PDA

View Full Version : Да или не



moni_fashion_shopping
04-26-2008, 13:02
Трябва да избирам дали да живея в България или в САЩ!
Какво да избера?????? :(

MartyParty
04-26-2008, 13:40
Временно или за постоянно?

sky_l
04-26-2008, 13:46
Sig bi ti bilo mn mu4no za Bg,no po-dobre ne ostavai.Nqma zn dali raboti6 ili si u4enik v SA6T,6e ima6 po-golemi vuzmojnosti za realizaciq i za,kakvoto i da bilo.Predi godina i az trqbva6e da zamina za dr i ne iskah,no v kraina smetka ne mi ostaviha izbor i za minah za Ispaniq,skoro se vurnah zaradi semeini problemi i sujalqvam mn.Prosto, BG e o6te mn nazad sravnenie s dr evropeiski strani ili SA6T ,6t e mi trqdvat godini da gi dostignem zaa tva ne si gubi vremeto da 4aka6,emi deistvai sega.V na4aloto 6te ti bude trudno,no nqma da sujalqva6 ,puk i vinagi moje6 da se vurne6.

kocko
04-26-2008, 13:51
оф нз труден избор ти си ре6ава6 аз бих стоял тука 4е е дупка по мн критерий дам но си е моята дупка :)

moni_fashion_shopping
04-26-2008, 16:13
:)

tItEufFf
04-26-2008, 16:47
САЩ! .. Имаш ли възможност, отивай! Успех от мен :)

it_ends_tonight_
05-03-2008, 17:33
България, трябва ли да ти казвам защо?? По куп причини, предполагам знаеш какви или поне си чела из нета, че в Бг е нмного хубаво, но най основно защото ти си дъщеря на тая държава и имаш дълг към нея. Ей за такива кат тебе дет мислят да бягат България пропада!

LetiCherry
05-03-2008, 23:08
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.

advokata_87
05-04-2008, 05:27
Zaminavai za USA ako iska6:

1:Li4nata ti karta da ima 4ip i vav vseki moment federalni i tem podobni da znaqt kade si

2:Da jivee6 v strah 4e vav vseki edin moment moje da ti se podslu6va telefona,gsm-a,i da ti se obeskira doma bez sadebna zapoved 6toto se vodi nqkakva si izmislena borba s terorizma.Osama o6te ne go nameriha

3:Da jivee6 sas strah 4e imigracionnite mogat da ti vlqzat v doma i da ti zadat neudobni vapros4eta ili da razpitvat 6efa ti za imigracionniq ti status

4:Da jivee6 cql jivot na krediti:kredit za kola,kredit za ka6ta(koqto e ipotekirana razbira se),kredit za exkurzii i krediti za kakvoto se seti6.

5:Da raboti6 po 12 4asa na den kato vol i da pla6ta6 35 procenta federalen danak,koito e protivokonstitucionen.

6:Da qde6 genno modificirani hrani ot koito ti se uvrejda organizma

7:Da jivee6 v strah 4e vav vseki edin moment mogat da te uvolnqt i da ostane6 na ulicata zaradi ipotekiranata ti ka6ta.

8:Da pla6ta6 70 000 dolara (nedai si Boje) za Herniq v zdraveopazvane,koeto ti se vodi uj bezplatno sled udrajkite na zdravnite ti osigurovki.

9:Da jivee6 v strah 4e dokato si v universiteta nqkoi umopobarkan nqma da vleze i da ti kaji Hasta La vista baby i da gramne profesora i nqkoi ot sau4enicite ti.

10:Da pla6ta6 obrozovanieto si kqoto godi6na taxa e okolo 26 000 6tatski dolara,e osven ako ne spe4eli6 stipendiq i togaz taxata 6te ti e 13 000 dolara minimum.

11:Da ima6 2 sedmi4na otpuska v godinata pri predpolojenie 4e v Evropa ti e 4 sedmi4na.

12:Da jivee6 v strah kak 6Te prejivee6 porednata ipote4na kriza (osobeno poslednata koqto se zadalbo4i)

13:Da jivee6 v stranata,koqto e nai-mrazena i ot samite amerikanci i ot celiq svqt

14:Da jivee6 v strana v koqto 4rez svoito prebivavane ti pravi6 po-bogati familii kato Bu6,Rockfeler,Morgan i Rothchild.

E tova sa otricatelnite ne6Ta ima si i polojitelni

Zaminavai za USA ako iska6:

1:Da vidi6 nai-krasivata strana na sveta

2:Da opita6 ot jivota na druga kultura

3:Da ima6 priqteli ot razli4ni nacionalnosti

4:Da si usavar6enstva6 angliiskiq

5:Da poseti6 Hollywood,New York,Niagara,mesta za koito me4tae6!

6:Da ima malko po-spravedlivo zapla6tane ot kolkoto v rodinata ti

PS:Otricatelnite ne6ta sa iskazani i sintetizirani ot moi priqtel jivql v USA
Polojitelnite ne6ta sa sintetizirani ot men!

Moe li4no mnenie:

Ako trqva da izbira6 mejdu Bg i Usa,izberi Bg.Ako trqbva da izbira6 mejdu Evropa i Bg,izberi Evropata

Pozdravi

advokata_87
05-04-2008, 05:28
Sajalqvam za emotikonite koito se poqviha!

special_girl_SS
05-04-2008, 08:57
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.

Хахахахаха и къв дълг има България нъм теб?! Като заминеш за САЩ в какво ще се състои дългът й към теб?! :lol:
Тъпачка! Що си мислиш, че някой трябва да ти дава нещо?!
Писнало ми е от хора, които смятат че държавата им е виновна за всяко нещастие, сполетяло живота им! Че не си върши задълженията, не ги върши, но какво трябва да дава тя персонално на всеки? Това ми е много интересно!

LetiCherry
05-04-2008, 13:25
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.

Хахахахаха и къв дълг има България нъм теб?! Като заминеш за САЩ в какво ще се състои дългът й към теб?! :lol:
Тъпачка! Що си мислиш, че някой трябва да ти дава нещо?!
Писнало ми е от хора, които смятат че държавата им е виновна за всяко нещастие, сполетяло живота им! Че не си върши задълженията, не ги върши, но какво трябва да дава тя персонално на всеки? Това ми е много интересно!

Purvo, NE me nari4ai, tupa4ka!!!

Jivotut mi si e super 6tastliv, dale4 ot Bulgaria.

Dulgut na Bulgariq i moqt kum neq e vzaimen process - kato samo az davam i ni6to ne polu4avam - sujalqvam, ama nqma da se trepq za ludo.

advokata_87
05-04-2008, 13:44
leti_cherry,

Kenedi e kazal:

Ne mislete kakvo darjavata 6Te napravi za vas,a kakvo vie 6te napravite za darjavata!

tItEufFf
05-04-2008, 14:18
Една птичка пролет не прави :?
lety_cherry, изказването ти беше тъпо. България няма дълг към нас. Ние сме тези, които имаме дълг към нея. Но колко от нас го изпълняват?! .. Престанете да давате клипове с постиженията ни преди. Да, трябва да се гордеем с тях. Но погледнете ни сега в настоящето. Нима се гордеете с дупките по улиците, боклуците по тротоарите и жалките опити на политиците за някаква промяна към по-добро? Аз не... За сега животът тук не е живот. И аз заминавам скоро. Ако България един ден се оправи ще се върна..Не знам обаче дали ще доживея до тогава.[/list]

HateCops
05-04-2008, 22:26
мисля че няма две мнения по въпроса България си България

fuck_me_pls
05-05-2008, 13:44
След като имаш възможност отивай...

RoyTheReaper
05-05-2008, 16:02
Америка е мега голям ташак, почти сигурно няма да ти хареса.

А адвокатите на безусловното заминаване при първа възможност, като зарежем приказките за дълг и т.н., първо си отговорете на въпроса "толкова зле ли ви е тук наистина?". Сигурен съм, че почти всички (клонящо към всички) от вас имат семейство, покрив над главата, компютър, интернет, ходят на училище, имат достъп до здравна помощ, имат какво да ядат, какво да пият, имат приятели... Какво толкова има да се оплаквате?

tItEufFf
05-05-2008, 20:33
първо си отговорете на въпроса "толкова зле ли ви е тук наистина?". Сигурен съм, че почти всички (клонящо към всички) от вас имат семейство, покрив над главата, компютър, интернет, ходят на училище, имат достъп до здравна помощ, имат какво да ядат, какво да пият, имат приятели... Какво толкова има да се оплаквате?

Какво толкова? Извинявай, на колко си? Аз също не съм голяма, но явно съм достатъчно зряла, за да видя реалността. Майка ми бачка като луда по цял ден и едвам свръзва двата края. Баща ми живее в Гърция нелегално само и само да може да ни праща пари. Да имам дом, компютър с интернет, достъп до образование и здравна помощ, хладилника винаги е зареден и т.н. Но на каква цена? В чужбина това може да си го позволиш с минимални усилия.

special_girl_SS
05-06-2008, 08:21
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.

Хахахахаха и къв дълг има България нъм теб?! Като заминеш за САЩ в какво ще се състои дългът й към теб?! :lol:
Тъпачка! Що си мислиш, че някой трябва да ти дава нещо?!
Писнало ми е от хора, които смятат че държавата им е виновна за всяко нещастие, сполетяло живота им! Че не си върши задълженията, не ги върши, но какво трябва да дава тя персонално на всеки? Това ми е много интересно!

Purvo, NE me nari4ai, tupa4ka!!!

Jivotut mi si e super 6tastliv, dale4 ot Bulgaria.

Dulgut na Bulgariq i moqt kum neq e vzaimen process - kato samo az davam i ni6to ne polu4avam - sujalqvam, ama nqma da se trepq za ludo.

Хахаха добре, мен не ме интересува какъв е живота ти извън България. Ти не отговори на въпроса ми - може би и ти самата не знаеш отговора? :-D Какъв дълг има България нъм теб?
И още един въпрос : Какво даваш ТИ на България?

Chefinkaaa
05-06-2008, 13:07
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.

Хахахахаха и къв дълг има България нъм теб?! Като заминеш за САЩ в какво ще се състои дългът й към теб?! :lol:
Тъпачка! Що си мислиш, че някой трябва да ти дава нещо?!
Писнало ми е от хора, които смятат че държавата им е виновна за всяко нещастие, сполетяло живота им! Че не си върши задълженията, не ги върши, но какво трябва да дава тя персонално на всеки? Това ми е много интересно!

Purvo, NE me nari4ai, tupa4ka!!!

Jivotut mi si e super 6tastliv, dale4 ot Bulgaria.

Dulgut na Bulgariq i moqt kum neq e vzaimen process - kato samo az davam i ni6to ne polu4avam - sujalqvam, ama nqma da se trepq za ludo.

Хахаха добре, мен не ме интересува какъв е живота ти извън България. Ти не отговори на въпроса ми - може би и ти самата не знаеш отговора? :-D Какъв дълг има България нъм теб?
И още един въпрос : Какво даваш ТИ на България?

special_girl_SS .... ne q slu6ai na taq v1zduharka..... az i az s1m v 4ujbina i pri p1rva v1zmojnost si idvam v bg...prosto ne moga da ponasqm hora kato leti_cherry deto se praqt na veliki kato sa v 4ujbina i 6te pitam samo edno >>> KOQ SI TI TAM ??? Tr1gnala da mi govori kvo davala za Bg i 4e na neq ne i davali ni6to ... ai p1tq 4antata i za hlqb... :-x BG ne se nujdae ot takiva kat teb .. pfff sedi si tam kadeto si ... V BG s1m sigurna 4e si ostavila mn rodnini i priqteli .. i s te4enie na vremeto pone za priqtelite s1m ubedena 4e si gi izgubila... i si4koto tva 6toto ima6 tolko golqmo samo4uvstvie... eii osaznai sa... pff ti si nikoq tam ... samo edna emigrantka ni6to poi4e.. pone v bg si imala nqkfi priteli i sreda.. rodnini... Pf jalko e kogato horata ZABRAVQT OT KADE SA TR1GNALI !!! BG da i dava.. ppff zemi se skrii... :-x :x :-# :cry: :cry: Tragi4no...

A po temata ... re6enieto si e izcqlot tvoe.. dadoha ti mn saveti .. nqkoi Da dr Ne .. az bih kazala i az Ne...sq 6a pitat 6to az s1m v 4ujbina kato kazvam ne .. mi 6toto nikoi ne me pita.. ako me bqha pitalli nqma6e izob6to da s1m tuk... Upseh re6avai si :-)

advokata_87
05-06-2008, 15:00
leti_cherry,

sled kato huli6 Bylgariq se rovi v avstriiskite teenforumi,tam ti e mqstoto ne tuk.I ako obi4a6 pozdravi vs4ki avstriici ot men koito si darjat decata v mazeto za pove4e ot 20 godini i gi iznasilvat bezkompromisno

air_J
05-06-2008, 16:08
Аз не желая да ставам адвокат на някой, но на въпроса "ти какво си дала на България?" много лесно може да се даде отговор под формата на въпрос - "а тя какво е дала на мен?" и ако единия отговор е "нищо", то тогава защо другия отговор да е "нещо"? http://i125.photobucket.com/albums/p60/air_J/Book.gifhttp://i125.photobucket.com/albums/p60/air_J/Book.gifhttp://i125.photobucket.com/albums/p60/air_J/Book.gif

Chefinkaaa
05-06-2008, 19:51
leti_cherry,

sled kato huli6 Bylgariq se rovi v avstriiskite teenforumi,tam ti e mqstoto ne tuk.I ako obi4a6 pozdravi vs4ki avstriici ot men koito si darjat decata v mazeto za pove4e ot 20 godini i gi iznasilvat bezkompromisno

Xaxaxa ... :razz:
+ 124165161

FreAK_
05-07-2008, 09:59
Absolutno sym syglasna s leti_cherry,

I az sym vyv Viena. Moje horata da si zatvarqt decata v mazeto, no pone ne se trepqt po pyti6tata!
Otkyde na kyde dyrjavata ni6to nqma da mi dava?????
Tq ne samo 4e ne mi dava, tq mi vzema. Za6to trqbva vse da me e strah da izlqza na ulicat ai nqkoi da me sgazi, za6to ne moga da se oslanq na policiqta, za6to vsi4ko se ru6i.
Ne stiga 4e pla6tame tolkova danyci, nestiga 4e jivota e tolkova skyp v BG, ta vie si mislite 4e Bylgariq ni6to ne vi dylji!
Ne moga da precenq- ili ste prekaleno malki, za da osyznanete realnata situaciq, ili prosto o6te ne ste se sblyskvali s realniq jivot!
NE VSI4ko sa priqtelite!!!
Ima6 da se izhranva6, ima6 da zappo4ne6 kariera - kakvo da pravq v BG???
V BG barman izkarva 3000 leva, a u4itel 300 ?????????????
KOlko pyti da go pi6a tuk edin hlqb e 2 evro pri zaplata 2000, v bylgariq edin hlqb e 1 lev pri zaplata 500 leva
Syotno6enieto e qsno!

Bqgaite dokato mojete. Priqteli se syzdavat navsqkyde, a i v pove4eto slu4ai drugite dyrjavi vi davat pove4e otkolkoto rodinata vi!!!

advokata_87
05-07-2008, 11:16
Moje horata da si zatvarqt decata v mazeto, no pone ne se trepqt po pyti6tata!


Ei tova izre4enie me razbi!!!


Ta vika6 po-dobre edno momi4e da e zatvoreno v mazeto v prodaljenie na 2 desetiletiq i da e iznasilvano ot ba6Ta si ot kolkoto da se razhojda v Bg sas strah 4e nqkoi 6et go sgazi ili sas strah 4e 6Te se utrepe.

Da ti imam i logikata.Qvno koito jivee v Avstriq ima nqkvi psihologi4eski problemi:koi huli Bylgariq pak pi6e v Bg forumi,koi kazva 4e e ne6to normalno da si zatvoren v maze,NO pone ne se trepqt po pati6tata!!!

FreAK_
05-08-2008, 17:18
Да, определено е по- добре, да има един случай на обречен живот,
отколкото ХИЛЯДИ на смърт!!!!

Всичко в България е мнооогоо нормално, така ли ????
Не, не е!!!!
Трагично е за съжаление!!! Няма нито правда, нито справеднивост в тази държава, много криворазбран морал и поведение!
А най лошото е, че ние българите го възприемаме, така както предците ни 5 столетия са били принудени да търпят неправда!!
Защо трябва да се отричат проблемите, а не се признаят???
Само така можем да вървим напред !!!!

LetiCherry
05-09-2008, 20:05
Ne bqh vlizala nqkolko dena i kakvo stanalo tuka.

Taka po red na nomerata.

@ specil_girl_SS - Dulgut na durjavata e da mi osiguri jivot, v koito da ne se pritesnqvam dali 6te imam hlqb na masata, dali nqma da 4akam 834856348 4asa v ob6tinata dokato si izdam nujnite dokumnti, dali nqma da stane ne6to s deteto mi po put za u4ili6te, dali na svoboda 6et sa vsi4ki ubiici, dokato policiqta simulira deinost i arestuva hora, koito ne sa si platili smetkata v restorant (ama kakva durjava samo!:-o )ne da se borq za su6testvuvaneto si, a da vodq jivot, da nadgrajdam nad osnovnite ne6ta, koit 6te mi budat sigurni. A az moga da dam mnogo na Bulgariq, moga da dam truda si, znaniqta si, da rodq deca, no nqma da go napravq, za6toto ve4e ne iskam.

@Chefinkaaa - ne6to mnogo se nervi6, no pone ima koi da mi pravi smqh :lol:
Vuzduharka? :lol: drugo ne se li seti da me nare4e6?
Kakvo zna4i, 4e v 4ujbina sum "nikoq"? Imam si priqteli, imam poznati, vsi4ki me uvajavat, jiveq si spokoino, ot nikoi ne sum polu4ila lo6o otno6enie, tova 4e teb te gledat kato nikoq ne zna4i, 4e pri vsi4ki e taka!
I spokoino, i az ne se nujdaq ot Bulgariq, no tq 6te se nujdae ot men. Izti4aneto na mozuci ot Bulgariq e process, koito e fakt i stava vse po-4esto, 4e dori vuv vienskite vestnici se pi6e za nego. Za priqtelite mi su6to ne se trevoji, nikoi ne sum zagubila ot tqh, za6toto i te se iznesoha i sega nqma nikoi ot tqh v Sofiq, pove4eto sa v Germaniq i Angliq i si hodim na gosti suvsem redovno. Taka 4e sredata mi su6to se premesti, s roditelite nqmam prblem, te se radvat za men, puk i az moga da se prisposobqvam lesno i sum 6tastliva, 4e tuk su6to si imam sreda i to ot hora ot celiq svqt.Nikoi zdravo misle6t mozuk ne ostana v Bulgariq. I ne nqmam samo4uvstvie, za6toto sum v 4ujbina, a zatova, koeto sum i tova koeto moga. Mnogo dobre znam ot kude sum trugnala, no tova ne zna4i, 4e iskam da se vru6tam natam.

@air_J, suglasna sym s teb.

@advokata_87 - Moje da ima takiva ideoti, kato tozi s du6terqta v mazeto, no pone sum sigurna, 4e tuk 6te si polu4i zaslujenata prisuda, a ne akto v Bulgria takiva hora da se razhojdat na svoboda ili v nai-dobriq slu4ai s mizerna uslovna prisuda! NE hulq Bulgariq, a kazvam tova, koeto msiql i za ne6tata taka kakto az gi vijdam.

advokata_87
05-09-2008, 21:39
lety_cherry

i az ne se nujdaq ot Bulgariq????.Kato ne se nujda6e ot Bylgariq,prosto nedei vlizai v toq forum.Kato ne se nujdae6 ot Bylgariq prosto ne pi6i na Bylgarski.Pi6i si na rodniq nemski.Kolkoto do frazata ti nikoi zdravo misle6t ne ostana v Bylgariq,po tozi na4in izliza 4e i tovite roditeli ne sa zdravo misle6ti 6toto sa v Bylgariq.Izliza 4e i moi po-golemi priqteli po vazrast koito sa postignali mnogo pove4e ot takava kato tebe vav Wiena ne sa zdravo misle6ti.Kazva6 na Chefinkaaa da ne obob6tava.Ti si sa6tata.Sled kato se misli6 za mnogo umna i si napsunala Bylgariq ,ne ozna4ava 4e vsi4ki umni kato tebe sa napusnali v Bylgariq.Vsi4ki moi priqteli sa si namerili perfectnata realizaciq v rodnoto Bg.Ti ako ne moje6 da nameri6 tui si e li4no tvoi problem.Az daje se radvam 4e se otri4a6 ot Balgariq,nai starata darjava v sveta nqma nujda ot takiva kato tebe.Pone kato se otri4a6 ot rodnoto Bg se otre4i napaln,ne ob6tuvai s balgari,ne ob6tuai s va6te,ne pi6i na balgarski,ne vlizai v tqo gorum.Pone go prai kato horata.


PS:Jiveq v Belgium,stana svetlinni godini pred Avstraq vav vsqko otno6enie.I dai da se naduvam sega kato sam tuk i da hulq Bylgariq.Prosto foruma e zatova vseki da spodeli vpe4etleniqta si ot vidqnoto ot izjivqnoto.Do sega nikoi ot foruma ne e hulil Bylgariq kakto ti i tvoita avstriiska sanarodni4ka Freak_.Qvno Avstriq ne vi vliqe dobre mnogo dobre.

Pozdravi

advokata_87
05-09-2008, 21:45
@advokata_87 - Moje da ima takiva ideoti, kato tozi s du6terqta v mazeto, no pone sum sigurna, 4e tuk 6te si polu4i zaslujenata prisuda, a ne akto v Bulgria takiva hora da se razhojdat na svoboda ili v nai-dobriq slu4ai s mizerna uslovna prisuda! NE hulq Bulgariq, a kazvam tova, koeto msiql i za ne6tata taka kakto az gi vijdam.


Lety,tova ako be6e se slu4ilo v Amerika(kolkoto da ne q obi4am tazi darjava) tozi gnusar deto izma4i nevinnata si da6terq ti garantiram,4e da e stignal do gazova kamera ili do elektri4eski stol.No poneje velikite avstriici sa liberalni go razpitvat,predlagat mu psihologi4eska pomo6t,nqma nasro4eno delo i takananatak.OOo inak ako bilo Bg s uslovna prisada.V mestnata belgiiska presa se nosi sluha 4e ima veroqtnost da go izkarat nevmiqnem i da go pusnat na svoboda.taka 4e si dai smetka kolko 6te polu4i otka4eniq psihar.Kazva6 tova koeto misli6 no tova ne zna4i 4e vsi4ki mislqt kato tebe.Osobeno ot predi6niq post,koito e v Bg e nemisle6t,samo ti si misle6tata i tezi koito sa izvan Bg.E uspeh ot men!

special_girl_SS
05-10-2008, 11:05
Ne bqh vlizala nqkolko dena i kakvo stanalo tuka.

Taka po red na nomerata.

@ specil_girl_SS - Dulgut na durjavata e da mi osiguri jivot, v koito da ne se pritesnqvam dali 6te imam hlqb na masata, dali nqma da 4akam 834856348 4asa v ob6tinata dokato si izdam nujnite dokumnti, dali nqma da stane ne6to s deteto mi po put za u4ili6te, dali na svoboda 6et sa vsi4ki ubiici, dokato policiqta simulira deinost i arestuva hora, koito ne sa si platili smetkata v restorant (ama kakva durjava samo!:-o )ne da se borq za su6testvuvaneto si, a da vodq jivot, da nadgrajdam nad osnovnite ne6ta, koit 6te mi budat sigurni. A az moga da dam mnogo na Bulgariq, moga da dam truda si, znaniqta si, da rodq deca, no nqma da go napravq, za6toto ve4e ne iskam.



:lol: :lol: Даа добре, че FreAK_ те подсети кво да кажеш нали?! Ае моля ти се! Виж кво запази си заучените фрази за няной, който ще се впечатли!
Сигурна съм, че можеш да дадеш много не само на България, а на целия свят! :-D
Интересно ми е с какво се занимаваш в чужбина - учиш, работиш? Ако учиш ми е интересно къде си ти спрямо средното ниво (не като интелигентност, тва ми е ясно, а като знания)? Защото съвсем категорично мога да твърдя, че в България образованието все още е на по-високо ниво от доста западноевропейски държави и Америка включително. Та мисълта ми е, от къде си получила ти своите знания и не ти ли е дала България нещо все пак?
Колкото до парадоксите в страната ни, да всички ги знаем, но никой не иска да ги поправи.
Искам да ти кажа, че България е в такова състояние именно заради хора като теб, които само се оплакват и нищо ни правят за да подобрят нещата, и вместо това заминават...помисли си добре над това...
П.П. И ако България буди у теб такива чувства на неприязън, както каза advokata_87, защо не пишеш в австрийски форуми?

05-10-2008, 18:43
air_J,чел съм ти мненията и горе долу приличаш на умен човек,ма очевидно не си!
Хммм да видим,въздух,живот,земя..ма ко ли са?Толкова ли си глупав ти и тая чери(интересно защо всички подобни се пишат или чери,или малка курвичка, или еба ме баща ми),че не можеш да схванеш,че България не е жива,няма мозък!Тя не може да ти даде нищо от самосебе си!Ти си гражданин на България,ТИ трябва да направиш така,че България да ти даде това,което ти искаш!Държавата е проекция на народа,тъпак,щом народът е съставен от такива като теб и онова курве отгоре,няма как България да е добре!

Vikitooo
05-10-2008, 19:46
USA!

pepita87
05-11-2008, 09:40
Трябва да избирам дали да живея в България или в САЩ!
Какво да избера?????? :(

I???Kakvo 6te napravi6,kato subere6 nujniq broi na komentarite!?6te iz4isli6 kolko sa za "Da"i kolko sa za "ne??? :razz:

samonervi
05-11-2008, 10:12
Много ясно САЩ.Чудно е,че го мислиш.Имаш ли възможност да се махнеш от тук го направи.Там е живота

FreAK_
05-11-2008, 16:44
Добре хора, хайде да променяме нещата! Дайте да ходим на митинги, на протести, да подпалваме парламента и прочие.

Така може да постигнем нещо,
Ако си седим спокойно и си плащаме данъците никви промени няма да има!!!

Обичам много България като страна, като култура, но не мога да търпя неправдата!

Не мога да гледам бабите, които не могат да си купят месо, и седят да продават цветя по улиците. Не искам собствената ми баба да не може да си купи луканка, кашкавал и сирене!
Искам хората да не умират от глад! Да могат да се изхранват спокойно и да си плащат сметките.
Искам децата ми да си играят в прерасни градинки, с безопасни играчки, а не в кучешки лайна.
Искам децата ми в училище да са в безопастност и да УЧАТ ( повярвайте ми в България само се зубри, нищо не се научава)
Искам да ходя по равни улици, и да карам по широки пътища.
Искам веднага да ми се спира на пешеходна пътека.
Искам като се извърши спрямо мен престъпление, да мога да получа в съда обезщетение!
Искам да не изтръпвам от срах като се кача в кола...

Докато не ми се осигурят нормални човешки условия за живот, аз искам да пребивавам в чужбина!

Ако вие можете да търпите да ви бият тояги на гърба всеки ден- ОК!
Но аз избирам по- лесния и по- човешкия вариант!

ThunderGoddess
05-11-2008, 19:07
^ haha, dulg kum Bulgaria?! :-D :-P I Bulgaria ima dulg kum men, ama ne go izpulnqva....ni6to ne dulja na Bulgaria, nito 6te i dam.

A ti zaminavai za usa, nqma da sujalqva6.
България е изпълнила дълга си към теб. Осигурила ти е безплатно образование и за твое сведение, държавата всеки месец влага в теб десетстотин кинта и ти нищо не плащаш. Който иска да заминава в чужбина - добре, много хубаво - но да си плаща 12 години по 12 месеца по 900 лева. Изплаща си ги на държавата, ходи ако иска да се дави в Марианската падина. Но иначе един заминал човек прецаква висчки онези, които си плащат данъите и благодарение на които си придобил уменията, за да напуснеш шибаната ти страна. Аз бих избрала България, естествено, защото както казаха, дупка си е, но си е моята дупа :)

LetiCherry
05-12-2008, 11:20
Haide pak po reda na nomerata! :-o

@advokata_87 - vlizaneto mi v tozi forum nqma ob6to s nujdata mi ot Bulgariq. Vlizam za razvle4enie, da vidq kakvo mislqt dne6nite mladi. I pak nqma vruzka dali pi6a na bulgarski. Az ako se otkaja ot Bulgariq (makar i da ne sum go napravila), ne zna4i 4e se otkazvam ot ezika si i proiyhoda si. Ne mi haresva durjavata, ama tam se rodila, bulgarski govorq, tova e to, no ne smqtam da spra da govorq bulgarski ili da si hodq za vakanciite v Bg kato imam vreme. Ne sym kazala, 4e nemski mi e roden. Ti samo pravi6 nqkakvi zaklu4enie, ot ne6ta, koito NE sum kazala i ti predpolaga6, 4e sa taka. NE sum i spomenala, 4e se "mislq za umna". Komentiraitova, koeto sum kazala, a ne tova, koeto ne sym.
Realizaciq v Bulgariq moje i da ima, no ne e vajna tolkova realizaciqta, kolkoto kato izleze6 ot firmata (da kajem top internacionlna) ti pak si si v BG, zadrustvaniqta, mantaliteta, ta dori kolegite ti i atmosferta tam...Vsi4ko se pobulgarqva, dori i nai-stabilnata 4ujdestranna kompnaiq v nas. I realizacq za kolko pari na mesec? Radvam se, 4e priqtelite sa se realiyirali i se 4uvstvat kato takiva, tova vsu6tost e nai-vajnoto. No vseki ima razli4ni idei za realizciq i atmosfera, v koqta iska da se razviva.

I kakvo mi e ne moga da razbera? Razberi, az ne hulq Bulgaria, kazvam ne6tata takiva kakvito sa. Ne e nujno da povtarqm, 4e Bulgariqe nai-superskata durjava v sveta, za da se pokaje, 4e ne q hulq. Kritikata e vajna, za tova Bulgariq da vurvi napred.

Ne sum bila v Belgiq, no tam smqtam da otida na 4ujdestrannen semestur, za6toto sum 4uvala dobri ne6ta ot hora, koito sa bili tam. No ne moga da sravnqvam Avstriq s Belgiq, za6toto ne sum zaspoznata, no pokazatelite na Avstriq sa dosta dobri ot ikonomi4eska gledna to4ka. Pravo li u4i6 v Belgiq?

@ Special_Girl_SS - Da, moga da kaja, 4e sum polu4ila mnogo dobro obrazovanie v perioda 1-12 klas, no sled tova ne smqtam, 4e Bulgariq e naidobriqt izbor. Zatova izbrah za sebe si 4ujbina i sum dovolna ot izbora si. hodila sum i v Bg v universitet v Sofiiskiq Stopansko upravlenie i bqh razo4arovana. Da, znaniqta mi sa na dobro nivo, ne za6toto Bulgariq mi e dala obrazovabieto, a za6toto sum iskala da se razvivam i sum u4ila, a i u4itelite sa davali mnogo ot sebe si.
I ne e nepriqzun, be hora, prosto se draznq na vsi4ki neredici v Bulgariq i tova me izkarva izvun nervi. Ne moga prosto da kaja, 4e jivotut tam e super i si svirkam s usta....

@ Уногундур - haide purvo 6te ti obqsnq za nicka mi za da ne pravi6 drug put svodobno su4enie po kartinka. Nickut mi e ot predi 6 godini, leti idva ot imeto mi Violeta, cherry ot tova, vuv familiqta mi ima dumata 4ere6a. Nadqvam se tova obqsnenie ti stiga da razbere6, 4e nqma ni6to o6to s ne6tata, koito ti izbroi.
I kakvo izliza, az 6te davam na durjavata, rabotq, pla6tam danuci smetki, idvat politicite, kradnat kakvoto ima o6et ot Bulgariq i tova za smetka na naroda. Eto tova me poburkva, a az ne iskam vseki den da se vbesqvam ot takiva situacii.

@ThunderGoddess - tova za dupkata me ostavi bezmulvna. :shock:
ti vijdala li si drugo osvent tvoqta si dupka, togava moje6 puk da si haresva6 nqkoq gradinka, koqto da stane pak tvoqta si...Ni6to ne se znae...
Da, dala mi e obrazovanie, no ne bez pari, parite ot danuci i t.n koito na6te sa pla6tali te kude otivat - ooo, da, zabravih v djobovete na politicite.
Az precakvam nqkogo li? Tova si e moi izbor. V edin globalen svqt vseki e svoboden da otide da jivee/raboti/u4i kudeto iska i imenno tam e hubavoto -obmqna na opit, novi kulturi, obogatqvane. I kakvo po-hubavo sled tova d ase vurne v rodinata si i da priloji ynaniqta si i opita?
Eno obrazovanie li e dulga na Bulgariq? A vsi4ki drugi ne6ta koito napisah po-gore? Sigurnost, stabilnost...

special_girl_SS
05-12-2008, 14:10
Искам децата ми в училище да са в безопастност и да УЧАТ ( повярвайте ми в България само се зубри, нищо не се научава)

Оффф ъъъ тва дали зубриш или не няма нищо общо! Тва, че ти зубриш нищо не значи.
Дадох образованието само като пример, а това се превърна в широка тема на дискусии. Няма да споря за това с никого, не защото нямам аргументи, а защото се отклоняваме от същинската тема.
Разбира се всеки има правото да избира къде да живее и чуждото мнение няма да промени вижданията му за нещата. Просто исках да кажа, че най-лесното е да обвиняваш някого за ситуацията в държавата, а ти да си стегнеш куфарите и да си заминеш. С това ти допринасяш за развитието на тази криза, от която самият ти си недоволен! Това не е ли парадокс?!
Искам да кажа също, че има сигурно 20 теми като тази, които нямат никакъв смисъл. От бръщолевенията в тоя форум не мисля, че може да се извлече някакъв извод. Освен това авторът би трябвало да има изградено мнение по въпроса, в противен случай, според мен, е недорасъл за подобна отговорност.

tItEufFf
05-12-2008, 14:19
Според мен тук просто не може да се живее... Окей, реализираш се в кариерата ... и после какво става като се пенсионираш .. ставаш беден като църковна мишка. Какъв избор имаме освен да заминем. Не аз реших дали да заминем за чужбина, но мисля, че това е единственото спасение засега. Навън всички са еднакво добре а тук .. българите работят за жълти стотинки, само и само да получат още малко.

advokata_87
05-12-2008, 15:21
Chr!sSie,


Koi ti kaza 4e vsi4ki navan jiveqt ednakvo dobre?Az sam navan i znam mnogo dobre kakvo e.Po celiqt svqt ima bedni i bogati!!!

PS:Nii se kasame da sporim a tozi koito e pusnal temata ni6to ne e napisal.Po samiq nick moni_fashion_shopping mi e qsno 4e e porednata 13-godi6na koqto se 4udi s kvo da si zapalni temata i ni gleda seira!!!

Pozdravi

tItEufFf
05-12-2008, 15:53
Имаме много роднини и семейни приятели навън. Едни са в Канада, други в Австрия, Германия, Италия и т.н. .. Така са ми казвали те. Да, признавам, че мнението ми беше малко некомпетентно след като аз не знам, но след като всички ми го казват какво да си помисля.

FreAK_
05-12-2008, 16:22
Chr!sSie
много правилно се изказа, тук просто съфорумницте ни живеят в някаква своя реалност, където България се идеализира!!!!
Пожелавам ти, и ти един ден да можеш да живееш в страна, където хората не умират от глад!!

advokata_87 - не мога да повярвам как можеш да сравняваш бедните в България, с бедните в други страни!!! Разбираш ли че една голяма част от българите нямат пари за кашкавал и сирене, камо ли за месо, а за дрехи не може и да се отваря дума...
Ако ти имаш богата семейство и приятели, повярвай ми не всички са така, не всичко са мутрите в Лозенец, не всичко е центъра на София и 5те лъскави дискотеки!!!

В развитите страни, гражданите не умират от глад!!!!!!
Да, подяволите БЪЛГАРИЯ ИМА ДЪЛГ към мен, както и към всеки друг българин - но тя не го изпълнява!!!!!

Та ето - никой не иска нищо и е доволен с немотията! Явно трябва съвсем да я закъсаме за да освирепеем!!!!

Има една много хубава и тъжна песен на Клуб НЛО
за съжаление още актуална за ситуацията в БГ
Поздрав!!

Клуб НЛО - Вик за живот

http://www.vbox7.com/play:838fbb1d

advokata_87
05-13-2008, 00:49
Nqmam ve4e kakvo da kaja.Vseki si izbira kade da jivee.Ima mnogo neuspeli hora v Bg,no ima i mnogo uspeli.Ima mnogo neuspeli v 4ujbina ,no ima i mnogo uspeli.Vseki sam si izbira patq i vseki ot nas si ima svoq karma kade 6te mu varvi i kade:nqkoi im varvi v Bg na nqkoi ne!Pravo na izbor!Nai-lo6o e da si ostane6 4ujdenec:4ujdenec v sobstvenata si strana i 4ujdenec v 4ujbina!


Pozdravi

05-13-2008, 17:40
В развитите страни, гражданите не умират от глад!!!!!!
Да, подяволите БЪЛГАРИЯ ИМА ДЪЛГ към мен, както и към всеки друг българин - но тя не го изпълнява!!!!!

Какъв дълг има България към теб бе,циганин!Гражданството на дадена страна не е привилегия а отговорност!Ти си длъжен към България,не тя към теб,докато не го разберете всички няма да се оправим!Все едно да кажеш,че апартамента ти е длъжен към теб,тъпак!
Ти си гражданин,ти ТРЯБВА да имаш гражданска позиция,като не ти харесва нещо,отиваш и протестираш,замерваш с домати политиците,правиш подписки,чупиш прозорците на министерствата,правиш партия,която да отговаря на твоите възгледи и тн.Какво въобще знаеш ти,педераст,на колко си,на 15?България не цъфти,но определено има много по-зле от нас!Единствените страни,за които си заслужава да напуснеш България са Австрия,Швеция,Норвегия и Дания,това е от мен,лека.