PDA

View Full Version : И отново Ескапел...



teoto
04-26-2008, 12:27
Здравейте!Вчера ми се наложи да я пия тая гадост за 2ри път от 5 месеца насам.Нямах друг избор..беше ми един от дните,в които би трябвало да съм в овулация,без да разберем кондома се скъса и приятелят ми свърши в мен..Пих го около 40 мин след акта,но се притеснявам доста..Чувала съм,че е вредно да се приема често това хапче..Според вас има ли защо да се шашкам?И ще успее ли да ме предпази хапчето от нежеланата бременност?Знам,че това му е предназначението,но преди малко четох във форума мнения на момичета,които са го изпили,но то не ги е предпазило.Адски съм притеснена.. :( Ще съм благодарна за всеки отговор!

sadsad
04-26-2008, 12:31
Predi 3 meseca pih Eskapel....situaciqta beshe sy6tata skysan prezervativ...pih hap4eto 17 4asa sled gafa....doide mi na 6estiq den sled kato pih...i ot togava...da ne kazvam golqma duma cikala si mi e kato chasovnik za sega....no....v takiva situacii po-dobre otidi na lekar toi 6te ti kaje nai-pravilno kakvo da pravish..za6toto dori vednyj da prieme6 tova hap4e moje da ima lo6i posledici...a o6te pove4e 4e go pie6 za vtori pyt......ami ne mi se iska da ti go kaja...no ima za6to da se pritesnqva6...ima mn stranichni efekti...a i ne e 100% sigurno hap4e...napravi si test sled 10-14 dni i pi6i posle kakvo se e sluchilo i uspeh !

sexy_sladuranka___
04-26-2008, 13:04
Predi 3 meseca pih Eskapel....situaciqta beshe sy6tata skysan prezervativ...pih hap4eto 17 4asa sled gafa....doide mi na 6estiq den sled kato pih...i ot togava...da ne kazvam golqma duma cikala si mi e kato chasovnik za sega....no....v takiva situacii po-dobre otidi na lekar toi 6te ti kaje nai-pravilno kakvo da pravish..za6toto dori vednyj da prieme6 tova hap4e moje da ima lo6i posledici...a o6te pove4e 4e go pie6 za vtori pyt......ami ne mi se iska da ti go kaja...no ima za6to da se pritesnqva6...ima mn stranichni efekti...a i ne e 100% sigurno hap4e...napravi si test sled 10-14 dni i pi6i posle kakvo se e sluchilo i uspeh !
Тук си много права макар и минимален шанса да си бременна не е за подценяване . Най добре отиди на гинеколог . Не е страшно , сигурно ще иска да те види само на видеозон . Успех :)

MiSs_DioR_CheRiE
04-26-2008, 14:08
Eskapel ne pomaga vuv vsichki sluchai , ima momicheta , koito sa go vzimali , no to ne gi e predpazilo ot bremennost . To oburkva cikula i izobshto hormonite , no mislq che ne trqbva tolkova da se pritesnqvash , no po-dobre idi na ginekolog .

krem4et0
04-26-2008, 14:40
Първо на първо 1 гинеколог сега нищо не може да ти каже. Второ си го изпила кажи-речи веднага, 3-то да не говорим, че не всяка еякулация в жената, когато е в процес на овулация води до забременяване......

Като извод-вероятността след употреба на хапчето да си бременна е много минимална. Изчакай 10-тина дни и ако не ти дойде си направи тест. Бих ти препоръчала следващите 1-2 цикъла да преминеш към ОК(ако разбира се си достатъчно голяма и здрава за тях), за да не станат подобни инциденти твърде скоро.
До тогава ползвайте презерватив и той да не свършва в тебе за по-голяма сигурност!

hottie
04-26-2008, 16:02
Ами прави си извод. Щом като толкова често се къса по-добре да не свървша в теб защото следващият път може да е фатален. Дано хапчето не ти пецака всичко, защото 2ро за 5 месеца е ужасно много!АКо усетиш, че нещо не е наред тичай на лекар да не станат някакви усложнения.

teoto
04-27-2008, 07:25
Благодаря за отговорите и Честито Възкресение Христово!
По принцип след като пих Ескапел първия път,всичко си беше ОК и ми дойде почти,когато трябваше да ми дойде.Дано и сега да е така!
Да,krem4e,мислела съм дали да мина на ОК.На 18 съм,но сякаш все още не мога да се надъхам достатъчно.Но след тея изпълнения,ще го премисля пак този вариянт.А иначе мисля,че се получава така с презервативите,защото и двата пъти,когато се късаха бяха Durex Ultra Thin.Явно не са много добри,не ви ги препоръчвам.Ще видим как ще се развият нещата и дано всичко да е наред!

hottie
04-27-2008, 08:45
Благодаря за отговорите и Честито Възкресение Христово!
По принцип след като пих Ескапел първия път,всичко си беше ОК и ми дойде почти,когато трябваше да ми дойде.Дано и сега да е така!
Да,krem4e,мислела съм дали да мина на ОК.На 18 съм,но сякаш все още не мога да се надъхам достатъчно.Но след тея изпълнения,ще го премисля пак този вариянт.А иначе мисля,че се получава така с презервативите,защото и двата пъти,когато се късаха бяха Durex Ultra Thin.Явно не са много добри,не ви ги препоръчвам.Ще видим как ще се развият нещата и дано всичко да е наред!

Ами аз когато не съм на противозачатъчни ползваме само Durex Ultra Thin и не е имало проблем. Проблеми сме имали със спортекс и лайфстайл.
Както и да е, дано всичко е наред. Но ако нещо почувстваш силна болка в яйчниците, обилно кървене и ти се разбута менструациятя по-нататък обърни внимание на тези неща. :)
Честито Възкресение Христово и на теб.

sw33t_g1rl
04-27-2008, 16:42
4estito vaskresenie na vsi4ki....i iskam da kaja sa6to 4e i pri men problemyt stana s prezervativi DUREX.....vednyj e imalo gaf, dano ne se povtarq...dano da se opravite....pila sym eskapel....pomogna, no ne e hubavo mn 4esto da se pie....