PDA

View Full Version : Изправените коси ..



enola
04-26-2008, 15:58
Ами преди четох теми,че момичетата си изправят всяка сутрин косите с преса.Та въпроса ми е не ви ли изгарят косите като го правите това?! Аз нямам достатъчно пари да си купувам много препарати за косата ... та плс кажете кво ги правите :)

sad`cry
04-26-2008, 16:13
Дамм аз имам приятелка която си изправя косата всяка сутрин, макар да знае, че по този начин косата й изгаря. Друг вариянт няма освен с лак за коса, но на другия ден прилича на гъз :D

Sunny_stz
04-26-2008, 18:17
Ami az si q izpravqm ,nqma drug na4in,ian4e e kato slama :) Ina4e izgarq kosata da,no i boite za kosa su6to izgarqt

o0ps
04-26-2008, 18:42
Ееее има си кристали, които са точно с цел да предпазват косата от изгаряне...иначе аз я суша със сешоара като се изкъпя и тя си ми се изправя и после само бритончето с преса...иначе друг начин за предпазване не се сещам :)

_FaShIoN_
04-27-2008, 09:02
Аз също се изправям всяка сутрин и знам че си горя много косата по тоя начин....ама отиваш в някоя по-голяма аптека или в някоя козметика и питаш за такива по-евтини препарати за коса.... :)

TheNewReligion
04-27-2008, 17:37
Ами , да . Сега доста момичета си изправят косите с преса като знаят , че ги увреждат , но както се казва :"Трай бабо за хубост!" А относдно препаратите с достатъчно качестени и подходящи за твоят тип коса , макар и в домашни условия може да изглеждаш така , все едно си излязла от фризьорския салон.

nejnaDROGA
04-27-2008, 17:43
Ами преди четох теми,че момичетата си изправят всяка сутрин косите с преса.Та въпроса ми е не ви ли изгарят косите като го правите това?! Аз нямам достатъчно пари да си купувам много препарати за косата ... та плс кажете кво ги правите :)
Всяка сутрин :shock: :shock: :shock: Малеее,че какви коси имат тези момичета бе :shock: :shock: :shock: Моята е доста къдрава,но когато я изправя стои права докато не се изкъпя :):):) Е естествено ако времето е влажно се начупва по краищата,но...А за препарати...Миии за сега не използвам нищо :) Е освен линията на Нивеа за изправяне само с четка :) Но въпреки това пак след баня си минавам косата с пресата :) (защото не мога сама да се изправя с четка отзад :()

mhmhmhmhm
04-27-2008, 17:44
изгаря я естествено
мойта за тва прилича на гъз

DiDeTyY
04-27-2008, 17:50
ако имаш намерение да си изправяш косата всеки ден поне след като се изкапиш си слагаи кристали не са толкова скапи 6-9лв няма да се гори толкова мн :-D

borovinkaa
04-27-2008, 18:12
И аз си изправям косата абсолютно всеки ден и около 2 пъти в седмицата я къдря с ролки за да си почива малко :-D.Не знам дали си въобразявам, но като че ли косата ми свиква с пресата и всеки път я изправям все по-трудно :?.Наистина косъма изгаря, но в крайна сметка, когато косата ми изглежда добре имам по-голямо самочувствие.Така, че жертвата си струва :)

nejnaDROGA
04-27-2008, 18:14
И аз си изправям косата абсолютно всеки ден и около 2 пъти в седмицата я къдря с ролки за да си почива малко
Да ти имам почивката :razz: :razz: :razz: И защо мислиш,че като не я тормозиш с пресата а с ролки косата ти си почива :razz: :razz: :razz:

borovinkaa
04-27-2008, 18:32
И аз си изправям косата абсолютно всеки ден и около 2 пъти в седмицата я къдря с ролки за да си почива малко
Да ти имам почивката :razz: :razz: :razz: И защо мислиш,че като не я тормозиш с пресата а с ролки косата ти си почива :razz: :razz: :razz: Ами да за моята е почивка.Все пак това което изтощава косата най-много е термичната обработка, затова ролките не са толкова вредни.:wink:

LannyBarbie
04-27-2008, 19:27
и аз изправям моята секи ден ;) правя и маски..след къпане слагам кристали изглаждащ крем и така;) ии не ми е толкова изгоряла зависи от косата ;)

kateto_sladkata
04-27-2008, 20:23
изгаря я естествено
мойта за тва прилича на гъз

ми и мойта даже в последно време взе да пада :(

DisciplineAndOrder
04-27-2008, 20:31
Аз също се изправям всяка сутрин и знам че си горя много косата по тоя начин....ама отиваш в някоя по-голяма аптека или в някоя козметика и питаш за такива по-евтини препарати за коса.... :)

за да си fashion...

elitssa_
04-27-2008, 21:20
iaz si izpravq kosata sei den :) ma da ti kaja n6 i nqma o vreme na vreme nqkoq maska ili ima edno rozova hotliness ili n6 podobno az go imam i 4etox v cosmopolitan 4e e xybavo a aio iska6 si zemi i seriqta na niveq ;)))

Sladyranna
05-18-2008, 04:40
Изправям косата си всеки ден в продължение на повече от една година... Косата ми е изгоряла само по краищата..и скоро отивам на фризиор
Когато се къпя използвам Pantene Pro V за силно изтощена коса, след като го отмия слагам Conditioner пак на Pantene Pro V за "ежедневна поддръжка на изтощена коса и придаване на блясък" и също така ползвам отново Pantene Pro V conditioner за още по голяма защита веднъж на седмица..И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ СЕРИАТА НА ПАНТЕН
Иначе не се суша със сешуар от известно време и всеки път преди да изпозвам пресата се пръскам с едно спрейче за намаляване на изгарянето от пресата...

Извод: КРАСОТАТА ИЗИСКВА $$$$$$$$$

pepsuu
05-21-2008, 17:35
мии чувала съм,че може с ютия,ноо не знам колко става...иначе с преса си е пълно изгаряне,но пък ефектът е много добър..така,че си има и положителни и отрицателни черти :-P

pinki
05-21-2008, 18:08
не си направих труда да прочета вс постове и направо давам по темата :) Значи аз моята не я изправям вс сутрин, но за това пък използвам на Лореал хот лис се казва мазилото едно, че мирише страхотно и, че аромата си остава до следващото ти къпане, а и е доста добро и е специално за изправяне на косата :P ии също след като я изправя (и нали е намаза с това) и на следващия ден е идеално права като се вземе под внимание, че моята коса е доста "развълнувана" след съм :-P

MidnightCreep
05-21-2008, 18:15
Аз я дърпам със сешоар мойта,особено след тренировка,че тогава и сто пъти да я мия,седи точно както съм я натъпкала под шапката.Пробвай така,ако можеш,с преса си е голям риск за косата и големи разходи за подхранващи/заздравяващи продукти.

enola
05-21-2008, 19:23
Имах в предвид,че няма да дам 70лв примерно за някви глупости за коса.Иначе такива шампоани,балсами,маски може да си купя :wink:

DaMn_FiNe_BiTcH
05-29-2008, 20:02
Ami az moqta q izpravqm ama ne vseki den za6toto prosto ne i trqbva...
zna4i dokato ti e vlajna kosata o6te se opitai da q izpravi6 samo s 4etka i se6oar,no predi tova i sloji kristali.Kato sv1r6i6 s se6oara hvani po golqmata 4ast ot kosata si s fibi4ka ili 6nolka i sre6i nai dolniq plast i nanesi preparata za predpazvane na kosata i zapo4ni da izpravq6 malki ki4uri kato zad1rja6 presata po 3-4 sekundi za da se izpravi po dobre...i taka dokato sv1r6i6 s cqlata kosa.i nai nakraq lak za kosa..

az izpolzvam maska za kosa-Rolland(ot friziorkata),pqna(taft),kristali(BioTherm),ampulki na Seri za tehni4eski proceduri,Konstruktor(Loreal),lak(taft)..ako tova ti pomogne-radvam se :):):)

*...I Love You...*
05-29-2008, 20:13
izgarqt emi... trqbva redovno da hodi6 na frizior da ti mahat vruh4etata

sodomicdream
05-29-2008, 21:47
И аз си изправям косата абсолютно всеки ден и около 2 пъти в седмицата я къдря с ролки за да си почива малко
Да ти имам почивката :razz: :razz: :razz: И защо мислиш,че като не я тормозиш с пресата а с ролки косата ти си почива :razz: :razz: :razz: Ами да за моята е почивка.Все пак това което изтощава косата най-много е термичната обработка, затова ролките не са толкова вредни.:wink:

грешиш =)
роклите вредят толкова, колкото и пресата и машата и всичко останало.

WhO's`ThAt`GiRl
05-30-2008, 07:38
Аз също си изправям косата много често. Използвам кристали и L'oreal Hot Liss - много съм доволна от него, защото косата се задържа права доста дълго време и не се налага да я изправям всяка сутрин :grin:

Liar
05-30-2008, 13:10
Кристалите за коса не я предпазват от изгаряне освен ако на опаковката им не пише че имат такава функция.
Иначе за предпазване-Лореал хот лис.Но косите пак си изгарят това е преса все пак.
Иначе аз два пъти в седмицата си изправям само краищата защото са ми начупени и то със сешоар като преди това слагам термично мляко(доста е скъпо но не искам косата ми да изгаря какво да правя).
Отделно слагам маски кристалии тн.
Иначе изобщо не е вярно че ралките вредят колкото пресата.Дори тези които се пълнят с гореща вода не са толкова вредни колкото пресата.

Ch0c0la73
05-30-2008, 13:29
emi est kosata po tozi na4in se izgarq staa na lesh osobeno pri polojenie 4e stava vs den + topirvane pri pove4eto momi4eta..da ne prikazvam 4e sled 5 godini kato prodaljavat tka shte im okape savsem kosata..i izobshto ne go kazvam ei taka..poznavam momi4eta deto ot izpravqneto i topirvaneto kosata im po4na na edni mesta da e napraoo pleshiva super okapala..makar daje i da se majat s preparati..no zatova izmisliha izkustvenite kosi za da si gi slagat vs hxahaxhxa..az sashto se topirvamm i izparvqm no ve4e po rqdko..predi non stop ne po edin pat na den ami po tri pati! NO VE4E NE!..az q iztoshtavam opredeleno i go znam tova no pone se grija mn za neq..izpolzvam kristali silikon za kosa na neizmivasht se balsam maska za caftqshti kraishta maska za cqlostno podhranvane tam ve4e razli4ni shampoani i az si pravq i 1 4as zehtin i ricinovo maslo po cqlata kosa..za da moje pone da ima nqkakvo ravnovesi v tova za izpravqneto i topirvaeno..nemoje da si izparqsh kosata vs den i da ne q podhranvash doplanitelno s preparatii...sorry ama e takava..

TopTa
05-30-2008, 14:24
men me murzi vsqka sutrin da go pravq! polzvam si ma6ata kato se iskupq i isu6a. slagam razni masla i maski bes izmivane i ispravqm, kosata ne mi gori koi znae kolko. a i po princip as ne q ispravqm prekaleno mn, samo kolkoto da ne e buhnala i na4upena, ot maslata koito si slagam tq stava po-prava sled edin den!

_princess_
06-03-2008, 21:11
какво е това термично мляко? :-o

Marge
06-03-2008, 21:15
Не стават някакви значителни промени с нея бе деца, спокойно. Единствено дето е по-суха но това се оправя със кристали за коса

tsveti91
06-04-2008, 08:57
ами аз си изправям косата веднъж след като се изкъпя и тя си ми стои така до следващото къпане, а ако искаш трайно да си я изправиш отиди на фризйор и си направи химическо изправяне няма да се занимаваш всеки ден с преси :) ще стои права поне цели 3 месеца :grin:

merilin1
06-04-2008, 17:38
ами понеже съм руса не мога да си позволя и всяка сутрин да се изправям с преса... разчитам на сешоар и четка, вечер се навеждам с главата надолу и я хващам с ластик високо, за да не се развали докато спя... сутрин махам ластика и малко хвърчи, но след 5-10 мин се оправя. А колкото до химическото изправяне- то въобще пък не гори косата... :D

besnicataa
06-04-2008, 19:18
ОТ 2 ГОДИНИ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН Я ИЗПРАВЯМ ...СУТРИН...С ПРЕСА....ИЗПОЛЗВАМ СКЪПИ ПРЕПАРАТИ ИНА4Е НЕ СТАВА ТВА Е :)

DivoTo_KoTe
06-04-2008, 19:57
ами аз си изправям косата веднъж след като се изкъпя и тя си ми стои така до следващото къпане, а ако искаш трайно да си я изправиш отиди на фризйор и си направи химическо изправяне няма да се занимаваш всеки ден с преси :) ще стои права поне цели 3 месеца :grin:

Луда ли си,косата се изщотява ужасно много.По-добре да я изправя с сешоар или преса и да и прави маски.

angelofsin
06-07-2008, 21:12
a az direkno s iutiqta.. poradi prostata pri4ina 4e presata na 2 3 4as se kudri otnovo .. , a s iutiqta .. dokato ne se izkypq ili .. ne zavali dyjd .. ama gadnoto e 4e kosata mi e po4ti do krysta dylga i mn byrzo se izto6tava .. a nai - lo6oto e 4e mnogo mi se svidi da q podstrigvam i za tva mn 4esto no po malko q podstrigvam i taka gore dolo si qpoddyrjam dobre ;] :grin:

KristinDiana93
06-10-2008, 20:19
nikoga ne sum se izpravqla ili kudrila , az sum si s prava kosa i smqtam 4e s teq presi samo si precakvate kosite :)

borovinkaa
06-11-2008, 11:23
И аз си изправям косата абсолютно всеки ден и около 2 пъти в седмицата я къдря с ролки за да си почива малко
Да ти имам почивката :razz: :razz: :razz: И защо мислиш,че като не я тормозиш с пресата а с ролки косата ти си почива :razz: :razz: :razz: Ами да за моята е почивка.Все пак това което изтощава косата най-много е термичната обработка, затова ролките не са толкова вредни.:wink:

грешиш =)
роклите вредят толкова, колкото и пресата и машата и всичко останало.
Не съм съгласна.Косата се изтощава от пресите,машите,сешуарите, тъй като те изгарят косъма.Но не виждам по какъв начин вредят ролките :P

Fx1
06-11-2008, 11:54
Кристалите за коса не предпазват косъма от изгаряне. Те заглаждат, придават блясък и предпазват от цъфтеж.

За предпазване от изгарянето от преса или сешоар има специални термозащитни спрейове:

http://hair2007.bg/product_info.php?products_id=555&osCsid=db7a0caaa6cbb669a4a1726591f41290
http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=21_66&products_id=651&osCsid=db7a0caaa6cbb669a4a1726591f41290

pcdollsmimi
06-13-2008, 15:04
ne e vqrno che presite iztoshtavat kositee i sega shte vi kaja zashto: Znahchi fr na moqta sestra e hodila na ekspert po kosttee ili tam kakto se kazva i e kazala che ne keramichnite presi ili mashite iztushatvat kostite a sled kato se kapete nqkoi ot vas vzimat havlita slagat na glavat i raztarkvat eto ottam idva sihcko zashtoto togava kosata e nai krehka i nai meka zatova se razdelq edin kosym na nqkolko takiva a presite prosto predavat drug vid na kosata tova e cqlata istina+
:P

ra4ence
06-13-2008, 15:10
Ееее има си кристали, които са точно с цел да предпазват косата от изгаряне...иначе аз я суша със сешоара като се изкъпя и тя си ми се изправя

И аз така :) Никога не съм си правила преси. Само я къдря отскоро и то не често с дифузер у дома. Винаги са казвали,че имам страхотна и здрава коса.

simonkaa
06-22-2008, 16:16
Az syshto si izpravqm kosata vseki den , zashtoto moqta kosa e chypliva i ne stoi xybavo . . . no sled kato izlezna ot banqta si pravq maska na kosata i sys seshoara do kolkoto moga q izteglqm . 1-2 pyti v meseca izpolzvam kristali i se kypq sys sahmpoan za blqsyk na kosata.Sega vypreki che vsqka sytrin si izpravqm kosata pak imam blqsyk i kosata mi ne e nakysana , ami si stoi naplno prava. 8-)

barbie_94
06-22-2008, 17:41
Az syshto si izpravqm kosata vseki den , zashtoto moqta kosa e chypliva i ne stoi xybavo . . . no sled kato izlezna ot banqta si pravq maska na kosata i sys seshoara do kolkoto moga q izteglqm . 1-2 pyti v meseca izpolzvam kristali i se kypq sys sahmpoan za blqsyk na kosata.Sega vypreki che vsqka sytrin si izpravqm kosata pak imam blqsyk i kosata mi ne e nakysana , ami si stoi naplno prava. 8-) Каква маска използваш :-o

mhmhmhmhm
06-22-2008, 18:03
nikoga ne sum se izpravqla ili kudrila , az sum si s prava kosa i smqtam 4e s teq presi samo si precakvate kosite :)
Благодаря,че каза-никой не знаеше !

LovePoisoned
06-22-2008, 18:40
Ami az si q izpravqm ,nqma drug na4in,ian4e e kato slama :) Ina4e izgarq kosata da,no i boite za kosa su6to izgarqt
Боите горят. :D

BigFakeSmile
06-22-2008, 19:21
i az si izpravqm kosata s presa vseki den ina4e star4i dosta.Znam 4e q izgarqm ama ne moga da izlqza ako ne se izpravq 6te prili4am to4no na pobarkana 8-)

miloto_girl_4e
06-22-2008, 19:44
Аз си изправям косата на 5-6 дена, преди да почна да я изправям и слагам кристали, ползвам и маска за коса с костен мозък, като я изправя я
пръскам с лак .. Други грижи не полагам за нея, да, понакъсала се е, но определено не изглежда зле(все още...)

besnicataa
06-22-2008, 19:48
Всяка сутрин използвам скъп препарат на CHI:IRON GUARD 30 лв но сега мисля да си напРАВЯ ТРАЙНОТО ИЗПРАВЯНЕ ;)

kifli4ka__ctraxx
06-22-2008, 20:07
И аз абс. всяка сутрин даже като вали и през деня по няолко пъти щото мн ми се къдри от дъжда и влагата. Изгаря ми мн ама като нацъфти просто утивам на фризиор и там ми я оправят после е като нова. :grin:

romantika_f_13
06-22-2008, 21:09
да и аз всеки ден я изправям ...и отделно имам още една преса с която си къдря косата в корените ама не всеки ден..... отделно много си изгорих косата като си направих руси кичури... :D е да ама сега даже ми е по-хубава косата.. :P

alxx
06-22-2008, 21:14
След като се изкъпеш решиш си косата с много ситен гребен докато изсъхне после си слагаш кристали за коса и пак я решиш ( не на къдрева коса)... аз поне така си правя и ми стои като направена с преса... извинвайте но никога няма да сторя това зло на косата... :o :o :o + С преса я изпрявям само в специални случаи,но така или не ми лечи дали съм я изправила по първия или по втория начин... Относно първия,ако имаш стърчащи нещица можеш само тях да ги минеш с преса, но не и всяка сутрин :( :x :?

TheNewReligion
06-22-2008, 23:58
Всяка сутрин използвам скъп препарат на CHI:IRON GUARD 30 лв но сега мисля да си напРАВЯ ТРАЙНОТО ИЗПРАВЯНЕ ;)
Разбрахме , че ползваш скъп препарат , бе ! 8-)

TheNewReligion
06-22-2008, 23:59
След като се изкъпеш решиш си косата с много ситен гребен докато изсъхне после си слагаш кристали за коса и пак я решиш ( не на къдрева коса)... аз поне така си правя и ми стои като направена с преса... извинвайте но никога няма да сторя това зло на косата... :o :o :o + С преса я изпрявям само в специални случаи,но така или не ми лечи дали съм я изправила по първия или по втория начин... Относно първия,ако имаш стърчащи нещица можеш само тях да ги минеш с преса, но не и всяка сутрин :( :x :?
Когато решиш косата си , а тя е влажна се накъсва ... Поне така съм чувала !

^Sweet_Secret^
06-23-2008, 10:03
аз винаги когато излизам и правя нещо -зависи. или къдря или изправям :) . еми косата ми е доста изгорена ама я мажа с некви маски и помага ;)

alxx
06-23-2008, 10:45
След като се изкъпеш решиш си косата с много ситен гребен докато изсъхне после си слагаш кристали за коса и пак я решиш ( не на къдрева коса)... аз поне така си правя и ми стои като направена с преса... извинвайте но никога няма да сторя това зло на косата... :o :o :o + С преса я изпрявям само в специални случаи,но така или не ми лечи дали съм я изправила по първия или по втория начин... Относно първия,ако имаш стърчащи нещица можеш само тях да ги минеш с преса, но не и всяка сутрин :( :x :?
Когато решиш косата си , а тя е влажна се накъсва ... Поне така съм чувала !


незнам... при мен не е така нито ми се начупва нито нещо подобно,но при всеки е различно ;)

gothic_angel
06-23-2008, 11:09
Аз не си изправям косата,но знам,че найстина много я гори.

DeS1Ty
06-23-2008, 19:27
пФф и аз си изправям косаТа секи ден.. ии да наситна мнОго се гори и иЗтощава..но пък бЭз преСа не моГаа :-D

barbie_94
06-23-2008, 19:56
Всяка сутрин използвам скъп препарат на CHI:IRON GUARD 30 лв но сега мисля да си напРАВЯ ТРАЙНОТО ИЗПРАВЯНЕ ;)
Разбрахме , че ползваш скъп препарат , бе ! 8-) Trqbwa da se pod4ertae,be 8-)

fall_out_girl
06-24-2008, 08:29
Една моя приятелка се изправя всяка сутрин и сега косата й прилича на раздърпана кошница...

AliceSw
06-24-2008, 09:32
^пълните глупости...имам приятелка, която се изправя всеки божи ден от 3 години поне по 1 път на ден...ако не я изправя я къдри с маша, но рядко...с редовно подстригване косата и изглежда нормално...

qst
07-11-2008, 15:31
nai-dobre si kupi te4ni kristali.naistina sa mnoogo dobri i ikonomi4ni.slaga se savsem malko po krai6tata,za da ne se omaznqva kosata.sled kato si izpravish kosata sa6to moje da slojish savsem malko,za da izglejda gladka.zadaljitelno i trqbva da si zemesh maska za kosa.po tozi na4in se podxranva.uspex ! :P

YourFavoriteDrug
10-13-2008, 13:06
бля аз много мразя да си изправям косата,щото е една така,къдрава и..голяма :D е като я изправя придобивам що годе вид на човек :D аа я изправям 1-2 пъи в седмицата,не повече :D но пък слагам кристали и за сега нищо и няма 8-)

titity
10-13-2008, 13:17
купи си преса със защитни йони те поне малко предпазват ама такива преси струват около 70 лева :(

Pliok0019
10-13-2008, 14:21
Аз съм с ужасно права коса, но бих си я изправяла моята непрекъснато, ако не беше така. (:

Bianca
10-13-2008, 14:40
Аз съм с ужасно права коса, но бих си я изправяла моята непрекъснато, ако не беше така. (:
Хах, само си мислиш така..
То и аз мислех така, ама като я изправях за известен период от време, абсолютно се отказах. :o
П.П. Права ми е, просто исках да видя как ще седи, когато е изправяна с преса. :-o

Iria
10-13-2008, 15:56
мале..като 4ета коментари на всеки косата била здрава хубава пак моита....ужасс...напрао не мога да я трая..всеки ден е със разли4но мнение...да ви кажа и аз ве4е незнам какво да правя...на 14 години сам.. и се постригвам сама :oops: ...6тото като ида на фризиор всеки ми реже колкото иска а аз искам дулга коса ..между другото косата ми е до раменете ...малко по дулга...ама искам да е по дълга и какви ли не маски не и правя...уж расте малко..ама много малко :( ...пак и я изправям и тя се изсушава и направо наистина незнам ве4е кво да правя..не искам да ходя кудрава..6тото косата ми е 4уплива и не я харесвам така......кажете някакъв на4ин за растеж или...за защита някоя маска..каквото и да било помага6то за6тото сам на 4ервено
Ами защо първо не се научиш да пишеш? :D
Отиди в даден магазин за козметика и попитай за маски за изтощена коса( твоята май е такава), продавачът/ката ще ти предложи няколко вида, и ще си избереш.

Baby_b
10-13-2008, 17:52
Абе то и от много маски се изтощава. Ето, аз например през лятото за 2 седмици всеки ден и слагах маски и много ама много ми се изтощи. Тъй че прави и 1 максимум 2 пъти в седмицата маски. И кристали си вземи. 8)