не пита всеки по отделно за неговото даскало