PDA

View Full Version : Относно черната кана за коса..



neverfallinlove
04-26-2008, 07:40
Кой от вас използва кана и какво мислят ?Става ли хубав ефект?Някакви недостатъци - Какви? Цапа ли хавлиите и възглавничките ? Като се къпете разтича ли се ? На колко време се каносвате ?Наистина ли подхранва косата ? Въобще всичко за което се сещате.. мерси предварително за информацията :) 8-)

LuCiFersAngeL
04-26-2008, 08:24
Абе у дома всички кани са стъклени и прозрачни, черни нямаме :-o :lol:
Колкото до кЪната - преди време като реших да се направя черна за първи път реших да пробвам с къна, защото ужким е по-безвредно. И така... намазах се с къната ама после резултата направо ме ужаси - не черно, а тъмно кафяво - Ужас! И така в последствие се боядисах и от около година и положина съм на боя. Това е моя опит с черната къна...

miloto_girl_4e
04-26-2008, 09:09
Аз се къносвам и съм доволна да ти кажа :) При мен ефектът не е тъмно кафяво, а черно :) Само имам един малък проблем, който вече почти го няма след няколко къносвания - понеже преди се боядисвах в по-светло, първият път като се къносах, имах малко петна при боята, но след няколко къносвания ги покрих и сега всичко си е черно, и е ОК :)
Къната не цапа, стига след като се къносаш и седиш с нея, при къпането се изкъпеш МНОГО хубаво :!: Веднъж ми се случи да не я бих измила перфектно и, да имаше къна по възглавницата и блузката ми :D
Според мен от къната, косата ми стана наистина по-жизнена и някакси по бляскава :)

ell_ownz
04-26-2008, 09:21
kato hodish na basein ili na more kanata capa havliite i banskiq :? Boq RuleSs xD

Liar
04-26-2008, 09:38
Внимавай обаче каква къна ще вземеш че има много ментета на бг пазара.Ако имаш познат който да ти донесе от Турция-най добре вземи от там.

Jamalska
04-26-2008, 13:36
kato hodish na basein ili na more kanata capa havliite i banskiq :? Boq RuleSs xD
мен не ми е цапала ама то сиг си зависи.

Ice_Queen_
04-26-2008, 14:13
Аз си мислех че се пише кЪна..нвм.

Значи ползвам къна от 3 години.Черна.Нямам абсолютно никакъв проблем.Нито ми боядисва възглавниците,нито кърпите лятото като съм на плаж,нито пуска нито ми остава по кожата.Любена съм в нея.Даже ми заздрави косата , блясък си имам вс.
Аз ползвам една индийска къна-на всякъде я има- с една мацка на пакетчето.1.40 е при нас. Никакви проблеми нямам пак казвам! Боята уврежда косата- къната я подхранва.
Не съм се къносвала 2 месеца и единствено черното е избледняло и корените ест.Иначе сега като се мина с една къна/а имам коса до кръста/ пак ще имам онова яко черно с което съм от 3 години.

:)

GaBiIi__
04-26-2008, 15:14
amii za da ne otvarqm nova tema ne sam zapoznata sas k1nata tazi bezcvetrnarta za kakvo se polzva ?

Ice_Queen_
04-26-2008, 16:13
безцветна?

GaBiIi__
04-26-2008, 16:16
безцветна? mxm

miloto_girl_4e
04-27-2008, 10:35
безцветна? mxm


Не съм чувала за такава, но по пътя на логиката сигурно се ползва, за да подхрани косата, без да и придава цвят :)

Amy_Dumas_Lifestyle
04-27-2008, 10:54
Мен ми е мерак да се правя чернокоса. . .
Вие не съжалявате ли? Не си ли искате стария цвят? Или някъв друг? Все още се самонавивам. Още от 7 годишна чернокосите са моя идеал, но ме е страх, да не би после да поискам друг цвят. . .
А след къната хваща ли боя?

GaBiIi__
04-27-2008, 14:51
безцветна? mxm


Не съм чувала за такава, но по пътя на логиката сигурно се ползва, за да подхрани косата, без да и придава цвят :) axam i az taka predpolojix mersi :-)

elichkaaa
04-27-2008, 16:24
пише се къна :D
а по темата има хубав ефект но не можеш да я махнеш след това и има безцветна много е полезна за косата

DiDeTyY
04-27-2008, 18:33
аз се къносвам и съм много доволна, а когате се изцапа при боядисване се пере .не се разтича и наистина подхранва косата. Аз лично се боядисвам веднъж на 2-3 седмици, но това звиси колко често миеш косата.при мен мн добре се полу4и 4ерното още от първия път,но имаше проблем ,че не ми стигнаха 2 пакетчета ако имаш по-дълга коса си купи 4-5

elichkaaa
04-27-2008, 19:10
4/5 пакетчета ти луда ли си знаеш ли изобщо какво е къна ?!? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: имам коса до кръста и си я боядисвах с къна и 1 пакетче стига :razz: явно говориш за нещо друго

BuJlDozeRa
04-28-2008, 12:32
ко е тва кана бе :D в къщи има една черна ама тя стана така след като се опитах да я изгоря :oops:

Sarabi
04-28-2008, 20:33
Кой от вас използва кана и какво мислят ?Става ли хубав ефект?Някакви недостатъци - Какви? Цапа ли хавлиите и възглавничките ? Като се къпете разтича ли се ? На колко време се каносвате ?Наистина ли подхранва косата ? Въобще всичко за което се сещате.. мерси предварително за информацията :) 8-)


Ооо къна ^^.
От около година... две може би съм на черна къна. Нямам такива странни прояви като тъмно кафяво или нз какво, чисто черно си е, даже на светлина има отблясъци на лилаво и синьо, ахаха. Боядисвам се... само когато ми порасне косата и корените ми станат кафяви. Иначе къната пада с години, едва ли не. Ако не ми растеше косата сигурно още щях да съм на първото си къносване. Иии това може да се окаже единственият й недостатък, ако решиш, че искаш да си сменяш цвета след известно време... има да си чакаш докато падне.. или по - скоро да ти порасне нова коса и с подстригванията черното постепенно да се махне.
След като се къносаш си сложи найлонова шапка на косата (като тия от боите за коса) и си овържи кърпа на главата (ще мязаш на турски паша ъхъх). Не е нужно да спиш с нея, за да се стигне до цапане на възглавниците. Два - три часа примерно са достатъчни. А ако решиш да спиш с нея - сложи все пак някоя по -стара калъфка или кърпа на възглавницата, за да не те е яд после.
Подхранва косата.
А и не мога да си помисля вече да съм с друг цвят на косата, дори с моя си, за да се притеснявам дали ще хване.
Но ако някога реша да си пусна косата с моя цвят... малееее, през кви ужасни етапи ще трябва да мина не е реално :lol: :lol: :lol: и не ми се и мисли.

sexy_sladuranka___
04-29-2008, 07:13
Аз си мислех че се пише кЪна..нвм.

Значи ползвам къна от 3 години.Черна.Нямам абсолютно никакъв проблем.Нито ми боядисва възглавниците,нито кърпите лятото като съм на плаж,нито пуска нито ми остава по кожата.Любена съм в нея.Даже ми заздрави косата , блясък си имам вс.
Аз ползвам една индийска къна-на всякъде я има- с една мацка на пакетчето.1.40 е при нас. Никакви проблеми нямам пак казвам! Боята уврежда косата- къната я подхранва.
Не съм се къносвала 2 месеца и единствено черното е избледняло и корените ест.Иначе сега като се мина с една къна/а имам коса до кръста/ пак ще имам онова яко черно с което съм от 3 години.

:)
И аз използвах къна и съм на същото мнение :)

neverfallinlove
04-29-2008, 08:24
А да стана ми ясно че съм направила правописна грешка.. извинявам се.А някой знае ли каква е процедурата за премахване на къната и на каква цена е?И в крайна сметка наистина ли не хваща отгоре си никаква боя и оцветители... ии поне малко с времето цвета не избледнява ли .. колко много въпроси.Благодаря още веднъж на всички. 8-) :P