PDA

View Full Version : Помощ за една сделка



cappy123
04-25-2008, 20:51
Моля , за съвет, искам да сключа договор за представителство в България с една италианска фирма, но спорим за неуредици в договора, по чие законодателство трябва да са, по Българското, Италианското или международното зоконодателство.

* Не е за мен...за баща ми е :)

bungle
04-25-2008, 20:53
Ъъъ... аз не разбирам, ама... ти не си ли малка, за да се занимаваш с такива работи??

Water_lili
04-25-2008, 21:10
ами естествено ,че за баща ти е по изгодно да е по българско право, особено ако не познава напълно италянското. Иначе аз съм учила малко икономическо право в германия и ако не се лъжа, так анареченето международно право определя само , ако има някви неуредици и в договора изрично не е посочено кое право въжи , тогава международното определя кое право е "по-важното", обикновено е това на производителя на стоката, защото това е специфичен продукт за разлика от парите. Като компромис могат да се договорят за трето чуждо законодателство ,обикновено английското било много предпочитано..

bungle
04-25-2008, 21:12
учила в Германия, ама забравила българския.
Евалата ...

Canis_Dirus
04-25-2008, 21:46
намерила и тя, къде да пита.

Па като е важно - цъкаш кинти на специалист. Тук всички сме запознати с българското, италианското и международното право. Даже оня ден един сравнителен анализ писах :)

machoka
04-25-2008, 21:48
Я по-добре недей сключва ти договори с италиански фирми :-o

bboy_bunker
04-25-2008, 22:03
Ела в кантората ми, ще го обсъдим 8)

Seducti0n
04-25-2008, 22:41
Ели, за теб и семейството ти, адвокати няма ли?
Мама, вече спи.
Утре ще я питам и ще ти кажа.
По пътя на логиката, по-изгодно е, ако е според нащо законодателство, но зависи все пак за какво става въпрос.
Дай малко повече инфо по въпроса.
Сега ми изниква в съзнаниено европейското право, то не се ли прилагаше именно в такива случаи.Ох не знам, нека не гадая.Утре ще разпитам и каквото разбера ще кажа.
Лека нощ. :)

bboy_bunker
04-25-2008, 22:46
^ не искам да се заяждам, ноо... моля те не поставяй запетаи, където ти скимне.. много глупаво се получава :)

мерси предварително и пак казвам - не е заяждане :)

Seducti0n
04-25-2008, 22:49
Ммм, взех ти стра аз.

Споко знам си го това, че не знам къде да слагам запетаи... :oops:
Някой доброволец да ме научи...
/п.с-напълно сериозно говоря/

Water_lili
04-26-2008, 00:55
учила в Германия, ама забравила българския.
Евалата ...
все още уча в Германия и не е моя вината ,че учителката ми по немски си е свършила по - добре работата от тази по български... Да не говорим ,че и ти да пишеш 3 години само на латиница едва ли ще можеш да напишеш и една дума на кирлица след това. Така че ,ако обичаш като нямаш мнение по дадена тема,не я запълвай с безмислени коментари... Благодаря

bungle
04-26-2008, 08:14
Ще правя каквото си искам.
Обаче ти после ми се гордееш, че си българка, налиии?
А сега ми се оправдаваш, че не можеш да пишеш читаво на РОДНИЯ си език. :?

Seducti0n
04-26-2008, 09:03
Здравей,Ели.
:)
Виж сега, щом представителството ще бъде В България, то задължително трябва да бъде и по нашето си законодателство, като се съобразява и с това в Италия.
Идеята е в това, интересите и на двете страни да бъдат уважени. :)

OtherDimension
04-26-2008, 09:06
аз знам, че по принцип международното право има превес над нашето