PDA

View Full Version : За или против ромското население в България сте???



Страници : [1] 2

lp_maniq4ka
04-25-2008, 22:12
izrazqvaite svobodno mnenieeee!!! :razz:

ramaiana:
Редактирано заглавие и преместена от раздел-"любов",в раздел-"политика"

cinderella_gugutka
04-25-2008, 22:15
твърдо против

suitable
04-25-2008, 22:54
Може и да не изпитвам особени симпатии към циганите, но спокойно мога да заявя, че мразя спамерите !

MartyParty
04-25-2008, 22:54
Ми много ясно ,че никой не ги понася. :grin: Друг въпрос е,че темата не е за тук и че пишеш на маймуница.Голям си българин няма що.

valentinka_1990
04-25-2008, 23:04
Не говори в мн число,аз не ги мразя.

teen-age-R
04-26-2008, 01:52
tvurdo protiv! ne moje teb da te e strah da vurvi6 po tumno, a nego da ne go e strah ot nikoi i ni6to. ne moje policai da pozdravi i da kaje''dobur den. kak ste mom4eta?'' a ciganina da my kaje ''tursime da vurjem nqkoi kato teb''. ne moje maika ti da se 4ydi na kolko da se razpokusa i kak da izkara pari, za da ima6 drehi na gurba si, a ciganina da naperda6i 7-godi6no detence i da my vzeme lev4eto, zaradi koeto ba6ta my raboti cql den. 6te ima6 dete kogato znae6, 4e moje6 da my osigyri6 normalen jivot, a cigankata rajda, za da vzima pomo6ti. na 13-4-5-6 ve4e raboti6 kato... kvoto moje za da ima6 nqkoi lev, a 6-7-8-...........-68 godi6nite ciganki djobqt na poraziq.... koito zapo4na da mi govori za solidarnost i tolerantnost da si predstavi kak my biq 2 6amara na ym i pluq v liceto my! vsi4ko, koeto izredih se bazira na deistvitelni sly4ai, v nikoi sly4ai edini4ni.
p.s. izvinqvam se 6liokavicata, nqma kirilizator

teen-age-R
04-26-2008, 01:54
temata ne e tupa. tq samo 6te pokaje kolko psevdomoralisti ima. kato se ka4ite v 11-kata na luvov most vsi4ki si zapy6vate nosovete i si prepipvate djobovete. evala za temata!

freezingskull
04-26-2008, 05:38
сп

hgfh
04-26-2008, 07:32
tvurdo protiv! ne moje teb da te e strah da vurvi6 po tumno, a nego da ne go e strah ot nikoi i ni6to. ne moje policai da pozdravi i da kaje''dobur den. kak ste mom4eta?'' a ciganina da my kaje ''tursime da vurjem nqkoi kato teb''. ne moje maika ti da se 4ydi na kolko da se razpokusa i kak da izkara pari, za da ima6 drehi na gurba si, a ciganina da naperda6i 7-godi6no detence i da my vzeme lev4eto, zaradi koeto ba6ta my raboti cql den. 6te ima6 dete kogato znae6, 4e moje6 da my osigyri6 normalen jivot, a cigankata rajda, za da vzima pomo6ti. na 13-4-5-6 ve4e raboti6 kato... kvoto moje za da ima6 nqkoi lev, a 6-7-8-...........-68 godi6nite ciganki djobqt na poraziq.... koito zapo4na da mi govori za solidarnost i tolerantnost da si predstavi kak my biq 2 6amara na ym i pluq v liceto my! vsi4ko, koeto izredih se bazira na deistvitelni sly4ai, v nikoi sly4ai edini4ni.
p.s. izvinqvam se 6liokavicata, nqma kirilizator

to4no taka e :?

LizZz
04-26-2008, 08:02
tvurdo protiv! ne moje teb da te e strah da vurvi6 po tumno, a nego da ne go e strah ot nikoi i ni6to. ne moje policai da pozdravi i da kaje''dobur den. kak ste mom4eta?'' a ciganina da my kaje ''tursime da vurjem nqkoi kato teb''. ne moje maika ti da se 4ydi na kolko da se razpokusa i kak da izkara pari, za da ima6 drehi na gurba si, a ciganina da naperda6i 7-godi6no detence i da my vzeme lev4eto, zaradi koeto ba6ta my raboti cql den. 6te ima6 dete kogato znae6, 4e moje6 da my osigyri6 normalen jivot, a cigankata rajda, za da vzima pomo6ti. na 13-4-5-6 ve4e raboti6 kato... kvoto moje za da ima6 nqkoi lev, a 6-7-8-...........-68 godi6nite ciganki djobqt na poraziq.... koito zapo4na da mi govori za solidarnost i tolerantnost da si predstavi kak my biq 2 6amara na ym i pluq v liceto my! vsi4ko, koeto izredih se bazira na deistvitelni sly4ai, v nikoi sly4ai edini4ni.
p.s. izvinqvam se 6liokavicata, nqma kirilizator
Абсолютно.. :-x

BWald0rf
04-26-2008, 08:09
И какво сега,всички дето се пишат много толеранти искате да ми кажете,че като видите някой нахален,миризлив циганин да си прави каквото иска просто му се усмихвате?! .. 0 не не .. Кой нормален българин би толерирал това ?! ... Нашите родители работят - те взимат помощи от данъците ни,както се каза по-нагоре ние от 14-15 годишни си търсим работа през ваканциите - те от 10 годишни крадат.И това никой не го спира!! .. В България циганите да имат повече права от българите .. И ще ми говорите за толерантност .. Пффф .. А какво ще кажете ако някоя вечер ви спипат няколко "добронамерени" рома и ви вземат парите .. да не говорим,че може и боя да си изядете ако са на кеф .. Е тогава ми говорете заа равнопоставеност и толерантност ;)
П.П. - НЕ отричам,че има свестни цигани.Аз лично познавам такива.И ако всички бяха като тях и аз щях да съм толерантна ;)

Темата не е за тук,но пък може да бъде преместена в подходящия раздел

1nnocenT
04-26-2008, 08:12
И какво сега,всички дето се пишат много толеранти искате да ми кажете,че като видите някой нахален,миризлив циганин да си прави каквото иска просто му се усмихвате?! .. 0 не не .. Кой нормален българин би толерирал това ?! ... Нашите родители работят - те взимат помощи от данъците ни,както се каза по-нагоре ние от 14-15 годишни си търсим работа през ваканциите - те от 10 годишни крадат.И това никой не го спира!! .. В България циганите да имат повече права от българите .. И ще ми говорите за толерантност .. Пффф .. А какво ще кажете ако някоя вечер ви спипат няколко "добронамерени" рома и ви вземат парите .. да не говорим,че може и боя да си изядете ако са на кеф .. Е тогава ми говорете заа равнопоставеност и толерантност ;)
П.П. - НЕ отричам,че има свестни цигани.Аз лично познавам такива.И ако всички бяха като тях и аз щях да съм толерантна ;)

Темата не е за тук,но пък може да бъде преместена в подходящия раздел
много точно казано !
в моя град на центъра цигани продават крадени телефони и сичко дори моя го намерих там но полицията си е бъркала в гъза

LitTlE_BeBsIiI
04-26-2008, 08:14
Твърдо против!

hottie
04-26-2008, 08:22
По принцип съм за малцинствата ако спазват нашите правила и норми. Но съм против оставянето им в България ако ще я карат така както те си решат - да ни мърсят страната, да крадат и пр.
Това важи за всички народи.

Аз като отида в Египет например се покривам достатъчно за да не провокирам с късите ми панталонки в най-голямата жега. Да не ме гледат накриво, защото съм единствената разголена жена.

Обаче като другите дойдат при нас искам и те да спазват определени правила.Ние си имаме норми, ако те искат да са в България да заповядат, но да ги спазват, защото това е нашият начин на живот.

prettyIdeath
04-26-2008, 08:49
ПРОТИВ

lp_maniq4ka
04-26-2008, 09:31
искам да кажа на всички...не съм момче!темата не е тъпа защото така ще разберете колко хора ценят България.да наистина и турците също са проблем.надявам се да се намери някой които да го е грижа за държавата, а не само да отбива номера и да взима пари.Независимо от всичко и всички аз ще защитавам България.Аз съм българка и не ме е срам от това.За мен всички,които се движат с цигани също са цигани.Не ми пука....за останалите...само знам че малцинствата нямат работа в НАШАТА държава.

izzy
04-26-2008, 13:39
Не ми пука....за останалите...само знам че малцинствата нямат работа в НАШАТА държава.

a vsi4ki bulgarski emigranti togaz imat rabota v 4ujbina nali? moeto si e moe 4ujdoto oba4e e ob6to. vi e eba u egoistite. kak ste tolkova 4estni i borbeni emi hodete i opravete durjavata de koi vi spira?

MartyParty
04-26-2008, 14:54
Не ми пука....за останалите...само знам че малцинствата нямат работа в НАШАТА държава.

a vsi4ki bulgarski emigranti togaz imat rabota v 4ujbina nali? moeto si e moe 4ujdoto oba4e e ob6to. vi e e** u egoistite. kak ste tolkova 4estni i borbeni emi hodete i opravete durjavata de koi vi spira?
Има кой да я оправи,ама без гласуване тва не става.Българинът има нужда да си надигне мързеливия задник от стола и да прояви малко национализъм или поне това което е останало от него.За никого не е тайна,че младото поколение н-е г-л-а-с-у-в-а!И това не е,защото няма за кого,а защото личното мнение се е изпарило и историята не се помни.Те не могат да изпитват същия плам ,като този на хората отпреди 100 години.Което пък не значи,че не могат да се опитат да променят настоящето.Достатъчно е само човек да се огледа и да се замисли за бъдещето на собствената си страна.

Valentin123
04-26-2008, 15:05
ПРОТИВ

Diam0nD
04-26-2008, 16:24
д**ба малките расистчета и националистчета... нямате ли си друга работа?! Турците ги разнищихте, с'а и "ромите" к'во съ шашкате? Глейте си кефа и не глейте на другите! Бива и бива, ама пък грам толерантност няате! имам толерантност но преди месец и нещо точно тия разбиха къщата на село ... да ги обичам ли ??? :shock: :-x

izzy
04-27-2008, 04:39
имам толерантност но преди месец и нещо точно тия разбиха къщата на село ... да ги обичам ли ??? :shock: :-x


ako bulgari ti bqha razbili ku6tata su6toto li 6te6e govori6? ne nali? 6te6e prosto da kaje6 vandali ili prestupnici. no kak da minem bez notka svetovna konspiraciq ili az sum po dobur ot drugiq...

Diam0nD
04-27-2008, 05:32
аз не казвам че и българи не го правят ,а че циганите правят САМО ТОВА ... от всичките цигани една трета бачкат ,а другите как живеят ?? помощи+ кражби .... не е ли така ???намират им работа ,а те казват ,че не можели да я работят ... ти ако си на зор ще подбираш ли работите ???? е явно не са на зор и си е доста по добре по 300-400 лв на месец без да бачкат и от джебчийство още 200-300 ... еми това е живот ....а тва че българи го правят си е така ,но не е масово !

DjBaloon
04-27-2008, 17:13
ПРОТИВ ПРОТИВ ПРОТИВ

Feamma
04-27-2008, 22:05
Грабителите ВЪН! Против!!! :-x

tankistabg
04-28-2008, 12:42
еми аз съм българин. Роден съм да бъда против!

d1zzy
04-29-2008, 10:30
Абсолютно против циганите съм. Нямаше да ми пречат, ако бяха свестни хора, работеха и плащаха данъци като повечето българи, но те са си избрали този начин на живот и малките изключения не могат да променят общото мнение.

flowerchence
04-29-2008, 19:07
По принцип нямам нищо против хората от друга раса и доколкото е възможно съм толерантна към тях...Обаче ромското население в България определено преминава всички допустими граници.Вярно е,че има и изключения и всичко си зависи от дадения човек,но това са единици,които могат да се преброят на пръстите.Не ми се иска да слагам всички под общ знаменател,но няма и да крия,че вероятно ще е доста по-добре,ако си живеем и без тях. Не мога да кажа,че съм твърдо "против" ромите,но не съм и "за" тяхното пребиваване в страната.

nCuXaP
04-30-2008, 10:48
Аз съм скин досега не съм писал в форума но и това стана наистина цигани и турци са болест за България но първо трябва да почнем от там че за нашите най-великото събитие в света е европейското по футбол; защото никъде другаде не биха позволили стотици озверели диваци да размахват брадви в столицата безнаказано (както стана в Красна поляна); а у нас хора с висше образование хвърлят гюбеци под звуците на чалгия, базирана на музиката на бошняците-мюсюлмани, известна навремето като "сръбска", и циганските и турски кючеци защото българина се вдъхновява само от аромат на кебапчета и ракия а българските деца носят имена като Хуан-Карлос, Дейвид, Памела, Никол и пр срам ме е именно заради великото наследство на нацията и начинът, по който днес деградираме до заслуженото състояние на роби. Затова ще ни размахват пръст високомерно и ще ни плескат през ръцете, когато посегнем към общата трапеза. Да, за да участваш в тази трапеза трябва да си на културното ниво на събеседниците си, а не с препълнена уста да пелтечиш за славата на дедите си, пощракаквайки с мазни пръсти в ритъма на кючеците и преценявайки с колко тупаници можеш да свалиш човека срещу тебе. И се пак 14/88 само искам да кажа още нещо за фен темата 14 са буквите в речта на Дейвид Лейн 88-те заповеди на Дейвид Лейн 8-та буква от Английската азбука е H 88-HH HAIL HITLER

mizantrope
04-30-2008, 13:20
Principno omrazata protiv ciganite ne se bazira na etni4eska ili rasova osnova. Faktorite, koito opredelqt tova sa socialno-kulturni. Omrazta ne e hubavo neshto, neshto, koeto da se torelira, no da si priznaq az (kakto bezbroi drugi saote4estvenici) mrazim ciganite. Tazi omraza savsem ne e bezpo4vena. Vseki znae zashto, poneje vseki den e svidetel na realnostta.

A realnostta e,4e ciganite se qvqvat kato rakovo obrazovanie na balgarskoto obshtestvo. Zashto? Zashtoto ne doprinasqt s nishto za obshtestvoto, a naprotiv - lajat, mamqt, grabqt, ne rabotqt i nai-loshoto, ponqkoga UBIVAT. Nqma6e da ima nishto losho ako se izbivaha samo pomejdu si, no te posqgat i varhu nas. Ne edin ili dva pati. Oshte po-loshoto e, 4e tova rakovo obrazovanie raste i se razprostira vse pove4e. Nakraq posledtviqta shte sa katastrofalni. Ciganite nqmat nikakva obshtestvena ili li4nostna stoinost. Te sa kato edni paraziti, jiveeshti na garba na i bez tova iznemoshteliqt balgarski narod. Kak se e stignalo do tova? Parvo, samite cigani sa si takiva - 4ergarsko pleme, koeto nqma rodina i ne e sviknalo na trud. Te nqmat obshtestveni nravi i zatova sa takiva. Otivat na edno mqsto - izpolzvat, ru6at (no ne sagrajdat), dokato ima kakvo i se mestqt na drugo mqsto. Na tqh ne im puka za Balgariq, nito za nas, nito dori za tqh samite do edna stepen. Loshoto e, 4e nie ostavame, nie ne sme kato tqh (za shtastie) i tova e nashata rodina.

Nakratko kazano, zatova gi mrazq - mrazq marzela im, nechistoplatnostta im, neobrazovanostta im, dori prokletiq im ezik (ako moje da se nareche taka). Znam, 4e tova ne trqbva da e taka, no mi e pisnalo ot mnogo otdavna ve4e i taka stoqt neshtata.

Situaciqta e adski zle i nai-loshoto e, 4e ne vijdam realno razreshenie na slu4aq. Do golqma stepen pravitelstvoto vsi4kite tezi godini e bilo i e otgovorno za tova. Ako se e vzelo tova pod vnimanie, problemat nqma6e da e nalice sega. Problemat ne datira ot predi 15-20 ili 25 godini. Ciganite sa doshli po tezi zemi ot predi pove4e 200 godini. Nashestvenici, kakto prokletite osmanci. Vaprosat e,4e sa se prevarnali v takav problem. Inache nishto protiv - ako se bqha vpisali v balgarskoto obshtestvo i ne sazdavaha problemi. No ne e taka i s pravo mojem da gi mrazim. Nqkoi shte kajat - ima i dobri sred tqh. Da, ima -no sa edinici. Nqkoi shte kajat - te ne sa vinovni, 4e sa se rodili cigani. Da, no sa vinovni, 4e se darjat po tozi nachin i 4e posledstviqta gi nosim nie, balgarskiq narod.

MoonAngel
05-13-2008, 16:32
Против цигани и турци. Като се замисля не знам кои са по-зле. Може би турците.

metalist91
05-13-2008, 17:17
Против..

Lucho
05-14-2008, 17:28
Против....тая напаст божия....да ги изселят дано ! :smt066 :smt064 :smt097 :smt067

kissy_
05-26-2008, 19:14
ТВЪРДО ПРОТИВ!!!! 8)

SiegHeil
05-26-2008, 19:44
Против. Мисля че всички които са говорили с циганин през живота си знаят защо.

Diam0nD
05-26-2008, 21:25
има и свестни !! Имам съседи ... единствените в квартала цигани ,но са много точни хора и циганина ходи и чисти напълно доброволно зад блока ,където БЪЛГАРИ си изхвърлят боклуците през терасите !!!!!![/i]

pathetic
05-26-2008, 21:29
Стига да не ме крадат и да не ми лютят на очите..
Гадното за тях е, че винаги ще сме предубедени и ще трябва да изкупват някаква насадена им вина,Diam0nD.Щото сме гадни копелета и като речем нещо се инатим.

psychopath
05-26-2008, 22:05
против много ясно!

Diam0nD
05-27-2008, 07:46
против много ясно! psiho i az ne haresvam tiq deto psuvat bylgari ,deto kradyt !! Te zaslujavat neshto po gadno ot smyrt ,no nqma kak da otre4em 4e i bylgari ima takiva :P

BirdsFarm
05-27-2008, 10:07
Мразя българите, които вечно претендират, че са толерантни и едва ли не са готови да предпочетат някой мангал (бил той и некадърен) пред един способен българин. Има доста такива места - фабрики и пр.
Циганите да се изселват в Индия и Египет - откъдето са дошли! Нямат място тук!

Diam0nD
05-27-2008, 18:54
hah Аз не отричам че повечето са мършави лайна !! Но има и свестни. Може да са 1,10,100 ,но ги има и те не заслужават да бъдат третирани като 2ра ръка хора !! Иначе за другите .... :booooomb:

SiegHeil
05-27-2008, 19:27
hah Аз не отричам че повечето са мършави лайна !! Но има и свестни. Може да са 1,10,100 ,но ги има и те не заслужават да бъдат третирани като 2ра ръка хора !! Иначе за другите .... :booooomb:
Подкрепям. Аз лично от 20 000 души махала знам точно 1 свестен..и все пак го има :)

blufer_1
05-27-2008, 21:20
според мен треа да фанат си1ки мангали и да ги откарат някъде да ги разтрелят и тва е

pathetic
05-27-2008, 21:28
според мен треа да фанат си1ки мангали и да ги откарат някъде да ги разтрелят и тва е
ми.. не.

macy_day_parade
07-06-2008, 19:29
Не ми пука....за останалите...само знам че малцинствата нямат работа в НАШАТА държава.

a vsi4ki bulgarski emigranti togaz imat rabota v 4ujbina nali? moeto si e moe 4ujdoto oba4e e ob6to. vi e e** u egoistite. kak ste tolkova 4estni i borbeni emi hodete i opravete durjavata de koi vi spira?

И защо мислиш българите отиват в чужбина,а?Повечето хора не правят нищо по въпроса и просто предпочитат да се чупят от циганската ни държава :?

macy_day_parade
07-06-2008, 19:30
според мен треа да фанат си1ки мангали и да ги откарат някъде да ги разтрелят и тва е

За тях важи: Хвани един,удари десетима :D

Freiheit
07-06-2008, 19:46
Едни здрави закони биха оправили нещата.. тоест на всяко провинение на циганина - затвор - те сами 'лошите' цигани ще си отидат по затворите и няма да се налага да има скинари и всякакви там.

Proud Bulgarian
07-06-2008, 21:25
Циганите са оръжие на ционистите. Като се справим с ционистите, мангалите няма да са пречка и лесно ще бъдат подложени на справедливите закони. Друг е въпросът, че циганите навсякъде по света са такива изруди... но и навсякъде са изпъдени/избити.

kristo
07-06-2008, 21:42
Циганите са оръжие на ционистите. Като се справим с ционистите, мангалите няма да са пречка и лесно ще бъдат подложени на справедливите закони. Друг е въпросът, че циганите навсякъде по света са такива изруди... но и навсякъде са изпъдени/избити.
Не знам дали циганите са оръжие на ционистите, малко е пресилено това твърдение според мене. Във всеки случай циганина е тъп и е лесно управляем, в това си прав. Ако ние намерим начин да ги контролираме и оттам неутрализираме, ще са както през комунизма. Защото колкото и да мразя комунизма, не мога да не призная, че тогава никога не са имали тези права, които имат днес. Били са мачкани от милицията и цигански проблем просто не е съществувал. Седяли са си в махалата, но и масово са работели, искат или не. А не като сега. Но във всеки случай бъди сигурен, че е много по-лесно да се справим първо с циганите, отколкото с ционистите. Не, че и с вторите няма да се справим един ден, но ще е много по-трудно. Понеже ционистите са умни и то много и хитри. И те не искат власт, те просто искат цялата власт на света. Е, няма да я получат. Но засега имат доста власт за съжаление. А циганина поне в това не пречи- на него му дай ядене и пиене и друго в този живот не му трябва. Тоест в това отношение поне не са заплаха. Та с циганският проблем да се справим първо, пък за ционистите определено няма никак да е лесно.

Freiheit
07-07-2008, 11:12
Мисля си, че може би е редно да се вкара закон - всички цигани да работят - ще мине пред ЕС, че така се интегрират - даже може някое финансиране да се получи за изграждане на безопасни трудови условия за циганите.. с малко акъл тия трудови условия ще са им до гетото, така че няма да се появи момента на цигани навсякъде. В комбинация със строги закони за престъпност, повече полиция, по-малко корупция и по-високи данъци за повече от 3 деца ще станат нещата доста добре.. Гадното е, че докато ни управляват ДПС тия работи няма да станат - те си гонят техните интереси и интересите на техните гласоподаватели

kristo
07-07-2008, 12:03
Мисля си, че може би е редно да се вкара закон - всички цигани да работят - ще мине пред ЕС, че така се интегрират - даже може някое финансиране да се получи за изграждане на безопасни трудови условия за циганите.. с малко акъл тия трудови условия ще са им до гетото, така че няма да се появи момента на цигани навсякъде. В комбинация със строги закони за престъпност, повече полиция, по-малко корупция и по-високи данъци за повече от 3 деца ще станат нещата доста добре.. Гадното е, че докато ни управляват ДПС тия работи няма да станат - те си гонят техните интереси и интересите на техните гласоподаватели
Много добра идея даваш, подкрепям изцяло :).

Proud Bulgarian
07-07-2008, 15:00
Да не се дават на социално слаби/безработни социални помощи за повече от 1 година и детски надбавки за повече от 2 деца. Вдигане на наказанията за престъпления типични за ромския етнос и особено за такива свързани с изнасяне на проститутки, бели робини, кражби на деца и т.н. И допълнително, от спестените пари да се дигнат надбавките за 1во, 2ро и 3то дете.

Freiheit
07-08-2008, 22:38
В интеграцията на ромите се наливат страшно много пари - десетки милиони - предполага се, че след 20тина година, когато се интегрират тези пари ще се върнат на държавата от по-ниска престъпност и по-високо производство. Въпроса е дали България ще е бяла, когато това стане....

kristo
07-09-2008, 11:38
Ами въпроса е, че циганите/а не ромите, защото не е правилно да бъдат наричани роми/ едва ли могат да бъдат интегрирани и след 50 години. Или поне по-голямата част от тях, иначе една част от циганите/ но засега много малка/ работят и си плащат данъците и са сравнително адекватни граждани на България. Но мнозинството живеят в първобитно-общинния строй и май така им е по-добре. И чакат само социални помощи. Просто се изискват строги закони и санкции, както предложиха писалите по-горе- лишаване от социални помощи и изобщо от права при отказване да работят и да спазват законите на страната, освен това задължително учене до 12 клас/това, че трудно ще завършат си е техен проблем, но трябва да бъдат вкарани в училищата, защото от там им тръгва лошият път/ и т. н. Начини има и то адекватни, стига да се приложат. А циганите, ако ги принудим да се съобразяват със законите, няма къде да ходят да не ги спазват. Просто се иска по-твърда държавна политика спрямо тях, но с това неадекватно правителство няма как тази политика да бъде осъществена.

white_power_
07-25-2008, 15:03
Всички цигани трябва да бъдат бити,пребити,премазани и накрая убити тва са плани нещастия и не заслужават да живеят!! СМЪРТ ЗА ВСИЧКИ ЦИГАНИИ И МАЛЦИНСТВА!!!!!!!

iPurple
07-25-2008, 15:24
Против.

GLeZoRanA
07-26-2008, 18:34
Твърдо против .. Тъпата смърдяща сган няма място в България !!!!! :o

little_elf
07-26-2008, 21:55
Против тях съм.
Уж се опитваме да ги интегрираме,но как ще стане това след като самите те не искат да се интегрират.Те не умеят да се възползват от това,което им се предлага.За разлика от българските деца на циганчетата всяка година им осигуряват безплатни учебници и транспорт до училище.Но как да накараш една мързелива нация да учи и да се труди.Естествено предпочитат да изкарат по лесния начин като откраднат или пък като една циганка роди по 7-8 деца,за да получава помощи от държавата да ги издържа,а в действителност изоставя децата си по домовете.И защо в държавата ни за тях закони не важат?Един прост пример:не си плащат билета,когато използват градския транспорт,но въпреки това никой не ги глобява.Това,че никой нищо не смее да им направи се дължи на факта,че като цяло циганите са единни,нападнеш ли един ти скачат още десетима да го защитят.Докато на нас ни липсва единство и всеки гледа сеира на другия :? :? .

SeXyL[!]Nk@
07-27-2008, 08:25
Естесвено,че съм против да живеят в България :!: :!:
Да си ходят по Македония и Турция,там им е мястото.

kristo
07-27-2008, 16:35
Nk@]Естесвено,че съм против да живеят в България :!: :!:
Да си ходят по Македония и Турция,там им е мястото.
За Турция съм съгласен, ама защо пък да ходят в Македония? Та тя е населена преобладаващо с българи! Така че според мен не е логично да ги пращаме от една част на България в друга/защото Македония за мен винаги си е била част от България и един ден пак ще бъде/.

FuckiNg DreAm ' Dess <
07-29-2008, 14:32
ТВЪРДО ПРОТИВ!!!

Diam0nD
08-11-2008, 12:06
е не цигани са в парламента , пък и май май ние си ги търпим и си говорим колко са лоши по форумите само :) А иначе има и пичове :)

gacy_bacy
08-15-2008, 12:45
против

kristo
08-15-2008, 12:47
е не цигани са в парламента , пък и май май ние си ги търпим и си говорим колко са лоши по форумите само :) А иначе има и пичове :)
Прав си, че ние сме си виновни затова, че ни са се качили на главата от край време. Но има и работещи цигани, макари да са твърде малко...

fenkatakrisi952
08-15-2008, 19:32
И те са хора :-o

SiegHeil
08-15-2008, 23:19
И те са хора :-o
Колко цигани познаваш лично ?

it_ends_tonight_
08-16-2008, 11:11
"Против", "Мразя ги" , "Долни мангали" Само тва се повтаря и дори не се обоновавате.
Ами и аз не ги харесвам, ама поне ще кажа защо. Защото не си плащат тока 10 години и пак имат, а ако забравиш да си платиш тока с 3 дена веднага те откачат. Защото не работят и раждат деца, за да могат да получават помощи, а тези помощи идват от заплатите на нашите родители, дето по цял ден се трепят. Един българин издържа други четирима. На всичкото отгоре са нагли и говорят на цигански по улиците, псуват, плюят, крадат, изнасилват.
НО! Има и едно но! Сред тях и има много светсни хора, които втпкреи немотията си търсят работа, а не чакат на държавата.

amazonkata90
08-22-2008, 14:25
Цял живот се опитвам да бъда толерантна към различните, но спрямо циганите просто не мога. Може би сред тях наистина има свестни хора, но те са единици - изключения, които още по-силно подтвърждават правилото, ако мога да се изразя метафорично.

На всички нормални българи ни е ясно, че циганите не могат да бъдат изгонени от страната ни. Но мерки трябва да бъдат взети. В Италия правителството на Берлускони постъпи най-добре, като не се поддаде на силния международен натиск и действа решително срещу циганите. Там те живеят на катуни, НЯМАТ италианско гражданство и им е ЗАБРАНЕНО да катунът да стои повече от 3 месеца на едно и също място. За разлика от България, където с лека ръка им се дават общински жилища, които съсипват или се самонастаняват насред Студентски град без никой да предприеме някакво действие, за тяхното изгонване. В Италия циганите не плащат данъци, но те нямат ток, вода, осигуровки и право на помощи. А тук те пак не плащат данъци, но надигат глас до бога, когато им се спре тока. Нагли и самозабравили се до n-та степен... Но има и една приказка, че не е луд този, който яде зелника, а този който му го дава. Държавата в това отношение не прави абсолютно нищо. Циганите ще се оправят само с бой, строги закони и отнемане на всичките им привилегии. А партии като Евророма и другите цигански такива трябва да бъдат забранени!

gothic_angel
08-22-2008, 23:29
Против,въпреки че и те са хора.

machineheadfan
08-23-2008, 08:33
Твърдо против! :x :o

st1ka
08-24-2008, 22:59
Не ги мразя, но ще ми е по-добре без тях!

petet
08-24-2008, 23:05
По БТВ един мангал каза "всички българи заслужават да измрат до един" :-x :booooomb:

yarrr
08-25-2008, 13:07
Protiv!maite gi ot Bulgaria

Marina__
08-25-2008, 16:58
Като цяло съм против. С мноооого малки изключения, като проф. Чирков например :) . Но хора като него за жалост за 0,1% от ромите в България. Всичко останало е някаква, ще ме извините за думата - сган :?.

Proud Bulgarian
08-25-2008, 22:17
Като цяло съм против. С мноооого малки изключения, като проф. Чирков например :) . Но хора като него за жалост за 0,1% от ромите в България. Всичко останало е някаква, ще ме извините за думата - сган :?.
Не помниш ли далаверите с органи, които той е правел(и май все още прави).Преди няколко месеца нашумя по новините.

petet
08-25-2008, 22:51
Ромите в Румъния

Пише се


РОМите в РОМъния ;) 8-) :D

kristo
08-26-2008, 10:44
И те са хора :-o
Права си, хора са, но хора в много нисък стадий на развитие, да не кажа, че от едно 2000 години примерно не са мръднали изобщо с развитието си, а живеят в родово-общинния строй все още. И именно в това е проблема, че не искат да се променят, а си следват традициите от хиляди години- живеят си в катуни, на племенна основа и без да искат да възприемат каквото и да било от новото, от съвременното като цяло. Естествено, има си изключения както някой спомена във форума, но това се отнася най-вече за случаите, в които циганчета още от съвсем малки деца са осиновени от български семейства и оттам стават нормални "бели" хора.

kristo
08-26-2008, 10:49
Ромите в Румъния

Пише се


РОМите в РОМъния ;) 8-) :D
Верно е, в Румъния са най-много в Европа, около 5,5 млн доколкото съм чувал, но циганите не идват от Румъния, а от Индия още от едно 1000 и повече години. Та по-добре да напуснат като цяло Европа и да си се върнат оттам, от където са дошли, а именно Индия :wink:.
ПП. Между другото допреди падането на България под османско иго, в България не е имало цигани, а те идват по нашите земи заедно с турците и се заселват тук...

no_comennt
08-30-2008, 20:11
Твърдо против! iskam samo da vi kaja che v mnogo neshta ne ste oravi no go razbiraite koito kakto jelae ako iska nqkoi da mi pishe skype mi e fuck_you2353

SiegHeil
08-30-2008, 20:39
Твърдо против! iskam samo da vi kaja che v mnogo neshta ne ste oravi no go razbiraite koito kakto jelae ako iska nqkoi da mi pishe skype mi e fuck_you2353
http://zazz.bg/play:0b1d09d9 ^^
Така е, изобщо не сме прави 8-)

kristo
08-30-2008, 22:34
Твърдо против! iskam samo da vi kaja che v mnogo neshta ne ste oravi no go razbiraite koito kakto jelae ako iska nqkoi da mi pishe skype mi e fuck_you2353
Обясни ни в какво точно не сме прави, искаме да знаем моля?! Ама с конкретни примери и аргументи да говориш, а не с общи приказки за равни права на всички, хуманност, човечност и приемане на другия, щото това са понятия, които отдавна се изтъркаха... За съжаление с циганите колкото по-толерантен си, толкова повече си патиш от това...

valkanovb
08-30-2008, 22:43
Вие все едно давате конкретни примери и аргументи.

kristo
08-30-2008, 22:53
Вие все едно давате конкретни примери и аргументи.
Е ти все едно не ги виждаш всеки ден конкретните примери на цигански обири по улиците най-малкото, та искаш някакви супер конкретни доказателства. Всеки е нясно каква напаст са циганите за съжаление. И на мен ми се иска да не беше така, но уви, като нормални хора е трудно да се разбереш с тях, неуспорим факт. Просто са единици циганите, които са се култивирали, интегрирали или цивилизовали, както щеш го кажи. Останалите си живеят в медно-каменната епоха и не искат изобщо да живеят в реалността, понеже им е по-лесно да карат така- на социални помощи, детски за децата им, които взимат от детските на българчетата, не си плащат тока и никои не им го спира, понеже ще ореват цяла България и ще се оплачат на половината свят.. Мисля, че няма нужда от повече примери за момента...

SiegHeil
08-30-2008, 23:18
Вие все едно давате конкретни примери и аргументи.
http://zazz.bg/play:0b1d09d9
http://zazz.bg/play:fdf55e4f
http://zazz.bg/play:a97011de
http://zazz.bg/play:2b2ec59f

Доволен ?

SunShinePearl
08-31-2008, 00:25
ПРОТИВ

BulgariaZaBulgarite
09-04-2008, 21:06
Ромите в Румъния

Пише се


РОМите в РОМъния ;) 8-) :D
Верно е, в Румъния са най-много в Европа, около 5,5 млн доколкото съм чувал, но циганите не идват от Румъния, а от Индия още от едно 1000 и повече години. Та по-добре да напуснат като цяло Европа и да си се върнат оттам, от където са дошли, а именно Индия :wink:.
ПП. Между другото допреди падането на България под османско иго, в България не е имало цигани, а те идват по нашите земи заедно с турците и се заселват тук...
Тоест две нещастия сполетяват България! Иначе ромите в Румъния са около 1.5 млн.

Giaaa
09-05-2008, 23:07
малко като расова дискриминация се получава,но си е точно така.ако има престъпност и кражби в България,то доста голям процент БЪЛГАРИ никога не са си и помисляли да извършат престъпление,докато ромите турците..както им кажете се раждат с това.и най-лошото е,че това се толерира,купуват им се къщи и какви ли не глупости..а по телевизията все по често чувам за "известният Авмет Азджан (например),който е новия министър на каквото и да е там,от когото явно се очаква да ни спаси от лошото ни положение..ми няма да стане!!! :-x

kristo
10-08-2008, 10:47
малко като расова дискриминация се получава,но си е точно така.ако има престъпност и кражби в България,то доста голям процент БЪЛГАРИ никога не са си и помисляли да извършат престъпление,докато ромите турците..както им кажете се раждат с това.и най-лошото е,че това се толерира,купуват им се къщи и какви ли не глупости..а по телевизията все по често чувам за "известният Авмет Азджан (например),който е новия министър на каквото и да е там,от когото явно се очаква да ни спаси от лошото ни положение..ми няма да стане!!! :-x
Прав/а си, само че затова турците и циганите да ни са се качили на главата са най-виновни не те самите, а тези уж "български" политици във властта, които им го позволяват, но и ние, които не протестираме достатъчно заради това. И една поправка само - не наричай циганите роми, те не са такива, те са си цигани...

love_enrique
10-08-2008, 20:06
Какво ще рече този въпрос?Против,демек да земем да ги изтребим ли?Не схващам смисъла :shock: За,против,тях си ги има и като гледам скоро ще са повече от нас :?

aresmurt
10-10-2008, 19:15
Против :booooomb: Мързи ме да излагам аргументи.

Giaaa
10-11-2008, 08:38
Какво ще рече този въпрос?Против,демек да земем да ги изтребим ли?Не схващам смисъла :shock: За,против,тях си ги има и като гледам скоро ще са повече от нас :?

е? да стоим и да не правим нищо ли?докато не станат повече от нас и да ни изтрепят те,защото ние не сме го направили по-рано..естествено преувеличавам,но всичко е възможно.. :-o
и да в някои държави ги "изтребват".наскоро гледах как в Италия някаква циганка откраднала малко момченце от италианска гражданка и всички се вдигнаха и изгориха къщите им."Досега само ни дразнеха,но това вече прекрачи всякакви граници" -това каза един от италианците,когато го попитаха,защо са го направили..
явно при нормалните държави една кражба е достатъчна за крайни мерки,а при нас?след всички тези волности,които си позволяват циганите..кога ще им дойде времето? :x
edit: "Започна обучението на хиляди роми,предшестващо наемането им на работа в полицията"....?!?!?!?!! :-x :-x :-x

LINKNOT
10-11-2008, 16:10
ПРОТИВ с десет ръце!

kristo
10-11-2008, 21:51
love_enrique, ако всички мислеха толкова крайно демократично и либерално като теб досега България да се е циганизирала изцяло! Иначе не съм против циганите поради някакви расови предразсъдъци, понеже и за мен те са си вижи хора, също като нас и имат право на своето място под слънцето, но е възможно най-желателно да не е под нашето, българското слънце, понеже нищо хубаво не сме видели от дългогодишното си съжителство с тях, не можеш да го отречеш по никакъв начин. Просто правят всичко възможно да не живеят като нормални хора, а като животни и явно така повече им оттърва и им е по-добре - да не бачкат, да карат на помощи, да карат ние българите с нашите данъци да плащаме и техния ток, вода и всичко останало. А те какво дават на тази държава?! Едно голямо, огромно НИЩО! Това е истината, само кражби и мизерии от тях, то затова в целия нормален и иначе демократичен свят не могат да съжителстват с тях и ги гонят оттам. Не може да ти направят цял квартал с жилища, а ти за нула време от хубави жилища да ги превърнеш в кочини, в които съжителстваш заедно с конете и кучетата си, а и да си палиш огън там. Никой, дори и негрите отдавна не живеят така, няма такова животно като тях просто какво мога да кажа, оставям национализма си настрана в случая, просто това са истините, които и демократка като теб не може да опровергае по никакъв начин и трябва да ги признае!

LINKNOT
10-11-2008, 23:03
Много хора казват "Ама то има и свестни",включително и за българомохамеданте. Ок,имало свестни,но какъв процент са те? Никой няма да тръгне да ти ги отделя един по един какъв характер са,защото не трябва да се гледа от морална гледна точка,а от политическа.

България е една изстрадала и устояла страна с велико минало и невероятно смели и дойстойни синове. Тя трябва да бъде за българите,за нас са се борили освобожденците,за нашата свобода,против потурчването! И, да,вярно е,че предците на сегашните бълг. турци са били поробени и носят български корен в гените си,НО те отричат това,казват за себе си "Аз съм турчин". О,нима? С българско гражданство,който се е родил тук? Хах .. на такива ли ще си даваме страната?!? Циганите са същата мизерна работа. Всъщност и до един да бяха ба*ти морално извисените личности,пак нямаше да одобря тяхното местоживеене на наши територии,тай като както споменах по-горе - България трябва да бъде за българите!

gbemXVII
10-11-2008, 23:36
Как може да съм "ЗА" - крадци,убийци,изнасилвачи (95% понe.Oт малки ги възпитават по тоя гнусен начин!)
СМЪРТ ЗА ТЯХ !

Darkkiss
10-12-2008, 00:52
циганите трябва да работят за България!!! те трябва да ходат по чужбина и да крадат за България

crazygirl13
10-12-2008, 10:35
protiv

mistake
10-29-2008, 14:48
Нито съм "За' , нито "Против". Неодобрявам факта , че са се разпространени в целия свят...Всеизвестно е , че циганите нямат нито държава , нито писменност. За това не ги приемам за равни , но и те са живи същества и не са виновни , че са се родили такива. Такава е природата им и чувството за самосъхранение. Всеки живот е ценен и би трябвало да бъде уважаван. Друг е въпроса как ще бъде изживян...

hottie
10-31-2008, 08:17
Нито съм "За' , нито "Против". Неодобрявам факта , че са се разпространени в целия свят...Всеизвестно е , че циганите нямат нито държава , нито писменност. За това не ги приемам за равни , но и те са живи същества и не са виновни , че са се родили такива. Такава е природата им и чувството за самосъхранение. Всеки живот е ценен и би трябвало да бъде уважаван. Друг е въпроса как ще бъде изживян...

Съгласна съм с това мнение, НО ромите ИМАТ писменост. Хората с ромски произход не се изчерпват до лъвов мост - не всички са мръсни и крадливи. Както са и българите - има много гнусни крадливи българи, но не се изчерпва до там нали?
Дуг мит е, че ромите не работят. Много роми работят. Много роми изработват мебели, кошници и пр. Имат си хубави къщички и хубави деца. Мит е, че имат по 10 деца на семейство. Имат много по-малко. И т.н. Знам и , че спора тук е безмислен. Не бих могла да промена мнението на никой, не е и това моята цел. Но просто реших да си изкажа и моето.

kristo
10-31-2008, 12:00
Нито съм "За' , нито "Против". Неодобрявам факта , че са се разпространени в целия свят...Всеизвестно е , че циганите нямат нито държава , нито писменност. За това не ги приемам за равни , но и те са живи същества и не са виновни , че са се родили такива. Такава е природата им и чувството за самосъхранение. Всеки живот е ценен и би трябвало да бъде уважаван. Друг е въпроса как ще бъде изживян...

Съгласна съм с това мнение, НО ромите ИМАТ писменост. Хората с ромски произход не се изчерпват до лъвов мост - не всички са мръсни и крадливи. Както са и българите - има много гнусни крадливи българи, но не се изчерпва до там нали?
Дуг мит е, че ромите не работят. Много роми работят. Много роми изработват мебели, кошници и пр. Имат си хубави къщички и хубави деца. Мит е, че имат по 10 деца на семейство. Имат много по-малко. И т.н. Знам и , че спора тук е безмислен. Не бих могла да промена мнението на никой, не е и това моята цел. Но просто реших да си изкажа и моето.
Ама изкажи си мнението, никой не ти е отрекъл това право :wink:

Само че ромите първо не са роми, а са си цигани, все пак ром означава нещо съвсем различно и няма общо с тях, така че е погрешно понятие.

После циганите нямат писменост и никога не са имали такава, каквото и да говорим са си едно изостанало с хилядолетия дето се вика в развитието си племе, защото те са точно племе и то номадско.

После има цигани, които работят и са полезни с работата си, също си плащат тока и т. н. Тоест които нямат общо с мнозинството цигани, които са точно на другия полюс.

Но това нали сама се сещаш, че са все още много, много малко цигани, да кажем 5, айде от мен да мине 10% от циганите. Всички останали карат на социални помощи, на просене, на кражби и на все такива вредни за целокупния български народ неща.

Също си права, че има българи, които са като циганите, но колко са? Много малко в сравнение с работещите, платежоспособните, полезните за България граждани-българи.

А за това, че имат по 10 деца, айде не са по 10, ама по 5 някъде, лично съм се убеждавал много пъти че е така. И като не могат да ги гледат ги оставят на пътя или в повечето случаи на държавата да ги гледа и храни :wink:

mistake
10-31-2008, 12:26
Нито съм "За' , нито "Против". Неодобрявам факта , че са се разпространени в целия свят...Всеизвестно е , че циганите нямат нито държава , нито писменност. За това не ги приемам за равни , но и те са живи същества и не са виновни , че са се родили такива. Такава е природата им и чувството за самосъхранение. Всеки живот е ценен и би трябвало да бъде уважаван. Друг е въпроса как ще бъде изживян...

Съгласна съм с това мнение, НО ромите ИМАТ писменост. Хората с ромски произход не се изчерпват до лъвов мост - не всички са мръсни и крадливи. Както са и българите - има много гнусни крадливи българи, но не се изчерпва до там нали?
Дуг мит е, че ромите не работят. Много роми работят. Много роми изработват мебели, кошници и пр. Имат си хубави къщички и хубави деца. Мит е, че имат по 10 деца на семейство. Имат много по-малко. И т.н. Знам и , че спора тук е безмислен. Не бих могла да промена мнението на никой, не е и това моята цел. Но просто реших да си изкажа и моето.
И като си толкова сигурна ,че имат писменност я ми напиши нещо на цигански... Циганите Нямат писменност ... имат език , но не и писменност и поради тази причина използват писменноста на държавта в която живеят.А и всеизвестно е ,че ромите са нечистоплътни (поне , по-голямата част от тях). А и раждат децата си на по 14-15 годишна възраст и на 30 години вече са баби и дядовци. Тъй ,че когато не си сигурна и не си запозната с някои неща , поне не се излагай...

n3_m3_k3f16
11-02-2008, 17:22
Не е речено, че всички цигани са мръсни и раждат децата си на 14-15 год. възраст и т.н.Аз лично познавам едно семейство от ромски произход и да си кажа правичката изобщо не са като другите- в техния дом чалга не се пуска, чисти се всеки ден, имат само 2 деца.

BluePride
11-03-2008, 14:46
ПРОТИВ, ПРОТИВ, ПРОТИВ!!! Във всяка държава има малцинства и т.н., но тук е прекалено! Беззаконието, което се пирлага срещу тях за изцепките, които правят българин ще влезне в затвора, но тях не ги закачат! Не е нормално според мене!

Drift_King
11-03-2008, 19:28
С риск да бъда тотално разкритикуван ,ще се опитам да заема една малко по-различна позиция отностно ромите.
Мисля че някъде тук имаше една статия за еврейски равини ,които са против сегащната държава Израел и ционизма ,и доста от потребителите се съгласиха че съществуват и по "свестни" евреи.
Според мен нещата с ромите стоят по същият начин.Не ме разбирайте погрешно ,аз далеч не защитавам всички роми ,начинът им на живот ,това че не плащат данъци и т.н.За мен те са реална демографска заплаха за българската нация.
Незнам с какви цигани сте имали вземане - даване, но циганите в моят град са далеч по-различни от общата представа за ромите.Мога отговорно да заява че 70% от ромите тук живеят не по зле от българите, а от доста даже и по-добре.Държат на чистотата, образованието и всички останали неща присъщи за нас.И най-важното плащат си данъците.Всичките проблеми идват от останалите 30%, които просят ,крадат ,не плащат данъци и създават проблеми.
Тъй като работя с хора постоянно ,мога да кажа че съм останал доволен от ,отношението и работата на ромите.Разбира се имал съм и проблеми с тях, но това са били изключения.
Разбира се това са моите наблюдения върху тукащните роми ,нaясно съм че в другите населени места картината е различна.

mistake
11-04-2008, 14:50
Не е речено, че всички цигани са мръсни и раждат децата си на 14-15 год. възраст и т.н.Аз лично познавам едно семейство от ромски произход и да си кажа правичката изобщо не са като другите- в техния дом чалга не се пуска, чисти се всеки ден, имат само 2 деца.
Мисля ,че споменах "повечето" . :)

LiveFlower
11-04-2008, 21:08
Естествено,че против.Долу тая сган!И цигани и турци живущи в България под ножа!

Hrdcore`Lady
11-05-2008, 20:10
Хайде първо да погледнем себе си- българите, какви сме маймуни като цяло и как искаме всичко да ни идва наготово. Брутални убиици, вандали , изнасилвачи, педофили и какви ли още не сме ние-българите. Обществото се изражда, повечето представители на нашето поколение само си повтарят колко е трудно да се живее в тая държава и с нищо никой не допринася за всеобщото развитие. Разчитаме на мама и тати, страх ни е от лошите цигани, ама си пускаме 12 годишните дъщери посред нощ по дискотеките да ги е**т батковците. С какво сме по-различни от циганите? Те ще се оправят, понеже се стремят да оцелеят и са свикнали на всякакви условия на живот, но ние ако продължаваме да съществуваме безцелно, ще се превърнем в малцинство в собствената си държава и то много скоро.

kristo
11-06-2008, 10:15
Ей лигло, я не ме слагай наравно с мангалите, ясно ли ти е :-x ?

Не, българите сме хиляди пъти по-стока от мангалите, дори и сега, когато сме в нравствен и морален упадък пак сме много по-добре от тях. Защото всяка година поне няколко хиляди българи взимат висше образование, а колко циганина с висше образование има? Дали има повече от 5-6 в цяла България?

И не се ли замисляш, че иманно заради циганизацията в България (тоест чалгизацията, изпростяването и такива неща) част от българите започнаха да стават като тях? Защото това, което аз виждам ме убеждава, че съм прав. Навсякъде ни тикат циганската "култура" в живота и хващат още от 2-3 годишни българските деца да слушат оня нечовек Азис и Софка проститутката Маринова! И именно затова българските деца не могат да се научат на истинска, българска култура, която традиционно е на много високо ниво и учи на истински ценности.

А това, че непрекъснато когато и да пуснеш по който и канал, има американски филми с убийства и кървища според теб не е ли точно причината да зачестиха случайте на престъпления сред децата? Защо няма нищо нормално по телевизията, нещо, което да ги учи на култура, да ги образова и прави по-добри хора, а не Спайдърмени, Супермени, терминатори и незнам си какви? Защо българските деца не се стремят да приличат на Кан Аспарух например, а да приличат на някой американски "супергерой", който спасява света, избивайки половината му население?

Ей затова започнаха доста младежи да се държат като циганите, защото само това им се тика в очите още от няколко годишни - циганията, престъпността, разврата, чалгата, това, че не било хубаво да се учи, че учените хора всъщност са смешни и тъпи и не са "готини пичове и пички"... А затова обвинявай тези, който американизираха и циганизираха българската култура и начина на живот на българския народ, а не нас българите като народ.

mistake
11-06-2008, 16:09
Хайде първо да погледнем себе си- българите, какви сме маймуни като цяло и как искаме всичко да ни идва наготово. Брутални убиици, вандали , изнасилвачи, педофили и какви ли още не сме ние-българите. Обществото се изражда, повечето представители на нашето поколение само си повтарят колко е трудно да се живее в тая държава и с нищо никой не допринася за всеобщото развитие. Разчитаме на мама и тати, страх ни е от лошите цигани, ама си пускаме 12 годишните дъщери посред нощ по дискотеките да ги е**т батковците. С какво сме по-различни от циганите? Те ще се оправят, понеже се стремят да оцелеят и са свикнали на всякакви условия на живот, но ние ако продължаваме да съществуваме безцелно, ще се превърнем в малцинство в собствената си държава и то много скоро.
Има мнооого голяма разлика между българин и циганин и ако ти не си я разбрал/а още по-зле за теб. Разчитаме на мама и тати , но в определен период на време си дигаме гащите и разбираме какво искаме и , как да го постигнем. Докато циганите незнаят какво искат - те просто искат нещо , възползват се от всичко позволено на българите и даже имат наглостта да се мислят за нещо повече от нас. Нямам нищо против тях , но избягвам всякакви контакти с такива и подобни. Българинът поне си има държава , писменност и нещо с което да се гордее. Циганинът какво има? Нищо. А грешка - имат повече деца. И наистина можем да се превърнем в малцинство в собствената си държава , защото презервативът за циганина е непозната дума... :-x

Hrdcore`Lady
11-06-2008, 16:43
^Добре, да приемем, че съм лигла.

Не слагам българския народ наравно с циганите. Те също са хора като нас, но сме против това да се издържат от нашите данъци, да получават без да дават и най-общо да са равни на нас в нашата държава. Възприемаме техните навици (защото нямат култура, история, писменост, изобщо нещо, на което да се крепи техният етнос), обаче възприемаме и навиците на американците например, както ти сам казваш. И не стига това, ами потискаме нашите обичаи, всичко, за което са се борили българите да запазят за нас. Нашите дядовци на юношеска възраст са участвали в битки, ставали са партизани, много са давали живота си, за да запазят родното, а сега повечето българи тичат по чуждото, политиците разпродадоха хубавата ни държава на безценица(Защо?) и сякаш не им пука. Кой е виновен, че не помним корените си, а и да ги помним, не се стараем да ги запазим, да ги предадем на децата си, а те на техните. Циганите и американците ли ни принуждават да попиваме техните "морал, ценности, самосъзнание"... и всичко, на което се опитват да подръжават ГОЛЯМА ЧАСТ от българите в сегашно време. Не те слагам наравно с циганите, дори мисля, че ако имаше повече като теб( искрено се надявам да има), сега нямаше да сме на това дередже. Искаш да бъдеш учител- прекрасно! И от това, което чета вярвам, че в теб ще има какво да дадеш на младите хора. Историк си, кажи честно, можеш ли да сравниш българина сега с българина отпреди 20, дори 60 години. Ако сега цигани или турци се вдигнат на въстание, те ще превземат държавата ни за нула време, защото днешните пиклиовци не биха влезли в бой за родното. По-скоро ще се застоят в някоя кръчма докато отмине бурята или ще ревнат за мама и тате.

Висше образование, казваш...Нали знаеш колко дипломи се купуват, колко дрисльовци влизат в университетите с парички и колко отличници не влизат, защото нямат парички да бутнат...Един ден ще се разболееш и ще те оперира лекар, който е влязъл с 3ка и си е купил дипломата, ако евентуално имаш и ти пари да му бутнеш. Ако пък нямаш, ще умреш от студ в някой болничен коридор, забравен...Къде отиват истински знаещите и образовани млади хора? Патриотите остават в България, искащите по-добър живот, го намират в чужбина.

Имаме потенциал, да. Ама кой ни кара да сме непукисти? Нима циганите възпитават децата ни и ги учат да друсат чалги, да им идва всичко наготово и за нищо да не им пука? Кой американизира и циганизира българската култура?

И защо все циганите, циганите, ами българите какво правим, за да се запазим като българи? Ползваме презервативи...мда бе, ползваме ескапеле, правим както деца, така и аборти, после защо е бездетна българската жена? Огледайте се, колко от вашите познати и приятели нямат разведени родители и колко имат нормален живот?Безотговорни сме към себе си.

SiegHeil
11-06-2008, 17:28
Дори няма да ти обяснявам колко си заблудена..или живееш в извратен град, или не познаваш нито един циганин ^^

Hrdcore`Lady
11-06-2008, 17:56
На теб пък мога да ти кажа, че не познаваш нито един българин. Още Паисии Хилендарски е прозрял колко сляп е народа. Един проблем се отстранява от ядрото му, т.е. трябва да започнем от нас самите. Не да обвиняваме други хора, че не ни оправят кашите.

mistake
11-06-2008, 20:46
На теб пък мога да ти кажа, че не познаваш нито един българин. Още Паисии Хилендарски е прозрял колко сляп е народа. Един проблем се отстранява от ядрото му, т.е. трябва да започнем от нас самите. Не да обвиняваме други хора, че не ни оправят кашите.
Ние не ги обвиняваме , че не ни оправят кашите , а че ни ги забъркват...

verdjitO
11-09-2008, 19:28
ТВЪРДО ПРОТИВ 1.Ходят крадат пари и разни др неща от хората
2.Бутат ни ги в даскало за някфа програма, да са приспособели и кфо очакват от нас, те на гонят по коридорите, после нии сме виновните
3.Адски миришат и не могат да говорят бг, пък в даскало ги бутнали :-x

Преди 1-2 седмици едно момиче от другия клас преби ена мангалка, за което аз я ПОДКРЕПЯМ :) МаНгАли SuxxX :-x :-x :x

Vesk0u
11-09-2008, 19:42
Не съм расист, но казвам против, защото тук ние сме дискриминираните, а не те. Наскоро гледах по телевизията, че са дали апартаменти на някакви бездомни цигани. Апартаментите бяха ЛУСКОЗНО обзаведени - без да преувеличавам. И + това получаваха нещо от типа на 300 лв. за всяко дете или нз... И аз се просто бях шокиран. Седнах и започнах да мисля как може някакви си цигани от улицата, който няма НИКАКВО образование и са безработни и живеят на гърба на държавата да имат по хубав апартамент от този на родителите ми, които цял живот изкарват пари с честен труд. КАК МОЖЕ?!?! СПРАВЕДЛИВО ЛИ Е?!?!

Jigi
11-10-2008, 22:59
"Т*о бебе" от какво се прави според вас ?

Diam0nD
11-11-2008, 08:05
Не съм расист, но казвам против, защото тук ние сме дискриминираните, а не те. Наскоро гледах по телевизията, че са дали апартаменти на някакви бездомни цигани. Апартаментите бяха ЛУСКОЗНО обзаведени - без да преувеличавам. И + това получаваха нещо от типа на 300 лв. за всяко дете или нз... И аз се просто бях шокиран. Седнах и започнах да мисля как може някакви си цигани от улицата, който няма НИКАКВО образование и са безработни и живеят на гърба на държавата да имат по хубав апартамент от този на родителите ми, които цял живот изкарват пари с честен труд. КАК МОЖЕ?!?! СПРАВЕДЛИВО ЛИ Е?!?! извода е да станеш циганин :) :)

Loshotia
11-12-2008, 13:37
Чувствам се малцинство в собствената си държава заради отношението на правителството към тези цигани. Искам отношението на държавата към тях да е като към мен- никакво поощряване- който каквото заработи, това е- никакви социални осигуровки.

BePoHuKa
11-14-2008, 04:31
Мн ясно,че съм ПРОТИВ!Да измрат всичките долни изчадия!Да се махат от България и да спрат да развалят страната! :-x

bqsna_teenagerka
11-15-2008, 09:16
Аз просто не ги мразя. Сред тях има и хора :)

Lysit0
11-18-2008, 20:12
Не ми е приятно.Но като цяло съм неутрална.не ги мразя.Защото е лошо да мразиш без причини.Верно,че само мрънкат,че нямали пари ,и че не работят,a крадът ,но и много българи го правят това нещо.
Как мислите,че повечето мутри са забогатяли?От КРАЖБА.

Luvcraft
11-18-2008, 20:46
Много българи са против, но можем ли да направим нещо?

lleranza
11-18-2008, 20:48
Mangalite nqmat razhodi,te ne plashtat nishto v taq durjava.Dokato ima Bulgari koito gi zashtitavat,shte e taka

kristo
11-18-2008, 21:02
Не ми е приятно.Но като цяло съм неутрална.не ги мразя.Защото е лошо да мразиш без причини.Верно,че само мрънкат,че нямали пари ,и че не работят,a крадът ,но и много българи го правят това нещо.
Как мислите,че повечето мутри са забогатяли?От КРАЖБА.
Да, много удобен начин за оправдаването на циганските престъпления намираш, и ние българите сме били "като тях" и ето, проблема решен, и ние сме като циганите- не работим, не си плащаме данъците, крадем, чакаме социални помощи, така че къде е проблема...

И ти смяташ, че това което изброи за циганите- че не работят, не плащат, малтретират нас българите е причина да не ги мразим, така ли? Не говоря за омраза в смисъл едва ли не да хванем да ги избием, в никакъв случай, но да има закони, които да ги накажат за това, че не са съвестни граждани и нарушават същия този закон във всяко едно отношение.

Ти на това омраза ли му викаш? Или казваш по-добре да си ги оставим да си правят всичко каквото им е кеф, да ни се качват на главата и да ни пребиват и ограбват по улиците, а ние да си мълчим и да се увмихваме, щото трябвало да бъдем демократични... Е, бъди демократична, на мен лично отдавна ми е писнало да бъда демократичен и не съм такъв. Докато закона не се намеси и не накаже всичко нарушители, най-вече циганите защото те са най-големите нарушители, никаква демокрация...

AdmiralJohn
11-23-2008, 15:13
Много българи са против, но можем ли да направим нещо?
Да можем...БОООООООООООЙ!
Оня ден като си вървях,някакъв 12-13 годишен циганьор идва и ми иска пари.Разкрасих го много добре...да видим ако ме види пак дали ще ми иска пари....
СМЪРТ за всички.... :booooomb: :booooomb: :booooomb:
:smt070 :smt062 :smt068 :smt067 :smt071

BulgariaZaBulgarite
11-23-2008, 19:51
Не ми е приятно.Но като цяло съм неутрална.не ги мразя.Защото е лошо да мразиш без причини.Верно,че само мрънкат,че нямали пари ,и че не работят,a крадът ,но и много българи го правят това нещо.
Как мислите,че повечето мутри са забогатяли?От КРАЖБА.

Lysit0 е отроче на демоНкрацията

kristo
11-23-2008, 20:51
Това, дето смята, че мразим циганите без причини е върха на айсберга просто, оставам напълно безмълвен просто...

mistake
11-27-2008, 15:45
Аз просто не ги мразя. Сред тях има и хора :)
Еми да , то и сред българите има боклуци, и именно това показва не ,че не всички българи са ми приятни. Но не можеш да сложиш българин и циганин под един знаменател. Разликата е огромна...

kristo
11-27-2008, 17:44
Що бе, какво му е на бай Мангал, дай му алъш-вериш да върти и гюбеци да хвърля и друго му не трябва, широк живот, тесни гащи както се казва 8-)

kacidi
02-18-2009, 19:24
mn protiv tqx sum nemoga da gi ponasqm ima nqkvi deto sa mn gnusni i s tiq karuci i kone deto mi se razxojdat naprao o6te pove4e me otvra6tavat

Nam3less3
02-18-2009, 21:52
90% от ромското население е изпълнено с омраза към българите, освен това психиката му е такава, че те ще си останат престъпници, мързеливи, без желание за прогрес и живеещи на гърба на другите. Плевели.

LiveFlower
02-18-2009, 23:07
Ако помислим малко реално и ако имахме държава на място,от ромите би могло да има полза.Бихме могли да ги ползваме като евтина работна ръка, а бе буквално да ги използваме,в замяна,на което им е дадена земя,все пак са на българска територия.Обаче тук идва въпросът за държавата и че ония горе не знаят как да действат.


Понеже те са на българска земя,за която не полагат грижи,понеже в момента им се позволява да ни мачкат,а затова няма наказание,и понеже ние не сме изпитвали толерантност,а те да и ще една причина-затова,че живеят на гърба на майка ми и баща ми,за всичко това АЗ ги презирам съм против тях те да бъдат на българска територия!

Darkkiss
02-19-2009, 00:11
Ако помислим малко реално и ако имахме държава на място,от ромите би могло да има полза.Бихме могли да ги ползваме като евтина работна ръка, а бе буквално да ги използваме,в замяна,на което им е дадена земя,все пак са на българска територия.Обаче тук идва въпросът за държавата и че ония горе не знаят как да действат.


Понеже те са на българска земя,за която не полагат грижи,понеже в момента им се позволява да ни мачкат,а затова няма наказание,и понеже ние не сме изпитвали толерантност,а те да и ще една причина-затова,че живеят на гърба на майка ми и баща ми,за всичко това АЗ ги презирам съм против тях те да бъдат на българска територия!

от както сме в ЕУ не можеме да проявяваме расизм към тях... пише го в договора
колкото и мангали да си ми влизали в къщата за да крадът и колкото и мангала да съм ритал пак ще кажа че ако мангала се изучи и почне да работи(виждам съм такива) не са толкова лоши...

kristo
02-19-2009, 12:44
90% от ромското население е изпълнено с омраза към българите, освен това психиката му е такава, че те ще си останат престъпници, мързеливи, без желание за прогрес и живеещи на гърба на другите. Плевели.
Да така си е, простия и необразования, мързеливия, без нормален начин на живот, за което той си е виновен мрази образованите, тоест тези които са отраснали в нормална семейна и гражданска среда и са нормални граждани. А престъпленията ги вършат за да си избиват комплексите, че все пак в нещо могат да надминат другите(нас българите)... Това е характерно за циганското мислене с две думи.

Bimmer
03-22-2009, 14:03
xxx

kristo
03-22-2009, 15:33
Тука си напълно прав и аз съм изцяло съгласен :)

hottie
03-26-2009, 21:22
Леле колко безумна статия, колко некоректно написана и изпълнена с толкова много стереотипа. Ебати тъпака е тоя кмет !

Vesk0u
03-27-2009, 21:58
Да го беше направил, като анкета... А и като гледам ти си пуснал тая тема малко, като на шега - ЕЙ ТАКА, между другото...

ПРОТИВ

beretta92sd
03-28-2009, 00:51
ЦЕНЗУРА
.Те дори нямат лични карти
и никои не ги задължава дори да си правят , по този начин те се едно несъществуват нямат самоличност , а все пак се водят български граждани срам и позор за БГ .

LovEsIckk
03-31-2009, 21:45
Против !

ivanstef
04-01-2009, 20:49
Роми :D - стига сте обиждали ромънците

acdcfenka
04-02-2009, 14:19
Не говори в мн число,аз не ги мразя.

Не ги мразиш, защото не си гледала репортажа на Карбовски от село Мечка. Не са те ограбвали и изнасилвали.

kalashnik
04-02-2009, 14:31
Може и да съм писал тук, но не помня за съжаление, затова ето мнението ми:

Циганите и турците, както и българоотстъпниците и престъпниците трябва да бъдат затворени в лагери и карани да полагат тежък общественополезен труд без никакви права, важи за всички без изключение. Чалките уродчета ще учат колкото да могат да си напишат името и на полето, а ако оживеят по някакъв начин в митиге, естествено циганите и турците ще свършат някога ще се наложи да превземем някоя държава в която има налични такива.

Pamigo
04-05-2009, 17:09
ПРОТИВ :booooomb:

kristo
04-06-2009, 07:06
Може и да съм писал тук, но не помня за съжаление, затова ето мнението ми:

Циганите и турците, както и българоотстъпниците и престъпниците трябва да бъдат затворени в лагери и карани да полагат тежък общественополезен труд без никакви права, важи за всички без изключение. Чалките уродчета ще учат колкото да могат да си напишат името и на полето, а ако оживеят по някакъв начин в митиге, естествено циганите и турците ще свършат някога ще се наложи да превземем някоя държава в която има налични такива.
Човек, не можеш да отнемаш правата на някого и да го вкарваш в концлагери само защото е турчин или циганин по произход, на това му се вика расизъм. Говоря ти чисто принципно и теоретично. А и не можеш да слагаш циганите и турците под общ знаменател, понеже не са едно и също- за колко турци, които не работят, не си плащат данъците и крадат си чувал и си виждал освен тези от ръководството на ДПС разбира се, но то и ръководителите на повечето български партии са същите? Много са малко. напротив- турците са много работливи хора за разлика от циганите.

А що се отнася за циганите- за тях съм съгласен да бъдат строго санкционирани затова, което правят, но не всички и не заради етническата си принадлежност, понеже си има цигани, които работят и то вършат черна работа, а България има нужда от черноработници. Нали не смяташ, че ние българите трябва да чистим и мием тоалетните, да събираме кофите за боклук, да бачкаме по строежи и т. н. след като циганите трябва да са по тази част, понеже са с най-ниско образование :wink:

hottie
04-07-2009, 15:52
Модата сред ромите - жените да раждат невръстни и да имат поне десетина деца - вече отминава в България. Младите семейства от махалите предпочитат да отгледат вместо десет деца две-три, но да им дадат образование.

Това стана ясно вчера на международен семинар в столицата. Той бе организиран от социалното ведомство на тема “Овластяване на ромските жени в контекста на съвременните социални политики - обмен на опит и добри практики”.

Според социалната министърка Емилия Масларова от 2001 г. насам ранната раждаемост сред ромите е спаднала два пъти и това е сред най-значимите постижения на работата с този етнос. Близо 2 пъти намалял и средният брой на родените деца. Според статистиката ромката ражда средно 2,77 деца, туркинята - 1,64, българката - 1,16.

Най-сериозният проблем на етноса е образованието, смята Масларова. Жените над 35-годишна възраст били по-образовани от по-младите, учили по времето на прехода. Затова много от програмите на министерството за заетост на ромите включвали първо ограмотяване.

Трудовата реализация на ромските жени е сред най-важните фактори за интегрирането им в обществото, каза пред форума Баки Фюсеинов, национален координатор на международната инициатива “Десетилетие на ромското включване 2005-2015 година”.

Близо 57 на сто от ромите у нас липсвали от пазара на труда, безработните жени били 34,1% в сравнение с другите етноси.

Тези, които работят, са предимно в сивата икономика - без трудови права, без договори и социални осигуровки, заяви Хюсеинов.

Източник : http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=42412

Аз от кога го твърдя това и никой не ми вярва? Ето го официално обявено !

kristo
04-07-2009, 18:40
И ти вярваш на данните на социалната министърка Масларова :oops:

Защо само от средите на сегашното турско-червено правителство идват такива данни, които от никакви други източници не се потвърждават? Аз на очите си ли да вярвам или на Масларова- един пълен популист, която не е изпълнила и 10% от обещанията си. Разбира се, не всички цигани са част от необразованата и неработеща маса, която е в наша тежест и в тежест на държавата, но е факт, че все още са твърде малко в сравнение с нея интегрираните цигани- едва ли надвишават 20% най-много.

hottie
04-07-2009, 19:23
Данните не са на Масларката, а на социологическа агенция. Нашата агенция отчете голям спад в раждаемостта на ромското население още преди година-2.

CucAgMuH
04-08-2009, 16:36
http://vbox7.com/play:89722564

Вас не ви ли забавляват? :)

А сега по-сериозно: това че ми приравняват избирателните права с избирателните права на подобни индивиди наранява достойнството ми... Те не могат да говорят правилно на официалният език на държавата, не я зачитат, не се идентифицират като българи, голяма част от тях не могат дори да четат правилно, да не говорим че парите които внасям в държавата под формата на данъци надвишават многократно тези които внася едно "малко" ромско семейство.

Адекватно ли е да гласуваш за някого, без да разбираш какви цели(уж) има той, за какво се бори и то - в България, докато обявяваш че не си българин? Аз предлагам да позволим на всеки който не се чувства българин спокойно да си смени гражданството с каквото си пожелае и да му се отнемат избирателните права.

Абе... вие не се ли чувствате обидени, че Българската държава ви приравнява с хората от клипа? :)

"Десетилетие на ромското включване" - дрън дрън. Какво десетилетие? Та те са с векове назад. Как за едно десетилетие могат да достигнат каквото и да е ниво, което като се сравни с моето да не ми засегнат достойнството?

Семейството ми има доста дълбоки корени, но да не задълбаваме надълбоко, а да разгледаме само от 1878-ма насам. Семейството ми е дало 2 жертви в освободителната война от 3-мата ми пра-пра-дядовци. Този който е оживял(повишен в полковник) е имал един син - пра-дядо ми. Пра-дядо ми завършва военно училище и е полковник по времето на първата световна война, а след това става генерал по времето на втората световна война. След като единият от синовете му(летец) загива при бойни сражения, а Цар Борис III-ти умира след визитата си при Хитлер, пра-дядо ми получава заповед(която според разкзие в семейството е била безумна и безсмислена атака, в която много българи щели да загинат напразно) и отказва да я изпълни. Самоубива се същата вечер, оставяйки на децата си предсмъртно писмо в стил "Служих на Родината и на Царя вярно". Всъщност в негова чест някъде вкъщи е закачена парадната му сабя от злато, сребро и рубини на която са гравирани прекрасни орнаменти, а на самото острие пише "За Царя и за Родината"(или обратното, не помня добре). Тази сабя стои точно до бойната сабя на неговият баща - почти същата, само че от стомана и бронз. А някъде под тях се мъдри сабята на пра-пра-пра дядо ми - руска "Златоустъ" конна сабя.

Дядо ми е живял по времето на "Студената Война", което пък му е попречило да стане военен(не са гледали добре на хората поддръжници на царете), затова той учил нещо като съвременното "Право". Баща ми отново не го пуснали да има военна кариера, при което него го избило на рисуване. И за архитект не го взели, затова станал художник - с две висши. Аз стоя най-отпред на фмилното дърво и определено загрозявам картинката :) Мен си няма да коментирам...

И сега - искате да сравните един циганин, който си "бере тухли" и обеснява че не е българин с мен? Е, как ... ? И след десет години - пак няма да сме равни. Предшествениците ми са давали всичко което имат, включително и живота си за България. Те преди 110 години са живеели по-културно, цивилизовано и технически напреднали от циганите(справка - къщата на пра-пра-дядо ми още си стои жива и здрава във центъра на Велико Търново - не от кирпич и не тегли ток от 20Kv далекопровод с незаконно закачен кабел).

Следващият път като гласувате се запитайте - "абе аз за тия дето гласувам на едно ниво ли ще ме слагат с циганите и турците?". Ако отговора е "да" и после пак гласувате за тях - не мога да ви помогна. По тоя начин вие плюете на целият ми род и може би пра-дядо ми е трябвало да заповяда онази атака и доста от вас изобщо да не се родят(по презумция че вероятно вашият пра-дядо е бил редник под негова команда)...

ПП. Поста стана дълъг, ама... да се надяваме че ви е накарал да се замислите за някои неща - много по-надълбоко от това - "ама има изключения - свестни цигани"...

MrUndaztood
04-08-2009, 16:50
Толкова -пра--та,че направо съзнанието ми се върна в пра-пра-години назад, по пра-пра-същото време.

Извинявай,нямам тук за цел да те обидя,за повечето работи наистина си прав,но пък,съмнявам се твоето семейство да е единственото в цялата държава,дало жертви.Примерно и моите дядовци (не ми се пише няколко пра-та) са участвали в тези битки,както и такива в Гърция,изкарвали са и малария,и какво ... стига се връщаме по 150 години назад,пък и не мисля,че нещо,което става за хвалене,защото за времето това е било нещо нормално,а и също така,трябва всички българи да са така,но уви ...


Едно искам да призная на циганина.Поне знае Хан Аспарух и кога е основана държавата!Рядко събитие
:D

CucAgMuH
04-08-2009, 19:08
MrUndaztood, аз карах по съкратената версия 8-) Историята на родата е дългичка и доста отпреди 1878-ма...

Далеч съм от идеята че родата сама е водила войни и просвета :) Въпросът е че трябва хората да си помнят корените и да не плюят по предците си и делата им. В случеят аз си ги помня и откровенно съм обиден когато ром/турчин/македонец получава по-добро или равно отношение на моето в собствената ми държава. Държавата съществува благодарение на хора като дядовците ми(и вашите предци, да не лепнеш пак на тая тема ;) мислех че се подразбира, но да си го напиша :P ), а не благодарение на циганите. Затова и НЕ искам да бъда приравняван с циганин. По нито един начин. Нито в избирателните си права, нито в каквито и да е.

Който се чувства равен на циганин - да си гласува за хората които поддържат тия идеи. Ама който не се чувства - да се замисли малко...

Още смях и забава:

http://www.vbox7.com/play:68e04a4e
http://www.vbox7.com/play:6fc09201
http://www.vbox7.com/play:122e112b
http://www.vbox7.com/play:9983f69f
http://www.vbox7.com/play:0c2c10cc 8-) (това ме скърти...)
http://www.vbox7.com/play:20c63266
http://www.vbox7.com/play:58b933b6
http://www.vbox7.com/play:3604acc1(Пияни Роми Се Гаврят С Националния Ни Флаг)
http://www.vbox7.com/play:43459861(Обяснение за "ромският демогрфски срив :lol: hottie, специално за теб душичко :) )
И още едно за hottie: http://www.vbox7.com/play:ee72cf47

MrSex
04-08-2009, 19:15
Твърдо против! Тея политици дето са в парламента не са стъпвали в циганска махла нямат си представа какво става като влезе българин в циганска махла.А като е обратното циганите по центъра всеки минава запушва си носа и продължава.

kristo
04-08-2009, 19:23
http://vbox7.com/play:89722564

Вас не ви ли забавляват? :)

А сега по-сериозно: това че ми приравняват избирателните права с избирателните права на подобни индивиди наранява достойнството ми... Те не могат да говорят правилно на официалният език на държавата, не я зачитат, не се идентифицират като българи, голяма част от тях не могат дори да четат правилно, да не говорим че парите които внасям в държавата под формата на данъци надвишават многократно тези които внася едно "малко" ромско семейство.

Адекватно ли е да гласуваш за някого, без да разбираш какви цели(уж) има той, за какво се бори и то - в България, докато обявяваш че не си българин? Аз предлагам да позволим на всеки който не се чувства българин спокойно да си смени гражданството с каквото си пожелае и да му се отнемат избирателните права.

Абе... вие не се ли чувствате обидени, че Българската държава ви приравнява с хората от клипа? :)

"Десетилетие на ромското включване" - дрън дрън. Какво десетилетие? Та те са с векове назад. Как за едно десетилетие могат да достигнат каквото и да е ниво, което като се сравни с моето да не ми засегнат достойнството?

Семейството ми има доста дълбоки корени, но да не задълбаваме надълбоко, а да разгледаме само от 1878-ма насам. Семейството ми е дало 2 жертви в освободителната война от 3-мата ми пра-пра-дядовци. Този който е оживял(повишен в полковник) е имал един син - пра-дядо ми. Пра-дядо ми завършва военно училище и е полковник по времето на първата световна война, а след това става генерал по времето на втората световна война. След като единият от синовете му(летец) загива при бойни сражения, а Цар Борис III-ти умира след визитата си при Хитлер, пра-дядо ми получава заповед(която според разкзие в семейството е била безумна и безсмислена атака, в която много българи щели да загинат напразно) и отказва да я изпълни. Самоубива се същата вечер, оставяйки на децата си предсмъртно писмо в стил "Служих на Родината и на Царя вярно". Всъщност в негова чест някъде вкъщи е закачена парадната му сабя от злато, сребро и рубини на която са гравирани прекрасни орнаменти, а на самото острие пише "За Царя и за Родината"(или обратното, не помня добре). Тази сабя стои точно до бойната сабя на неговият баща - почти същата, само че от стомана и бронз. А някъде под тях се мъдри сабята на пра-пра-пра дядо ми - руска "Златоустъ" конна сабя.

Дядо ми е живял по времето на "Студената Война", което пък му е попречило да стане военен(не са гледали добре на хората поддръжници на царете), затова той учил нещо като съвременното "Право". Баща ми отново не го пуснали да има военна кариера, при което него го избило на рисуване. И за архитект не го взели, затова станал художник - с две висши. Аз стоя най-отпред на фмилното дърво и определено загрозявам картинката :) Мен си няма да коментирам...

И сега - искате да сравните един циганин, който си "бере тухли" и обеснява че не е българин с мен? Е, как ... ? И след десет години - пак няма да сме равни. Предшествениците ми са давали всичко което имат, включително и живота си за България. Те преди 110 години са живеели по-културно, цивилизовано и технически напреднали от циганите(справка - къщата на пра-пра-дядо ми още си стои жива и здрава във центъра на Велико Търново - не от кирпич и не тегли ток от 20Kv далекопровод с незаконно закачен кабел).

Следващият път като гласувате се запитайте - "абе аз за тия дето гласувам на едно ниво ли ще ме слагат с циганите и турците?". Ако отговора е "да" и после пак гласувате за тях - не мога да ви помогна. По тоя начин вие плюете на целият ми род и може би пра-дядо ми е трябвало да заповяда онази атака и доста от вас изобщо да не се родят(по презумция че вероятно вашият пра-дядо е бил редник под негова команда)...

ПП. Поста стана дълъг, ама... да се надяваме че ви е накарал да се замислите за някои неща - много по-надълбоко от това - "ама има изключения - свестни цигани"...
Просто съм възхитен от твоя коментар- по-точно и правилно не можеше да се каже- особено тези неща, които си написал за нашите избирателни права и тези на циганите- подкрепям на 100%. Отдавна и аз се опитвам в този форум да убедя някои хора, че циганите нямат право да гласуват докато не се интегрират и не станат нормални граждани като нас. А кога ще стане такива си е изцяло техен проблем- не наш. Не може да не си плащат, да не работят, да крадат и както казваш да не знаят български и в същото време да имат равни граждански и избирателни права с нас- това е уникален абсурд, възможен само за абсурдна страна като нашата, в която тези, които нарушават законите са добре, а тези които ги спазват са мачкани.

clever
04-08-2009, 19:45
Против!!! :o

hottie
04-09-2009, 07:50
това клипче във vbox7 ме разби 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

-Ти оптимист ли си?
-Не, аз съм обикновен човек съм си 8-) 8-) 8-) 8-)

FreeDom9
04-09-2009, 08:25
Много ясно че съм против тъпите мангали. Какво помагат на държавата те? Само крадът, получават помощи и се размножават като хлебарки. След някоя и друго година ще станат повече от нас и тогава вече не ми се мисли :( :(

MrUndaztood
04-09-2009, 15:01
Никаквъв прогрес няма в тая държава.Циганина се множи.Чупи ни новите влакове,краде ЖП инфраструктурата,развъжда хепатити,туберколози,холер и,какви епидемии ще ни връхлетят някой ден,просто не ми се мисли,убива,краде,тероризи а,смъди,неграмотен,получав а не малко пари,а иска още,ходи краде по другите държави и като хванат циганин го изкарват българин ... нямам думи.

Но пък бях казал,че ромите (между ром и мангал/циганин има голяма разлика),които спомагат за обществото,работят,изкарал и са до 12 клас и прочие,трябва да се поощряват поне с 25% от заплатата,която получават!

hottie
04-09-2009, 15:39
Ееххх тия медии как ви промиват мозъците, значи не е истина !

CucAgMuH
04-09-2009, 15:50
Ееххх тия медии как ви промиват мозъците, значи не е истина !

В каква посока е промивката? :) (че от 5-6 години нямам време за телевизия, радио и вестници...)

hottie
04-09-2009, 17:15
интернета включително, както и стереотипите, които се предават от човек на човек, пак повлияни от медиите

CucAgMuH
04-09-2009, 19:27
hottie, душичке :) Стереотипи вика 8-)

Мога да ти разкажа за няколко от сблъсъците си с цигани. Към които съм подхождал напълно непредубедено. Ти после ме убеди, че не е така, ами медиите са ме промили(в лицето на интернет).

Глава Х-та - Малчо

Годината е 2004-та. Бате ви Сис се е дислоцирал в Бургас и е седнал да бачка. Нищо претенциозно - "цуц агмух"-стване(sys admin-стване) в дребена и нищо не значеща фирма. Инструкциите, които поллучи бате ви за работата си бяха: "Това тука е SAMBA, не я пипаш - ако загаснат светлинките се обаждаш на шефа. Това там са рутерите, не ги пипаш - ако загаснат се обаждаш на шефа. Това в другата стая е клъстъра, него не го пипаш ако ще животът ти да зависи от това - ако му загаснат светлинките се обаждаш на шефа...(и т.н.)" Толкова по задълженията ми за първите две седмици. Можех обаче да си се ровя колкото искам в резервните и отпадналите части, а и имах правото да си сглобя каквото си поискам(стига да не застрашава нищо от гореописаните светещи неща).

Бате Сис седна, поцъка един ден(9-10 часа), взе да му омръзва. Вторият ден забелязах че пред офиса се разтиква някакво циганче... на около 6-7-8 години(и то не знаеше на колко е, нито си знаеше ЕГН-то). Понеже нямах намерение да му запомня името, реших да му викам "Малчо". Скуката какви ли неща не ни подтиква да правим? Сглобих набързо още един компютър със що годе читаво видео, вързах го към мрежата и зачаках...

Чакането се състои в пиенето на кафенце и пушенето на цигарки пред офиса(разположен е в полу-приземен етаж, на тъмничко и хладничко - перфектно беше!). Минава Малчо. "Малчо, яла тука при бате си агмуха... Worms Armagedon можеш ли да играеш? Не? DOTa? W3TFT? (гледа ме умно)... Нищо малчо, сега ще те научим... я кажи какво ти е на сърце да играеш... нещо с пистолети, с мечове или...? Какво казваш? Коли? Окей - NFS Underground 2 тогава - лепваме мултиплеър!"

Както се досещате, с Малчо перяхме игри в мрежа. Хем на него му е по-интересно, хем аз не скучая. Дреме ми че Малчо е циганче. И така - две седмици. Стана много добър, трудно го биех вече :) Тогава ми се появява шефа и променя леко обстановката - позволява ми да пипам по някои от сървърите. Еха! Аре шута на Малчо, почваме сериозната работа.

Обаче идва Малчо. Обеснявам му че така и така, вече трябва да правя разни неща, да бачкам и няма да може да пукаме в мрежа. Че него това мислиш ли че ще го спре? Сам ще си играе... вади пачка петолевки(около стотина лева по моя преценка) и пита "Колко?". Бате ви беше гладна душичка по онова време. Що да не го пуснем за пет лева да си пуца цяла смяна... и така Малчо всеки ден си идваше и спонсорираше това че съм го научил да играе NFS...

Тук идват сложните въпроси. Това дете откъде има толкова пари и то всеки ден? При положение че ходи с раздърпани, мръсни дрехи и рошаво, все едно гребена го е подминал в еволюционният му процес. Отговора е прост - ами той проси. Обясни ми че всеки ден изкарвал средно между 150 и 300 лева(за 2004-та година!!!). Е, имало и дни дето изкарвал само по 100-тина лева, ама рядко. За сравнение, моята заплата тогава беше около 500-600, за месец. Т.е. - Малчо за два хубави дни просене изкарваше повече от мен...

Идва и още един въпрос... Малчо като проси, как му остава време за учене? Просто. Той бил ходил в първи клас, ама не му харесало и след една седмица спрял да ходи. Родителите му му казали, че като не му хресва, няма да ходи.

И още един въпрос - какво прави с толкова много пари? Техните го биели и му ги вземали. Ако преди това не го набият братята му или другите в махалата, да му ги вземат - тогава техните биели който му ги е взел.

Бях в потрес. Дотогава мислех че положението е унищожително зле, понеже аз трябваше да уча Малчо КАК ДА СИ ИЗМИЕ РЪЦЕТЕ СЪС САПУН(да седне с мръсни ръце на клавиатура - да, да...) и как да използва носни кърпички. За гребена така и не ми остана време.

Малчо идваше, цъкаше, лафехме си за глупости. Даже един път го черпих половин чаша бира, да види че не е толкова хубаво колкото си мисли(защото ми разпрвяше, че "като пораснел, щял да пие по 10 литра" като брат си... а отсега щял да почне по два о.О - е, отказа се).

Един слънчев ден, обаче дойдоха братята му. Да го понабият, да изкарат някой лев и да го метнат обратно на улицата да проси(стига е киснал пред тоя компютър). Бяха изметени като мръсни котета от офиса. Това да не ти е сбирка на махалата, а? Развикаха се на Малчо, че щели да доведт по-големите им братя, и щели да го пребият, че и мене заедно с него. Сладурковци 8-) Да опитат. В съседната сграда, на 1-вият етаж е офиса на СОТ, който ни охранява. Физически от едната сграда до другата се стига за около десет секунди, плюс още десет секунди за отреагиране на сигнала - двайсет.

Трябва да си леко тъп, за да не видиш трите огромни надписа "СОТ" на нашият офис, с логото на фирмата от съседната сграда, където пише "СОТ - Ние ви охраняваме", побрано в размери пет на два метра(или някаква подобна глупост беше). Наистина трябва да си тъп. Ще го повторя. МНОГО ТЪП. Онези бяха. :shock:

Дойдоха, сюрийка - може би 5-6 циганина, отдалече се чуваха как говорят екзалтирано на индийски. Нямате си представа бате ви агмуха колко беше бърз с паник бутона, само като видя изражението на Малчо. Офиса запечатан. Ние вътре, ония седят малоумно отвън и чукат по десетмилиметровите стъклопакети. Трийсет секунди по-късно вгръб им влязоха СОТ-аджийчета. Не ги питаха, биха ги. Лошо ги биха. А пък бате ви агмуха и Малчо пийваха кафе и гледаха през стъклата. Тия повече не посмяха да дойдат около офиса...

Мислех че Малчо ще се трогне - ама не... то това да пребиват братята му било нормално. Пък и те го биели повече, така че нямало значение - и тоя бой им бил малко. Утре пак щели да се обичат, да са си заедно, а Малчо да проси. Питах го с какво се занимават братята му(освен да го рекетират) - търговия с метали. Където каквото "намерели" го предавали в пункта за метали.

Общо взето такава им е еволюцията - като бебета майките им просят с тях, после като проходят просят сами. Когато спрат да предизвикват съжаление(т.е. порастнат), започват "търговия с метали"(или каквото попадне). Това е йерархията в семейството на Малчо(сигурно и още доста такива). Естествено майката в семейството единственото й задължение е да ражда деца, а на бащата е всичките му деца да му носят парите(виждал съм ги и двамата - бащата е с костюм, чист и спретнат - трудно се познава че е циганин, ако не се загледаш, а майката изглежда сякаш е на 60 - без да имам в предвид да я обидя, но има много бръчки, някакси съсухрена - въпреки всичко в скъпи дрехи, със скъпи бижута...).

Не мисля че това ми е дошло от медиите, hottie bottie...

Глава N-та - Афри

Афри, ш`ма звиняваш, пак ти забравих името, но и ти не си го помниш, освен ако не си погледнеш личнта карта. И все пак - аплодисменти че имаш такава... макар и леко изгоряла, омърляна и с дупки от ножове, ножици и каквото друго са мятали по теб...

Африката. Сигурно много хора го знаят. Личи си че е циганин от сто километра(най-малко), но за сметка на това е един приветлив, усмихнат, услужлив... на пръв поглед. На заден план - гледа как да те изклични. "Ти го носиш на гръб, той те е*е в г*за" дето имаше един лаф.

Вече не помня за какъв проблем ме викаха, помня само че мрежата пак се беше омазала(да не споменавам имена на "велики администратори" които десет години една мрежа не могат да скалъпят :) на тях техниката им е виновна - а.к.а. "на кривата ракета... космоса й крив"). Пак не бях спал и хич не ми беше до глупостите на Афри. Но той е там - услужлив както винаги. Понеже няма интернет! Представяте ли си Афри ползва интернет? И му е жизнено важен! Отиде да ми поръча кафе, за да не се провиквам, а пък за да избегна предложението за разтривка - пратих го да ми купи цигари. Връчих му пет лева за "Victory White".

Пича се връща и се услушва за рестото. Окей - няма да го правя на проблем. Ама хората дето са ме извикали решиха да му напомнят. И Афри ми връща левче и стотинки.(тогава Victory беше на цена от 2,75 - бел.авт.). 5 лева минус 2,75 = 2,25. Гледам аз 1,09... мигам. Решавам пак нищо да не кажа. Обаче тия като го лепнаха, като почнаха да го бъзикат - какво се роди като гениална мисъл в главата на Африката: "понеже се бил уморил, по пътя спрял да пие кафе от машината". Чеки. Пътят е 30-40 метра. А кафе машината е в обратната посока, 100 метра. И що ти е да пиеш кафе, като тука, дето им чисти - ще му напрвят без пари? Нищо. Да си замълча.

Сядам да погледна какво й има на мрежата(т.е. - разпъвам си лаптопа) - Афри сяда, вади цигара... Davidoff :shock: Няма проблеми. Почва пак да се подмазва и ми отмъква запалката, след като си пали. Обясних му спокойно че съм го видял и да я върне. Връща я. "Объркал" се бил. Мхм...

Отивам да поогледам физически рутера за някакви странни ситуации... връщам се и от кутията, от която съм дръпнал една цигара - липсват пет-шест... о.О Афри обаче е с изражение на ангелче... няма проблеми.

Пращат го след 20 минути да купи някакви глупости. Връчват му десет лева. Не помяня какво, но като се върна - същият метод - услушва се за рестото. После като му припомнят - връща по-малко. Те обаче се заядоха. Поискаха му касова бележка. Нямало. Спокойно, те отидоха заедно с него оттам откъдето ги е купил нещата, да питат колко струват. Метнал ги с 3 лева. Афри вади три лева и обеснява че пак се е "объркал". Това е редовен номер - всеки път като го видя. Как пък един път не се "обърка" да върне повече?

Това не е нищо. Афри ходи на повече кафета дневно отколкото аз. Аз я ударя 2-3, я не. Той минава минимум по 10. Чисти ги, пие кафе, че и пари прибира(ако някой го прати да купи нещо - още повече). Аз спя у нас. Афри спи по заведения и лобита. И пак пари взема за това понякога.

Афри е по-напред от мен и в технологично отношение. Може да имам 6 компютъра плюс лаптоп и наети сървъри, а той да няма нищо повече от счупена елка(лично му я подарих за да ми се махне от главата), но я го питайте за мрежи и интернет? Всичко знае. Знае че интернета не се налива в кофички от кисело мляко, ами в специални кофички, иначе става невидим и се изпарява(това аз съм го учил, отне време :) ). Знае какво е RAM, CPU и как изглежда, че даже ми дава съвети колко ядра трябвало да има на машините... или колко RAM да съм добавел. 8-) Знае какво е local, какво е foreign, какво е ipconfig /flushdns, пингове, арп-ове - всичко! Или донякъде...

Афри е така - ще ви се усмихва, ще грее с усмивка насреща ви, докато ви бърка в джоба. Ако го хванете - объркал се е, няма спор... Ако пък случайно го набиете, ще спре да се появява за малко, докато "се забравят някои неща"(лично негови думи) и после пак ще е при вас. Дори вие лично да сте го били, той пак ще е при вас. Пробвали са да го бият де що го видят. Пак идва бе, няма оттърване. По едно време ти става жален, преместваш го в графика за двуседмичен бой и му позволяваш да идва. Но поне е забавен. Не схващам - зане че ще го бият, че ще го боли - ама пак отива, пак си краде каквото може, лъже както може. И го прави по начин по който да те забавлява. Е, такова същество друго не бях виждал. Уникат. Афри е Афри един път.

Може да се стреснете като видите да го бият - спокойно. Той е свикнал. В момента е на около 35(гледахме му личната карта), а се занимава с това от 15 годишен - откакто е дошла демокрацията. Оттогава не е и ходил на училище или работил работа, в истинският смисъл на думата. Пък и защо му е?

Това също не може да се причисли към промиване на мозък от медиа, hottie bottie :twisted: С удоволствие мога да ти разкажа още поне десетина примера, включително и един за образовани цигани, които живееха един месец в кооперацийката ми(явно бяха отнели апартамента в полза на държавата и бяха настанили цигани в него), след което се направи подписка от всички наоколо да бъдат преместени, по ред причини(най-вече хигиенни, за сигурността на другите, за намаляване на кражбите в квартала и т.н.). Преместиха ги...

Не мисля че поне мен може която и да е медия да ме промие, след като си имам практически опит с цигани. Виж - 12-13 годишните може и да успеят да им промият мозъците...

hottie
04-09-2009, 19:50
И аз имам много опит с циганите. Нямам време да разказвам толкова много, но съм била на гости при непълно непознати роми. Приеха ме супер - почерпиха ме, бяха супер гостоприемни. После пак ме поканиха на една сватба, но нямах възможност да отида.

Също така работя по един проект с една ромка с висше образование. Момичето наистина е много съвестно, върши си много добре работата.

и т.н.

Bimmer
04-09-2009, 19:51
CucAgMuH, кефиш ме на макс :D

CucAgMuH
04-09-2009, 21:00
И аз имам много опит с циганите. Нямам време да разказвам толкова много, но съм била на гости при непълно непознати роми. Приеха ме супер - почерпиха ме, бяха супер гостоприемни. После пак ме поканиха на една сватба, но нямах възможност да отида.

Ако искаш да си направим един експеримент. Събираме стабилна групичка(има един полковник от НСБОП който ми дължи услуга) и отиваме в някоя циганска махала, след залез, да се поразходиш - ние ще стоим настрани, скритички. На територията на Казанлък-Стара Загора/там ще се лишим от НСБОП, има алтернативи с по-добра огнева мощ/ или Бургас/е тука - колкото могат НСБОП - толко.../. Походи 30 минути и ми кажи комофортно ли се чувстваш, или сякаш си чужденец в друга държава?


Също така работя по един проект с една ромка с висше образование. Момичето наистина е много съвестно, върши си много добре работата и т.н.

Ако който и да е циганин(не знам защо го приемат за обидно, след като така са били наричани и записвани през вековете, и изведнъж станаха "роми", но не ме и интересува особенно)... та ако един циганин, спре да пищи като прискрипан че е циганин/ром, ами спокойно се нарече българин(както междувпрочем пише на личната му карта) и започне да се държи като българин - тогава няма да имам кой знае какви проблеми с тях.

Ама повечето са като фурнаджийски лопати. Като опре до помощи, детски надбавки, и т.н. - те са българи(помощите по закон са САМО за български граждани - а.к.а. - българи). Обаче после почват да пищят "ние сме роми/цигани - еди-какво си за нас...", "българите еди-какво си, а пък ние нещо-друго-си", и тем подобни(обидни и дискриминационни слова и действия против българите). Като дойдат избори - айде пак - ще гласуват. Е нали не сте българи? Как ще гласувате на българските избори? Ааа... "объркали" са се... ясно. Пак са българи. Глсуват. И после пак са цигани. По някое време пак българи, да вземат малко помощи. И накрая пак за малко цигани... Аз що не взема така случайно да съм какъвто когато оттърва? Ей с тия ми е проблема на мене. Те са и болшинството(да не казвам почти всички). Тия - нагаждачите. Като им оттърва са християни, като дойде ДПС-то да пропагандира - те са мюсюлмани, понякога са цигани, понякога са българи, понякога са турци(пак като дойдат от ДПС).

Hottie bottie, само не предприемай рзходката из циганските махали сама, че после няма да можем да те съберем... къде ще си търсим после модераторка 8-)

hottie
04-09-2009, 21:50
Ако ме навиваш да обхождам Лозенската махала в Ст. Загора или Факултета в София и дори с. Ягодово считай го за направено :) И все пак , да - нормално е по един или друг начин да се чувстваш като чужд. Колко българи живеещи извън махалата минават от там всеки ден? Много малко. И ти да живееш в гето и да ти се натресе някой и на теб ще ти е странно. Не отричам кражбите и убийствата. Но не може така да се обобщава.

kristo
04-09-2009, 22:05
Ако ме навиваш да обхождам Лозенската махала в Ст. Загора или Факултета в София и дори с. Ягодово считай го за направено :) И все пак , да - нормално е по един или друг начин да се чувстваш като чужд. Колко българи живеещи извън махалата минават от там всеки ден? Много малко. И ти да живееш в гето и да ти се натресе някой и на теб ще ти е странно. Не отричам кражбите и убийствата. Но не може така да се обобщава.
Как не може да се обобщава, като фактите категорично показват(в тази тема се изнесоха десетки такива, а ти успя да извадиш насреща само един единствен контра-аргумент и то дошъл от страна на правителството), че повечето кражби и въобще престъпления в тази държава се вършат от циганите? Не казвам от всички цигани- има си и работещи и свестни, но колко са те- 1000 дали има в цялата страна които работят, плащат си и особено важно- знаят добре български език и могат да пишат на него!

А това за гетото- ти какво сега, да вземем да почнем да ги взимаме в нашите къщи да живеят- така ли? Чувствали се потиснати- ами сами се потискат като желаят да живеят в мизерия и кочина, без образование и работа, кой ги спира да живеят нормално? Аз защо не живея в гето, ами живея нормално и цивилизовано? Не ми казвай, че държавата е виновна, че не ги е интегрирала, защото сме спорили по въпроса и е безсмилено просто... Толкова програми за работа за циганите имаше в последните години и колко от тях започнаха да работят- пак единици. Колко жилища им се построиха в последните години- пак много и какво- направиха си ги на цигански катуни. Е кой е крив сега, аз ли съм им крив?

BulgariaZaBulgarite
04-09-2009, 22:21
Хора са, но в начален стадий на развитие.
Сигурен съм, че и първите хора са живеели в по-добри условия от тези:
http://img512.imageshack.us/img512/2234/0000068186article.jpg
[/i]
http://img512.imageshack.us/img512/3870/74255705.jpg

Съгласен съм с Кристо, на циганите им беше даде шанс, те не можаха да се интегрират в нашето общество. Единици са тези, които успяха, лично аз познавам такъв и единственото нещо, което го различава от българите е по-мургавият цвят на кожата.
Освен това Хоте аз, например не съм чул държавата да е дала безвъзмездно къща или апартамент на българско семейство.

CucAgMuH
04-09-2009, 23:20
Hottie bottie, колко наивно подхождаш към нещата :)

Аз лично съм се возил не един път във "влакчето на ужасите" преминаващо през цигански махали. Липсата на култура и мисъл у циганите ескалира от:

Да си показват задниците и мъжките полови органи пред старци и деца, мислейки това за геройство.

до:

Да мятат камъни по влака, и в частност по бременна жена.

Мен например не можеш да ме видиш да си вея патлака пред който и да е, или пък да замерям с подръчни материали бременни жени, старци и деца - за забавлението(а и под какъвто и да е друг предтекст).

Ако си мислиш че ще те водя при хора които знаят как да приказват на български език - грешиш. Повечето от тях рядко излизат от "катуна" и единствената връзка с останалият свят е да мятатат предмети по влаковете на БДЖ.

Макар и по свои си начин, те са еволюирали за 20 години, отцепили са се от цивилизацията и са привикнали към начина си на живот. Може да е тъжно, може да е смешно, но е факт. Те са свикнали че от тръбата тече вода. Но не разбират защо екип на ВиК трябва да влезе в катуна им и да издълбае едни дупки, след което да подмени спуканата тръба. Вместо това те нападат аварийният екип и с шутове ги гонят от циганската си махала(реален случай в Казанлък). Да се смея ли, да плача ли? Но евала - екипа на ВиК се връща с полиция и под охрана отстраняват авариите. За електро, БТК и тем подобни няма да повдигам въпрос.

Ако си мислиш че можеш да изминеш повече от 200 метра, без някой да те нагруби, ритне или замери с нещо - ти си непоправима оптимистка. А ако мислиш че след 10 минути ще можеш да ходиш... поклон.

Може да се запиташ: "Наистина ли след 20 години демокрация е все още необходима онази 4-5 метрова стена, отделяща циганската махала от останалите в град Казанлък? Защо общината харчи пари да я поддържа здрава и непоклатима, ами не я събори?" Може би защото има някаква функция...

Потърсих, заради теб hottie bottie, само за секунда с гугъл и какво открих? Ето:


Барети усмиряват циганите в Казанлък

Барети от Специализирания отряд за борба с безредиците в Стара Загора се намесиха в кварталите "Казмера" и "Кармен".

...

По неофициална информация наранен с вила 36-годишният старшина Нинев, допълва Дарик радио.

Нали се сещаш - червените баретки - пехотата. Ония весели типове, по 1,80 и нагоре, минимум стотина кила, с бронежилетката, с автомата ЕйКей-Четирдесет и Седем, ведра усмивка и маршова стъпка. Сега също трябва да се запиташ, защо в нищожният Казанлък е разположена пехота, 4000+ човека на брой, плюс танкова дивизия - ония с танкчетата и бронетранспортьорите. Ами то ако стане война - те малко далече от всичките ни граници, а? Вярно... Иии... колко пъти се е налагало червеношапковците(същите дето ти маршируват по Шипка-Бузлуджа на 3-ти март при минус десет градуса, а ти им се радваш, скачаш и викаш) да влизат в циганската махала? Ами да ти кажа - не малко. Имам апартанментче срещу казармата им - веднъж на 3-4 месеца, ей така от нищото посред нощ се изнизват със вой и сирени двайсетина бронетранспортьора, и още десетина съпровождащи джипове/камиони... по посока циганската махала. Тренировъчните полигони са точно, ама точно в обратната посока и пътищата до тях не минават през града. На следващият ден всичко е тихо и спокойно. БТР-и? Какви БТР-и... пехота? Че те спят момчетата. А циганите са някакси леко омърлушени, ако изобщо се случи да видиш някой в следващите дни извън квартала им. Чува се откъслечно нещо за бой, кавги в циганската махала - ама нищо официално...

Старшина наръган с вила - пак е неофициално. То си е за старшинката де. Очаква се да е трениран, да има опит, а не да дава на кой да е да го ръга с вили. И него да го питаш - ако си признае за мен е все едно да си каже: "Аз не ставам за старшина, моля понижете ме или ме уволнете".

Пак ти казвам, много оптимистично гледаш на нещата hottie хоботи :) Явно си свикнала с цигани които приказват на български и зачитат някакви минимални общочовешки ценности. Ще ти ги снимам сладурковците, когато ми се отвори път към тая част на страната :twisted:

Едит: Да добавя още един път, когато баретите са влезли в квартала, да не ви оставям само с един пример и погрешно впечтление:


На масов ромски бой станаха свидетели жителите на казанлъшкият квартал "Кармен" в края на миналата седмица.
Свадата възниква между два рода в квартал ,,Кармен" в Казанлък. Близо 200 души въоръжени с лопати, ножове, коси и камъни се включват в него. Двайсет са ранените.
Всичко започва заради 16-годишната Лиляна Михайлова. Преди една година тя се жени за сина на рода Тайкови. Преди седем месеца обаче си тръгва и се задомява със сина на Мирчови. Това накърнява честта на изоставения съпруг и той иска да си я върне обратно.
Сегашния свекър -Аспарух Йорданов споделя, че седем пъти последователно ги нападат с брадви и колове, за да си върнат избягалата невеста. Заради тормоза, ромите от рода Мирчови са готови да нощуват пред полицията, но да избегнат нападенията на Трайкови. "Седем дена не сме яли не сме пили" - казва Митко Мирчов.
Oт Тайковият род пък твърдят, че не са виновни за скандала.
Лиляна обаче е категорична, че няма да се върне при бившия си мъж. "Не го искам, нямам мерак да стоя у тях. Те искат да ме вземат, да ме продават на магистралата, а аз не искам, затова искат да ме вземат" - заявява тя.

Полицията е положила огромни усиля да въдвори ред, съвместно с барети от специализирания отряд за борба с безредиците. По 10 от най-големите бабаити на двата рода бяха изправени едни срещу други в кварталния клуб.

Убеден съм че и предишните 7 пъти които са били нападани никойот полицията не е посмял да влезе само с патрулката си. ;)

colymoly
04-10-2009, 07:09
естествено, че съм много много против :-x :x

kalashnik
04-10-2009, 07:19
Както казах единственото решение е трудовите лагери. Доказа ли са че са работоспособни и плодовити, но не могат да си правят разчети как да си харчат парите и затова държавата им два минимално нужната храни и здрави работни дрехи, а те работят в замяна на това часа на ден, спят 8 часа и имат 2 часа за забавление и ядене, повече не виждам какво може да им трябва.

hottie
04-10-2009, 08:13
Абе какво ми говорите за програма и правителството бе хора. Въобще не ги намесвам тях. Една програма не стига за интеграцията. Колкото и да иска да се интегрира един човек, заради подобни предразсъдъци не става. Знаете ли тази моя колежка на колко места са я отхвърлили? Бедна ви е фантазията просто. А тя си живее нормален живот - с висше обрзование, омъжена с едно детенце. В апартамент. Аз пак повтарям, не отричам престъпността. Има я. ФАКТ ! Ама аре като дойде утре някоя циганка да не се отхвърля толкова бързо,а? Какво ще кажете.
Какво като ги има всички тези програми, като когато искат да се изведат 3 циганчета на училище извън махалата просто не се получава? Хората си изнасят масово децата от въпросното училище и пак същата работа.
Казвала съм го и преди, казвам го и сега - НЯМА да се промени държавата към по-добро(от гледна точка на ромското население) ако се отхвърлят. Напровив. Колкото повече ги изключваме, толкова повече кражби има.
Просто се дразня и на едната и на другата крайност. И тук повечето ми се правят на големите националисти, което още повече ме влудява.

MrUndaztood
04-10-2009, 10:28
Циганина си е просто едно тропическо племе.Точно те така правят.Когато разни организации им носят храна и ваксини и прочие с хеликоптер,те ги нападат още от въздуха с лъкове и камъни,въпреки че е за тяхно добро.

Вместо земя в Индия,да им купуваме земя в Амазония.Сред първобитният свят и природа (в който няма нищо лошо,природата е много приятен начин да прекараш времето си) ще се чувстват у дома си,а ние също ще можем да живеем пълноценно


hottie,моля те.Никой тук не говори лошо за НОРМАЛНИТЕ РОМИ,а не мръсните говеда - циганите.Всеки тук каза,че уважава ромите,които са като българите - работят,плащат данъци,не реват и ломтят за пари за алкохол,цигари и проституки и прочие ... тъй че,ти ги вкарваш тези филми за твоята колежка.Аз лично дори съм казал,че ромите,които работят,живеят като хора или поне се ОПИТВАТ,плащат данъци и са полезни на обществото,трябва държавата да им дава допълнително 25% от заплатата,която получават.Държавата е направила и прави много за тези цигани.Не 1 път се опита да ги приобщи,но те не искат,щом те не искат,няма кой да ги приобщи!Отделно тези там подмятания "ако ти дойде някоя циганка,да не я отхвърляш" и т.н,не мисля,че ние сме хората,на които трябва да ги казваш,НО не отричам,че българина е адски нетолерантен и огромна маса от тях виждат ЕДИНСТВЕНО пред носа си.Факт!Нищо лично ;)
Тъй че,тук говорим за мангалите-циганите,а не за свестните роми!Но ти повдигаш тази тема - промити мозъци и т.н,а това за свестните роми се е за съвсем друга тема!

MrUndaztood
04-10-2009, 10:48
Бих желал да вкарам малко колоритност в тази тема :D (Легендарния Мангалски Блок в Ямбол - ЛМБЯ) :grin:

http://dariknews.bg/uploads/news_images/200903/photo_verybig_341050.jpg

http://i6.photobucket.com/albums/y238/punk_succubus/path_4588.jpg

Смятайте какви епидемии виреят там и какво може да стане един ден не дай си боже...просто не ми се мисли.

ТОВА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ОФИЦИАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА КАРТИЧКА НА БЪЛГАРИЯ! :D 8)

BulgariaZaBulgarite
04-10-2009, 11:20
НО не отричам,че българина е адски нетолерантен

Излежда, че ти не виждаш по-далеч от носа си. Българите ако бяхме нетолерантни нямаше да сме на тоя хал.

MrUndaztood
04-10-2009, 11:56
НО не отричам,че българина е адски нетолерантен

Излежда, че ти не виждаш по-далеч от носа си. Българите ако бяхме нетолерантни нямаше да сме на тоя хал.

Може би пропуснах да кажа,нетолерантен към различните!

На баба ти хвърчило.Може да съм всичко друго,но определено не виждам до носа си! hottie каза,за "премеждията",които е имала нейната позната,заради ромският си произход.Няма да коментирам и за хората с по-различна ориентация и религия,хората в неравностойно положение.Тъй че не ми разправяй,че българина е толерантен към различните.Една от причината да сме на този хал е и това!Българина е търпелив към някои,да,но пък е далеч от толерантноста,трябва да си хупер заблуден човечец,за да си мислиш,че българина е толерантен!!!!

Но не съм аз човека,който да ти променя мнението,предполагам все някога ще го осъзнаеш,ако не,здраве да е

CucAgMuH
04-10-2009, 13:31
"Когато си в Рим, прави като римляните"

Това е казано преди колко време? :) Подсказка - още когато го е имало Рим... А какво правят циганите? М... заслужава си да си помислиш над тоя въпрос.

Интеграцията на семейството за което ти разказвах, в кооперацийката ни. Малка, спретната пет етажна кооперацийка. Отпред са паркирани както следва BMW X5-ца, Porsche Cayenne "S", VW Touareg - съседските коли. Собственика на вторият етаж нещо излипсва, май го отведе полиция, аз живеех на 1-вият(весело наемателче, собствениците бяха ония с Porsche-то, те живееха на 5-тия етаж, ама бяха купили апартамента на 1-вият и нямаше какво да го правят). На четвъртият етаж имаше весела пенсионерска двойка(ония с VW Touareg-a, синът им ги беше "уредил" да живеят спокойно на старини). Мъжет пенсионер играеше шах с бившите си колеги(едва се движеше човека, старичък е), а жена му се занимаваше с градинката пред кооперацийката - отглеждаше розички, лалета и всичко за което можеш да се сетиш - от ония градинки по филмите направо. На третият етаж живееше някакъв типаж - "охранител", караше X5-цата. Него рядко можеш да го засечеш, а ако успееш ще е или когато бърза за някъде или когато се прибира с няколко момичета, чието общо тегло не може да надмине неговото.

Кооперацийката ни се заключваше на нива. Един път отпред вратите към градинката(вярно - декоративен кован метал, но е достатъно висок да спре 13-14 годишни да влизат, а останалите ще се изподерат доста...особенно ако е тъмно), втори път вратата на самата кооперация - на външен вид е от дърво, но е дебела около пет-шест сантиметра солидна метална плоча с няколко точков механизъм за заключване(оглеждал съм го възхитен и учуден). Следващото заключване е между етажите - между 2-рият и 3-тият - декоративна решетка, с цветенца и клончета, но отново доста солидна.

Настаняват циганите в апартамента на вторият етаж(изненадка за всички живущи). Първите дни останалите може би изобщо не са се усетили че са там. Не знам колко деца имат, но трябва да са около 4-5.

Един ден заварвам майка с дете да чака пред кооперацията. Питам какво чака жената - искала да говори с майката на вторият етаж защо децата й набили синът й и му взели парите... Отключвам една врата, отключвам втората... решавам да й покажа къде е вторият етаж(пък и да си видя новите съседи). При което на какво се натъкваме - в коридора прострени одеала :shock: Окачени по декоративната решетк между 2-рия и 3-тия етаж. Хм. Ако не бяха найлоновите торби с боклук, разтекъл се по мраморните плочки сигурно щеше да ми направи по-ярко впечатление. Звъннаха, поспориха кой кого бил, кой на кой взел парите - циганите невинни. Окей. Може пък да са невинни. Кой съм аз че да се меся?

Малко след това, на следващият слънчев ден заварвам пенсионерката с градинката, да седи и д се "вай"-ка(нещо типично за бургазлии, много ме радват :) ). Някой й окъсал половината градинка(я тя беше голяма...) Късал и мятал. Това което не е успял да скъса, е стъпкано. Окей, влача я нагоре, да се прибере жената - да не си гледа грдинката. По пътят нагоре(любезно бях поканен да пия кафе или чай у тях) се натъкваме на "мина". Някой е акал. Пред металната врата, между етажите. Така бе - лайно. По личната ми преценка е излязло от малки задни части.

Тъй като не повярвах някой посред бял ден да е прескочил оградата, да е разбил входната врата с няколко точково заключване, за да може да се изсере в кооперацийката - отивам и звъня на любезните хора от 2-рият етаж. Обеснявам, че вероятно някое от децата им се е "изакало" малко по-нагоре, ако може да си му почистят. Развикаха ми се. Що съм звънял на тях? Да не би само те да имали деца в квартала? И като били цигани - те били виновни, така ли? Стоях изумен, не можейки да взема решение тия тъпи ли са, или невменяеми. Аз не ги упреквах, не им се подигравах - просто исках да си почистят(единствените деца в кооперацията са техните, бел.ред.), а те почнаха да ми викат насреща. В същият момент се изнизва едно циганче с огромна купчина цветя - почти колкото него. Оп. "Къде с тия цветя бе дребосък? 8-) " А, за приятелката, добре... "Не си ли малък да имаш приятелка? 8-) " А, ти си на 10 и вече си имал двайсетина приятелки, окей извинявай че съм толкова любопитен...

Бабата за малко да припадне като си видя цветята, добре че се хвана за мен. Седна да му обеснява че ако иска може да си взема цветя, ама не бива така да тъпче, къса и хвърля другите... и да не взема толкова много... Дръжки. Онова не я отчете че съществува - даже я бутна настрани и се изниза. И лайното не си почистиха, бабата го е почистила после.

А един път като се прибирам - отключвам и ме удря в носа миризма на скумрия. Силна. Замайваща. Викам си: "Някой съсед си е збравил скумрията - ще се подпали идиота, давай да го търся кой е, може да е припаднал от миризмата..." Да бе да. Циганите изкарали един котлон на 2-рия етаж, вкючили го към тока на стълбището и си готвят скумрийка. Между разтеклите се найлонови торбички с боклуци(в последствие почнаха да се появяват в градинката на бабата - те разбраха че ако ги мятат там тя ще ги чисти). Три дни миришеше на скумрия. Миризмата се просмукваше през вратата даже вкъщи.

Някъде по това време започнаха кражбите - освен в квартала, и при нас. Някой явно успяваше да премине всичките врати(без да ги разбива), да слезе в избата, където много търпеливо и тихо да издялка вратите, да извади ключалките(не са кой знае какво) и да отмъкне всичко ценно. В случеят отлежаващото вино и ракийка на дядото, плюс два метални радиатора от соц-времето и безбройни счупени части за джиповете на съседите. Най-смешното беше че са разбили и избата на моят апартмент, а пък в нея нямаше нищичко. Горките, сигурно са били разочеровани. Странно може би, но единствено избичката на циганите остана непокътната(от всичките 5 изби които има, хич да не се приема като подсказка кой е крадеца). Но нищо - объркали са се! :)

Малко преди да почне подписката за изселване, стояхме с пича с X5-цата - привичер, затъмняваше. Тъкмо щеше пак да заминава нанякъде, обаче искаше да пита нещо за компютрите - аз услужливо обеснявах. Както си обеснявам, от вторият етаж полита торба с боклук към градинката. Лош прицел ли беше, какво ли... шльопнаха я на предният капак на лъскавата Х5-ца, торбичката се пръсна и по законите на гравитацията остави хубава диря по целият преден капак - остатъци от кисело мляко и някаква манджа. Пича врътна. Буквално. Сто петдесет и кусур кила, с кофти нрав и в още по-кофти настроение бяха отприщени по посока вторият етаж. Аз подтичвах покрай него и се опитвах да го успокоя, щото ми изглеждаше че не иска да си приказва, ами ще убива. Стигна до вратата на циганското семейство - не влезе от първият път, ама от вторият път влезе направо с вратата. Откъм пантите. С част от касата. Стори ми се че съвсем леко чукна с десен прав циганина в главата, а пък ония припадна. Оттука нататък цензура... :)

Дойде и слънчевият ден в който ми потропаха на вратата, да се подпиша за изселването на циганите от тоя район. Направо бях смаян - всички единодушно в радиус от половин километър бяха настроени срещу тия хора. Понеже подписката беше от бабата с градинката, реших че съм съпричастен към нейната мъка и се подписах. Няколко дни след това ги изселиха от там. Всичко се върна към нормалното...

Hottie, какво да направим и да ги интегрираме тия хора? Опитвахме да им обесняваме културно(например че не се ака по стълбището), но те се сърдят. Опитахме да им обясним и за контеинерите, пак културно. Пак на камък. Никой не се е отнасял по-различно към тях само защото са цигани. С действията си и манталитета си го спечелиха това отношение.

Да не мислиш че към мен е имало "специално" отношение? "От Бургас ли си?" - Не. Оп. Идват собствениците на апартамента в който съм - уж на кафенце. Ама оглеждат - да няма поразии, да не е мръсно, а у... Срещат ме на входа... "Ама по-внимателно с вратата, не тряскай..." - при положение че я затварям що годе внимателно, даже шум почти не се е чул. И аз: "Мда, добре... внимателно ;) все едно е жена". Що не седнах да викам: "Аз сега като не съм от Бургас и вие ме дискриминирате! Отнасяте се така все едно врата не съм затварял... Маке ви бургаска мръсна..." Нормално е хората да си имат установен ред, и не може ти като идеш при тях, да си налагаш твоят начин на живеене. Свикнали са да си заключват N на брой врати - като отиваш да живееш там - и ти ще заключваш. Като си в Рим... сещаш се, нали? :smt011

Защо аз не съм имал проблеми с "интеграцията" си в нито един град(Стара Загора, Велико Търново, Русе, Бургас, Пловдив, има и още...)? Да не мислиш че някъде са ми казали "А, точно тебе чакахме" и ме посрещат с хляб и сол? Всъщност не. Навсякъде почвам много под нулата. Само защото не съм бил роден в техният град. Не един път са ми го казвали в прав текст: "Ти не си родом от тук, съжелявам..." в някакви абсурдни ситуции в които няма почти никакво значение къде си роден. И пак не съм седнал да викам че ме дискриминират и да се отделям в групичка от родният ми град. После с тая групичка да ломим, да унищожаваме всичко де що не е от "нашиот град", да си показваме половите органи пред деца и да замеряме бременни жени с камъни.

Ти, hottie хоботи, как предлагаш да се интегрират тия хора след кто те самите не полагат грам усилие или желание? Освен с "равно" отношение, което дори аз не получавам? Щото с равното отношение се вижда че не става - примера с кооперацийката по-горе е показен(а и доколкото съм чувал не е изолирана случка). Ти даваш примери че който иска се интегрира успешно, добре. Ами тия 99% дето се дърпат, тях какво да ги правим според теб? :)

BulgariaZaBulgarite
04-10-2009, 14:37
Хоти просто е отроче на демонкрацията, то бива търпение, но си има и граници. Явно не е патила от циганин.

kristo
04-10-2009, 21:52
Хоти живее в нереален свят и си затваря очите за истината, която не иска да види, защото й е по-лесно. Опитва се да изкара една циганка с висше образование не като единичен случай, а като едва ли не представителна извадка за мнозинството цигани, а това е повече от комично. И аз съм познавал циганин-доктор като малък, който обаче е бил взет от дом и възпитаван в българско семейство още от 1-2 годишен. Но сега какво- за да ги интегрираме да започнем да ги осиновяваме ли?!

И най-дразнещо е, че се опитва да хвърля обвинения върху нас българите затова, че циганите не се интегрирали?! Значи аз съм виновен, че циганина хикс от махала хикс не се е интегрирал и живее като неандерталец?! Да не би да съм му взел хляба, да съм му забранил да учи, да работи, какво? Да се чувствам за нещо виновен на циганите ли?

Говориш за стереотипи- отговори ми защо нямаме това отношение към арменците например? защо никой няма проблем с тяхното интегриране, а имаме с това на циганите? Не мислиш ли, че проблема си е само и единствено в циганския манталитет, налаган със столетия, та и с хилядолетия и как искаш този огромен времеви интервал да се прескочи и хооп, циганите да станат модерни цивилизовани граждани на 21 век?! Все едно да интегрираш талибаните в Афганистан.

Айде когато интегрираш циганите ми се обади да се похвалиш, лично ще ти оставя номера си за да го направиш :)

hottie
04-10-2009, 21:54
Как предлагам да ги интегрираме ли? Ами то е ясно как и кое куца най-много -> образованието. Но не в сегрегирани училища, а разпръснати. Естествено, че маниерите са им под всякаква критика, но те това не го разбират така. Под "те" имам предвид онази част от ромите, които си хвърлят боклука където им падне и чупят. Те не го правят, за да ни е гадно на нас. Просто са невежи, необразовани и недисциплинирани.
Онази крадливата част пък(кардарашите) те пък са супер интегрирани. В смисъл такъв, че те са си богати. Имат огромни къщи. Живеят си екстра. Но чрез сводничество и джепчийство. Защото това е тяхната култура и традиция. Кардарашите крадат - да така е ! Нещо което не можеш да срещнеш при друга група цигани, които си живеят спокойно без кражби.

Но защо ромите не учат? От една страна, защото женят децата си от рано и те спират да ходят на училище. Защо от рано ли? Защото момичето трябва да е девствено и ако се изчака повече може и да не се опази.

Малко се обърках в обяснения, но се връщам към интеграцията - нужно е да се наблегне на образованието заедно с българчета,за да свикнат и с тяхната култура. Да се откъснат от тези гета, поне за няколко часа на ден, тъй като повечето ромчета не са излизали дори от тях. Те си имат традиции, които може би сами по себе си не са чак толкова лоши, но не могат вече да ги прилагат в това общество, не и през 21 век.
Така, че вместо да се отхвърлят трябва да им се светне как се живее, кое е допустимо и кое не е. И санкциите - трябва да се налагат санкции щом е нужно. Но тук нашата система куца и то не само за ромското население.

kristo
04-10-2009, 22:25
Как предлагам да ги интегрираме ли? Ами то е ясно как и кое куца най-много -> образованието. Но не в сегрегирани училища, а разпръснати. Естествено, че маниерите са им под всякаква критика, но те това не го разбират така. Под "те" имам предвид онази част от ромите, които си хвърлят боклука където им падне и чупят. Те не го правят, за да ни е гадно на нас. Просто са невежи, необразовани и недисциплинирани.
Онази крадливата част пък(кардарашите) те пък са супер интегрирани. В смисъл такъв, че те са си богати. Имат огромни къщи. Живеят си екстра. Но чрез сводничество и джепчийство. Защото това е тяхната култура и традиция. Кардарашите крадат - да така е ! Нещо което не можеш да срещнеш при друга група цигани, които си живеят спокойно без кражби.

Но защо ромите не учат? От една страна, защото женят децата си от рано и те спират да ходят на училище. Защо от рано ли? Защото момичето трябва да е девствено и ако се изчака повече може и да не се опази.

Малко се обърках в обяснения, но се връщам към интеграцията - нужно е да се наблегне на образованието заедно с българчета,за да свикнат и с тяхната култура. Да се откъснат от тези гета, поне за няколко часа на ден, тъй като повечето ромчета не са излизали дори от тях. Те си имат традиции, които може би сами по себе си не са чак толкова лоши, но не могат вече да ги прилагат в това общество, не и през 21 век.
Така, че вместо да се отхвърлят трябва да им се светне как се живее, кое е допустимо и кое не е. И санкциите - трябва да се налагат санкции щом е нужно. Но тук нашата система куца и то не само за ромското население.
Ама как ще ги изкараш от гетото, след като те самите не искат да излязат от него- нали това се опитвам да ти обясня от месеци? Също и за образованието съм ти обяснявал- учил съм с доста циганчета от първи до 8 клас и почти до едно отпаднаха от образованието, а бяха напълно равни с нас- на мен дават безплатен учебник- на циганчето също! И какво става после- то не може да научи нищо- аз успявам! какво правим тогава?

А за техните традиции... и това ти го обясних- точно традициите им са това, което ги връща столетия, та и хилядолетия назад. Но те си държат твърдо на тях. Наскоро в циганската махала в София или не помня точно къде на Тодоровден имаха търг, на който продаваха цигански девойки за женене... Това нормално ли е според теб? А това им е една от основните традиции! Обаче те вярват, че е едва ли не престъпление тази традиция да бъде нарушена и ако им кажеш да я отменят ти гарантирам, че твърдо ще се противопоставят и ще си изпатиш много лошо ако им го кажеш в очите.

CucAgMuH
04-11-2009, 01:43
Как предлагам да ги интегрираме ли? Ами то е ясно как и кое куца най-много -> образованието. Но не в сегрегирани училища, а разпръснати.


Да, образованието куца, но това си е съвсем отделен въпрос. Образованието куца както за българи, така и за роми. Но последното нещо което ще направя, ако имам дете, е да го пусна в подобно "смесено" училище.

Ще се счупя да изкарвам пари ако се налага - за частни учители по всичко и да си учи вкъщи, но на подобно място не бих го пратил. Не мога да си позволя и най-малкият шанс детето ми да наблюдава простащина в чист вид, псувни или недай си боже мятащи се пишки(особенно ако е момиченце... тия работи поне до 16-17 изобщо не трябва да ги вижда...и каквото зависи от мен - ще го направя...). Да не говорим за физическата сигурност. Не, мерси, не бих си го позволил за нищо на света... Нямам деца, нямам и планове да имам скоро(най-малкото защото няма никаква жена наоколо ;) "з`бега" ), но само при мисълта за подобна ситуация ме кара да настръхна.

Апропо, знаеш ли кога за първи път чух да се псува? В училище, в 5-ти клас. Нещо за майката беше... неприятно. Няколко месеца по-късно баща ми ме ядоса за кой ли път с прекомерно високите си изисквания(винаги ме е дразнило как ми дава хора за пример, а когато ги надмина, ми казва "Ти тях не ги гледай... ти трябва повече..."). Ядоса ме човека. Напсувах го - на майка. Демек, по-ясно роднински - исках да осъществя сексуален контакт с баба си по бащина линия. Tолкова съм и разбирал смисъла на изреченото тогава. :lol: Реакцията на баща ми беше светкавична и после имаше част от предният ми зъб по пода. Цветовете които виждах бяха много ярки, помня ги още... 8-) Последва обяснение, какво точно съм казал, и че се отнася за баба ми - онази мила женица,дето ми готви вкусната мусакица... криво ми стана.

Мисля че до към 11-ти клас не съм псувал повече, а заложих на по-интелигентните начини за словесно обиждане. И сега ползвам доста пестиливо псувните - случва се изключително рядко(да не казвам че не се случва).

Знаеш ли че циганче на 5-6 години псува като каруцар? Не питам дали осъзнава какво казва. Не питам кой го е научил. Просто не искам никой да псува детето ми, или то да има откъде да се научи да псува. Дотам. Другите проблеми няма да ги преглеждам обстойно. Това с псуването не може да се реши в училището... то започва доста преди него. А и училището не е мястото където ще му попречат да се научи - то ще си се научи в катуна.


Но защо ромите не учат? От една страна, защото женят децата си от рано и те спират да ходят на училище. Защо от рано ли? Защото момичето трябва да е девствено и ако се изчака повече може и да не се опази.

Дреме ми. Това си е изцяло проблем на родителите. Като не могат да контролират децата си да не се е*ат(пак с извинение :) ) ние ли сме им виновни? Как може например сестра ми да остиска до 19? (вече е на 31, с едно дете и до десетина дена идва вторият малък изверг ;) , бел.авт.) Морал, ценностна система, възпитние, контрол... Да не мислиш че това е дошло от училището? Мне... не е от там.

Стана студентка, друг град, липса на контрол, липса на даване на ежедневен пример и какво стана? Латиноамерикански сериал. Даже го доведе вкъщи, при баща ми. За малко да бъде заклан със сабята тоя тип - добри рекции имаше момчето, не мога да му го отрека. Сякаш не му беше за първи път някой да откачи сабя от стената, да го замери с ножницата и после да се опита най-откровено да го заколи. (коленето беше по повод репликата "ние ще се женим, щото тя май е бременна - айде давай на дъщеря си наследството, че да има къде да живеем". За щастие не беше бременна, но това е друга история)


Естествено, че маниерите са им под всякаква критика, но те това не го разбират така. Под "те" имам предвид онази част от ромите, които си хвърлят боклука където им падне и чупят. Те не го правят, за да ни е гадно на нас. Просто са невежи, необразовани и недисциплинирани.

Искаш да кажеш, че те не осъзнават, че като порутят например общинският блок, после те ще го ползват порутен, така ли? Лошо. То трябва да имаш интелект над този на средната горила за да го осъзнаеш(бел.ред. горилата не чупи клона на който стои).

Що не мина ей сега, да си сваля всички джамове, от-до. Щото ще ми е студено после... ще влизат комарчета, ще ме хапят, ще се чеша... ще ми струва пари да си купувам "Антикомарин", като вали дъжд ще ми капе вътре. Абе - то прозореца е хубаво нещо май, а? Циганите тая връзка могат ли да я напрвят? Ако не - те са на почти на едно ниво с маймуните. Ако полагаме услия за образовние, скоро ще ги настигнат.

И второ: защо не си поддържат общинските жилища? Аз като имам квартира, да не казвам "ама тя не е моя, ще я оставя да се саморазрушава...". И после да рева на хазяина "това се счупи, онова се счупи..." Ми кой го счупи? То вярно - има някъв живот, но ако не го бях ползвал определено още щеше да си е здраво. Колкото и коректно да ползваш например един водопровод - той се нуждае от периодична поддръжка. Хазяина ли ми я плаща? Не. Аз си я плащам, защото аз си го ползвам и заради мене са се износили уплътнения и тем подобни неща... Контактите - единият бил хванат халтаво и като изключвах нещо-си, го измъкнах от стената, искри, къси съединения, глупости... ходих ли да се оплаквам на хазяина? Пак не. Аз си платих на електротехници, дойдоха, смениха пет метра кабел, два контакта, един бушон и го оправиха. Исках да си прекарам кабелче за интернет - отидох, питах си хазяина така и така, еди каква си дупка, за еди какъв си кабел, еди къде си - може ли? Човека дойде, огледа, каза "Че що да не може? Дупчи на воля...". Продупчих си :) И още куп неща така...

А циганина и общинското жилище? Сродяват се две семейства - льос панела между двата апартамента. Дали конструкцията на блока ще стане по-нестабилна, дали горният етаж ще почне да поддава - кой знае? Те нали са неуки. Не с виновни. Трябваше с двайсетснтиметрови букви, на 250 езика да се напише "Ако унищожите този панел, това може да доведе до срутване или нестабилност на жилището Ви". Парапетите по стълбищата? Пф. Моля ти се - парапетите са за аматьори. Професионалистите го предават за метал. Асансьорната шахта, понеже асансьора отдавна липсва чисто физически(заедно с вратите по етажите), се ползва за ускорител. На каквото се сетиш. От безобидни неща като боклук и екскременти, до по-опасни предмети които се мятат само за да видиш как "цопват" двайсетина метра по-надолу. Геройство, несъмнено. Вследствие на експлоатацията и времевият фактор "стареене"(за панелни блокове се спекулира че е между 30 и 50 години, реално още никой не е паднал сам - единствено се накланят и процепват) се появяват какво? Пукнатини. Мдаам. Ей така бе - то с просто око се вижда, от петдесетина метра(т.е. от влака, докато преминава) огромни пукнатини, части липсващи панели, а на места дори как панелите са "цъфнали". Тия места биват прилежно запълвани с универсалният строителен "мат`риал" - кирпич+картон. Запълват ги честичко, защото кирпича малко трудно хваща на панел, а дъжда го отмива.

Айеее! Блока е строен много преди този в който аз отраснах(нашият е започнат 1976-ма, завършен 1977-ма), и в последните 20 години(от 1989-та насам) не е претърпял никакъв ремонт, освен ломенето на панели, изкъртването на всичко което може да се отнесе и продаде, плюс малко кирпич там където липсват важни конструктивни елементи :)

Айде да си посмятаме. Осем етажа, по 3 апартамента на етаж, по шест входа. 8x3x6= 144 aпартамента, които циганите са поломили. Това, в средна продажна цена за Казанлък от 40,000 лева за апартамент(панелен, тухла+пакетоповдигане е с 10-15к отгоре) : 144х40,000 = 5,760,000. Пет милиона и седемстотин хиляди лева. Ако беше експлоатирн нормално, както другите блокове, на да речем 1 километър от него. А пък сега тия пари? На вятъра. Разсипия, а? Ми дай да им построим нов(ще отнеме доста повече от 5 милиона) и да стискаме палци тоя път да се научат?

Няма да смятаме загубите от замърсяване, пропуснатите ползи и тем подобни фактори. Ще направя огормен компромис в цифрата, ти hottie ще направиш по-малък компромис и ще умножим тия 5,76 милиона по 10.(мога да ти разкажа колко пари прибра университета ми, само заплашвайки да съди общината, че понеже "облагородява с външният си вид околната среда" е вдигнал цените на имотите наоколо косвено...)


Онази крадливата част пък(кардарашите) те пък са супер интегрирани. В смисъл такъв, че те са си богати. Имат огромни къщи. Живеят си екстра. Но чрез сводничество и джепчийство. Защото това е тяхната култура и традиция. Кардарашите крадат - да така е ! Нещо което не можеш да срещнеш при друга група цигани, които си живеят спокойно без кражби.

Ааайде пак. Култура и традиция. Няма да коментирам. Могат да си я сложат на едното място, хубаво да я затъпчат и да стиснат бузки. Място за подобни култури и традиции в България НЯМА. Или трябва пак за кражба да почнем да режем ръце? Като едно време? Всеки полицай - със сатър. Що пък не?


Малко се обърках в обяснения, но се връщам към интеграцията - нужно е да се наблегне на образованието заедно с българчета,за да свикнат и с тяхната култура. Да се откъснат от тези гета, поне за няколко часа на ден, тъй като повечето ромчета не са излизали дори от тях. Те си имат традиции, които може би сами по себе си не са чак толкова лоши, но не могат вече да ги прилагат в това общество, не и през 21 век.

Далеч преди 21-ви, 20-ти или 19-ти век кражбите са се наказвали с...? Смърт или осакатяване. Справка - по-горе, за хановете. Пиратите от 15-16-ти век, сигурно са им казвали "Да, такъв ви е начина на живот, такива са ви традициите - да крадете, убивате и изнасилвате - добре. Първо ме оправете отзад, после ще ви дам парите, накрая ме убийте. Ако сте некрофил, може да го направите отзад напред." Hottiе, може да ти дойде като културен шок, но съм длъжен да ти го кажа. Пиратите са ги бесили. В най-добрият случай. В по-лошите са ги кормили, рязали част по част и са ги мъчили по какви ли не начини - с дни.

Та - да им имам традициите на циганите. Значи, ако той ме нападне и обере - традиция. Ако аз отида, спукам го от бой и го обера - престъпление? Интересно. Сигурно и да мятат камъни по влаковете скоро ще е традиция...


Така, че вместо да се отхвърлят трябва да им се светне как се живее, кое е допустимо и кое не е. И санкциите - трябва да се налагат санкции щом е нужно. Но тук нашата система куца и то не само за ромското население.

Какви санкции да им се наложат hottie... хайде, предложи нещо което според теб ще свърши работа. Призовки? Амиии... Глоби? Кой ти чете какво пише... Полиция? Нула респект...(ако са само десетина полицая) Практиката е показала че нищо не помага, освен военните да влязат в квартала им... Когато и това спре да ги впечатлява ще стане мазало(вили и брадви срещу танкове и БТР-и - какво друго да стане?) Та... Чудя се какво ли ще измислиш :)

Почти всички циганите НЕ желаят да бъдат интегрирани. Нито те, нито децата им. Те искат да получават каквото могат(и винаги ще искат още) и да си живеят както си искат. В случея заради това "както си искат", и ти, и аз плащаме по-скъп ток и вода. Повече пари от данъците ни отиват за полиция и разкриване на престъпления. Данъците ни за смет са по-високи. Повече пари от данъците ни заминават за помощи. Застраховките за кражби са ни по-скъпи. Здравноосигурителните вноски са ни по-скъпи. И хиляди, хиляди други неща за които не си се замисляла. Циганите са доста сложен фактор в държавата. Не ме карай да ти смятам, ако всичките тия цигани работеха, плащаха данъци и си купуваха редовно продукт Х, чрез икономии от мащаба плюс възможностите за данъчни преференции с колко стотинки щеше да падне цената на продукт Х. И всички да са по-щастливи...

ПП. Сега си обеснявам защо контингентите ни в Ирак и Афганистан ги набират главно от Казанлък и Сливен - там войниците имат реален тренинг срещу коренното население - могат да различават тъмнокож в тъмното 8-)

ППП. Поста си е дълъг, ама при желание ще си го четете на почивки 8)

LINKNOT
04-11-2009, 02:47
Против. Те са проблем навсякъде по света.

hottie
04-11-2009, 06:29
Не знам от къде намирате време да изписвате толковас много, честно :shock:
Ще карам бързо, защото нямам време.
За санкциите --> затвор, глоби

Иксма обаче изри1но да се спра на пазара за булки !! Ти Кристо, много изкривена представа имаш за него ! Те не купуват девойки ЕЙ ТАКА без тяхното съгласие. На пазара "който не се извършва на място, а просто се събират роднините да се поогледат" се разменят чеиз и пари, които също са под формата на чеиз. Не виждам какво му е толкова нередното, че всички оплюват пазара? Някой въобще ходил ли е да види за какво става дума? Девойките сами си избирам младежи(както и обратното) а после просто си разменят подаръците + пари, за да живее добре младата двойка.

За другите неща сега нямам време, но по-късно ще се върна и към тях.

hottie
04-11-2009, 06:31
Вижте какво - аз не приемам отговорите на хора, които не познават културата на ромското население за достоверни. Били те против или за интеграцията. Не знаеш ли културата на някой народ значи къде изобщо се бъркаш? А аз не се сещам за много хора, които знаят нещо по въпроса. Правят политики, но не знаят за кого ги правят.
Същото и за вашите отговори. ;)

colymoly
04-11-2009, 08:26
Не знам от къде намирате време да изписвате толковас много, честно :shock:
Ще карам бързо, защото нямам време.
За санкциите --> затвор, глоби

Иксма обаче изри1но да се спра на пазара за булки !! Ти Кристо, много изкривена представа имаш за него ! Те не купуват девойки ЕЙ ТАКА без тяхното съгласие. На пазара "който не се извършва на място, а просто се събират роднините да се поогледат" се разменят чеиз и пари, които също са под формата на чеиз. Не виждам какво му е толкова нередното, че всички оплюват пазара? Някой въобще ходил ли е да види за какво става дума? Девойките сами си избирам младежи(както и обратното) а после просто си разменят подаръците + пари, за да живее добре младата двойка.

За другите неща сега нямам време, но по-късно ще се върна и към тях.
пълна глупост, в моя клас има едно момиче, което е от ромски произход, но е много свястна, тя казва, че изобщо не ги женят по собствено желание, даже нея са искали да я копуват, но баща и и майка и не я дават, те държат тя да се изучи и да се ожени по любов, не на сила, за да може баща и да се облагодетелства с някакви 30 000 лева

MrUndaztood
04-11-2009, 11:03
Тази седмица,четох в "Труд" изявление на Масларовата,че българката ражда средно по 1,16 деца,туркинята 1,67,а ромката 2,21.Имало нова мода сред ромите - не да имат 10 деца,а да имат 2-3,но пък да са били образовани.
Времето ще покаже.


Та извинете,образованието не е цветущо,не е и розово,но пък не може постоянно образованието да ни куца.Човек,независимо ром,циганин,българин,армее ,турчин,англичанин,мандари нец и т.н - иска ли винаги,винаги може да се образова.Но когато примерно на ром или циганин откажеш да се запише примерно да бъде в първи клас,има комисия,която е в защита от дискриминация и българина,който им отказал това право,задължително трябва да отнесе солена глоба и уволнение.
Отделно,София е пълна с мангали.Занимават цяла България с простите им боклуци.Защо София не им спре помощите на мангалите и не ги изкара да метат улиците,иначе им спират всякакви помощи?!Така ще си решат и от части толкова наболелият им проблем.Някой мангал недоволен,айде на Белене.А карат,хората,които живеят в Софията (не провинциалисти,не гоооолемите кореняци и граждани,не селяните,които живеят в Софка,а хората) да ходят да метат улиците!?Изкарват 3-4 мангалски гета от София и София ще се излъска за 0-ла време.
А за спрягането на "голямата" ни Българска армия,да мете ... божее това вече си е чиста гавра!Нямам думи да го изкоментирам

kristo
04-11-2009, 11:07
Не знам от къде намирате време да изписвате толковас много, честно :shock:
Ще карам бързо, защото нямам време.
За санкциите --> затвор, глоби

Иксма обаче изри1но да се спра на пазара за булки !! Ти Кристо, много изкривена представа имаш за него ! Те не купуват девойки ЕЙ ТАКА без тяхното съгласие. На пазара "който не се извършва на място, а просто се събират роднините да се поогледат" се разменят чеиз и пари, които също са под формата на чеиз. Не виждам какво му е толкова нередното, че всички оплюват пазара? Някой въобще ходил ли е да види за какво става дума? Девойките сами си избирам младежи(както и обратното) а после просто си разменят подаръците + пари, за да живее добре младата двойка.

За другите неща сега нямам време, но по-късно ще се върна и към тях.
То голям стокообмен- за тях хората явно са като овцете- аз харесвам твоята овца, ти моята дай да си ги разменим... Това традиции от кой век са според тебе- 1 или 2-ри? Нормално ли е в 21 век да има размяна на хора и покупко-продажба на хора, била тя желателна или нежелателна- няма значение. Ти ще си съгласна ли родителите ти да те изкарат утре пред блока, да те сложат на една маса и да те обявят за женене. После да се появи някой момък, да те поразгледа все едно гледа зеленчуци или плодове на зеленчуковия пазар и ако те хареса да рече "тази мома ми харесва, ако и тя ме харесва- взимам я, колко да платя за нея". Как ти се струва? Тези традиции са за родово-общинния строй и пожелателни или не си остават такива.

CucAgMuH
04-11-2009, 15:44
Оти Боти :) Тъй като ми изтъкваш традициите, да минем на тая тема.

В моята рода е имало традиция всеки мъж да заколи един турчин. И булка от нашият род да се дава само на човек заколил поне един турчин. Традицията е отпреди освобождението на България, и имаме писма които го доказват, включително и писма на други хора които удостоверяват че са заклали турчин, пред свидетели и искат ръката на жена от родът ни. Последеният заклан турчин от родът ни го е приклал дядо ми, съвсем малко преди 1945-та. Баща ми не е имал възможността, но още не е късно. Излишно е да ти казвам че и аз не съм го правил.

Като толкова трябва да се проявява разбиране към традициите и културата - може ли баща ми да си хареса един турчин и да го приколи, после и аз още един, накрая и мъжът на сестра ми да приколи един? Тогава ще проявиш ли такова разбиране и толерантност към нашите традиции? Ако не проявиш разбиране мога да те обвиня в налагане на двоен стандарт, дискриминация и селективно облагодетелстване. Както за циганите традициите са да си купуват булките с чеизи - при нас са се купували с турски глави, освен всичко останало. Както при циганите е традиция да крадат(за чеиз например), при нас е било традиция да хвърчат глави.

Сега пак ми приказвай за традиции, Оти Боти, слушам :)

Санкциите - глоби. Добре. Те как ще си я прочетат тази глоба? Откъде ще намерят пари да я платят? Мнозинството цигани няма декларирани доходи, освен помощите. Те се препитават от недекларирани доходи, получени от т.нар. "сива икономика"(включително и незаконните доходи - просене, кражби, проституция). Държавата няма механизъм да ти вземе нещо което не си декларирал. Тоест, най-често ще се случва да се пишат глоби, които са несъбираеми.

Държавните помощи по закон не се облагат с данъци и такси(защото ги дава държавата - по презумция че ще е тъпо да облага сама себе си със собствените си данъци). Доколкото знам по административен ред няма как да удържиш дължима сума от помощите(ако имаше как ВиК и НЕК щяха да си приберат дължимите им суми, а и доста други компании). Тоест глобите са несъбираеми.

Бел.Авт. Може би принудителен общественополезен труд, при минимална работна заплата, която не им се плаща а погасява глобите? А ако откажат? Още една глоба задето не са отишли да работят ли? Пак стигаме до никъде...

Баща ми може да го глобят, че гларус му е цвъкнал на колата(преди 15 минути излязла от автомивка) с 50 лева, циганин не може да го глобят нищо за каруцата му, или за външният му вид. Според теб кое е по-грозно: кола произведена 2008-ма, току що почистена, ама с цвъкнато от гларус, или кон с каруца, миришеща на тор, с циганин дето не се е къпал и ресал месец и половина - два? Кое заслужава глоба от 50 лева за неподдържан външен вид?

Затвор. Ами то като минеш - половината са за затвора. Минимум. Няма да ни стигнат затворите. Аз какво - ще плащам сега за затвори ли? И тука идва двойният стандарт, отново - за кой ли път.

Интеграция. Може сега да ти се струва че съм против интеграцията, ама не е баш така. Аз си имам една леко песимистична нагласа. Като искат да се интегрират - да се интегрират. Ще получат едно мълчаливо съгласие от мен с много резервираност, но не бих им попречил. Пак ще се стремя да не са около мен и семейството ми, но няма и да им преча.

Дезинтеграция. Ако някой му стиска да пробва да ги изтреби до крак, отново ще получи мълчаливото ми съгласие, придружено с вътрешен възтор и облекчение. И все пак, това е прекалено нецивилизовано и брутално решение на проблема за да застана открито и да го поддържам.

Средното положение. Който иска да се интегрира и да живее по законите на страната, да действа в интерес на страната и да е със националното самосъзнане на страната в която живее - добре. Който не иска - да му се помогне да се махне и да намери едно по-добро място за живеене, където ще го приемат с традициите му(предполага се, че ще ги приемат там където няма да пречат на коренното население). Според мен това най-добре решава проблема. Лошото е че циганите никъде не ги искат.

А ти Оти Боти, защо си толкова ревностен защитник на тая сган? :?

kristo
04-11-2009, 15:50
Ами то и древните българи са имали някои традиции, но ако вземат да се спазват и сега няма да стане много хуманно... Примерно да върнем Крумовите закони както CucAgMuH мисля предложи съвсем теоретично- тогава каква ще бъде съдбата на циганите 8-)

hottie
04-11-2009, 17:27
Чакай, чакай малко ти не си ме разбрал СисАдмин ! Аз казвам, че традициите им (някои от тях поне) трябва да се изменят, защото не могат да живеят с тях в нашето общество.

Това което казах е, че не може хора да ми говорят за интеграция или дезинтеграция и да дават акъл когато не са запоснати с техните традиции ! Не се правят политики без да се разбере култура на засегнатото общество !

CucAgMuH
04-11-2009, 18:37
Добре, Оти Боти :>

И пак стигаме до изходна точка. Който иска да се интегрира, зарязва несъвместимите си традиции и успява. Останалите? о.О Насилствено?

kristo
04-11-2009, 20:20
Хоти като казах, че живееш в идеализиран(оттам нереален свят) по отношение на циганите не съм сбъркал... И да разберем традициите им какво? С какво им помагат тези традиции да се интегрират? С нищо- точно обратното- пречат им да се интегрират. Примера с покупко-продажбата или размяната на моми ти го дадох- недопустимо за цивилизовано съвременно общество! Не ми обяснявай как те си го обяснявали това. То и при нас българите е имало разни подобни традиции, но те отдавна са отминали- не живеем по този начин, нали?

hottie
04-12-2009, 19:42
Било то за циганите, за евреите, за българите, за англучаните - не можеш да правиш политика без да разбереш функциите, връзки и структурата на засегнатото общество !

singlelady123
04-20-2009, 23:47
tvurdo protiv! ne moje teb da te e strah da vurvi6 po tumno, a nego da ne go e strah ot nikoi i ni6to. ne moje policai da pozdravi i da kaje''dobur den. kak ste mom4eta?'' a ciganina da my kaje ''tursime da vurjem nqkoi kato teb''. ne moje maika ti da se 4ydi na kolko da se razpokusa i kak da izkara pari, za da ima6 drehi na gurba si, a ciganina da naperda6i 7-godi6no detence i da my vzeme lev4eto, zaradi koeto ba6ta my raboti cql den. 6te ima6 dete kogato znae6, 4e moje6 da my osigyri6 normalen jivot, a cigankata rajda, za da vzima pomo6ti. na 13-4-5-6 ve4e raboti6 kato... kvoto moje za da ima6 nqkoi lev, a 6-7-8-...........-68 godi6nite ciganki djobqt na poraziq.... koito zapo4na da mi govori za solidarnost i tolerantnost da si predstavi kak my biq 2 6amara na ym i pluq v liceto my! vsi4ko, koeto izredih se bazira na deistvitelni sly4ai, v nikoi sly4ai edini4ni.
p.s. izvinqvam se 6liokavicata, nqma kirilizator

Не ги защитавам ама в тая тъпа държава всички сме равноправни и би трябвало да имат нещо минимално но те и това нямат ами как мислиш че няма да крадат! Ти ако беше и нямаше пукнат грош и си гладен щеше да умираш от глад или да откраднеш нещо! Ама за тва държавата си е виновна!!!!! :-x :booooomb:

ZipFail
04-21-2009, 11:23
Те сами са си направили избора ^^

smeshnik
04-21-2009, 18:47
Твърдо против! Навсякъде са най-нисшите, дори в Инидия, от където идват са най-нисшата каста, а тук си правят каквото искат!

България е за нас - БЪЛГАРИТЕ!

adrenal1n
04-25-2009, 14:48
Навремето Тодор Живков ги е бил плашил яко, пък сега какво... дават йм пари да гласуват... дейба черната му сган... Да си вървят всички обратно в Анадола...

DedoJoroPalaviq
04-25-2009, 15:14
ЦИГАНИТЕ НА ВЪРХА!!!

cappy123
04-25-2009, 16:58
Расистка съм към цигани и турци !!! :o

Tompson92
04-28-2009, 15:52
Твърдо против!!! Въпреки че има и изключения

CucAgMuH
04-30-2009, 00:03
Яко, к`во. Birth control method - търнокоп в главата. :)

Презервтиви, хапчета, глупости... пф. Що ти е като има търнокоп? 8-)

DaNGeRousLy
05-02-2009, 16:44
Може и да не изпитвам особени симпатии към циганите, но спокойно мога да заявя, че мразя спамерите !
:|

kristo
05-08-2009, 21:03
Абе интегрират се мангалите с пълна сила като гледам... Къде си Хоти, къде?! Ела да опровергаеш тази "манипулируема" информация и да ни "убедиш", че това са една нищожна част от циганите.

YourPoison
05-09-2009, 10:46
твърдо против!

mitternacht
05-09-2009, 10:52
Извинете за офтопика, на мен друго ми е любопитно.Анархистите считат, че всички са равни.Е, как биха цивилизовали тия унтерменши (буквално е много точен термин)?Това ми е интересното.Как ще направите тия неща-ХОРА и то без абсолютно никакви репресии.Без никакъв контрол.

А... може да изчакате няколко десетки хиляди години да доеволюират :)

Rikimaru
05-09-2009, 23:24
За циганите...като продукт на фабриките за перилни и почистващи препарати :-)

hisy
05-10-2009, 10:50
ПРОТИВ ! 8)

BulgariaZaBulgarite
05-14-2009, 19:59
http://bg.altermedia.info/images/image_133753_2.jpg

Двеста цигани в една къща

Над 200 цигани от Пазарджик живеят в една къща от 60 кв. м. “Дядовата ръкавичка” е на ул. “Огоста” в кв. “Изток”. На този адрес са си направили регистрациите всичките тези цигани. Къщата е “приютила” толкова много обитатели заради строгите изисквания за постоянен адрес, станало ясно при направена проверка. Изумените експерти установили, че невижданото стълпотворение е заради разрасналото се нелегално строителство в махалата. А единственият начин циганите да стоят законно в нея е да се регистрират на съществуващ адрес.

http://bg.altermedia.info/?p=7978

http://www.octoclick.com/files/images/overcrowdedtrainIndia.jpg
http://www.pn-international.net/images/india-train2.jpg

hottie
05-16-2009, 09:03
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ

Diam0nD
05-16-2009, 10:21
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ
човек явно не си скивал цигани в действие ...
мин година /или по миналата/ как бяха излезли мангалите с бухалки ,вили и сякви такива и викаха "Смърт за българите " ?! И това ли е промит мозък ?!
мен едно 3-4 клас цигане /на дали ходи на даскало де / ми викаше че щяло да ме набие ... за шамар работата ,ама отгоре 3 блока само с мангали :-x
и това ли е промит мозък ?!
а когато на село разбиха къщата и я направиха на миш-маш ?! и това ли е промит мозък ?!?!?!

kristo
05-16-2009, 10:45
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ
Ами дай ти някоя хубава статия за циганите и някое тяхно добро дело.
И какво значи статии от вестниците, ти новини не слушаш ли? Тези събития се съобщават и там дори и по БНТ, бТВ и други национални телевизии и медии.
Интересно ми е ти отричаш ли очевидното, че тези неща в циганските махали и квартали се случват?

ZipFail
05-16-2009, 23:07
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ
чакаме ти да ни дадеш положителни статии за благородни дела извършени от циганите из цяла България...душичките мили :)

plmn
05-16-2009, 23:40
по-скоро против...

hottie
05-17-2009, 22:12
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ

:D най-обичам някой тотално промит на нас до говори че сме промити..
И темата е за ЦИГАНИТЕ , аз ще пускам лошите неща за тях ,а ти каквото искаш пускай.И някаде да си чула нещо добро за тях? ПРОМИТИЯ МОЗЪК СИ ТИ,ЖАЛ МИ Е ЗА ТЕБ.И НАЙ-МАЛКО ТИ ЩЕ МЕ СПРЕШ ДА ПУСКАМ ТЕМИ ЗА ОТВРАТИТЕЛНИТЕ МАНГАЛИ.
-----------------------------------------------------------------------


http://bg.altermedia.info/?p=8156

Oще ЕДНА ДУМА да обелиш за мен по този начин и си вън от форума, ясно ли ти е??


по темата : утре ще постна, да видите, че няма само лоши статии

Diam0nD
05-17-2009, 22:21
недей злоупотребява па ти бе ... баси шефа 8)
Познавам цигани ,които са си много големи и се различават от събратята си ,има ги и такива . Има и това че са 1 на 1000 :)

Wildchildd
05-18-2009, 13:36
Oще ЕДНА ДУМА да обелиш за мен по този начин и си вън от форума, ясно ли ти е??


по темата : утре ще постна, да видите, че няма само лоши статии

Ти имаш право да говориш по този начин, а анти-циониста няма...за нещо повече от другите ли се имаш?

MentallyBlind
05-18-2009, 13:48
абв вие болни ли сте? Някви ебати промитите мозъци ! За какво пускате теми за цигани от вестници не мога да разбера? И защо все лоши при положение, че има и хубави статии. ПРОМИТИ МОЗЪЦИ

:D най-обичам някой тотално промит на нас до говори че сме промити..
И темата е за ЦИГАНИТЕ , аз ще пускам лошите неща за тях ,а ти каквото искаш пускай.И някаде да си чула нещо добро за тях? ПРОМИТИЯ МОЗЪК СИ ТИ,ЖАЛ МИ Е ЗА ТЕБ.И НАЙ-МАЛКО ТИ ЩЕ МЕ СПРЕШ ДА ПУСКАМ ТЕМИ ЗА ОТВРАТИТЕЛНИТЕ МАНГАЛИ.
-----------------------------------------------------------------------


http://bg.altermedia.info/?p=8156

Oще ЕДНА ДУМА да обелиш за мен по този начин и си вън от форума, ясно ли ти е??


по темата : утре ще постна, да видите, че няма само лоши статии

EPIC FAIL :razz:

kristo
05-18-2009, 19:28
Хоти като ти липсват аргументи да си защитиш тезата не си го изкарвай на нас наистина... Знаем, че в теб е "силата", но това означава ли, че трябва да се държиш като Георги Димитров на Лайпцигския процес :oops:

w33d
05-18-2009, 23:59
Твърдо против.Израсъл съм в Дружба и бях единственото българче в класа ми.Малтретирали са ме 24/7.И то някакви на по 17,при положение,че аз съм бил 1 клас.Зимали са ми парите,за които мама се е трепала 1 седмица,за да мога да хапна кроасан от лафката.Сестра ми е 5 клас.Вече се развива доста.Опитват се да я малтретират и нея.Последния път лежах 24 часа в едно раянно,защото бях забил на един мангал (тормозеше сестра ми) химикалка в рамото (никой неразбра,че се целех във шията му) ...Но и ние сме виновни затова,че сме пуснали разни тъпи закони и някакви си незнам и аз какви неща,които им дават разни привилегии,защитават ги разни отделения и те си правят каквото искат.Искам децата ми да живеят без страха,който имах аз докато отивах на училище.Искам децата ми да не си крият парите по обувките,когато отиват до аптеката да купат лекарства на баба си както правех аз.С 2 думи искам всички роми да се наредат в колона пред цялата българска армия ;)

CucAgMuH
05-19-2009, 06:54
по темата : утре ще постна, да видите, че няма само лоши статии

"Последната промяна е направена от hottie на Нед Май 17, 2009 11:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път"

19th May 2009, we stand corrected O:)

AntiZionism, don`t give up even if:

http://badmin.org/proxy/Plovdiv/orbital-dataserver3/lolcat-funny-picture-moderator1.jpg

kir40
05-19-2009, 12:14
Да ви е*а в криворазбрания национализъм.
Ние в Eвропа сме черната овца,вие за циганите се хващате.
Някои българи като спрат да си хвърлят боклука от балкона,тогава говорете.
Модератора е прав,не ви ли писна :-x

Ilikeliljon
05-19-2009, 13:54
И аз имам много негативи спрямо циганите в България, но в нашата мила родина няма целенасочена политика спрямо интеграцията. На няколко места прочетох на Хоти изказвания, в които ми се струва доста права. Именно чрез техните традиции можем да ги интегрираме. Някой беше дал пример за традиция да се коли турчин, моля ви се, живеем в 21 век, за какви коления става въпрос, хайде стига с тази лоша народна памет, че доникъде няма да я докараме. Ако искаме да помогнем на циганите трябва да променим едновременно всичко около тях, не да им се дават помощи и да им търсят само жилища, а всичко. Да им се намери работа (съобразно техния етнос и темперамент), да се образоват, да се подобри икономическото им състояние, да се намери къде да живеят, да се промени отношението към тях (това всичкото може да стане с участвие на политици, психолози, икономисти, работодатели и други) и да се интегрират вътре в обществото, но да запазят същевременно своите традиции. :) :)

boog
05-19-2009, 15:47
Коя държава се е справила с циганите ??? Ако ще и 31 век да сме тези няма да се цивилизоват те са примитивни същества за тях трябват примитивни мерки за да се стегнат !

Jazzer
05-20-2009, 09:19
Няма такова нещо като "Този проблем не може да се реши". Няма желание или мотив просто.

По времето на премиера на Италия Муслини, мафията бива почти ликвидирана. С един мангали ли не може да се справи една държава ако иска? Мисля, че отговора е ясен за всички. Решението на проблема с тези бацили не е чак толкова сложно. Желание няма просто.

Ilikeliljon
05-20-2009, 12:13
Няма такова нещо като "Този проблем не може да се реши". Няма желание или мотив просто.

По времето на премиера на Италия Муслини, мафията бива почти ликвидирана. С един мангали ли не може да се справи една държава ако иска? Мисля, че отговора е ясен за всички. Решението на проблема с тези бацили не е чак толкова сложно. Желание няма просто.

Така е няма желание, но те не са бацили, а човешки същества като мен и теб. Не мога да повярвам, че може един човек, който живее в 21 век да обижда така. Мина времето, когато робите не се смятаха за хора, а и вече няма робство като институция. :x :x

Goebbels
05-20-2009, 14:47
http://bg.altermedia.info/images/wwwmonitorbg.jpeg

Търновци искат изселване на цигански клан

300 търновци, живеещи в най-отдалечения градски квартал “Чолаковци” са депозирали подписка в местния общински съвет. В нея те искат незабавно изселване от квартала на циганската фамилия на Шишетата. Заселените преди няколко години цигани са превърнали блока на в смърдящо сметище. По коридорите му не може да се направи крачка от фекалии, натрошени стъкла, изхвърлени вмирисани хранителни отпадъци и др.

http://bg.altermedia.info/2009/05/19/%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8/

Какво по дяволите си мислят, че правят дасовете?
Веднага да се сезират съответните институции.
Очаквам адекватната намеса на Отворено общество, БХК и др....

Мръсни български фашисти

kristo
05-20-2009, 21:14
Мръсни български фашисти
8-) 8-) 8-)

LiveFlower
05-20-2009, 21:16
Мръсни български фашисти
8-) 8-) 8-)изцепка голЕма :lol:

Belair
05-21-2009, 13:41
Единственото решение на проблема с циганите е да ги трепате.Това са някакви животни,които само знаят да крадат,да пият и да се ебат

mitternacht
06-06-2009, 16:40
http://vbox7.com/play:fa5135dd
Заглавие на клипа- Ромски глас = 30 лева.

В момента гледам и предаването на Мартин Карбовски.Не съм му фен.
Там дават за някакъв циганин, осиновен в Америка, където изнасилил сестрите си.Красноречив пример, че самия им ген е сбъркан.

Мисля си за една раса, която краде, изнасилва, паразитира и прочие.Тя трябва да се изчисти.Просто трябва.Никъде не съм споменал за коя раса става на въпрос, тъй че може и да е измислена, което значи, че няма открита дискриминация срещу определена такава.
Налага се да се допусне минималната и нежелана загуба от единиците полезни за обществото срещу милионите паразити.

Dennitsa
06-06-2009, 23:03
Ромското включение беше огромна грешка. Въобще кой го измисли тоя термин "роми"?

tochica
06-09-2009, 20:15
мразя мангали, не мога да ги трая

faMed
06-10-2009, 11:37
има цигани и цигани
има разлика
тези които си живеят кротично , не гледат постоянно лошо , абе с няколко думи си живеят като нормални хора , нямам нищо против тях
ама има други цигани които са праят, крадът праят мизерий е тях вече грам неми се нравят :-x

mostwanted
06-10-2009, 11:39
има цигани и цигани
има разлика
тези които си живеят кротично , не гледат постоянно лошо , абе с няколко думи си живеят като нормални хора , нямам нищо против тях
ама има други цигани които са праят, крадът праят мизерий е тях вече грам неми се нравят :-x

има мангал има проблем
няма мангал няма проблем

doomkillerr
06-11-2009, 13:46
Като гледам всички са против ромското население! Е к`во сега да хванем да ги избием ли?!? :o Че са нахални - нахални са... ама и турското население не ми отстъпат много... Ако не ни завладеят цигъните, сигурно турците ще го напрвят... ОПРАВИЯ В ТАЯ ДЪРЖАВА НЯМА :?

Millen4ety
06-11-2009, 13:56
аз съм твърдо против циганите. а спрямо турците, което е друга тема, не съм против само ако си стоят в държавата и не се опитват да завземат управлението на България, религията на българите и начина ни на живот. Като гледам управлението ни много трудно можем да се справим с циганите. тяхното непрекъснато силно размножаване води до огромно повишаване на броя им.. според мен подпомагането им е причина за увеличаването им и мизерния начин на живот, който влияе и на нас

kristo
06-11-2009, 22:40
През комунизма е имало едно хубаво нещо- циганите са бачкали искат или не, щото иначе са ги чакало Белене или Скравена. И сега трябва да е така и с тях проблемите ще намалеят до минимум. Също така определена бройка на раждаемостта за малцинствата... Ако ги накараме да ни вършат черната работа не само няма да ни пречат, ами ще са ни полезни, а и за тях ще има по някой лев и няма да просят вместо да бачкат.

mitternacht
06-12-2009, 07:00
През комунизма е имало едно хубаво нещо- циганите са бачкали искат или не, щото иначе са ги чакало Белене или Скравена. И сега трябва да е така и с тях проблемите ще намалеят до минимум. Също така определена бройка на раждаемостта за малцинствата... Ако ги накараме да ни вършат черната работа не само няма да ни пречат, ами ще са ни полезни, а и за тях ще има по някой лев и няма да просят вместо да бачкат.

Приятелю, точно така е смятал и Адолфчо и точно това е направил.За това има аутобани.
Е, циганите и разните други... хъм... са били с една друга раса, но....
Пък може и да не са им плащали по някой лев, ама са ги хранели :)

kristo
06-12-2009, 10:12
Абе ако ги накараме да бачкат ще им плащаме по нещо, не е никакъв проблем. Стига да бачкат обаче, а не да карат на помощи без да работят нищо.
Иначе не ме интересува расата им, е, разбира се твърдо против съм да има смесени бракове между българи и малцинства, въпроса е да си вършат работата и да живеят така, че да не ни пречат, разбира се няма начин и ние да не се съобразяваме с тях, все пак в една държава живеем, не може. Но да живеят определено по-цивилизовано и като правят сватби примерно да не вдигат на крак цели градове и да не ги оставят с дни наред на спокойствие. Абе явно може, но трябва да се пипне с по-твърда ръка, на принципа на моркова и сопата.

mustaineforpresident
06-12-2009, 14:46
Твърдо n пъти повече от против!!!

dshiznit
06-13-2009, 14:24
Трябва на принципа ромляните да се интегрират към извън българия да идат нейде далече в азиатската част на турция или индунезия и ше стане направо страшотно тука.

Lysit0
06-13-2009, 17:25
твърдо против

Goebbels
06-13-2009, 20:53
Дасовете големи расисти ........ Вие май не знаете, че римялните са първи приятели на "богоизбраните", а? :booooomb: 8-) :booooomb:

sivoPERO
06-13-2009, 21:43
Аз съм против изтребването на братята сигани, мисля че е по добре всяко родило се момченце да бъде скопявано още катоноворедено... така лека полека ще изчезнат... Нека се ебат тоава като са без топки 8)

mitternacht
06-14-2009, 10:14
Току що гледах предаването на господари на ефира "Господари на изборите".
Там се ебават с всяка партия.Имаше и с ДПС.
Беше смешно, но и беше много тъжно!
Дават някакви абсолютно неграмотни унтерменши (много хубав и правилен термин!), които не знаят за какво гласуват, не знаят името на партията но знаят за кой номер и са чували "Ахмед Доган".Даваха и как играят мазни кючеци.Свинщина!
Ние действително сме страната на абсурдите.Въпреки националистическите ми възгледи с всеки ден все повече се срамувам!

Трябва да има прочистване!

Ilikeliljon
06-14-2009, 12:44
Току що гледах предаването на господари на ефира "Господари на изборите".
Там се ебават с всяка партия.Имаше и с ДПС.
Беше смешно, но и беше много тъжно!
Дават някакви абсолютно неграмотни унтерменши (много хубав и правилен термин!), които не знаят за какво гласуват, не знаят името на партията но знаят за кой номер и са чували "Ахмед Доган".Даваха и как играят мазни кючеци.Свинщина!
Ние действително сме страната на абсурдите.Въпреки националистическите ми възгледи с всеки ден все повече се срамувам!

Трябва да има прочистване!

Менш е термина, дали ти се иска или не всички са хора. Независимо дали коефициента им на интелигентност отговаря на олигофрения или на този на Айнщайн(между другото и той ли е унтерменш според теб). :) :)

mitternacht
06-14-2009, 13:29
Току що гледах предаването на господари на ефира "Господари на изборите".
Там се ебават с всяка партия.Имаше и с ДПС.
Беше смешно, но и беше много тъжно!
Дават някакви абсолютно неграмотни унтерменши (много хубав и правилен термин!), които не знаят за какво гласуват, не знаят името на партията но знаят за кой номер и са чували "Ахмед Доган".Даваха и как играят мазни кючеци.Свинщина!
Ние действително сме страната на абсурдите.Въпреки националистическите ми възгледи с всеки ден все повече се срамувам!

Трябва да има прочистване!

Менш е термина, дали ти се иска или не всички са хора. Независимо дали коефициента им на интелигентност отговаря на олигофрения или на този на Айнщайн(между другото и той ли е унтерменш според теб). :) :)

Дори и да е считан за добър физик, сам знаеш какви простотии е надробил, дори като е надъхвал президента на х'Америка да бомбандира с атомни бомби.Явно еврейското в него се е обадило :))

Ilikeliljon
06-18-2009, 23:57
Току що гледах предаването на господари на ефира "Господари на изборите".
Там се ебават с всяка партия.Имаше и с ДПС.
Беше смешно, но и беше много тъжно!
Дават някакви абсолютно неграмотни унтерменши (много хубав и правилен термин!), които не знаят за какво гласуват, не знаят името на партията но знаят за кой номер и са чували "Ахмед Доган".Даваха и как играят мазни кючеци.Свинщина!
Ние действително сме страната на абсурдите.Въпреки националистическите ми възгледи с всеки ден все повече се срамувам!

Трябва да има прочистване!

Менш е термина, дали ти се иска или не всички са хора. Независимо дали коефициента им на интелигентност отговаря на олигофрения или на този на Айнщайн(между другото и той ли е унтерменш според теб). :) :)

Дори и да е считан за добър физик, сам знаеш какви простотии е надробил, дори като е надъхвал президента на х'Америка да бомбандира с атомни бомби.Явно еврейското в него се е обадило :))

Доказателства драги, доказателства. Айнщайн е бил хуманист и не е осъзнавал последствията от онова, което ще се нарече атомна бомба. Не се излагай. :) :) Има писмо между Айнщайн и Фройд на име Защо война, където и двамата излагат принципите си и се вижда това, за което говоря :-o :-o

PlamenMEN
06-19-2009, 00:47
Късно се включвам и в тази тема.
Циганите са единствените същества на земята, които мразя до дъното на душата си. Казвам го с прискърбие, защото думите ми са подплатени с много лични и крайно неприятни спомени. До там я докарах, че като кажат по новините "3-ма души загинаха" и на мен ми стане гадно, ама след това като пояснят "които са от ромски произход" и аз изведнъж изпитвам върховно задоволство. Силна е омразата ми, много силна.
НО! Но ако имаше как с една вълшебна пръчица да се замахне и те да станат хора, да работят, да не крадът... бе хора да станат, хич няма да ми пречат...

Nam3less3
06-19-2009, 01:01
Не съм чувал за българин, който да не е против ромското население.

Goebbels
06-19-2009, 07:46
Какво е това "Ромско включване"?